IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Това драги са различни продукти и най-добре човекът да си ги има и двата.

    Да, ако инвестираш в ДПО, след 30 години снасяне може и да имаш повече сухо. Ама ако след 20 дена се омажеш с колата и останеш без краце, колко ще ти даде депеоджията и колко - човекозастрахователят?
    Много ясно, че ДПО ще носи по-висока доходност, особено пръвите години - нали по човекозастраховката има удръжки за риск...

    Импе, голям си ентусиаст в обясненията...Нещо повече - дори си вярваш на казаното... Лошо е, че не схващаш много неща и - обяснявайки си ги с оскъден набор от знания - хвърляш абсурдни идеи на публиката...

    Не е редно...

    Зная, че отново ще кажеш блаааа-блаааа-блааа..., нали?

    Не е редно да кажеш това: "нали по човекозастраховката има удръжки за риск...

    Няма такива удръжки "за риск"! Те таковО жУОтно нЕма, Ве, Импе! Нещо отново не си сФанал!

    Застрахователите фиксират в договора застрахователна сума, а в най-тежките случаи - по условията /нека ти кажат дамите-жУОтозастрахователки/ - се изплаща обезщетение - ЗС или неколкократният размер на ЗС /2-3-5 пъти - справка - отваряш тарифите/... Всичко е описано в Общите условия по всяка застраховка... Но ти имаш хитър начин за "обяснение", като почваш с "НАЛИ"... Това как да го приема - като вид антиреклама, ли?

    Това е истината.

    Сега, ако искаш да НИ кажеш, че спестовният елемент по застраховката се определя по някакъв начин - кажи го! Аз съм пас...

    Но отговорностите при носене на рискове - са фиксирани, както и обезщетенията, които се изплащат - всичко е в регламента по продукта... Това и друг път съм го казвал: доказваш застрахователен интерес - плащат ти обезщетение. Ако не ти платят - преговаряш, за да ти платят. Ако отново не ти платят /малко вероятно, ако имаш основания/ - пишеш изложението си до КФН. До 10 дни те ще ти отговорят, че са изпратили на застрахователя писмените си изисквания за решаване на проблема ти, а техните предписания са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ за застрахователите.

    В много случаи хората, които се обръщат към съдебните органи - грешат..., но всеки най-добре решава как да постъпи - големи хора сме, все пак...

    Поздрави!
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Това драги са различни продукти и най-добре човекът да си ги има и двата.

      Да, ако инвестираш в ДПО, след 30 години снасяне може и да имаш повече сухо. Ама ако след 20 дена се омажеш с колата и останеш без краце, колко ще ти даде депеоджията и колко - човекозастрахователят?
      Много ясно, че ДПО ще носи по-висока доходност, особено пръвите години - нали по човекозастраховката има удръжки за риск...
      В колко процента от застрахователните случаи, застрахованият остава без краЦе на 20-тия ден!?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Това драги са различни продукти и най-добре човекът да си ги има и двата.

        Да, ако инвестираш в ДПО, след 30 години снасяне може и да имаш повече сухо. Ама ако след 20 дена се омажеш с колата и останеш без краце, колко ще ти даде депеоджията и колко - човекозастрахователят?
        Много ясно, че ДПО ще носи по-висока доходност, особено пръвите години - нали по човекозастраховката има удръжки за риск...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • А Импе, а?
          ДПО-то бие застраховката живот!

          Коментар


          • http://insmarket.bg/news/?cat=news&c...1&sn_id=113051

            Време е да се помисли и за данъчните преференции през Застраховка Живот и
            ДДПО.

            Коментар


            • Refresh

              Сега КД-то на ТИМ ли е в крайна сметка или не

              Коментар


              • До всички клиенти - настоящи и бъдещи - компанията ни вече се казва ЖЗК Съгласие ЕАД (ЖЗК значи Животозастрахователна компания).

                Ако самички си внасяте сухото в бамката, това име трябва да напишете там, дето пишехте КД Живот. Иначе бамковата сметка остава същата, промяна в Общите условия по договорите няма, няма да бъдат издавани и нови полици в замяна на старите, фондовете също остават, с една дума освен името и собствениците, няма никаква промяна.

                Интересите на нашите клиенти са гарантирани. Аз самият съм два пъти клиент на себе си Очакваме само нови продукти и услуги, както ми обеща новият директор.
                Last edited by Императорът; 22.03.2011, 21:55.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pacho Разгледай мнение
                  За цялата 2010 ги няма - вярно е. За шестмесечието имат 23 милиона премиен приход. На второ място при животозастраховането. И какво общо имат отчетите с това дали ще си прави застраховка или не. По-интересни са условията, че даже и историята на компанията си мисля аз. Относно финансовите резултати на групата - не мисля че са лоши (ввв.ингфундс.нл)
                  (Нямам нищо общо с инг или друг застраховател - просто не ми харесва необосновано плюене)
                  Точно така е - важното е какво получава човекът насреща - срещу парите си.
                  ИНГ са утвърдена и стабилна компания, но нямат качествен продукт, поне в България.
                  Като човекозастраховател мога да кажа, че от тях съм "откраднал" най-много клиенти. На практика аз лично признавам само Алианц за наш качествен конкурент, по отношение на самата услуга - на това, което клиентът РЕАЛНО получава.

                  Поне това е моето мнение де - винаги съм търсил това, което ме кефи само по себе си, а не като прочутост на името... дълги години носех дънки от някаква марка, каквито никой друг не носеше - имах чувството, че фирмата производител работи само за мене... но бяха меки, изключително удобни и мнооого здрави...
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pacho Разгледай мнение
                    За цялата 2010 ги няма - вярно е. За шестмесечието имат 23 милиона премиен приход. На второ място при животозастраховането. И какво общо имат отчетите с това дали ще си прави застраховка или не. По-интересни са условията, че даже и историята на компанията си мисля аз. Относно финансовите резултати на групата - не мисля че са лоши (ввв.ингфундс.нл)
                    (Нямам нищо общо с инг или друг застраховател - просто не ми харесва необосновано плюене)
                    oke.Може и плюене да е , но по скоро подкрепих мнение по темата ...Естествено че отчетите имат значение , както и конкретният продукт от дадена компания http://www.fsc.bg/go.idecs?c=1521 . Може би си влизал тука , но ако не си значи ще ти стане ясно след като ги видиш .
                    С Уважение
                    Г.Мишев

                    Коментар


                    • ?

                      За цялата 2010 ги няма - вярно е. За шестмесечието имат 23 милиона премиен приход. На второ място при животозастраховането. И какво общо имат отчетите с това дали ще си прави застраховка или не. По-интересни са условията, че даже и историята на компанията си мисля аз. Относно финансовите резултати на групата - не мисля че са лоши (ввв.ингфундс.нл)
                      (Нямам нищо общо с инг или друг застраховател - просто не ми харесва необосновано плюене)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pacho Разгледай мнение
                        Класация на Fortune Global 500 за 2009 г.

                        Позиция Компания Годишен приход ($ млрд.)
                        1 Royal Dutch Shell 458.361
                        2 Exxon Mobil 442.851
                        3 Wal-Mart Stores 405.607
                        4 BP 367.053
                        5 Chevron 263.159
                        6 Total 234.674
                        7 Conoco Phillips 230.764
                        8 ING Group 226.577
                        9 Sinopec 207.814
                        10 Toyota Motor 204.352

                        Дай боже всекиму такава закъсация
                        А относно отчета - има ги бе, всичките отчети ги има, ама си ги потърси.
                        ами аз точно отчети търсех а не н'якви си класации,щото момичето няма да си прави застраховка по класации, а по нещо реално, като обезщетения,премиен приход и такива нещица...Не ти ме разбираш аз съм сигурен , но нали се сещаш , че има къде да си гледам отчетите на компаниите в БГ , а там ing ги няма
                        С Уважение
                        Г.Мишев

                        Коментар


                        • ?

                          Класация на Fortune Global 500 за 2009 г.

                          Позиция Компания Годишен приход ($ млрд.)
                          1 Royal Dutch Shell 458.361
                          2 Exxon Mobil 442.851
                          3 Wal-Mart Stores 405.607
                          4 BP 367.053
                          5 Chevron 263.159
                          6 Total 234.674
                          7 Conoco Phillips 230.764
                          8 ING Group 226.577
                          9 Sinopec 207.814
                          10 Toyota Motor 204.352

                          Дай боже всекиму такава закъсация
                          А относно отчета - има ги бе, всичките отчети ги има, ама си ги потърси.

                          Коментар


                          • Мишев,
                            ако наистина си застрахователен агент - поведението ти е меко казано некоректно. Мисля, че не си истинския мишев, а му правиш 'мечешка' услуга.

                            При всички положения не е коректно.

                            Да уточня имам застраховка в друга компания.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Не си малък, може и сам да си ги намериш щом те интересуват.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                                Радвам се за теб и дамата по-долу, за предупрежденията, ей така, в ползу роду.
                                Ами дай ми отчети на Живота им за миналата година дори и отчети от самите тях.
                                С Уважение
                                Г.Мишев

                                Коментар

                                Working...
                                X