IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Най-малкото ще ги предупредим, че това (покупката) се е случило.
    А предупредихте ли ги вече, че има смяна на собственика на КД Живот? И ако изведнъж портфейлите им се окажат пълни с ценни книжа на компании или фондове, близки до собственика, ще ги предупредите ли също?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
      Тоест, ако ТИМ купят и КД инвестмънтс ще предупредите клиентите си, че не могат да са толкова сигурни за инвестициите си, така ли?
      Най-малкото ще ги предупредим, че това (покупката) се е случило.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Тоест, ако ТИМ купят и КД инвестмънтс ще предупредите клиентите си, че не могат да са толкова сигурни за инвестициите си, така ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
          Не съм чувал в чужбина някой да съветва хората да избират продукт на ТИМ. Нали виждаш с какви акции са пълни техните ПФ. Велграф, Галата и други подобни. Защо мислиш, че тук нещата ще са по-различни?
          Императорът и Деси отговориха, мисля. И ние имахме такива притеснения, но се успокоихме, като разбрахме, че КД Инвестмънс не е купено заедно с КД Живот и остава под шапката на компанията-майка в Словения. Тоест няма как ТИМ-аджиите да ги накарат да инвестират където те искат. Това, че Живот и Инвестмънс са разделени, гарантира вложенията на клиентите ни.

          Разбира се, ако нещата тръгнат не на добре, ще предупредим хората, защото сме решили да бъдем лоялни на първо място към тези, които ни са се доверили.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Да бе, да, два балона.

            Чисто застрахователната защита не е толкова скъпа, а и удръжките за нея рязко намаляват с времето... но само, ако има добра доходност.

            То ако бе балон, нямаше в по-развитите страни специалистите да съветват хората да избират именно тоя продукт.
            Горното не го разбрах.
            Last edited by vikhunter; 22.12.2010, 12:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Да бе, да, два балона.

              Чисто застрахователната защита не е толкова скъпа, а и удръжките за нея рязко намаляват с времето... но само, ако има добра доходност.

              То ако бе балон, нямаше в по-развитите страни специалистите да съветват хората да избират именно тоя продукт.
              Не съм чувал в чужбина някой да съветва хората да избират продукт на ТИМ. Нали виждаш с какви акции са пълни техните ПФ. Велграф, Галата и други подобни. Защо мислиш, че тук нещата ще са по-различни?

              Коментар


              • Да бе, да, два балона.

                Чисто застрахователната защита не е толкова скъпа, а и удръжките за нея рязко намаляват с времето... но само, ако има добра доходност.

                То ако бе балон, нямаше в по-развитите страни специалистите да съветват хората да избират именно тоя продукт.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  ...а относно пазарният дял (Маранди), важното е какъв ни е същият в сегментът на инвестиционните човекозастраховки, защото те са единствените, които финансово грамотен човек би си сключил - а там сме измежду тримата лидери, заедно с алиансаджиите и ДЗИ (макар Алекс да се съмнява, че тяхната е наистина инвестиционна).

                  Мисля всеки разбира, че ако плащаш 20 години по 1000 кинта на година, за да получиш накраят 20 000, това означава, че си вътре още от подписването на договорът, защото сухото се обезценява. На далавера ще си, само ако пукнеш първите 5 години.

                  А фактът, че половината компании въобще не предлагат инвестиционна човекозастраховка, показва общата куцота на човекозастрахователският пазар все още, както и кои са читавите и иновативни компании.

                  Отделен проблем е, че почти всички компании (май с изключение на КД), които имат този качествен продукт, предлагат го по-малко от класическата човекозастраховка, просто защото не го разбират. Така е с Алианц например - недоумявам как може да имат доста добър инвестиционен продукт и да продават основно ЗЖ+Рента?

                  Алекс - кажи ти.
                  Ами, аз да кажа.
                  Трудно се дава лихва като в банка и едновременно да се покриват събития.
                  Прилича ми на балон.

                  Коментар


                  • ...а относно пазарният дял (Маранди), важното е какъв ни е същият в сегментът на инвестиционните човекозастраховки, защото те са единствените, които финансово грамотен човек би си сключил - а там сме измежду тримата лидери, заедно с алиансаджиите и ДЗИ (макар Алекс да се съмнява, че тяхната е наистина инвестиционна).

                    Мисля всеки разбира, че ако плащаш 20 години по 1000 кинта на година, за да получиш накраят 20 000, това означава, че си вътре още от подписването на договорът, защото сухото се обезценява. На далавера ще си, само ако пукнеш първите 5 години.

                    А фактът, че половината компании въобще не предлагат инвестиционна човекозастраховка, показва общата куцота на човекозастрахователският пазар все още, както и кои са читавите и иновативни компании.

                    Отделен проблем е, че почти всички компании (май с изключение на КД), които имат този качествен продукт, предлагат го по-малко от класическата човекозастраховка, просто защото не го разбират. Така е с Алианц например - недоумявам как може да имат доста добър инвестиционен продукт и да продават основно ЗЖ+Рента?

                    Алекс - кажи ти.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
                      И колко дълго викаш ще да е така тая работа с управлението на средствата и колко време ще мине докато 90% процента от парите се окажат в хим , цкб , хол варна и тн. ? Единственото ми неизвестно по случая е дали ще си смениш ника накрая
                      И какво ще накара КД Инвестмънс, управляван от Словения, да инвестира парите на хората в изброените от тебе дружества? А клиентите, които са избрали да инвестират във фондове извън България - и техните ли пари ще отидат в Химимпорт?
                      Говориш колкото да не заспиш, както обикновено.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • [QUOTE=marandi;1179074]Хмм ...

                        сега очаквам ДеситУ ( видна чилякозастрахователка ) да ми обясни каква е разликата между случките с AIG, понастоящем Алико + МетЛайф и тяхната "уникална" компания КД? Може би в премийния приход и пазарния дял?

                        Щот' постоянно храчеше по "ония" - "фалиралите" .. и как при тях "никога" т'ва няма да се случи.

                        П.П. Импов, честит нов собственик и дано нещата се развият към по-добро.

                        А относно последните данни, към момента, който е публикувано от импето, това бяха официалните последни данни от КФН, в последствие излезнаха и за октомври месец.

                        Желая Весели празници.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Хмм ...

                          сега очаквам ДеситУ ( видна чилякозастрахователка ) да ми обясни каква е разликата между случките с AIG, понастоящем Алико + МетЛайф и тяхната "уникална" компания КД? Може би в премийния приход и пазарния дял?

                          Щот' постоянно храчеше по "ония" - "фалиралите" .. и как при тях "никога" т'ва няма да се случи.

                          П.П. Импов, честит нов собственик и дано нещата се развият към по-добро.

                          Знаеш, че нямам никакъв интерес към колегите от AIG, просто подсказвах, че не е добре чиляк да се взема насериозно, като плюе по другите

                          Относно спора ви с колегата Алекс, все си мисля, че е по-добре да се казва период ( вместо "последни" данни - щот' нищо не значи.

                          Та, брутен премиен приход към края на октомври 2010 г. 1 742 396 лв. - демек КД Живот притежава 0.9% пазарен дял от животозастраховането в България. Това му отрежда 13-о място от общо 16 дружества.

                          Тъй е по-коректно сякаш

                          Поздрави!
                          Здравей Маранди,
                          под храчене, ако разбираш казване на реални факти за ползите на клиента от сключения договор с AIG,Алико или Мет Лайф, Алианц и други компании, значи нищо не разбираш от пазара свързан с животозастраховането.
                          А относно премийните приходи на компаниите, няма спор- големите, които имат добър пазарен дял и от доста години са на Българският пазар много ясно, ще имат по-голям премиен приход и пазарен дял.
                          А това , че КД си сменя собствеността е напълно нормално-колко компании до сега си смениха собствеността , а дори някои по няколко пъти. Важен е продукта и възможностите, които се предоставят на клиента. Не смяташ ли?

                          Коментар


                          • Хмм ...

                            сега очаквам ДеситУ ( видна чилякозастрахователка ) да ми обясни каква е разликата между случките с AIG, понастоящем Алико + МетЛайф и тяхната "уникална" компания КД? Може би в премийния приход и пазарния дял?

                            Щот' постоянно храчеше по "ония" - "фалиралите" .. и как при тях "никога" т'ва няма да се случи.

                            П.П. Импов, честит нов собственик и дано нещата се развият към по-добро.

                            Знаеш, че нямам никакъв интерес към колегите от AIG, просто подсказвах, че не е добре чиляк да се взема насериозно, като плюе по другите

                            Относно спора ви с колегата Алекс, все си мисля, че е по-добре да се казва период ( вместо "последни" данни - щот' нищо не значи.

                            Та, брутен премиен приход към края на октомври 2010 г. 1 742 396 лв. - демек КД Живот притежава 0.9% пазарен дял от животозастраховането в България. Това му отрежда 13-о място от общо 16 дружества.

                            Тъй е по-коректно сякаш

                            Поздрави!
                            Last edited by marandi; 22.12.2010, 02:20.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              По последни вътрешни данни - КД Инвестмънс (дружеството което управлява парите на нашите клиенти) остава в ръцете на словенската централа, така че клиентите ни няма причина да се тревожат за инвестицията си. Фондовете се запазват, както и инвестиционният им профил.

                              Договорите ни с клиентите, като общи условия остават непроменени.
                              И колко дълго викаш ще да е така тая работа с управлението на средствата и колко време ще мине докато 90% процента от парите се окажат в хим , цкб , хол варна и тн. ? Единственото ми неизвестно по случая е дали ще си смениш ника накрая

                              Коментар


                              • Клиентите ни да не се притесняват, управлението на парите им остава в същите ръце, интересите им са гарантирани.

                                Надяваме се новите собственици да въведат нови продукти и услуги, за Ваше удобство, за което ще ви информираме своевременно.

                                Вярваме, че ще останем компанията с най-добър животозастрахователен продукт на нашия пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X