IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително здравно осигуряване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

    Вади си Е-104 от здравната му каса в Германия ,представя го на НАП и нищо не плаща....Но това е при условие ,че напуска Германия...Ако си идва в България само за почивка,действат други правила....
    не е толкоз елементарно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Императорът - медицината трябва да е безплатна за висички, това е единственното човешко решение на проблема. Другото винаги си е рекет на най болните и най бедните. Има разбира се вариант да се забрани медицината, по принцип човешкото тяло си има собственна система за лечение която е на светлинни години пред медицината..това дето ще платиш някакви пари и някой ще те излекува са глупости.
      +10 ... напоследък имаш доста точни попадения !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        тоя не бил в час. за 5 години плащаш,по -старите даваш молба да се отпишат по давност. към 1200лв. с лихвите излиза. никъде не си се регистрирал всички са регистрирани по ЕГН ако са български граждани. отписването не съм сигурен че е лесно, предполагам трябва да доказваш че ги плащаш в Германия
        Вади си Е-104 от здравната му каса в Германия ,представя го на НАП и нищо не плаща....Но това е при условие ,че напуска Германия...Ако си идва в България само за почивка,действат други правила....

        Коментар


        • Императорът - медицината трябва да е безплатна за висички, това е единственното човешко решение на проблема. Другото винаги си е рекет на най болните и най бедните. Има разбира се вариант да се забрани медицината, по принцип човешкото тяло си има собственна система за лечение която е на светлинни години пред медицината..това дето ще платиш някакви пари и някой ще те излекува са глупости.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Обърни внимание, че те рекетират идвидиди, които не плащат здравни осигуровки. Проява на висша наглост е да искаш от някого да плаща нещо, което сам ти получаваш гратис. Неслучайно в сънищата си мечтая да доживея мигът, когато всички държавни чиновници ще чукат камъни до пълна изнемога, за да бъдат наказани за безчинствата си срещу хората, които ги хранят.
            забрави да кажеш и само в Алианц да имат здравна застраховка . докато чукат камъни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
              Дали здравното осигуряване ще е задължително или не, не е правилният въпрос според мен. Защото по-важно е какво се прави и къде отиват парите от здравното осигуряване? В момента всички данъци и осигуровки отиват в една сметка (грубо казано) и от там потъват в черните дупки, наречени НЗОК, държавен бюджет и всякакви сродни на тях. Това е основното.

              Та въпроса ми е: кога ще се направи индивидуални сметки за всеки за платените осигуровки, и защо това още не е станало? Преди доста години се чу някакво плахо предложение за това, но то много бързо заглъхна. А това е много важно, защото по този начин се постигат няколко цели: първо всеки ще знае къде му отиват здравните осигуровки, ще може да проверява дали наистина има постъпления там, или държавата ги е пренасочила към някаква си по-важна за нея цел. Второ: така ще има контрол за фалшивите прегледи и изписани и продадени неизвестно на кой скъпи лекарства. Няма да може както досега да се изписват неизвършени прегледи и някой да източва здравната каса, защото веднага ще си проличи. Но явно че и самата здравна каса няма сметка от такива индивидуални сметки, защото краденето ще става по-трудно. Сега всеки влачи от там, и никой не може да им хване сметката. Като привършат парите, касата вдига скандали че много се краде и затова трябва да се вдигнат осигуровките, после има малко напрежение няколко месеца, и отново всичко си върви по старому. Само ние плащаме все по-високи и по-високи данъци - за здравно което потъва някъде, за ток - така наречената: данък социална отговорност (или нещо такова беше), което си е чисто плащане на безплатния ток на някои социални прослойки (така да го кажем. Всеки се сеща за кои прослойки става дума). Има още подобни данъци, които плащаме НИЕ, за да може държавата (в лицето на политиците) да си осигуряват гласове за избиратели на изборите. Това е не само на държавно ниво, но и на местно такова.
              Няма как да стане - защото тогава всички безобразия ще лъснат - например туй - че над 4 милиона лица са осигурени, но НЕ ПЛАЩАТ осигуровки. А да напомням ли как гномът дянков и картофоглавият престъпник откраднаха над 2 МБ от резервът на НЗОК? И тоя субект - вместо в затвора с доживотна - пак съсипва държавата? И сега бъркат в джобовете на работещите, за да покриват кражбите Му?

              Мислил съм - понеже - инвеститор - какво щеше да стане, ако 12-а година (пазарите бляха на ниско), ако не целият, то значима част от резервът на НЗОК бе ИНВЕСТИРАН в могъщи хапчеви компании - например 1.5 МБ? - Сега НЗОК не само че щеше да притежава активи на стойност около 3 МБ лева, но и щеше да получава ежегодно 60-70 МИЛИОНА само от дивиденти, за да се подпомага здравната система !!! Някоя болница с големи разходи за спешна помощ имала дълг 8 КБ? Няма нищо - Пфайзър, Глаксо и Санофи плащат !!! Ех, защо не съм Дуче...


              Иначе аз предпочитам да плащам застраховки, защото там няма как да ме чешат хора, които не плащат. И имам такава - благодарение на която - ако пипна например рачец - ще получа лечение, за което дори осигуряващите са цял живот на максимум, могат само да си мечтаят.
              Last edited by Императорът; 07.02.2018, 21:29.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                Получавам и аз някакви писма от нап че не съм си платил здравните , днес се обадих и се оказа че ги получавам защото не съм си платил здравните, защото съм бг гражданин, защото някога съм се регистрирал в тяхната система. Момчето по телефона каза може да се отпишеш, ама не знам какво следва- не беше много сигурен- във вариантите- единият плащаш за 12 месеца назад и ползуваш веднага, другият плащаш 6 или 12 месеца без да ползуваш и едва когато ги направиш тогава започваш да ползуваш услугите на родното здравеопазване, иначе само спешна помощ
                Обърни внимание, че те рекетират идвидиди, които не плащат здравни осигуровки. Проява на висша наглост е да искаш от някого да плаща нещо, което сам ти получаваш гратис. Неслучайно в сънищата си мечтая да доживея мигът, когато всички държавни чиновници ще чукат камъни до пълна изнемога, за да бъдат наказани за безчинствата си срещу хората, които ги хранят.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Дали здравното осигуряване ще е задължително или не, не е правилният въпрос според мен. Защото по-важно е какво се прави и къде отиват парите от здравното осигуряване? В момента всички данъци и осигуровки отиват в една сметка (грубо казано) и от там потъват в черните дупки, наречени НЗОК, държавен бюджет и всякакви сродни на тях. Това е основното.

                  Та въпроса ми е: кога ще се направи индивидуални сметки за всеки за платените осигуровки, и защо това още не е станало? Преди доста години се чу някакво плахо предложение за това, но то много бързо заглъхна. А това е много важно, защото по този начин се постигат няколко цели: първо всеки ще знае къде му отиват здравните осигуровки, ще може да проверява дали наистина има постъпления там, или държавата ги е пренасочила към някаква си по-важна за нея цел. Второ: така ще има контрол за фалшивите прегледи и изписани и продадени неизвестно на кой скъпи лекарства. Няма да може както досега да се изписват неизвършени прегледи и някой да източва здравната каса, защото веднага ще си проличи. Но явно че и самата здравна каса няма сметка от такива индивидуални сметки, защото краденето ще става по-трудно. Сега всеки влачи от там, и никой не може да им хване сметката. Като привършат парите, касата вдига скандали че много се краде и затова трябва да се вдигнат осигуровките, после има малко напрежение няколко месеца, и отново всичко си върви по старому. Само ние плащаме все по-високи и по-високи данъци - за здравно което потъва някъде, за ток - така наречената: данък социална отговорност (или нещо такова беше), което си е чисто плащане на безплатния ток на някои социални прослойки (така да го кажем. Всеки се сеща за кои прослойки става дума). Има още подобни данъци, които плащаме НИЕ, за да може държавата (в лицето на политиците) да си осигуряват гласове за избиратели на изборите. Това е не само на държавно ниво, но и на местно такова.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Ебаси неграмотниците дето работят там- и този са го сложили да отговаря на телефона и да дава информация
                    по принцип инспекторите са в час , ама тия на колцентъра не е ясно. ииди на место и питай инспектор

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      тоя не бил в час. за 5 години плащаш,пос тарите даваш молба да се отпишат по давност. към 1200лв. с лихвите излиза
                      Ебаси неграмотниците дето работят там- и този са го сложили да отговаря на телефона и да дава информация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Получавам и аз някакви писма от нап че не съм си платил здравните , днес се обадих и се оказа че ги получавам защото не съм си платил здравните, защото съм бг гражданин, защото някога съм се регистрирал в тяхната система. Момчето по телефона каза може да се отпишеш, ама не знам какво следва- не беше много сигурен- във вариантите- единият плащаш за 12 месеца назад и ползуваш веднага, другият плащаш 6 или 12 месеца без да ползуваш и едва когато ги направиш тогава започваш да ползуваш услугите на родното здравеопазване, иначе само спешна помощ
                        тоя не бил в час. за 5 години плащаш,по -старите даваш молба да се отпишат по давност. към 1200лв. с лихвите излиза. никъде не си се регистрирал всички са регистрирани по ЕГН ако са български граждани. отписването не съм сигурен че е лесно, предполагам трябва да доказваш че ги плащаш в Германия
                        Last edited by nradev; 07.02.2018, 12:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Единственият начин съмняващият в необходимостта от задължително изпълнение на даден Закон - е той /съмняващият се/ - да докаже, че Законът противоречи на Основния закон /Конституцията на РБ/. Значи: атакува Закона чрез Основния закон - в инстанцията, на която са подсъдни подобни дела, получава Решението на последната Съдебна инстанция, след което ни уведомява тук.

                          Може да почерпим...
                          Мисля Основният закон е категорически:

                          Чл. 5.
                          (1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.

                          Чл. 6.
                          2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.


                          Това е написано в Конституцията. Следователно от НЗОК не трябва ли да отговарят: ЗАЩО държавата поема здравните осигуровки на някои лица, само защото са с определена професия (държавен хрантутник) или определен етнос (хъхряк)? Това не са ли привилегии?

                          Ок, за децата - ок - държавата да ги осигурява, на пенсионерите с пенсии под МРЗ - съгласен съм... но за другите? Ако всички плащаха осигуровки, те биха могли дори да бъдат намалени от 8% на 5% от дохода... и пак финансирането на здравната система да е по-добро отсега... ама нали въпросът е привилегированите раси и касти да са доволни, пък другите да мъкнат като роби !!!

                          Ок - моят случай - аз в момента отново преподавам - защо държавата не поема и МОИТЕ осигуровки, щом и аз - държавен служител? Или всеки краcтав чиновник, дето по цял ден изпуска анaлни газове в канцеларията поради липса на друго смислено занимание e по-важен от мен и моите колеги за бъдещето на държавата?
                          Last edited by Императорът; 07.02.2018, 12:02.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            безработните също дължат макар и върху 1/2 от МРЗ
                            Точно това е едно от нещата: значи безработният трябва да плаща осигуровки (негов проблем откъде ще вземе пари, щом е безработен), но в същото време един мръcен садия, или митничар например - държавата му плаща осигуровките - щото е "беден" !!!

                            Нрадев - в Конституцията е написано, че осигуряването е право, не е задължение.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Получавам и аз някакви писма от нап че не съм си платил здравните , днес се обадих и се оказа че ги получавам защото не съм си платил здравните, защото съм бг гражданин, защото някога съм се регистрирал в тяхната система. Момчето по телефона каза може да се отпишеш, ама не знам какво следва- не беше много сигурен- във вариантите- единият плащаш за 12 месеца назад и ползуваш веднага, другият плащаш 6 или 12 месеца без да ползуваш и едва когато ги направиш тогава започваш да ползуваш услугите на родното здравеопазване, иначе само спешна помощ
                              Last edited by v_tin; 07.02.2018, 11:11.

                              Коментар


                              • nradev - услуги да искаш, ти иди ще те заразят с десет болести за нула време и операции правят без да има нужда - може и някой орган да ти махнат да вземат пари от здравна каса.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X