IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • до "безимен"
    Хубава вечер и приятен неделен ден !

    Коментар


    • Уважаеми пишещи и четящи форума, мисля, че никого не съм засегнал лично - просто не ми е в стила да го правя!
      Не съм използвал никакви обръщения, а в постингите ми не фигурира адресат.
      Девизът ми (и не само мой) - "Уча се докато съм жив!"- от време на време ми създава неприятели, май...
      Говоря си така - на посоки!

      Ако съм засегнал някого, поднасям му моите най-искрени извинения!

      Коментар


      • Работя на part time job като застраховател , така че професионалист не съм . Но съм кометентен в застраховките Живот.

        Коментар


        • До "неграмотен "
          Не желая да ставам обект на глупави задявания така , че моля те пиши ми като лично съобщение на колко си години и здрав ли си . После ще доуточним.

          Коментар


          • ...със закъснение регистрирах още един много съществен пропуск в знанията на определен клас застр. агенти...
            "При смесените застраховки след изтичане на определен период от време ще си получиш вложеното плюс лихви..." - това е чиста демагогия, не допускам, че е непознаване на материя, която, все пак е усвоявана "почти три години"...

            ТАКЪВ ЗАСТРАХОВАТЕЛ НЕ СЪЩЕСТВУВА, а ако е съществувал, това е било за кратко, или ще бъде за кратко време...
            В застраховката трябва да бъдат калкулирани разходи за :
            - носенето на отговорностите по рисковата част на застраховката,
            - разходи по администрирането на застраховката....

            Въпрос: Вие, Г-н Застраховател, който не спорите с глупци, ако не е тайна, от какво се прехранвате, при обещания на застрахованите си, че "ще си получиш вложеното плюс лихви..."

            Този въпрос не трябваше да го задавам: бях забравил, че застр. агенти (или консултанти) в определени застр. компании не се хранят -те просто фотосинтезират...

            Коментар


            • Съвсем бегло прочетох темата, защото ми се стори, че има лични нападки. Затова ще задам дирвектно няколко въпроса.
              Колко горе долу ще ми струва годишно застраховка живот? Която да покрива и трудова нетрудоспособност, била тя временна или перманентна, а също така да даде и примерно 50 000 лв. на семейството ми, ако се гътна. Да приемем, че съм в групата на най-нисък рисков фактор. Колко ще ми струва това в Алианц и колко някъде другаде? Имате ли информация?

              Коментар


              • Трудно ще ме уязви такъв "професионалист", който не прави разлика между "рискови" и "застраховки от смесен тип" или такъв "професионалист", който , когато го питат за "рискови застраховки" - говори за дългосрочни...
                Мисля, че много професионален стана разговора, така е, защото по телефона току що ми обясниха някои работи в тази сфера...

                Да обобщим: Някои понятия се усвояват за повече от "почти три години"... ОТ НЯКОЙ ТИП ХОРА...

                Коментар


                • Не може да си прави самореклама човек , който пише с nick name...
                  Ще повторя нещо , което написах и в една друга тема - "...и с глупците не спори..."

                  Коментар


                  • ... ето ти пак автореклама:
                    - човекът говори за рискова застраховка, а "професионалистите" му обясняват за "СМЕСЕНИТЕ", т.е. със спестовен елемент- застраховки...,
                    - човекът се интересува, най-вероятно от краткосрочна (защото дългосрочните рискови - са нещо друго, ако ги има), а "професионалистите" му обясняват за застр. със спестовен елемент...

                    Това е то - професионализмът, за голямо съжаление - у нас - преди всичко трябва да кажем коя компания представляваме...

                    Приятен уикенд!

                    Коментар


                    • До "безимен"
                      Естествено не съм извадил пари от джоба си , за да плащам обезщетения , а съдействувам чисто организацонно . Три години са малък период за глупави хора , които не желаят да повишават квалификацията си , но достатъчни за умни , интелигентни и работливи .

                      Коментар


                      • До Sell-ko
                        Рисковите застраховки на избраната от теб застрахователна компания са хубави (макар че работя за Allianz) . Недостатък е ,че си на "печалба" само в случай на застрахователно събитие . При смесените застраховки след изтичане на определен период от време ще си получиш вложеното плюс лихви .Тук застраховките на Allianz са много добри. Друг е въпросът , че играейки на борсата например , ти можеш да реализираш по-високи лихви от тези , които ще ти даде застрахователя .
                        Нямам претенции да изчерпвам въпроса ...

                        Коментар


                        • Бих оставил отговора на професионалистите, на ония, които "чуват петела", но ние, в тази страна , разбираме от всичко, та ще взема думата като обикновен човек, както ме описаха "доста далеч от материята".
                          Много е оскъдна информацията, за да може някой да направи сравнение, освен ония, които си правят самореклама- при тях винаги е най-изгодно, но ще кажа, че за формално сравнение е необходимо да се отчетат:
                          - възраст на застрахования,
                          - професия (рисков клас на проф. дейност),
                          - упражнява ли екзотични спортове- сафарита, делтапланеризъм, ако пък е самият Шумахер - не ми се говори...,
                          - какво е здравословното състояние (има ли % загубена трудоспособност) и т.н.....мъж/жена, минали заболявания...
                          Все пак, конкретно: сключена е застраховка "за всякакви чешити смърт" . Трябва да си дадем сметка, че обезщетение по нея (недай боже!) получават правоимащите (най-често наследници) на застрахования .
                          Горното отбелязах, защото застрахователите при тези застраховки (както бе казано „чисто рискова”) не се ограничават само с отговорности „за всякакви чешити смърт", но включват още и :
                          - временна нетрудоспособност (!)от общо или проф. заболяване, или от злополука
                          - трайна ---------------------------- „------------------------------------------
                          - разходи за медикаменти, за болн. престой и т.н.
                          Не е възможно да бъдат сравнени застр. продукти на ЗК и ако някой твърди, че предлага най- изгодното, то това си е нищо повече от една реклама.

                          Извод: изгодна, или не е застр. „за всякакви чешити смърт” – човек сам може да си направи (ориентировъчна, защото не сравнява по възраст, професия....) оценка за цената, която плаща, ако не са включени: временна..., трайна..., медикаменти...

                          Пожелавам на всички здраве и да нямат необходимост да ползват застраховки!

                          Коментар


                          • Аз съм се застраховал в AIG. Обаче застраховката ми е чисто рискова. Честно да си кажа, застраховах се при първия който ми се появи, когато в главата ми бе назряла мисъл за застраховка. Не съм сравнявал условия. Иначе при тях плащам 320 EUR годишно за покритие от 50000 EUR, за всякакви чешити смърт. Я ми кажете добре ли е или има и по-изгодни.

                            Коментар


                            • Не можах да разбера по какво съдиш за това, че съм "далеч от материята"? Субективното отношение "към материята" не е за предпочитане- казвам ти го, за да го знаеш от мен, иначе "изгаряш", защо- защото не си искал да се учиш!
                              Не съм заел мястото на никого тук, за всеки има място под слънцето: дори за нескопосани рекламиращи себе си, вместо да търсят клиенти (това скоро го казах и на брокерка, която обича да сърфира във форуми, вместо да работи в своята сфера).
                              Кажи все пак какво "от материята" те интересува, може и да мога да ти отговоря, знаеш ли зад коя трънка ще скокне зайчето...

                              Коментар


                              • Безимен - личи си че си доста далече от материята. Освободи място тук да споделят опит и знания онези, които ги имат.

                                Коментар

                                Working...
                                X