IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застраховка със спестовен характер или не?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ASTIN
    Не търсете в застраховките доходност, а защита с пари когато пострадаш! Когато другите бyрзо ще те забравят и оставаш сам. Застрахователят единствен сте ти даде пари според договора, докато всички ще си поискат това, което дължиш. От застраховка парите са повече когато пострадаш внезапно от злополука, отколкото, ако починеш от болест. За доходности - търсете други инструменти, но след като си направите застраховка - защото ако не си здрав - всичко губи смисъла си..
    Животозастраховките са спестовни - за повече от 5 години и рискови от 1-5 години.
    Мой съвет - една спестовна и една рискова.
    Спестовните застраховки са за млади хора, а рисковите за по-възрастни.
    Защо ли в другите страни не коментират тези въпроси, а първо си правят застраховки?

    Успехи!!!
    повече инфо: nik_danev@hotmail.com
    коментират ги, как да не ги коментират.
    препоръчва се застраховка злополука и инвестиране във взаимни фондове и т.н.

    спестовната за всички възрасти е набутвация. ти да не се занимаваш със застраховки та си дал майл ?

    Коментар


    • Най-после един мъдър коментар. Дано и да си млад / 25-30 г. / ASTIN Това точно каква застраховка човек да си направи наистина няма кой знай какво значение, важното е някаква да си направи.

      Въобще застраховките живот са ги измислили доста по-умни хора от нас и доста отдавна, ние сега да им се чудиме коя била по-изгодна и по-хубава, май не е наша работа.

      Моят съвет, като може би малко по-възрастен от вас, направете си такава каквато е най - изгодна за вас самите, вижте дали спестявате някакъв данък, за какъв период от време е, застрахователя вдъхва ли ви доверие, какви рискове покрива, каква е минималната гарантирана доходност, ако е спестовна и още доста неща , които мажете да се сетите.

      Наистина в спестовната застраховка не е най-логично да се търси доходност, при мен условно казано е в графа разходи / отдел пасиви / или както искате го наречете.

      Коментар


      • Не търсете в застраховките доходност, а защита с пари когато пострадаш! Когато другите бyрзо ще те забравят и оставаш сам. Застрахователят единствен сте ти даде пари според договора, докато всички ще си поискат това, което дължиш. От застраховка парите са повече когато пострадаш внезапно от злополука, отколкото, ако починеш от болест. За доходности - търсете други инструменти, но след като си направите застраховка - защото ако не си здрав - всичко губи смисъла си..
        Животозастраховките са спестовни - за повече от 5 години и рискови от 1-5 години.
        Мой съвет - една спестовна и една рискова.
        Спестовните застраховки са за млади хора, а рисковите за по-възрастни.
        Защо ли в другите страни не коментират тези въпроси, а първо си правят застраховки?

        Успехи!!!
        повече инфо: nik_danev@hotmail.com

        Коментар


        • И аз бих ви споделил какво съм направил и какво мисля да направя.
          Вече имам застраховка със спестовна част, но като някакъв вид разход е сравнително малка сума, плащам я два пъти годишно. От същата холдингова група в най-скоро време ще си изтегля потребителски кредит с много добри параметри, който ще вложа на БФБ, той също не е кой знай каква сума, но с печалбата от него с пъти ще покрия условната загуба от заспалите пари в т.нар. спестовна застраховка.

          На някой от вас може и да му се стори странна тази схема, но аз лично за себе си и за околните, с които работя и живея, винаги правя застраховки и осигуровки по презумпция.
          Дълго време по някога не се случва нищо, но когато се случи, винаги вършат работа.

          Моя скромен съвет е чак толкова да не ви измъчва дилемата - рискова застраховка комбинирана с договорен фонд или спестовна застраховка.
          Направете си или едното или другото, има смисъл от такава услуга.

          Коментар


          • Re: ЗАСТРАХОВКА СЪС СПЕСТОВЕН ХАРЕКТЕР ИЛИ НЕ?

            Първоначално изпратено от Edelweis
            ...
            И така хем вълкът сит, хем агнето цяло и хем купата сено - непокътната!
            ...
            Пишете ми какво мислите върху тези расъждения!
            Благодаря.

            Edelweis, честно ще ти кажа какво мисля по твоя въпрос: сеното дай на вълка - да си хрупа - поживо-поздраво, а ти - хапни агнето - СЕГА, за да не хрупаш ти сеното, ДЪЛГОСРОЧНО , ако, разбира се в дългосрочен план има останало все още нещо от сеното (това е метафора - по отношение на твоята т.нар. "спестовна част" - ала-бала)... Успех!
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Направи си една спестовна да ти е мирна главата. Има пари които да са за спестовна з-ка, има пари и за други инвестиции...
              Внимавай къде я правиш-има една Американска трибуквена компания-там недей Чети внимателно полицата преди да я подпишеш! Успех!

              Коментар


              • НЕ на живото-застраховка със спестовен характер
                ДА на взаимен фонд + застраховка злополука (включва и смърт)

                Доходност в пъти по-голяма

                Коментар


                • Застраховка със спестовен характер или не?

                  В крайна сметка след толкова изчетена информация не мога и не мога д преценя дали да си вложа паричките в живото-застраховка със спестовен характер или не? В крайна сметка условията и на едната и на другата доколкото разбирам са еднакви: покриват ти риска при не дай си боже трайна загуба на трудоспособност и ти изпращат % според инвалидизацията. Не дай си боже изходът да е фатален и едната и другата изплащат сумата на ползуващите лица. Дори рисковата без спестовен елемент изплаща и сума при временна загуба на трудоспособност. Разликата,доколкото разбирам е не в условията, а в това, че при спестовната влагам една доста сериозна сума пари в продължение на години, която в крайна сметка не се губи, дори се олихвява с някакъв нищожен %, ама като си представя колко пари трябва да се замразят за 25 години, пресмятам, че всичките те ако ги инвестирам във взаимен фонд, доходността ще е несравнимо различна? Вярно, че взаимните фондове не носят риск за здравето и живота, ама в такъв случай не е ли най-добре средствата да бъдат инвестирани приоритетно в такъв фонд, а една малка част от тях да се направи рискова застраховка и здравна застраховка без спестовен елемент? Макар и тези малко средства, вложени в застраховка без спестовен елемент, да се губят след това, тъй като си остават при застрахователя, според мен тази загуба ще е много по-малка, отколкото, ако дълги години спестявам огромни средства, влагайки ги в спестовна застраховка, макар и след това при нея да получавам някаква си малка лихвичка, при положение че през всичките тези години те биха могли същите многократно да се умножат, ако биха били в договорен фонд?
                  Според мен най-добре е средствата да бъдат приоритетно инвестирани във взаимен фонд да носят висока доходност, а малка част от тях да се инвестират в не-спестовно застраховане, и макар те да остават после у застрахователя, ще загубя много по-малко, отколкото ако същите тези средства биха била в инвестиционен фонд?
                  И така хем доходността ще е висока, хем ще съм и застрахован и ще ми се носи риск за здравето и живота!
                  И така хем вълкът сит, хем агнето цяло и хем купата сено - непокътната!
                  А то условията на покритие на риска и при спестовните и при не-спестовните застраховки са едни и същи, нали?
                  Пишете ми какво мислите върху тези расъждения!
                  Благодаря.
                  Човекът е човек, когато е на път!
                Working...
                X