IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Най обичам продукти с гарантирана доходност
    Гарантираната доходност е сиренцето в капана на мишката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
      Хайде подсигурете достойните си старини.
      ALLIANZ TOP INVEST
      ИНВЕСТИЦИОНЕН ПРОДУКТ В EВРО

      Застрахователен продукт “Алианц Топ Инвест” представлява индивидуална застраховка “Живот” свързана с индексен сертификат с гарантирана доходност.

      С уважение: Д.Георгиева
      Най обичам продукти с гарантирана доходност

      Коментар


      • За съжаление тези продукти гарантират достоен живот на продаващите ги и необятен риск за ползващите ги. Несъмнено еквилибристиката с "гарантираната доходност" и индексни фондове, които са пълна мъгла за повечето хора е много добра, но малцина разбират какво е гарантирано и какво реално ще получат. Никъде не видях таксите за управление, които ще съпътстват това добро дело, но мисля че трябва да ги споменавате и тях. Също така има ли такси при отрицателна доходност или това са незначителни подробности. Сигурен съм, че ако човек си сметне future value на парите при обикновен банков депозит, гарантираната доходност ще му се стори като детски биберон.
        Поздрави и успехи в работата

        Коментар


        • Хайде подсигурете достойните си старини.
          ALLIANZ TOP INVEST
          ИНВЕСТИЦИОНЕН ПРОДУКТ В EВРО

          Застрахователен продукт “Алианц Топ Инвест” представлява индивидуална застраховка “Живот” свързана с индексен сертификат с гарантирана доходност.
          „Алианц Топ Инвест“ е свързан с индексния сертификат EuroStoxx 50 Index, в евро.
          Инвестирането на база индекси се състои в теорията, че един инвеститор не може постоянно да реализира по-висока възвращаемост от пазарната, без постоянно да поема и по-висок пазарен риск.
          Ключовият фактор е, че това е дългосрочна инвестиция, защото всеки пазар преминава през естествени цикли на спад и подем.
          Какво представляват борсовите индекси?
          Статистическа мярка отразяваща промените настъпващи на финансовите пазари. Индексът е въображаем(никой инвеститор не го притежава),това е портфейл от акции представляващ определен финансов пазар или част от него. Тъй като е невъзможно да се проследи всяка акция , която се търгува на даден финансов пазар, то индексът представлява представителна извадка, чиято цел е да даде информация как се движи съответния пазар, като цяло.
          При пресмятане на борсовите индекси се вземат в предвид два основни фактора: цената на акциите на компаниите включени в индекса и пазарната капитализация на компаниите включени в индекса.

          Индексът EuroStoxx 50 Index
          Обхваща 50-те най-големи по пазарна капитализация компании в Еврозоната.
          Еврозоната включва всички страни, в които еврото е официална валута – Франция, Германия, Австрия, Белгия, Холандия, Финландия, Ирландия, Люксембург, Испания, Португалия и Гърция.
          Състава на компаниите, които влизат в индекса се ревизира веднъж годишно, през м. Септември.
          Теглото, с което всяка компания участва в определянето на индекса, зависи от пазарната й капитализация, но не може да бъде повече от 10%. Теглата се ревизират на всяко тримесечие.
          Пазарната капитализация на компаниите включени в индекса към 31.01.2012г. е 2 021 820 000 000 евро
          Акциите на тези компании, които се търгуват на борсите( т.нар.free float),са на обща стойност 1 661 850 000 000 евро.

          Структура на отраслите, в които са представени 50-те компании/%/
          Банково дело 18.8%
          Комунални услуги 9.7%
          Нефт и газ 9.3%
          Застраховане 8.9%
          Телекомуникации 8.6%
          Химическа промишленост 7.3%
          Индустриални стоки и услуги 7.2%
          Храни и напитки 5.5%
          Битови стоки 4.3%
          Високи технологии 4.1%
          Автомобили 4.0%
          Здравеопазване 3.4%
          Строителни материали 3.1%
          Основни ресурси 1.6%
          Медии 1.6%
          Търговия на дребно 1.3%
          Недвижими имоти 0.8%
          Финансови служби 0.7%

          Национално представяне на 50-те компании от еврозоната
          Франция 35.6%
          Германия 29.9%
          Испания 13.9%
          Италия 9.5%
          Холандия 5.3%
          Белгия 1.8%
          Финландия 1.8%
          Люксембург 1.6%
          Ирландия 0.7%


          ОПРЕДЕЛЕНИЯ

          1. Лична сметка: Сметка, създадена и администрирана от Застрахователя за всяка застраховка “Живот”, свързана с индексен сертификат.
          2. Дял: Част от базисния индекс, използван от Застрахователя с цел оценяване на паричните права и задължения, произтичащи от застрахователния договор. С платената застрахователна премия Договорителят закупува определен брой дялове по цената, обявена от емитента за съответната дата на инвестиране.
          3. Стойност на личната сметка: Сумата, получена от умножението на броя записани дялове в личната сметка и цената на базовия индекс, обявена от емитента в конкретния ден.
          4. Откупна стойност: Стойността, която се изплаща при предсрочно прекратяване на застраховката. Откупната стойност представлява стойността на личната сметка, изчислена по пазарна цена, официално обявена от емитента към датата на откупуване и намалена с таксата за откупуване.



          Технически характеристики на продукта

          Валута
          Евро
          Минимална еднократна премия
          3500 евро
          Срок на полицата
          29.11.2021г.
          Медицински прегледи
          Не се изискват
          Застрахователна възраст
          От14 до 70 навършени години
          Начало на застраховката
          28.12.2011г.

          Списък на компаниите участващи в индексния сертификат


































          Покрити рискове и плащания















          Покрити рискове и плащания

          1. При изтичане срока на полицата – на Застрахования или на посочените ползващи лица при доживяване се изплаща по-високата от следните две стойности:
          130 % от еднократната премия – гаранция
          еднократната застрахователна премия увеличена с усредненото развитие на индекса EuroStoxx 50 за периода 2012-2021г.- инвестиционен потенциал.
          2. Смърт на застрахованото лице през срока на застраховката- изплаща се по-високата между двете стойности:
          еднократната премия
          последната официално обявена от емитента пазарна стойност на индексния сертификат.
          3. Предсрочно прекратяване на застраховката(откуп) –
          при предсрочно прекратяване на застраховката, се изплаща откупната стойност.
          Откупуването е възможно след изтичане на две година от началото на застраховката.
          Не може да бъде изискано обратно плащане на еднократната застрахователна премия
          Откупната стойност представлява последната официално обявена от емитента стойност на индексния сертификат, намалена с 3% такса откупуване.




          Предимства на Индексния сертификат

          Лесен и бърз достъп до международните финансови пазари
          Професионално управление чрез динамична инвестиционна стратегия
          Неограничено участие в ръста на акциите на водещите компании в европейската икономика
          Усредненото развитие на индекса EuroStoxx 50 Index допринася за редуциране на ефекта от кратковременни негативни промени в курса
          Защита срещу дългосрочни негативни тенденции на пазара- гарантира се 130% от еднократната застрахователна премия, така че спестяванията не претърпяват загуба дори и при дългосрочно негативно развитие на пазара.
          Данъчни облекчения
          Вложените пари са несеквестируеми
          Уникален продукт на българския застрахователен пазар


          За допълнителна информация и въпроси по настоящата оферта сме на Ваше разположение. Телефон за контакт: sm355@allianz.bg, 0886 88 18 30 , 02/980 67 88

          С уважение: Д.Георгиева

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Copacabana Разгледай мнение
            marandi, знам и за таргетите, и за процентите. Не е толкова прегладнял, че да драпа за един клиент. Дори досега никога не се е опитвал да ме агитира и вербува. По-скоро аз съм бил този, който го е разпитвал за цени, оферти и т.н. Ама няма смисъл да влизам в безсмислени спорове и да ви се обяснявам... Всеки има право на мнение...
            Прав си, всеки има право на избор!

            П.П. Само ще вметна да ги махнеш тия % ( дет' ги намесваш ), щот' т'ва не общо застраховане, че да говориш за проценти.

            Позрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              А, за таргети-те, които имат да изпълняват всеки месец, ще ти каже ли твоя приятел?

              Зарко, е прав, че нормалната световна практика е да минаваш винаги през юридическо лице, което да обслужва клиентите си през договорни отношения межу двете страни, отколкото директни продажби.

              Някои го наричат избягване конфликт на интереси, но твоят приятел току-виж ти казал, че ще ощети компанията Х, която му плаща заплатата и да не прецака теб, щот' ти бил приятел.

              Даже може и да ти повярвам някой ден, че вече приятелите си губят работните места в името на приятелството. Не че не е въпрос на време щатните им служители да литват на пътя - доста често-срещана практика с оглед маркетинговите политики на дружествата ( смигам ).
              marandi, знам и за таргетите, и за процентите. Не е толкова прегладнял, че да драпа за един клиент. Дори досега никога не се е опитвал да ме агитира и вербува. По-скоро аз съм бил този, който го е разпитвал за цени, оферти и т.н. Ама няма смисъл да влизам в безсмислени спорове и да ви се обяснявам... Всеки има право на мнение...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Copacabana Разгледай мнение
                Zarco, сори ама съм блондин и не разбрах защо ще търся нещо, което не е по регламент? От къв зор ще си наумявам нещо, дето го нямат като оферта и като опция? Под "близък и стабилен приятел" имах предвид, че няма да ме подведе и ако знае, че няма възвръщаемост и не дай си боже при евентуално бедствие не връщат пароци, би ми го казал...
                А, за таргети-те, които имат да изпълняват всеки месец, ще ти каже ли твоя приятел?

                Зарко, е прав, че нормалната световна практика е да минаваш винаги през юридическо лице, което да обслужва клиентите си през договорни отношения межу двете страни, отколкото директни продажби.

                Някои го наричат избягване конфликт на интереси, но твоят приятел току-виж ти казал, че ще ощети компанията Х, която му плаща заплатата и да не прецака теб, щот' ти бил приятел.

                Даже може и да ти повярвам някой ден, че вече приятелите си губят работните места в името на приятелството. Не че не е въпрос на време щатните им служители да литват на пътя - доста често-срещана практика с оглед маркетинговите политики на дружествата ( смигам ).
                Last edited by marandi; 12.06.2012, 10:51.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Copacabana Разгледай мнение
                  Застрахователите са като мобилните оператори, трябва да се избере най-малкото зло . Аз нямам застраховка живот, но с оглед последните събития, може би е разумно да проуча офертите... Имам много близък приятел в Allianz и мисля да му се доверя, много стабилно момче е и няма да ме подведе.
                  Объркал си мястото да говориш за АЛЛИАНЦ. Тази тема си я движи императора да си търси спонсори.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                    Няма да се научим скоро на рационално мислене в тая страна...

                    ..., щом критериите ни са да е "много близък приятел", "стабилно момчеТО" и да не ни "подвежда"...

                    Бих ти казал, че ако стабилното момче и много близък приятел - е И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СЪВЕТА НА ДИРЕКТОРИТЕ или на НАДЗОРНИЯ съвет...

                    ... и тЕ /последните/ не биха ти помогнали, ако търсиш нещо, което си наумил, но не е по регламент...

                    АВе..., важно е да ти е "много близък приятел" - по-безболезнено ще е ...
                    Zarco, сори ама съм блондин и не разбрах защо ще търся нещо, което не е по регламент? От къв зор ще си наумявам нещо, дето го нямат като оферта и като опция? Под "близък и стабилен приятел" имах предвид, че няма да ме подведе и ако знае, че няма възвръщаемост и не дай си боже при евентуално бедствие не връщат пароци, би ми го казал...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Copacabana Разгледай мнение
                      Застрахователите са като мобилните оператори, трябва да се избере най-малкото зло . Аз нямам застраховка живот, но с оглед последните събития, може би е разумно да проуча офертите... Имам много близък приятел в Allianz и мисля да му се доверя, много стабилно момче е и няма да ме подведе.

                      Няма да се научим скоро на рационално мислене в тая страна...

                      ..., щом критериите ни са да е "много близък приятел", "стабилно момчеТО" и да не ни "подвежда"...

                      Бих ти казал, че ако стабилното момче и много близък приятел - е И ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СЪВЕТА НА ДИРЕКТОРИТЕ или на НАДЗОРНИЯ съвет...

                      ... и тЕ /последните/ не биха ти помогнали, ако търсиш нещо, което си наумил, но не е по регламент...

                      АВе..., важно е да ти е "много близък приятел" - по-безболезнено ще е ...
                      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                      Коментар


                      • Застрахователите са като мобилните оператори, трябва да се избере най-малкото зло . Аз нямам застраховка живот, но с оглед последните събития, може би е разумно да проуча офертите... Имам много близък приятел в Allianz и мисля да му се доверя, много стабилно момче е и няма да ме подведе.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Това драги са различни продукти и най-добре човекът да си ги има и двата.

                          Да, ако инвестираш в ДПО, след 30 години снасяне може и да имаш повече сухо. Ама ако след 20 дена се омажеш с колата и останеш без краце, колко ще ти даде депеоджията и колко - човекозастрахователят?
                          Много ясно, че ДПО ще носи по-висока доходност, особено пръвите години - нали по човекозастраховката има удръжки за риск. ..
                          Хайде сега - след като знаеМ кой плаща премия срещу носене на риск - да те върна към въпросът на колегата - какво значи "ДПО ЩЕ НОСИ" по-висока доходност, ако ти сам нямаш данните за застрахователно-техническите планове на компаниите, нито пък на осигурителите в ДПО...

                          Ето - това ти казвам в прав текст: можеш да кажеш - "аз мисляяяяя....", но не Много ясно, - да си сигурен в това, че носенето на риск намалява доходността, при което да заключиш, че това е именно така, защото /НАЛИ/: [/U][/B], особено пръвите години - нали по човекозастраховката има удръжки за риск.

                          Може би разбираш откъде тръгва полемиката и моето противопоставяне на ТВОИ "логически" умозаключения, ДОРИ И ДА ТИ ЛИПСВА /АПРИОРИ, пък и ДЕФАКТО/ НЕОБХОДИМАТА ИНФОРМАЦИЯ за такова сравнение, което питащият те - иска от теб като точен отговор в снощният си пост... Но ти си инвеститор и тия неща си ги знаеш /май/......, ми кажи ги на интересуващите се, де - що си ги пазиш само за себе си....

                          Това са част от това, дето ти пилих преди дни - като елементи на някакъв си там "пилотаж"..., както и да е...

                          .... и вероятно няма да ме караш сЯ да ровя из Гугъла, за да правя сравнение с дейността на Майка Тереза, защото нещата са несравними, ако има нормативна база и точно фиксирани правила...
                          Last edited by zarco; 11.06.2012, 09:58.
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                            Все пак - да ти задам един по-елементарен въпрос, а именно: ако отидеш при лицензиран застраховател за някаква ЗАСТРАХОВАТЕЛНА услуга /сключване на застраховка/ - кой плаща за отговорности, които МУ предлагат?

                            А сега можеш да ми отговориш какви са тия "удръжки за риск", които формулираш незнайно как...
                            Ами не знам - като не плаща клиентът - сигурно плаща Майка Тереза... ама тя пък пукна горката... не знам, наистина...

                            Удръжки за риск, драги - това означава, че част от месечната/годишната вноска на клиентът по инвестиционна или проста застраховка се удържа от компанията, за да се покрие с нея рискът човекът да пукне - а не се спестява/инвестира. Тази част при простата застраховка остава горе-долу еднаква през по-голямата част от срокът на договорът, при инвестиционната намалява при добри обстоятелства доста бръзо. Това е защото с възрастта човекът става по-рисков, но и при инвестиционната парите по сметката на човекът нарастват много по-бързо отколкото при простата застраховка, а компанията на практика носи рискът само върху разликата между парите, които човекът вече има и гарантираната застрахователна сума. Впрочем ако детайлно се проучи с опитно очо една подробна оферта, това се вижда в нея.

                            И не съм "начеващ човекозастраховател", напротив.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Зарков - тоя път нещо си бил сънен, защото си написал нещо безумно.
                              Когато човек застрахова кожата си, той си плаща на застрахователят да носи този риск така, както когато застрахова колата или домът си. И няма значение дали това е чисто рискова застраховка (и човекът плаща само рискът) или е спестовна или е инвестиционна човекозастраховка - рискът винаги се плаща от клиентът.
                              А може би аз - още сънен и не мога да ти схвана мисълта.

                              Кометов - в немного - но понеже не е хубаво човек да е без краце - там сумите за обезщетение обикновено са по-сосни, а в същото време цената не е голяма. Пък и не е нужно човекът за остане чак без краце - и без 2-3 зъба да остане, човекозастрахователят пак ще плати.

                              И Тони - това сравнение между ДПО и Човекозастраховка, сигурно се отнася за проста застраховка... ама не за инвестиционна.


                              .........апропо - понеже явно мнозина не разбират терминът с българокитайски произход "краце" (макар някои да опитват да го използват) - той означава "крака и ръце", т.е. донякъде е синоним на думата "крайници".

                              Импе, ти наистина - Общото застраховане вече го "срази" с нова нормативна база и терминология в стил "Импа", сега си разпрострял мощният си интелект върху животозастраховането... Ама - пред такава терминология - най-съвършените лингвисти бледнеят..., спаружват се като смачкан домат... и просто изчезват от хоризонта...

                              Другият ти похват: "бил си сънен и още не си ми схванал мисълта" - ееее, ама на тая въдичка няма пък да се Фана, ШЪ знаИш..., ЩоТ аз я тълкувам така: стига си се стискал /аз де/ - напиши и тук един ферман от 5-6 страници, за да мога да схвана нещата...

                              Ако познаваш материята, свързана с животозастраховането - никога не би написал последното си изречение, а именно: "нали по човекозастраховката има удръжки за риск"...

                              Все пак - да ти задам един по-елементарен въпрос, а именно: ако отидеш при лицензиран застраховател за някаква ЗАСТРАХОВАТЕЛНА услуга /сключване на застраховка/ - кой плаща за отговорности, които МУ предлагат?

                              А сега можеш да ми отговориш какви са тия "удръжки за риск", които формулираш незнайно как...

                              Ако искаш да те уважавам като начеващ застраховател, ще кажеш едно извинявайте на хората наоколо - но това ти го не знаеш - какво жУОтно е точно...

                              Слушам "бисерите" на кандидат-зрелостниците..., направи ми впечатление това определение: "поет-безумец" ....

                              ...в пряка връзка с тия "бисери, се замислих, аджеба - какво точно щяха да напишат зрелостниците, ако имаха тема, в която да е застъпена застрахователна терминология..., ДАЛИ /?/ биха написали "застраховател-безумец"?
                              Last edited by zarco; 11.06.2012, 08:36.
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Зарков - тоя път нещо си бил сънен, защото си написал нещо безумно.
                                Когато човек застрахова кожата си, той си плаща на застрахователят да носи този риск така, както когато застрахова колата или домът си. И няма значение дали това е чисто рискова застраховка (и човекът плаща само рискът) или е спестовна или е инвестиционна човекозастраховка - рискът винаги се плаща от клиентът.
                                А може би аз - още сънен и не мога да ти схвана мисълта.

                                Кометов - в немного - но понеже не е хубаво човек да е без краце - там сумите за обезщетение обикновено са по-сосни, а в същото време цената не е голяма. Пък и не е нужно човекът за остане чак без краце - и без 2-3 зъба да остане, човекозастрахователят пак ще плати.

                                И Тони - това сравнение между ДПО и Човекозастраховка, сигурно се отнася за проста застраховка... ама не за инвестиционна.



                                .........апропо - понеже явно мнозина не разбират терминът с българокитайски произход "краце" (макар някои да опитват да го използват) - той означава "крака и ръце", т.е. донякъде е синоним на думата "крайници".
                                Last edited by Императорът; 11.06.2012, 08:08.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X