IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Частни здравно осигурителни дружества

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЦКБ Живот и Закрила

    Здравейте.
    За доп. здравни фондове имам две впечатления от опит:
    "Закрила" работят с доста болници и МЦ в и извън София, но ако трябва да осребрявате фактура е голяма мъка и не винаги изплащат.
    "ЦКБ Живот" са потресаващи - няма такава лоша услуга, вкл лъгане, нагло поведение и изкривяване на фактите само и само да платят нищо, понякога дори без обосновка. . Голямо НЕ.

    Коментар


    • just info..

      http://banks.dir.bg/2007/11/07/news2304431.html
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Частни здравно осигурителни дружества

        Аз ще ти каза конкретно за ДЗИ, защото там имам осигуровка.
        Аз съм на 37 години и годишната премията е 63,50 лв. за 1000 лева застрахователна сума.Аз се осигурявам за 2000 лв. и зотова се плаща соътветно - 130 лв. годишна премия.
        Това е лимитът за изразходване.
        Знете предполагам принципа на ползуване - имаш здравна карта и когато отиваш с нея в лечебно заведение, в случай че то има сключен договор с ДЗИ, нищо не плащаш от джоба си, а ако няма сключен такъв договор - получаваш счетоводни документи, после те ги осребряват.
        Разбира се всичко това е до размера на застрахователната сума.
        Дано съм бил полезен.
        Хайде със здраве и до скоро!
        До следващата тема!
        Човекът е човек, когато е на път!

        Коментар


        • Някой осведомен ли е кои здравноосигурителни фондове работят с болница Токуда?

          Техният новоодобрен от КФН е ясно, че ще работи, но вероятно ще почне след 2-3 месеца, въпросът е други има ли?

          Коментар


          • вероятно се чака държавата да приеме облекчения за тези фондове или да направи вноските в тях задължителни

            защото засега положението не е розово

            http://www.investor.bg/?id=54023

            Нетната печалба на здравноосигурителните компании намалява с 67% до 0,29 млн. лв. за шестмесечието на 2007 г., спрямо съпоставимия период на 2006 г. Класация по размер на печалбата можете да видите в Таблица 9.

            Реализираният през второто тримесечие на 2007 г. премиен приход в доброволното здравно осигуряване възлиза на 14,4 млн. лв., с което се отчита ръст от 5,09% на годишна база. С най-голям премиен приход е Дженерали Закрила с 5,9 млн. лв. Класация по ръст на премийния приход можете да видите в Таблица 7.

            Дженерали Закрила губи 25,3% от пазарния си дял, но все още е с 40% дял. Медико - 21 завоюва 8,54% пазарен дял и вече има 16,22%. Класация на компаниите по завоюван/загубен пазарен дял можете да видите в Таблица 8.

            Коментар


            • Защо не се създадат повече частни здравноосигурителни фондове, изискването за капитал не са високи а в нета има консултантски фирми които да помогнат (www.serviceconsult.biz)

              Коментар



              • май имаш право с училището....
                или поне правописа...
                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • Re: Частни здравно осигорителни дружества

                  Първоначално изпратено от Pitast
                  Може ли някой да ми препоръча частно здравноосигорително дружество и да ми каже приблизителни цени на отделните пакети за семейно осигоряване?
                  мерси
                  защо питаш?
                  не ти ли е рано?
                  първо трябва да се завърши училище, поне 4 клас.

                  Коментар


                  • ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ДРУЖЕСТВА към 05.09.2006 г.

                    http://www.fsc.bg/PNL_zdr_osig_dr.htm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyakr
                      Здравейте! По принцип те си предлагат едно и също, но моя приятелка ги осигуряват от работата в ЗОК св. николай чудотворец, и тя е много доволна, и колежките също. А за семейно осигуряване ги питай, има телефони на www.svetinikolay.com. Не знам цените, пък и то зависи от какви болести страдаш цената. Хайде, и да пишеш как е минало, че и аз се интересувам.
                      Проверих за тях. Някъде към 130 лева на човек на година за пакет 1 и 2, което общо взето е профилатиката и извънболничното лечение. Това, коеот не ми хареса за тях е че не работят с много болници (например ИСУЛ и Пирогов ги няма), което значи че не можеш да ходиш там.

                      Някои друг да има впечетление за останалите играчи на пазара?

                      Коментар


                      • Здравейте! По принцип те си предлагат едно и също, но моя приятелка ги осигуряват от работата в ЗОК св. николай чудотворец, и тя е много доволна, и колежките също. А за семейно осигуряване ги питай, има телефони на www.svetinikolay.com. Не знам цените, пък и то зависи от какви болести страдаш цената. Хайде, и да пишеш как е минало, че и аз се интересувам.

                        Коментар


                        • Частни здравно осигурителни дружества

                          Може ли някой да ми препоръча частно здравноосигорително дружество и да ми каже приблизителни цени на отделните пакети за семейно осигоряване?
                          мерси
                        Working...
                        X