IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Частни здравно осигурителни дружества

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Ще ме извиняваш, ама тази застраховка нито е доброволна осигуровка нито застраховка живот

    Самият аз не ползвам данъчен кредит за застраховката си в частта различна от живот, като болест, трайна нетрудоспособност, второ мнение и т.н. Данъчните включиха преди 2 години
    Доброволна е, то се знай: ако беше задължителна, досега да съм ви строил всичките в четири редици.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      да в грешка съм. чл.19 от ЗДДФЛ ,признават се сега проверих. явно са го променили по-рано само застраховка живот се признаваше
      Аз не бях го чел въобще, просто се доверявам на нашите юристи. Е, уточнихме туй.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Специално за тебе проверих:

        Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане
        Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Сумата от годишните данъчни основи по чл. 17 се намалява с направените през годината лични вноски за допълнително доброволно осигуряване в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17, както и с внесените през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот" в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17.



        Ще ме извиняваш, ама тази застраховка нито е доброволна осигуровка нито застраховка живот

        Самият аз не ползвам данъчен кредит за застраховката си в частта различна от живот, като болест, трайна нетрудоспособност, второ мнение и т.н. Данъчните включиха преди 2 години

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Няма нужда да цитирам нищо - или ти мислиш, че юристите на компанията ни не знаят какво може и какво не може? Впрочем ако имаше проблем, от НАП щяха да мрънкят, както ти казах: сам аз се възползвах.
          да в грешка съм. чл.19 от ЗДДФЛ ,признават се сега проверих. явно са го променили по-рано само застраховка живот се признаваше

          Коментар


          • Специално за тебе проверих:

            Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане
            Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Сумата от годишните данъчни основи по чл. 17 се намалява с направените през годината лични вноски за допълнително доброволно осигуряване в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17, както и с внесените през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот" в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17.



            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
              цитирай закона закона щом си сигурен
              Няма нужда да цитирам нищо - или ти мислиш, че юристите на компанията ни не знаят какво може и какво не може? Впрочем ако имаше проблем, от НАП щяха да мрънкят, както ти казах: сам аз се възползвах.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Айде бе - че ти си казал.



                Сам аз ги използвах.
                цитирай закона закона щом си сигурен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                  данъчни облекчения няма
                  Айде бе - че ти си казал.



                  Сам аз ги използвах.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Ами аз написах почти всичко - цената (толкова идва, ако плати човекът на годишна база и си ползва данъчните облекчения чрез продуктът), какво се покрива - и че е не обезщетение, а за лечение - клиентът-пациент избира между най-добрите болници и лекари, посочени като най-добри от другите лекари.
                    Важи до 85-годишна възраст, то се знае - ако човекът си плаща, но след 65 има оскъпяване... и трябва да я сключиш преди да направиш 85. Става и за дете - но само при застрахован възрастен, за дете е около 14 лв на месец.

                    При избушената ни здравна система това е необходимост просто - гледам по ТВ - пловдивската онкология останала без пари - а колко често виждаме по телевизия или интернет хора, които като просяци се молят за да спасят живота си или животът на детето си? И то хора, които не само, че плащат осигуровки, но и като за нашата държава не са зле финансово? В един момент идва белята и животът ти рухва... и продаваш домът си, за да спасиш животът - защото кожата е по-скъпа от тухлата...

                    Идеята е да помогнем за тежки и скъпи за лечение заболявания, защото за по-дребна болежка човекът като види зор, ще намери 5 или 10 Б, ама 100 Б в зелено не са по силите на 98% от хората...
                    данъчни облекчения няма

                    Коментар


                    • Ами аз написах почти всичко - цената (толкова идва, ако плати човекът на годишна база и си ползва данъчните облекчения чрез продуктът), какво се покрива - и че е не обезщетение, а за лечение - клиентът-пациент избира между най-добрите болници и лекари, посочени като най-добри от другите лекари.
                      Важи до 85-годишна възраст, то се знае - ако човекът си плаща, но след 65 има оскъпяване... и трябва да я сключиш преди да направиш 85. Става и за дете - но само при застрахован възрастен, за дете е около 14 лв на месец.

                      При избушената ни здравна система това е необходимост просто - гледам по ТВ - пловдивската онкология останала без пари - а колко често виждаме по телевизия или интернет хора, които като просяци се молят за да спасят живота си или животът на детето си? И то хора, които не само, че плащат осигуровки, но и като за нашата държава не са зле финансово? В един момент идва белята и животът ти рухва... и продаваш домът си, за да спасиш животът - защото кожата е по-скъпа от тухлата...

                      Идеята е да помогнем за тежки и скъпи за лечение заболявания, защото за по-дребна болежка човекът като види зор, ще намери 5 или 10 Б, ама 100 Б в зелено не са по силите на 98% от хората...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Продуктът: в Алианц - отговорих по-подробно на лично съобщение.
                        Ного стойностен наистина - аз си го подарих за рожденият ден.
                        Що го пращаш на лични - това да не е класифицирана информация от Алианц ..
                        Давай го в темата - може и да захлебиш ...
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Къде е този продукт...за 1 лв. на ден... аз и 10 ще дам.
                          Продуктът: в Алианц - отговорих по-подробно на лично съобщение.
                          Ного стойностен наистина - аз си го подарих за рожденият ден.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Къде е този продукт

                            Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Мога да ти предложа продукт, който покрива най-скъпи и тежки заболявания (сърдечни операции, трансплантация на орган, рак (плюс трансплантация на костен мозък), неврохирургия) - лечението в чужбина - Западна Европа и САЩ - най-добрите болници при най-добрите лекари, лимит за лечение 2 000 000 евро, за лекарства след приключване на болничното лечение - лимит 50 000, компанията плаща и за придружител, който да ти пази страх, ако заминеш от болницата към Петърчо - поема се връщането на тленните останки.
                            За два милиона всяко нещо, което въобще може да се излекува, ще бъде излекувано.

                            Цената е символическа за такъв изключителен продукт - 1 лев на ден.
                            Къде е този продукт...за 1 лв. на ден... аз и 10 ще дам.

                            Коментар


                            • Мога да ти предложа продукт, който покрива най-скъпи и тежки заболявания (сърдечни операции, трансплантация на орган, рак (плюс трансплантация на костен мозък), неврохирургия) - лечението в чужбина - Западна Европа и САЩ - най-добрите болници при най-добрите лекари, лимит за лечение 2 000 000 евро, за лекарства след приключване на болничното лечение - лимит 50 000, компанията плаща и за придружител, който да ти пази страх, ако заминеш от болницата към Петърчо - поема се връщането на тленните останки.
                              За два милиона всяко нещо, което въобще може да се излекува, ще бъде излекувано.

                              Цената е символическа за такъв изключителен продукт - 1 лев на ден.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Не знам цените, пък и то зависи от какви болести страдаш цената. Хайде, и да пишеш как е минало, че и аз се интересувам.???
                                GuL

                                Коментар

                                Working...
                                X