IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Сутринта гледах по босфор тв бившият министър на нещо си- бисер петров/петков и човека каза че към днешна дата има натрупани в универсалните фондове около 4200лв, което правело по 20лв добавка от вторият пенсионен стълб. Не знам тези които ще се пенсионират другата година какво ще правят- може би да ги инвестират в едно по здраво въже ще бъде най умно

    Оказва се че фондовете работят не за полза роду, а за своите чорбаджии

    А бе вярно ли е че 1% ако ти е таксата ще получиш на финала след 40 години 20% по малка сума- някой по добър от мен с ексела може ли да сметне и да каже
    Що гледаш туй ТВ а не идеш да си пуснеш един Ристерец, докато децата ти още не са порасли?
    Ти за кого искаш да работят фондовете бря, в Б-стан са 10 години назад по немските схеми, само че държавата е от престъпници и естествено Андрешковците щс ги оберат пак

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Хапцепютно си прав, ма пусти криворазбран патриотизъм и чувство за дълг. Спокойно мога да се осигурявам на 800 кинта и да спестявам по 600 лева данъци и осигуровки за горницата - реално не получвам нищо повече за тях - нито преференции в здавеопазването, нито пък при услугите в нап, ноЙ или общината, нито за деЦка, нито нищо, обаче сега поне имам моралното право да плюя, а не като булгаропитека, дето е с манталитет на тъмнозелен, че някои даже са и по-зле. Ма са избиратели и те така - моят глас е равен на всеки булгаропитек или тъмозелен. Демокрация в най-чист вид...
      Всичко хубаво ама върви само като не ти трябва държавата.
      Ако се осигуряваш на 800 а вземаш 3к ще вземеш много повече от 600лв има още толкова от работодателя
      Ами ако се разболееш, не можеш да работиш и ти дадат 200лв пенсия ще мрънкаш?
      Ами като не спестиш нищо - купиш имот на зелено и те излъжат и се охълцаш со нула спестявания. Или па жена ти ти бие шута и ти вземе всичко ..
      Не е гот да легнеш като клошарите на държавата на стари години.
      На тях не трябва да дават като нормално осигуряващите се, а не всички да ставаме цигани.
      За жалост в момента е такава политиката - всички да ставаме цигани. Неграмотни, мързеливи, бедни ...
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Хапцепютно си прав, ма пусти криворазбран патриотизъм и чувство за дълг. Спокойно мога да се осигурявам на 800 кинта и да спестявам по 600 лева данъци и осигуровки за горницата - реално не получвам нищо повече за тях - нито преференции в здавеопазването, нито пък при услугите в нап, ноЙ или общината, нито за деЦка, нито нищо, обаче сега поне имам моралното право да плюя, а не като булгаропитека, дето е с манталитет на тъмнозелен, че някои даже са и по-зле. Ма са избиратели и те така - моят глас е равен на всеки булгаропитек или тъмозелен. Демокрация в най-чист вид...
        ++
        Mи това е, ти просто си доразвил по пълно въпроса ми.
        И извода какъв Е ..?

        Щом можеш и без тия пари - ми инвестирай ги до пенсия, пък било то и в най консервативния портфейл възможен, и пак ще си доста по добре.

        Или предпочиташ и занапред да спонсорираш питеци и тъмнозелени, а те да ти се надсмиват мазно ? Да продължаваш да губиш, ама пък морално прав...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          https://www.nsi.bg/bg/content/2539/%...8F%D1%82%D0%B0




          Груйче, ето ти официалните данни за инфлацията за 14г.
          Сам си изчисли колко си загубил като истински Българин осигурувал се на макс. Нищо че са си твои.
          И дали булгаропитек вземащ колкото тебе, но осигурявал се на минимума е загубил ако е ползвал разликата за нещо по полезно и/или инвестирал.
          Хапцепютно си прав, ма пусти криворазбран патриотизъм и чувство за дълг. Спокойно мога да се осигурявам на 800 кинта и да спестявам по 600 лева данъци и осигуровки за горницата - реално не получвам нищо повече за тях - нито преференции в здавеопазването, нито пък при услугите в нап, ноЙ или общината, нито за деЦка, нито нищо, обаче сега поне имам моралното право да плюя, а не като булгаропитека, дето е с манталитет на тъмнозелен, че някои даже са и по-зле. Ма са избиратели и те така - моят глас е равен на всеки булгаропитек или тъмозелен. Демокрация в най-чист вид...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Комбинация от държавна принуда с частен интерес. Какво ли може да се обърка? И да, държавата ми е длъжна. Достатъчно права съм ѝ делегирал и очаквам нещо в замяна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Та странно животно е булгаропитекът (отново да не се бърка с българина, нищо че населява едни и същи географски ширини,

              ......

              И понеже и аз погледнах моята партида в НН - за 14 години в нея има малко над 19 000 лева, като пишат (не съм си играл да ги смятам на вноски), че 3000 от тях са ми доходност. Странно (то не е странно де, а си е факт, когато лъжеш и мамиш и се осигуряваш на минимума) как средното били 4000 лева за 20 години?
              https://www.nsi.bg/bg/content/2539/%...8F%D1%82%D0%B0

              Индексът на потребителските цени
              за месец Септември 2020 г. спрямо месец Септември 2006 г. e 149.4%,
              т.е. инфлацията е 49.4%.

              Груйче, ето ти официалните данни за инфлацията за 14г.
              Сам си изчисли колко си загубил като истински Българин осигурувал се на макс. Нищо че са си твои.
              И дали булгаропитек вземащ колкото тебе, но осигурявал се на минимума е загубил ако е ползвал разликата за нещо по полезно и/или инвестирал.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                Добре е да беше слушал и вчера Нейков - как от няколко стотин милиона дефицит около 2000г, сега са забутали НОИ на минус 4 милиарда.
                А бате Бисер бая си играе с числата - 4200 лв средно включва доста хора, които имат по няколко вноски, и са забегнали някъде или са "професия безработен". Средностатистическия работещ би трябвало да има около 10-12к.

                И ДПФ е по-евтино от спестовна застраховка живот. Но по-интересно е какви гаранции ще поемат.
                Факт, ма ходи го разправяй това на средностатистическия булгаристанец (да не се бърка с българин), който лъже и мами през цялото време държавата и после вика - дай ма, държаво, нали съм ти работил!?!?!? Като че ли е работил ангария или нещо от сорта!?!??! Та странно животно е булгаропитекът (отново да не се бърка с българина, нищо че населява едни и същи географски ширини, а често и един и същи апартамент/къща) - в него е изключително силно залжено андрешковщината и сиромахомилството, съчетани с висша форма на егоизъм и тъмнозелен ромизъм в стил - бате, дай!

                Толкоз по лиричното отклонение - няма как да кажеш на подобен булгаропитек, че това, дето го има в частните фондове (с хилядите им кусури, говорили сме го) е абсолютно реалният му принос, а онова, дето му го дава държавата, е изключително щедро и 300 лева пенсия за осигурявал се на минимума е поне 3 пъти над това, дето е внесъл като вноски, като разликата е за сметката на децата и бъдешето на внуците му. Ма то децата и внуците на средностатистическия булгаропитек така или иначе не са в България, така че дреме му на него, важно е креМвиршите в лидъла да са на промоция и БХ да се усмихва от Жипката!

                И понеже и аз погледнах моята партида в НН - за 14 години в нея има малко над 19 000 лева, като пишат (не съм си играл да ги смятам на вноски), че 3000 от тях са ми доходност. Странно (то не е странно де, а си е факт, когато лъжеш и мамиш и се осигуряваш на минимума) как средното били 4000 лева за 20 години?

                Обаче, както също сме говорили неведнъж, държавата стимулира тези, които са я лъгали и мамили, а за такива като мен, колкото и далечна перЕспектива да е пенсионирането ми, има таван на пенсиите. Мила родна картинка...

                П.С. Венесеремос, другари, наше дело правое, мъй победим!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • При мен към днешна дата: ~19 внесени, от тях удържани 850 налични ~21

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Казаха че я намалили административно от 5% на 3,75- тоест със закон и каза че не е добре че не носят отговорност за резултатите- в момента фондовете си прибират парите, а какво става с твоите пари им е през ..........
                    Те таксите са две, има такса намалена от 5 на 3.75% "Мерси че ми даде" от всяка вноска и такса "Коледен бонус" от всичко до което са се добрали.
                    Преди година бях смятал, накуп с големите им постижения от 3+% годишни печалби, от зората на фондовете до тогава имах партида равна точно на брутно внесените ми осигуровки. Като резултат, по-зле от стандартен депозит в банките, където имаха лихви преди 5г. Толкоз за печалбата, толкоз за покриването на инфлацията.
                    Сега след големия спад (стойността им е равна на 10.2017) даже не съм гледал, че е депресиращо.
                    Last edited by pln; 14.10.2020, 13:54.

                    Коментар


                    • Добре е да беше слушал и вчера Нейков - как от няколко стотин милиона дефицит около 2000г, сега са забутали НОИ на минус 4 милиарда.
                      А бате Бисер бая си играе с числата - 4200 лв средно включва доста хора, които имат по няколко вноски, и са забегнали някъде или са "професия безработен". Средностатистическия работещ би трябвало да има около 10-12к.

                      И ДПФ е по-евтино от спестовна застраховка живот. Но по-интересно е какви гаранции ще поемат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        ми тя не е 1% таксата а 4% мисля.
                        Казаха че я намалили административно от 5% на 3,75- тоест със закон и каза че не е добре че не носят отговорност за резултатите- в момента фондовете си прибират парите, а какво става с твоите пари им е през ..........

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          Сутринта гледах по босфор тв бившият министър на нещо си- бисер петров/петков и човека каза че към днешна дата има натрупани в универсалните фондове около 4200лв, което правело по 20лв добавка от вторият пенсионен стълб. Не знам тези които ще се пенсионират другата година какво ще правят- може би да ги инвестират в едно по здраво въже ще бъде най умно

                          Оказва се че фондовете работят не за полза роду, а за своите чорбаджии

                          А бе вярно ли е че 1% ако ти е таксата ще получиш на финала след 40 години 20% по малка сума- някой по добър от мен с ексела може ли да сметне и да каже
                          Вярно е, трябва повече конкуренция в бранша, като например въвеждане на индивидуални инвестиционни сметки, които всеки да си управлава сам или с консултант.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Сутринта гледах по босфор тв бившият министър на нещо си- бисер петров/петков и човека каза че към днешна дата има натрупани в универсалните фондове около 4200лв, което правело по 20лв добавка от вторият пенсионен стълб. Не знам тези които ще се пенсионират другата година какво ще правят- може би да ги инвестират в едно по здраво въже ще бъде най умно

                            Оказва се че фондовете работят не за полза роду, а за своите чорбаджии

                            А бе вярно ли е че 1% ако ти е таксата ще получиш на финала след 40 години 20% по малка сума- някой по добър от мен с ексела може ли да сметне и да каже
                            ми тя не е 1% таксата а 4% мисля.

                            Коментар


                            • Сутринта гледах по босфор тв бившият министър на нещо си- бисер петров/петков и човека каза че към днешна дата има натрупани в универсалните фондове около 4200лв, което правело по 20лв добавка от вторият пенсионен стълб. Не знам тези които ще се пенсионират другата година какво ще правят- може би да ги инвестират в едно по здраво въже ще бъде най умно

                              Оказва се че фондовете работят не за полза роду, а за своите чорбаджии

                              А бе вярно ли е че 1% ако ти е таксата ще получиш на финала след 40 години 20% по малка сума- някой по добър от мен с ексела може ли да сметне и да каже

                              Коментар


                              • НОИ е изплатил от началото на 2001г. до края на юни 2020г.:
                                - пенсии на стойност 124,681,844,115 лв. или НАД 124 МИЛИАРДА лв.


                                За сравнение БРУТНИТЕ постъпления общо от осигурителни вноски в УПФ и ППФ (тоест във фондовете за ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пенсионно осигуряване):
                                - от началото на 2001г. до края на юни 2020г. бяха ЕДВА 14,148,531 хиляди лв. или ПО-МАЛКО ОТ 14.2 МИЛИАРДА лв.


                                Тоест дори и да се раздаваха вноските в УПФ и ППФ на пенсионерите вместо да се инвестират, от началото на 2001г. до края на юни 2020г. БРУТНИТЕ постъпления общо от осигурителни вноски в УПФ и ППФ (тоест във фондовете за ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пенсионно осигуряване) се равняваха на ПО-МАЛКО ОТ МИЗЕРНИТЕ 11.4% от изплатените пенсии от НОИ за същия интервал от време.





                                https://www.fsc.bg/bg/pazari/osiguri...ika-i-analizi/
                                https://www.noi.bg/aboutbg/st

                                Коментар

                                Working...
                                X