IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително здравно осигуряване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе, ето защо хората предпочитат и ще предпочитат държавното осигуряване пред частното
    Най-големият ETF в света е изгубил 24 млрд. долара при последните борсови трусове

    Изходящите потоци на борсово търгувания фонд SPDR S&P 500 са достигнали 8% от общите му активи

    Това е статия на инвестора, хайде със здраве и пак да мислиш когато говориш за частните фондове

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Кой точно "работодател" ги плаща и с какви пари? В какъв размер ги плаща "работодателят"? А случайно да си чувал, че нормално работещите хора поемат една част от осигуровките си, а друга: работодателят?

      Колкото и да са риторически тия въпроси - ПАК ще им отговоря - защото ти се правиш на ударен:

      - Държавата им ги плаща - с парите на данъкоплатците.
      - Дотук оправдано - държавата наистина им е работодател, но - тя им ги плаща наполовина, ако не и по-малко.
      - За разлика от работещите граждани, които очевидно не са приоритет на държавата, нищо че произвеждат реални блага, толерираните касти НЕ плащат нито стотинка свой дял в осигуряването !!! На работещият му удържат близо 30% от дохода - основно за осигуровки - на чиновникът и униформеният му се удържа само ДОД.

      Резултатите са:
      - Около 2.5 милиона граждани плащат осигуровки - от работодател (което им намалява заплатите) и от джобът си.
      - Около 4.5 милиона НЕ ПЛАЩАТ осигуровки - защото имали "СПЕЦИАЛНИ ПРАВА" - държавата им ги плаща, ама наполовина - основно пак с парите на горните 2.5 милиона.
      - В резултат на туй ПРАВОНЯМАЩИТЕ 2.5 милиона за 16-а година са платили над 2 МБ здравни осигуровки... а държавата е платила за ПРАВОИМАЩИТЕ под 1 МБ осигуровки - нищо, че те са двойно повече от правонямащите.

      Резултатът е очеваден за всеки - тотален финансов дефицит на здравната система, фалиращи болници, медицински персонал, който бяга панически, защото не получават заплата с месеци. Всичко това - за да могат привилегированите касти да ползват безплатно здравеопазване... ама вече в цели региони няма никакво здравеопазване - нито за платците, нито за авантаджиите.

      Все едно някой да си направи кафененце или магазин - и 1/3 от клиентите му да плащат почтено изпитото или купеното, ама останалите 2/3 да консумират или грабват нужната им стока и да бягат... ами тоя злочест предприемач ще вдига цените, за да не е вътре - докато и почтените му клиенти го зарежат, а после просто ще фалира !!!

      Съгласен съм, че държавата трябва да поема осигуровките на деца и пенсионери с пенсии под МРЗ - това е социална политика... но какво е - държавата да плаща осигуровките на хрантутници, които просто отказват да работят, щото са професионално "социално слаби" (хъхреци) или на лица с високи доходи (митничари, садии и т.н.) - а и на пенсионери с високи пенсии? И то лицата от първата и третата категория са най-големите консуматори на здравни услуги, в болници и поликлиники не можеш се размина с тях !!!

      Значи аз - дето от 20 години не съм ползвал и ней-незначителната здравна помощ, трябва да плащам за хора, дето ден през ден висят пред докторските кабинети - дори за някакви дреболии? Съгласен съм - за тези, които НАИСТИНА се нуждаят от подкрепа - казах кои... но не и за тия, дето имат доходи често в ПЪТИ над минимумът - това е ДИСКРИМИНАЦИЯ за работещите хора !!!


      Игнорант - не се напъвай да бълваш, че ще се задавиш. Въобще не ти чета глупостите, най-малкото защото ти си НИКОЙ. Не ме познаваш нито професионално, нито лично - а в този форум има достатъчно мои клиенти, които могат да ме оценят и като коректност, и като компетентство. Никой не е длъжен да бъде закрепостен в една компания - но това, че съм отишъл другаде, НЕ означава, че не съдействам на старите си клиенти, без двама-трима на които просто загубих контактите. Може преди седем години да съм нямал понятие от просто застраховане, това се е променило - защото някои хора - за твое сведение - се учат и развиват - докато други като тебе, само лаят.

      А ако имаш някакъв психологически проблем с мене - някаква болнава фиксация - отиди на лекар, не е срамно.
      здравната осигуровка е 8% за всички.как реши че е наполовина. наполовина плащат частниците дет осигуряват на минималната заплатая

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

        Като ви знам какви сте плащачи застрахователите, ме е страх да си погледна животозастраховката и тази за лечение
        докато ги осъдиш и мое се споминеш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

          Като ви знам какви сте плащачи застрахователите, ме е страх да си погледна животозастраховката и тази за лечение
          хахаха, много вярно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            държавните служители не са освободени от осигуровки. работодателя ги плаща
            Кой точно "работодател" ги плаща и с какви пари? В какъв размер ги плаща "работодателят"? А случайно да си чувал, че нормално работещите хора поемат една част от осигуровките си, а друга: работодателят?

            Колкото и да са риторически тия въпроси - ПАК ще им отговоря - защото ти се правиш на ударен:

            - Държавата им ги плаща - с парите на данъкоплатците.
            - Дотук оправдано - държавата наистина им е работодател, но - тя им ги плаща наполовина, ако не и по-малко.
            - За разлика от работещите граждани, които очевидно не са приоритет на държавата, нищо че произвеждат реални блага, толерираните касти НЕ плащат нито стотинка свой дял в осигуряването !!! На работещият му удържат близо 30% от дохода - основно за осигуровки - на чиновникът и униформеният му се удържа само ДОД.

            Резултатите са:
            - Около 2.5 милиона граждани плащат осигуровки - от работодател (което им намалява заплатите) и от джобът си.
            - Около 4.5 милиона НЕ ПЛАЩАТ осигуровки - защото имали "СПЕЦИАЛНИ ПРАВА" - държавата им ги плаща, ама наполовина - основно пак с парите на горните 2.5 милиона.
            - В резултат на туй ПРАВОНЯМАЩИТЕ 2.5 милиона за 16-а година са платили над 2 МБ здравни осигуровки... а държавата е платила за ПРАВОИМАЩИТЕ под 1 МБ осигуровки - нищо, че те са двойно повече от правонямащите.

            Резултатът е очеваден за всеки - тотален финансов дефицит на здравната система, фалиращи болници, медицински персонал, който бяга панически, защото не получават заплата с месеци. Всичко това - за да могат привилегированите касти да ползват безплатно здравеопазване... ама вече в цели региони няма никакво здравеопазване - нито за платците, нито за авантаджиите.

            Все едно някой да си направи кафененце или магазин - и 1/3 от клиентите му да плащат почтено изпитото или купеното, ама останалите 2/3 да консумират или грабват нужната им стока и да бягат... ами тоя злочест предприемач ще вдига цените, за да не е вътре - докато и почтените му клиенти го зарежат, а после просто ще фалира !!!

            Съгласен съм, че държавата трябва да поема осигуровките на деца и пенсионери с пенсии под МРЗ - това е социална политика... но какво е - държавата да плаща осигуровките на хрантутници, които просто отказват да работят, щото са професионално "социално слаби" (хъхреци) или на лица с високи доходи (митничари, садии и т.н.) - а и на пенсионери с високи пенсии? И то лицата от първата и третата категория са най-големите консуматори на здравни услуги, в болници и поликлиники не можеш се размина с тях !!!

            Значи аз - дето от 20 години не съм ползвал и ней-незначителната здравна помощ, трябва да плащам за хора, дето ден през ден висят пред докторските кабинети - дори за някакви дреболии? Съгласен съм - за тези, които НАИСТИНА се нуждаят от подкрепа - казах кои... но не и за тия, дето имат доходи често в ПЪТИ над минимумът - това е ДИСКРИМИНАЦИЯ за работещите хора !!!


            Игнорант - не се напъвай да бълваш, че ще се задавиш. Въобще не ти чета глупостите, най-малкото защото ти си НИКОЙ. Не ме познаваш нито професионално, нито лично - а в този форум има достатъчно мои клиенти, които могат да ме оценят и като коректност, и като компетентство. Никой не е длъжен да бъде закрепостен в една компания - но това, че съм отишъл другаде, НЕ означава, че не съдействам на старите си клиенти, без двама-трима на които просто загубих контактите. Може преди седем години да съм нямал понятие от просто застраховане, това се е променило - защото някои хора - за твое сведение - се учат и развиват - докато други като тебе, само лаят.

            А ако имаш някакъв психологически проблем с мене - някаква болнава фиксация - отиди на лекар, не е срамно.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

              Нечия централа ще остане гладна за поне 1-2 години, но за това когато му дойде времето.....

              Има много добри адвокати в тая област. Ако обаче централата остане гладна за 1-2 години - пиши я разтурена /фалирала/ на 3-тата година.

              императора може да ти даде пример с предната си компания... най.добра, най-изгодни застраховки..., ама сега друга придоби тоя статут, защото той работеЛ в нея...

              Оправя ги само с факта, че се мести някъде, нищо че няма понятие от Общо застраховане, защото видиш ли - само с Животозастраховане се занимавал... То и последното - толкова знае - личи му отдалеч.

              Сега импето подготвя дело, за да забрани здравното осигуряване, защото тия вноски му принадлежат по условие, за да прави с тях изключително ценните застраховки "за рачец" и т.н...

              Не разбрах, какво точно имаш срещу тоя сериозен бизнес /на импито/ - здравното застраховане? Не му отнемай фантазиите! Той се бори тук за клиенти! /но пък не знае какво говори и реже клона, на който е седнал/ ))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



                На теб пък - не ти ли стига да си здрав? - това ще те попитат застрахователите... Нали си направил застраховката, за да си здрав! ЖеУезна Уогика! Дай си парите и се кръсти - да не става необходимост... По тая логика - можеш да се кръстиш и безплатно, но пък в централата остават гладни... Пък и кой ще ни зарибява тук, че най, ама най-много обичаЛ да плаща застраховки /на вЕтерО/! Сложна дилема!

                Не му отнемай форума, за да може да се развихри тук прависта-император и да ни каже нещо "умно"... Може пък нови Кодекси /ГПК, АПК, НК, нещо друго.../ да направим и съдебната система да ни изкаже благодарност...
                Нечия централа ще остане гладна за поне 1-2 години, но за това когато му дойде времето.....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                  Като ви знам какви сте плащачи застрахователите, ме е страх да си погледна животозастраховката и тази за лечение


                  На теб пък - не ти ли стига да си здрав? - това ще те попитат застрахователите... Нали си направил застраховката, за да си здрав! ЖеУезна Уогика! Дай си парите и се кръсти - да не става необходимост... По тая логика - можеш да се кръстиш и безплатно, но пък в централата остават гладни... Пък и кой ще ни зарибява тук, че най, ама най-много обичаЛ да плаща застраховки /на вЕтерО/! Сложна дилема!

                  Не му отнемай форума, за да може да се развихри тук прависта-император и да ни каже нещо "умно"... Може пък нови Кодекси /ГПК, АПК, НК, нещо друго.../ да направим и съдебната система да ни изкаже благодарност...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Това е проект по международна програма - хората се лекуват основно в САЩ и Испания - по-малко в Германия. Best Doctors е еднаква като услуга навсякъде по света, където се предлага.
                    Като ви знам какви сте плащачи застрахователите, ме е страх да си погледна животозастраховката и тази за лечение

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      ..............

                      Този народ е мачкан, защото не си знае правата, не знае и йерархията на правните текстове !!! .........

                      Тоя човек е наистина голям смешник!

                      Импровизатор от класа, който мисли, че казва нещо... ))

                      Чакаме императорът да ни докаже, че се различава от народа, който не си знае правата. Императорът ги знае и ще предприеме действия, за да ни докате как лично той отстоява правата си. Вчера му дадох сламка, за да направи нещо конкетно. Отчетох факта, че може би иска да направи нещо за отстояването на своите права, защото много вероятно е да не е предприемал нищо в тая посока. От думите му личи, че няма понятие от онова, което трябва да направи.

                      Казах му, че за да получи принципното решение от компетентния Съд - ще му трябва да отдели едни 1000 лв. Дали би го направил? Зная, че не е скръндза, ама защо той да прави това??? Е, как, защо? Нали го лансираме за водач! Всъщност, той сам ни се предлага! Опссс! Как се наричат хората, които се САМОпредлагат? Как! Вероятно - императори/рици и други подобни от толкова спорните класификации на половете напоследък...

                      Е? Ще дадем ли 1000 лв? АдИ де! Аз за тоя "мачкан народ, дето не си знае правата" - да дам 1000 лв.!!! Че защо да го правя? Ми нали същият народ ще те лансира бе, импИ! Хайде, докажи ни, че имаш волята да ни управляваш!


                      Да бе - да! Да, ама - не! 1000 лв. са си пари, а коя ми е гаранцията, че ще стана император? Ето на - гаранция няма! Защо?

                      1. Нямаш шанс да направиш що-годе разбираем Иск пред съдебната система. Този Иск трябва да има една поредица от ясни обосновки. АКО ги нямаш - ще ти връщат иска до прималяване! 1000 лв. са ти необходими за това - да мотивираш адвоката си, за да направи издържан иск, който да влезе в компетентния съд /който ти, импе - дори не знаеш кой точно е!/

                      2. С твоите 1000 лв. ще мотивираш адвоката да направи необходимото, обаче... 1000-та лв. не са ти достатъчни, за да спечелиш делото, за което са ти митивирали иска.

                      3. АКО имаш материален интерес, който защитаваш - тази сума от 1000 лв. е само една малка част в началото на плащането...

                      Опссс! императора вече бие отбой! Защо се отказваш, импИ??? Народът, който не си знаел правата - и е мачкан именно по тая причина /пишеш горе/ - чака ти да го оправиш! Смешнико!


                      И, импето "мъдро" заключава: "не знае и йерархията на правните текстове !!!" - значи - вижте ме, казва той - императора - какво сътворих!

                      Какво е сътворил? Една голяма глупост! Безсмислица!


                      Ама ти, импИ - си готов за съдия, бе, щом знаеш тая "йерархията на правните текстове !!!"

                      Откъде ги четеш тия тъпотии? Едва ли ги четеш отнякъде!

                      Подобни текстове не могат да се родят в нечия глава. Те се раждат в нечия тиква, но това може да е в сферата на фантазиите на някое некомпетентно дете... И сега - ако разчитаме, че хората наоколо нас са некомпетентни - веднага можем да ги излъжем с нашите фантазии...

                      Защо не четеш, императоре? Импровизацията ти е опасна за младите. Не трябва да правиш от тях типигьози! Трябва да си служиш с точна терминология, а не да фантазираш тук тъпотии. Това не те издига в очите на хората, плямпало такова!


                      Обясни все пак тази "йерархията на правните текстове !!!", но не така, както би обяснил на едно дете и бед опити за импровизации.

                      И, тъй като ще се забиеш отново да ми обясняваш Конституцията, ще ти кажа, че съм я чел - остави празните приказки! Дай ми обосновката, която ще направиш в твоя Граждански /или друг/ иск, за да ти повярвам, че има какво да кажеш, а не - че разтягаш локуми..

                      Много внимавай с тъпотиите, които ръсиш! Бъди отговорен пред хората, които четат!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Хайде и аз да изчистя всички запенени брътвежи, които си избълвал тука и да оставя единственото смислено, макар и безумно нещо, което може би си написал по някаква случайност:

                        Ако ти - игнорант - беше поне малко грамотен, щеше да знаеш, че нито един закон, наредба и т.н. НЕ МОЖЕ ДА ПРОТИВОРЕЧИ на основният закон на държавата: Конституцията. Дори я ЦИТИРАХ - ама ти си чукча - пишеш (тоест БЪЛВАШ ЖЛЪЧ), ама не четеш.

                        В Основният закон пише, че никой не може да бъде дискриминиран или привилегирован поради етнос, раса, социално или обществено положение. Това, че някакви лица са освободени от плащане на осигуровки, защото са (в случая) държавни чиновници, не нарушава ли този член от Конституцията? Държавата ни е на тоя хал, защото мнозинството е на твоето ниво, че и на по-ниско, колкото и да е трудно това. Утре някакви безумници ще приемат наредбичка, че нечиновниците - срещнат ли чиновник, трябва да се отдръпват от пътя му и да коленичат, после да бият чело в земята като селяни пред самурай... ти тогава ще кажеш, че така трябва да бъде, защото такъв е закона !!!

                        Този народ е мачкан, защото не си знае правата, не знае и йерархията на правните текстове !!! Държавни служители винаги ще има и не може да няма - но те да не забравят, че са СЛУЖИТЕЛИ, не господари !!! И да не се размножават като бактерии, че вече са повече от епохата на "комунизма", когато обслужваха и силна армия, и сериозна индустрия.

                        Относно наглите ти клевети - тук в този форум, има хора, които са ми от първите клиенти в първата ми компания. Нека - ако съм карал някой от тях - да си прекрати стария договор и да сключи нов в новата ми компания - да каже това тук и да ме опозори !!! Да, ама не - аз дори продължавам да комуникирам с почти всички от старите си клиенти и да им съдействам и да им услужвам винаги, когато има нужда - без да искам нищо в замяна и без никаква изгода за мене !!! Помагал съм колкото мога и на немои клиенти - също без да търся отплата. Това си ти - един наглец и клеветник - ако има как да ти извади човек злобата, ще се смалиш колкото една мишка, ако ти извади и глупотевините, съвсем ще се стопиш !!!

                        Това е последният път, в който ти чета постовете, нежели да ти отговарям - защото всеки виртуален контакт с тебе го чувствам като форма на душевно омърсителство.
                        държавните служители не са освободени от осигуровки. работодателя ги плаща

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          4ervenasgan - някога и аз си мислех че платеното здравеопазване е много по добро, но като видиш с очите си как умира човек от от банално възпаление лекуван за рак и ще си промениш мнението и ще разбереш че медицинските услуги никога не трябва да са по схемата - парите с пациента защото това е направо престъпление. А да си здравно осигурен и да потърсиш помощ от системата е много..много голям риск.
                          За "системата" е най добре да те нема ...или миграция или ...

                          Коментар


                          • 4ervenasgan - някога и аз си мислех че платеното здравеопазване е много по добро, но като видиш с очите си как умира човек от от банално възпаление лекуван за рак и ще си промениш мнението и ще разбереш че медицинските услуги никога не трябва да са по схемата - парите с пациента защото това е направо престъпление. А да си здравно осигурен и да потърсиш помощ от системата е много..много голям риск.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • И стига си плямпал срещу чиновниците, защото си попаднал в ситуацията на Андрешко... Този може да го оставиш в блатото, но твоето елементарно мислене няма граници...

                              Ти нали все изтъкваш желанието си да бъдеш диктатор... )) Сам ли би събирал налозите, данъци, вземания...? Или ти ще ползваш Крумовите закони... Е, как ще обосновеш необходимостта от "чиновници", които да изпълняват присъдите ти? Или ти сам би си ги арестувал, оковавал, вземал решение, след което - и изпълнявал?


                              Ееее, ама тук сме малко над петокласници - нали си даваш сметка за това?


                              /ако няма да ми отговаряш, защото зная, че ме четеш, то - редно е да пишеш само в темите, в които имаш компетенции, но имай предвид, че КОМПЕТЕНЦИИТЕ не се отъждествяват с ПРАЗНИТЕ ПРИКАЗКИ, нито пък със СВОБОДНИТЕ СЪЧИНЕНИЯ и ПРАЗНИТЕ ЛОЗУНГИ.

                              Нека я караме по същество, реалистично!

                              "Аз имам права!"

                              Нямаш ги, до доказване на противното!

                              Коментар


                              • Да допълня: Искова молба, Решение на Съда - последна инстанция, Изпълнително дело - Pешение!

                                Това е пълният цикъл, който искам видя от теб, проигран в практиката. Веднага заявявам, че ЗНАЕШ и СЕ БОРИШ за правата си..., които българският народ не знаел...

                                Коментар

                                Working...
                                X