IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Да, но при частниците тия пари остават твои - ти знаеш колко са и някой ден ще си ги получиш.
    .......
    Ко? Не.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
      АБСОЛЮТНО ВЯРНО! И да ти казват, че няма да ти ги дадат щото е за твое добро да може да се натрупат повече лихви!!!
      +++

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Да, но при частниците тия пари остават твои - ти знаеш колко са и някой ден ще си ги получиш.

        Не е ли по-голям ЪпсурТ да ти вземат едни пари без да те питат и да ги похарчат за дявол знае кого - за хора, които ти дори не познаваш, а после да те убеждават как, когато остарееш, циганите (и новонахлуващите арапски нашественици) ще работят здраво, за да ти плащат пенсия?
        Мите айде спри пиенето днес от рано си започнал.Искаш да ми кажеш че трябва да ми стане кеф щото кат ми вземат париче в частен фонд знам кой ще ми ги похарчи и за какво.Това твоето е цинизъм.Аз не искам да ми вземат пари не им ща и пенсията.Това са крадци

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          За мен още по голям ЪпсурТ е да ти вземат едни пари без да те питат и да ги дават на частници.Които после ги крадат и ти разправят ми имаше срив на борсата...
          Да, но при частниците тия пари остават твои - ти знаеш колко са и някой ден ще си ги получиш.

          Не е ли по-голям ЪпсурТ да ти вземат едни пари без да те питат и да ги похарчат за дявол знае кого - за хора, които ти дори не познаваш, а после да те убеждават как, когато остарееш, циганите (и новонахлуващите арапски нашественици) ще работят здраво, за да ти плащат пенсия?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
            За мен още по голям ЪпсурТ е да ти вземат едни пари без да те питат и да ги дават на частници.Които после ги крадат и ти разправят ми имаше срив на борсата...
            АБСОЛЮТНО ВЯРНО! И да ти казват, че няма да ти ги дадат щото е за твое добро да може да се натрупат повече лихви!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              А за мен е абсурдно цял живот да даваш едни пари на Ной (тоест да ти ги вземат без да те питат), а като станеш дрът да чакаш на подаяния от държавата - и някой като Калфинов да ти вдигне пенЦийката с 2 лева - ако разбира се ромовете благоволят да работят и да плащат осигуровки, което те няма да правят.

              При тая етно-демографска структура в държавата, разходо-покривният модел на Ной е обречен и няма да издържи дълго.


              Иначе преглед на активите на ПФ трябва да се направи - нека някои ПФ да обяснят как "публични" но реално нетъргувани акции с печалба стотинка и половина, "струват" три лева.
              За мен още по голям ЪпсурТ е да ти вземат едни пари без да те питат и да ги дават на частници.Които после ги крадат и ти разправят ми имаше срив на борсата...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                А за мен е абсурдно цял живот да даваш едни пари на Ной (тоест да ти ги вземат без да те питат), а като станеш дрът да чакаш на подаяния от държавата - и някой като Калфинов да ти вдигне пенЦийката с 2 лева - ако разбира се ромовете благоволят да работят и да плащат осигуровки, което те няма да правят.

                При тая етно-демографска структура в държавата, разходо-покривният модел на Ной е обречен и няма да издържи дълго.


                Иначе преглед на активите на ПФ трябва да се направи - нека някои ПФ да обяснят как "публични" но реално нетъргувани акции с печалба стотинка и половина, "струват" три лева.
                Много лесно!!!Мойто пенсионно дружество продава на дружеството на колежката!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                  Здравейте, за мен абсурдно задължително и едновременно доброволно пенсионно осигуряване и даване на достъп до парите след 63-65 години?! Значи на едни хубавци държавата им дава едни пари и им казва дерзайте...и след 20 години ще плащате пенсии щото все не могат да се съберат пари. Пенсионните фондове трябва да са НОИ и доброволни т.е. когато решиш да си ги ползваш, разбира се след някакъв нормален договорен период, а не да даваш и да чакаш някога някъде нещо да ти дадат.
                  А за мен е абсурдно цял живот да даваш едни пари на Ной (тоест да ти ги вземат без да те питат), а като станеш дрът да чакаш на подаяния от държавата - и някой като Калфинов да ти вдигне пенЦийката с 2 лева - ако разбира се ромовете благоволят да работят и да плащат осигуровки, което те няма да правят.

                  При тая етно-демографска структура в държавата, разходо-покривният модел на Ной е обречен и няма да издържи дълго.


                  Иначе преглед на активите на ПФ трябва да се направи - нека някои ПФ да обяснят как "публични" но реално нетъргувани акции с печалба стотинка и половина, "струват" три лева.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    И колко хора са достатъчно граматони, отговорни и т.н., за да си оставят парите? Масата ще си изтегли всичко веднага, ще си накупи телефони и тв, и като дойде за пенсия ще ходят пред народното събрание да обясняват колко е лоша държавата
                    + 748
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                      Да питам...
                      Защо НОЙ не стане НСИ - всички да внасят по 10% (или колкото си искат) и всеки месец тия пари се делят поравно на пенсионерите. Който иска повече - кеф ти ПФ, кеф ти ДФ, кеф ти депозит - твой проблем? Пък ако ще и НОЙ (вече НСИ) да си отвори втори стълб - ама с индивидуални партиди, а не всяка година да цоца по 4млрд от държавата.

                      М? Що нещЕте?
                      Щот си БАШ парче....

                      Коментар


                      • Да ви подсетя и да питам до къде стигна новото законодателство за мулти фондовете и за гаранционния фонд на пенсиите?

                        Коментар


                        • Не знам какви "пасиви" или активи имат тези фондове, но важното е, дали парата в тях е набита ДОБРОВОЛНО или доброволно-задължително (бахти оксиморона).
                          Ако е доброволно и по лични сметки, теб какво те интересува, че батпешо е загубил част от спестяванията си за пенсия?
                          Ами такъв фонд си е избрал!

                          Ако не е финансов гуру, да си ги беше сложил на депозит
                          ....или в коптор
                          ...или да си купи швейцарски ДЦК
                          ....или злато
                          ...или биткойни
                          ....или да ги беше изял и изпил.....или курвак дееа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                            Няма как да бъде изцяло доброволно, тъй като отиваме на либерален модел. Ако не греша такъв има само в САЩ, Австралия и Нова Зеландия.
                            Преди няколко години дефицита надвишаваше 300 млрд. долара.
                            Недостатъците са много, предполагам ги знаеш.

                            За мен най-добрия вариант е смесена система - солидарна с елементи на капиталова /втори и трети стълб/.
                            Дори многократно съм предлагал да се въведе и в здравеопазването втори и трети стълб като първа крачка, а след това да се разабие и монопола на НЗОК.

                            Сега остава да си изчистим къщичката.

                            Поздрави!
                            Пусти либерален модел!!!Затова са най-зле тия трите дръжави!!!А да ги питате за атомна енергия,може!!!

                            Коментар


                            • Да питам...
                              Защо НОЙ не стане НСИ - всички да внасят по 10% (или колкото си искат) и всеки месец тия пари се делят поравно на пенсионерите. Който иска повече - кеф ти ПФ, кеф ти ДФ, кеф ти депозит - твой проблем? Пък ако ще и НОЙ (вече НСИ) да си отвори втори стълб - ама с индивидуални партиди, а не всяка година да цоца по 4млрд от държавата.

                              М? Що нещЕте?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Какъв дефицит при лично, доброволно осигуряване

                                Има ли дефицит по личната ти банкова сметка?....освен, ако не е била в катебето , но и тогава не би могло да се нарече дефицит, а просто "последица от алчността ти" или "непремерено поет риск" ...от мен да мине
                                Ако не греша през 2014 г. Блумбърг излезе с информация за пасиви в размер на над 2 трилиона долара в 25 най-големи американски пенсионни фонда.
                                Причините са обективни и субективни, както на макро ниво, така също и на корпоративно.

                                С други думи, по личната ти партида средствата са факт, говорим за възможността осигурителя да има капацитета да плати на теб и на другите осигурени.
                                Last edited by Konsultant; 16.09.2015, 17:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X