IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    То не е проблем да си купиш облизвации, ама въпросът е КОЛКО минимум бройки... щото съм се интересувал и от тия неща. Защо според тебе не си купих облизвации на 4finance с 12% доходност?

    Дори жабешките облизвации се продаваха на лотове по 10.

    С тия 50-100 кинта на месец, ще дадат някому само да подуши облизвации или ДЦК на могъщи корпорации или държави - ама през мониторът на компютърът.
    bnd tlt pcy tip и още стотици от сорта
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Хайде от мен да мине ето една акция
      http://www.finanznachrichten.de/char...ie/puma-se.htm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        То не е проблем да си купиш облизвации, ама въпросът е КОЛКО минимум бройки... щото съм се интересувал и от тия неща. Защо според тебе не си купих облизвации на 4finance с 12% доходност?

        Дори жабешките облизвации се продаваха на лотове по 10.

        С тия 50-100 кинта на месец, ще дадат някому само да подуши облизвации или ДЦК на могъщи корпорации или държави - ама през мониторът на компютърът.
        Импе не се излагай, Никой не е казал че всеки месец трябва да купуваш акции. Спестяваш някаква сума и купуваш- плащаш си комисионната и това е. Линка е за сравнение на немските брокери http://www.finanznachrichten.de/onli...-vergleich.htm. Всички банки са брокери- даваш заявка и купуват, плащаш си комисионната и това е. Ако имаш над 500 акции на дадена фирма имало фамилни облекчения/ четох го по форумите, не знам колко е вярно. В петък имам термин в шпаркасата, тъй като ме интересуват тези неща ще проверя. Например въпреки че инвестора пишат за проблеми на даймлер акциите не падат под 64-65 евро. Всъщност паднаха до около 62 когато казаха че имат проблем и след това отново се качиха. Da ne goworim è имат решение да изплащат поне по 2,50-3,50 на година дивидент. На еон акциите са около 8 евро- но стагнират. С 200лв спестени на месец може да купиш доста акции за година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Всяка банка ще му продаде, виж за цената не знам
          То не е проблем да си купиш облизвации, ама въпросът е КОЛКО минимум бройки... щото съм се интересувал и от тия неща. Защо според тебе не си купих облизвации на 4finance с 12% доходност?

          Дори жабешките облизвации се продаваха на лотове по 10.

          С тия 50-100 кинта на месец, ще дадат някому само да подуши облизвации или ДЦК на могъщи корпорации или държави - ама през мониторът на компютърът.
          Last edited by Императорът; 17.07.2017, 21:14. Причина: Душене на облизвации.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Всяка банка ще му продаде, виж за цената не знам
            С 200 кинта не мисля, че можеш да си купиш корпоративни облигации. Ако са американски, трябва да купиш ако не се лъжа поне 5, като номинала е $1000. Пазарната цена естествено може да е повече или по-малко, но минималната сума за покупка на американски корп облигации обикновено е над $4500 (освен ако не са junk).

            Но ако говорим за пенсия и не си на предпенсионна възраст въобще не гледай обигации. То това е проблемът на УПФ - 65% облигации е твърде много освен ако вече не си пенсионер.
            Last edited by T3; 17.07.2017, 19:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Тоест не в ДПФ фонд, но в други фондове, при много по-ниски нива на сигурност и без данъчни облекчения. Знаем, че има ЕТФ-и - но виждаш го какво пише - човекът САМ да си направел портфейл. Ами да върви и да си направи - с по 200 кинта вноска да си купи ДЦК или облизвации - желая му успех.
              Всяка банка ще му продаде, виж за цената не знам

              Коментар


              • Което трябва да направят е да можеш да си откриеш пенсионна инвестиционна сметка при ИП, която да можеш сам да управляваш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                  има етф-и всякакви видове акции, облигаци, дивидентни, според размера на компаниите, компании с малка волатилност и тн. при западни посредници
                  голяма част се търгуват без такси, мислиш ли че човек не може да си направи широко диверсифициран портфейл
                  Тоест не в ДПФ фонд, но в други фондове, при много по-ниски нива на сигурност и без данъчни облекчения. Знаем, че има ЕТФ-и - но виждаш го какво пише - човекът САМ да си направел портфейл. Ами да върви и да си направи - с по 200 кинта вноска да си купи ДЦК или облизвации - желая му успех.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                    има етф-и всякакви видове акции, облигаци, дивидентни, според размера на компаниите, компании с малка волатилност и тн. при западни посредници
                    голяма част се търгуват без такси, мислиш ли че човек не може да си направи широко диверсифициран портфейл
                    Мисля, че човек може да си управлява сам глобално диверсифициран портфейл с по-добри изгледи за бъдеща доходност, с ниски разходи и с по минимум 200 лв периодична вноска
                    Който има ДПФ - особено от алинцов тип - да си изтегли веднага парите и да си ги управлява сам
                    ако не знае - да пита Става за 20 минути

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      От цялата статия се вижда кой е некомпетентнят и мошшшшшеникът - така че вземете се скрийте обратно в мишешката дупка, от която периодически изскачате. Кой казва, че човекът с ДПФ няма възможност да си изтегли парите накуп или да поиска разсрочено изплащане с определен период? Докога с тия лъжи? ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ ИЗТЕГЛИ ЦЯЛАТА ПРАТИДА ПО ДПФ КОГАТО СИ ПОИСКА !!!! Мои клиенти са го правили, не защото бяха недоволни, а защото имах спешна нужда от парите !!!! Ако човекът инвестира сам, дали таксите и комисионите към посредникът ще бъдат по-ниски - особено, за да направи широко диверсифициран портфейл? Ще може ли самостоятелно инвестиращият по 50-100 лв на месец да инвестира в дългови книжа, които обикновено се търгуват само на големи лотове?

                      СМЕШЕН СТЕ, Г-Н ХРИСТОВ !!!! Вие сте инвестиционно и финансово неграмотен - добре, че сте си намерил щедра хранилка, от която бозаете срещу задължението да плюете периодично !!!
                      има етф-и всякакви видове акции, облигаци, дивидентни, според размера на компаниите, компании с малка волатилност и тн. при западни посредници
                      голяма част се търгуват без такси, мислиш ли че човек не може да си направи широко диверсифициран портфейл
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
                        Как да НЕ се регулира пенсионен фонд? - Както се регулират ДПФ

                        Как ДА се регулира пенсионен фонд? - Както се предлага да се регулира PEPP - пан-европейският пенсионен продукт

                        Повече https://lchristoff.wordpress.com/

                        Обърнете внимание на т. 4, която обяснява защото лицата като Импето са мошеници, макар и добри момчета. И ще разберете, че Импето трябва да вярва в заблудите, които разпространява сред жертвите на АлианцЪТ, защото иначе ще изпадне в раздвояване на личността
                        От цялата статия се вижда кой е некомпетентнят и мошшшшшеникът - така че вземете се скрийте обратно в мишешката дупка, от която периодически изскачате. Кой казва, че човекът с ДПФ няма възможност да си изтегли парите накуп или да поиска разсрочено изплащане с определен период? Докога с тия лъжи? ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ ИЗТЕГЛИ ЦЯЛАТА ПРАТИДА ПО ДПФ КОГАТО СИ ПОИСКА !!!! Мои клиенти са го правили, не защото бяха недоволни, а защото имах спешна нужда от парите !!!! Ако човекът инвестира сам, дали таксите и комисионите към посредникът ще бъдат по-ниски - особено, за да направи широко диверсифициран портфейл? Ще може ли самостоятелно инвестиращият по 50-100 лв на месец да инвестира в дългови книжа, които обикновено се търгуват само на големи лотове?

                        СМЕШЕН СТЕ, Г-Н ХРИСТОВ !!!! Вие сте инвестиционно и финансово неграмотен - добре, че сте си намерил щедра хранилка, от която бозаете срещу задължението да плюете периодично !!!
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Как да НЕ се регулира пенсионен фонд? - Както се регулират ДПФ

                          Как ДА се регулира пенсионен фонд? - Както се предлага да се регулира PEPP - пан-европейският пенсионен продукт

                          Повече https://lchristoff.wordpress.com/

                          Обърнете внимание на т. 4, която обяснява защото лицата като Импето са мошеници, макар и добри момчета. И ще разберете, че Импето трябва да вярва в заблудите, които разпространява сред жертвите на АлианцЪТ, защото иначе ще изпадне в раздвояване на личността

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                            Да издържа с данъци викаш. Но като се има предвид че данъкъ който крепи държавата е ДДС, то се получава че пенсионерите сами си плащат пенсиите?!
                            Отчасти е така, но ДДС е единственият начин да бъдат чесани поне индиректно чиновници, * и прочее тулумяци.

                            Отделен въпрос е, че е престъпление ДДС да се туря и на най-основни храни, учебни помагала, детски стоки, основни лекарства и т.н. Както написах и по-горе - ако държавата отреже издръжката на 1 000 000 *, дори да не успее да ги застави да работят и ако ореже наполовина чиновниците по държавните службици, много свободни пари ще останат - за всичко ще има.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Баба ми е на оня свят от ного време.

                              Иначе си прав - старите хора са цакали цял живот на държавният Ной и трябва да получат съответната грижа в замяна - но това не означава, че трябва да продължи да се залага на Ной за късните години на сега работещите хора - защото това е неразумство. По-добре е да се увеличат данъците и държавата да поеме грижите за старите хора, а Ной постепенно да бъде изтикван на заден план за бъдещите поколения.

                              Държавата има ресурс да издържа с данъци 2 000 000 пенсионери и да им осигури скромно съществуване - щом има възможност да храни и пои на корем 1 000 000 хъхряшки гнусници и престъпници.
                              Да издържа с данъци викаш. Но като се има предвид че данъкъ който крепи държавата е ДДС, то се получава че пенсионерите сами си плащат пенсиите?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Импе, без НОИ на настоящия етап не може. Няма как пенсионерите да си получават пенсиите ако не ги даваме ние - работещите. Не мисли, че може без НОИ.
                                На твоята баба, която ти е осигурила покрив над главата, кой ще и плаща пенсията ако не ние? Не ти, ти с твоите мизерни данъци нищо не плащаш !!!
                                Баба ми е на оня свят от ного време.

                                Иначе си прав - старите хора са цакали цял живот на държавният Ной и трябва да получат съответната грижа в замяна - но това не означава, че трябва да продължи да се залага на Ной за късните години на сега работещите хора - защото това е неразумство. По-добре е да се увеличат данъците и държавата да поеме грижите за старите хора, а Ной постепенно да бъде изтикван на заден план за бъдещите поколения.

                                Държавата има ресурс да издържа с данъци 2 000 000 пенсионери и да им осигури скромно съществуване - щом има възможност да храни и пои на корем 1 000 000 хъхряшки гнусници и престъпници.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X