IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Здравейте г-н Маринов. Обичам да провокирам и споря с Митко защото е твърде убеден в качеството на продукта който предлага и не вижда или пропуска слабостите като всеки продавач.
    Факт е обаче че ако съм внасял сега на 10проц данък е едно и съвсем друго ако трябва да изтегля натрупаната дума при други данъчни ставки. Факт е и друга слабост на модела- по време на майчинство НОИ води стаж но в ПФ вноски не постъпват. Което е загуба около 4год. При 2 деца за майките и накрая когато ПФ трябва да допълни другата пенсия жените са ощетени с 3-4год. вноски което си е близо 10проц от целия стаж.
    Факт е и че след 2022 зПф ще поддържат много повече кеш за разплащания така че в примера много по- голям процент активи няма да работят.
    Поздрави.
    Нали ти обяснявам, че ако си дръпнеш парите преди това - ти връщаш това, което ти е възстановено от Ной.

    Друго - Дакс и другите индекси не удвояват на 20 години, подценяваш доходността на западните пазари - аз ти обяснявам, че дори като дивидент могъщи чужди компании са по-сгодни от доста наши дружества, ти не вярваш.
    За майчинството - това не е ли по-скоро зле за нормалните хора, отколкото да е минус? Защото накрая хъхрячки, "работили" цял живот основно "самотни майки", ще вземат от пенсиите на работещите хора. Системата на ПФ е по-справедлива - внасяш, получаваш, не внасяш - получаваш: нъцки !!!

    От 22-ра ПФ няма да поддържат ного повече свободен кеш, защото както изплащането на пенсиите, така и постъпването на нови вноски са предвидими величини. Фактически осигуряващите се постепенно ще придобиват дяловете на пенсионираните.

    Относно доходността - защо никой не си дава сметка колко пазарни сътресения преживяхме за тия няколко години? Осма, 11-а, тази година също? Айде - оня т.нар. "професор" дето драска поръчкови изчисления, може и да не знае, че е имало кризи на финансовите пазари, ама вий сте хора-инвеститори !!! Ще кажете - това опасно и за в бъдеще: трупаш, трупаш, трупаш парици в ПФ, дум: преди пенсия една сосна криза - и ти стопява парите с 38%... затова ТРЯБВА да се измислят мултифондове - и колегата от Доверие г-н Маринов вярвам, с мен ще се съгласи.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Здравейте г-н Маринов. Обичам да провокирам и споря с Митко защото е твърде убеден в качеството на продукта който предлага и не вижда или пропуска слабостите като всеки продавач.
      Факт е обаче че ако съм внасял сега на 10проц данък е едно и съвсем друго ако трябва да изтегля натрупаната дума при други данъчни ставки. Факт е и друга слабост на модела- по време на майчинство НОИ води стаж но в ПФ вноски не постъпват. Което е загуба около 4год. При 2 деца за майките и накрая когато ПФ трябва да допълни другата пенсия жените са ощетени с 3-4год. вноски което си е близо 10проц от целия стаж.
      Факт е и че след 2022 зПф ще поддържат много повече кеш за разплащания така че в примера много по- голям процент активи няма да работят.
      Поздрави.
      Нищо няма да поддържат.
      Като дойде 2022 и се види, че НИЩО не могат да плащат, ще отложат за 2032, 42....
      След време - катебе, ликвидация и всички ще си получат "личните вноски" или по-скоро каквото е останало от тях след сочните такси и комисионни за паразитите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Miroslav Marinov Разгледай мнение

        Тони, написаното не е признание, а фактическа обстановка - дължимите данъци се плащат според момента им на възникване и съответно се прилагат данъчните ставки валидни за този момент. В описаната хипотеза липсват определени детайли, които може да променят калкулациите. Например дори и да се въведе прогресивно облагане с максимална ставка от 35% е много вероятно да се върне и необлагаемият минимум, както и до достигане на максималната ставка на данъка да се предвидят поне три или четири нива с относително по-ниски размери (10, 15, 20, 25). Така дори и сумите да бъдат изтеглени преди настъпване на осигурителен случай или 5 години по-рано (без данъчно задължение) е възможно данък да не се дължи въобще или той да е значително по-малкък от пределната максимална ставка. Също така хипотетичния портфейл с 30% депозити на 1% е далеч от реалността (експозициите са в път по-малки), а очакванията, че лихвите в следващите 20 години ще са на нивата си и в момента е възможен, но по-скоро малко вероятен сценарии. Отделно и таксите в ДПФ са други и съм сигурен, че това ви е известно, така че по-скоро е някаква провокация предполагам
        Той знае ного добре това - ама както и Фортиссов казва: важното е лаф да става.

        Отделно - щом стане на около 60 години човекът, може да прави една друга подла, но съвсем законна врътка, но няма да я напиша публично, защото не зная дали г-н горанов не чете.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fordi
          интересно ,от НОИ можеш ли да изтеглиш от вноските си преди да навършиш възраст за пенсия?
          Че от 0.00 какво можеш да изтеглиш?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Здравейте г-н Маринов. Обичам да провокирам и споря с Митко защото е твърде убеден в качеството на продукта който предлага и не вижда или пропуска слабостите като всеки продавач.
            Факт е обаче че ако съм внасял сега на 10проц данък е едно и съвсем друго ако трябва да изтегля натрупаната сума при други данъчни ставки. Факт е и друга слабост на модела- по време на майчинство НОИ води стаж но в ПФ вноски не постъпват. Което е загуба около 4год. При 2 деца за майките и накрая когато ПФ трябва да допълни другата пенсия жените са ощетени с 3-4год. вноски което си е близо 10проц от целия стаж.
            Факт е и че след 2022 зПф ще поддържат много повече кеш за разплащания така че в примера много по- голям процент активи няма да работят.
            Поздрави.
            Last edited by tony1975; 05.10.2015, 09:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              1. Ако няма НОИ след 20години, вероятно и България няма да я има и много вероятно управляваното от г-н Желев АлианцБГ тоже, едва ли ПОК АлианцГерманя ще поеме задълженията към клиенти на г-н Желев
              2. ИМА ЗНАЧЕНИЕ КОЛКО ЩЕ Е ДАНЪКА. Поинтересувай се ако искаш, на мен г-н Маринов от Доверие на лични ми призна че си е така. Когато дойде време да теглиш, се разплащаш с държавата по текущата данъчна ставка и ако тя е 40% върху внесеното от теб - повярвай ми има значение.
              3. Каква реинвестирана доходност очакваш от продукт който е задължен 30-на % да държи на депозити със знаеш какви лихви, 30-на% да хака в облигации клас А, които може би се досещаш със какви лихви са и последните 20-30% ако не ги е буфнал в ИХ България ги хака в надутите западни пазари, заради ниската ликвидност тук!?!? Дори СП500 и ДАКС да удвоят следващите 15-20години което ми се вижда малко прекалено от тези нива, то това е 1/3 от портфейла или около 25% за 20те години.
              Нали се сещаш от 100% портфейл - 30% са на 1%депозит, 30% са на 2% облигации, и 30% да направят 100% от развити пазари ти дава общ ръст около 25-30% да кажем за бъдещите 20години, е?
              Внасям значИ 10 000лв и спестявам 1000лв данък и вие прибирате таксички де , та имам 10 000лв на които вие сте прибрали 5% входна и 1% всяка година за управление(ама хайде ДА ГИ ЗАБРАВИМ) та СП500 и ДАКС са удвоили мощно след 20години или парите са станали 13 000лв(без таксите за ПОК), решавам че ми трябват понеже тряя да купя билет за Англия за щерката и вадя парите на 35% ДОД или оставам с 9500лв(10 000-35% данък +3 000мощни инвестиции) след 20 години реинвестиране и индекси със 100% +!!!
              Бакалска сметка, ти ще добавиш много ако сега, ама истината си е истина - който иска да я разбира!

              Тони, написаното не е признание, а фактическа обстановка - дължимите данъци се плащат според момента им на възникване и съответно се прилагат данъчните ставки валидни за този момент. В описаната хипотеза липсват определени детайли, които може да променят калкулациите. Например дори и да се въведе прогресивно облагане с максимална ставка от 35% е много вероятно да се върне и необлагаемият минимум, както и до достигане на максималната ставка на данъка да се предвидят поне три или четири нива с относително по-ниски размери (10, 15, 20, 25). Така дори и сумите да бъдат изтеглени преди настъпване на осигурителен случай или 5 години по-рано (без данъчно задължение) е възможно данък да не се дължи въобще или той да е значително по-малкък от пределната максимална ставка. Също така хипотетичния портфейл с 30% депозити на 1% е далеч от реалността (експозициите са в път по-малки), а очакванията, че лихвите в следващите 20 години ще са на нивата си и в момента е възможен, но по-скоро малко вероятен сценарии. Отделно и таксите в ДПФ са други и съм сигурен, че това ви е известно, така че по-скоро е някаква провокация предполагам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Чакай, чакай, много се разбърза за билета - ще го платя него, ама ти тогава няма да има къде да подадеш молбата за теглене даже - както НОИ може да се изпари, така и ...... също !!!!
                мохабет да става, в спора се ражда истината!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Дращя заради Импето, да си има компания !!!
                  Определено нито НОИ, нито ПФ ме интересуват. Тези двете минават за мен в графа утечки ....... , ама без тях не може поне засега !!!!
                  Точно така!!!Не забравяй ,че много човеци са много на Му с тези неща!!!Аз също бих се грижил сам за себе си!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    1. Ако няма НОИ след 20години, вероятно и България няма да я има и много вероятно управляваното от г-н Желев АлианцБГ тоже, едва ли ПОК АлианцГерманя ще поеме задълженията към клиенти на г-н Желев
                    2. ИМА ЗНАЧЕНИЕ КОЛКО ЩЕ Е ДАНЪКА. Поинтересувай се ако искаш, на мен г-н Маринов от Доверие на лични ми призна че си е така. Когато дойде време да теглиш, се разплащаш с държавата по текущата данъчна ставка и ако тя е 40% върху внесеното от теб - повярвай ми има значение.
                    3. Каква реинвестирана доходност очакваш от продукт който е задължен 30-на % да държи на депозити със знаеш какви лихви, 30-на% да хака в облигации клас А, които може би се досещаш със какви лихви са и последните 20-30% ако не ги е буфнал в ИХ България ги хака в надутите западни пазари, заради ниската ликвидност тук!?!? Дори СП500 и ДАКС да удвоят следващите 15-20години което ми се вижда малко прекалено от тези нива, то това е 1/3 от портфейла или около 25% за 20те години.
                    Нали се сещаш от 100% портфейл - 30% са на 1%депозит, 30% са на 2% облигации, и 30% да направят 100% от развити пазари ти дава общ ръст около 25-30% да кажем за бъдещите 20години, е?
                    Внасям значИ 10 000лв и спестявам 1000лв данък и вие прибирате таксички де , та имам 10 000лв на които вие сте прибрали 5% входна и 1% всяка година за управление(ама хайде ДА ГИ ЗАБРАВИМ) та СП500 и ДАКС са удвоили мощно след 20години или парите са станали 13 000лв(без таксите за ПОК), решавам че ми трябват понеже тряя да купя билет за Англия за щерката и вадя парите на 35% ДОД или оставам с 9500лв(10 000-35% данък +3 000мощни инвестиции) след 20 години реинвестиране и индекси със 100% +!!!
                    Бакалска сметка, ти ще добавиш много ако сега, ама истината си е истина - който иска да я разбира!
                    Чакай, чакай, много се разбърза за билета - ще го платя него, ама ти тогава няма да има къде да подадеш молбата за теглене даже - както НОИ може да се изпари, така и ...... също !!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      Форти,не моа разбра какви са тия картини ,дето рисуваш!!!Ей,покрай интервюто ,да ни си станал и ти провокатор или от любов към спора пишеш!!!
                      Дращя заради Импето, да си има компания !!!
                      Определено нито НОИ, нито ПФ ме интересуват. Тези двете минават за мен в графа утечки ....... , ама без тях не може поне засега !!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Пак тръгваш от презумпцията, че държавата някой ден ще ти "дава"... ама не мислиш, че тогава тя ще трябва отнякъде да ги вземе.
                        Скатаните данъци - плюс това - можеш да ги РЕинвестираш и тогава дори да си дръпнеш парите преди 60 (няма нужда да чакаш до 65 при сегашната възраст на пенсиониране), ще върнеш върнатото ти от НАП, не доходността от реинвестирането - на практика държавата ти дава дългосрочен безлихвен заем с цел инвестиция. Няма значение колко ще бъде данъкът след 20 години, защото държавата не ти налага данък върху парите, които вземаш от ДПФ, но ти удържа това, което ти е върнала.
                        1. Ако няма НОИ след 20години, вероятно и България няма да я има и много вероятно управляваното от г-н Желев АлианцБГ тоже, едва ли ПОК АлианцГерманя ще поеме задълженията към клиенти на г-н Желев
                        2. ИМА ЗНАЧЕНИЕ КОЛКО ЩЕ Е ДАНЪКА. Поинтересувай се ако искаш, на мен г-н Маринов от Доверие на лични ми призна че си е така. Когато дойде време да теглиш, се разплащаш с държавата по текущата данъчна ставка и ако тя е 40% върху внесеното от теб - повярвай ми има значение.
                        3. Каква реинвестирана доходност очакваш от продукт който е задължен 30-на % да държи на депозити със знаеш какви лихви, 30-на% да хака в облигации клас А, които може би се досещаш със какви лихви са и последните 20-30% ако не ги е буфнал в ИХ България ги хака в надутите западни пазари, заради ниската ликвидност тук!?!? Дори СП500 и ДАКС да удвоят следващите 15-20години което ми се вижда малко прекалено от тези нива, то това е 1/3 от портфейла или около 25% за 20те години.
                        Нали се сещаш от 100% портфейл - 30% са на 1%депозит, 30% са на 2% облигации, и 30% да направят 100% от развити пазари ти дава общ ръст около 25-30% да кажем за бъдещите 20години, е?
                        Внасям значИ 10 000лв и спестявам 1000лв данък и вие прибирате таксички де , та имам 10 000лв на които вие сте прибрали 5% входна и 1% всяка година за управление(ама хайде ДА ГИ ЗАБРАВИМ) та СП500 и ДАКС са удвоили мощно след 20години или парите са станали 13 000лв(без таксите за ПОК), решавам че ми трябват понеже тряя да купя билет за Англия за щерката и вадя парите на 35% ДОД или оставам с 9500лв(10 000-35% данък +3 000мощни инвестиции) след 20 години реинвестиране и индекси със 100% +!!!
                        Бакалска сметка, ти ще добавиш много ако сега, ама истината си е истина - който иска да я разбира!
                        Last edited by tony1975; 04.10.2015, 21:57.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                          Мдааа. Първо здравейте на всички, отдавна не съм писал.
                          +1 за Импа. Аз съм типичен пример за това. Имам 12 г. Трудов стаж и над 40 к натрупани по 3 те партиди и то само за сметка на работодателя ми и съобразно изискуемите проценто по закон. И нямам никакво желание гербаджиите да ми ги вземат и бутнат в НОИ и да деля по равно с чернокраките. Докат аз съм си бил главата над книгите и съм си скъсвал задника от работа да се реализирам по някакъв начин и да деля с мързеливия цивкав получовек .......нема как
                          Ха-ха: това беше яко.

                          + 738 904


                          Е, явно туканка някои предпочитат да хранят цифкавото получовек.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Оставяй го този Император. Въобще не е в час, дори и в преценките - поне началните му допускания са толкова криви, че няма защо да се чудя как досега не е станал милионер след толкова години висене на борсите.
                            Попитай го как смята данъчните облекчения на УПФ !!!!


                            О, по ангелите, наистина ли не разбираш, или се правиш?

                            КАК по дяволите според тебе НЕ ползваш данъчни облекчения от вноските по УПФ, щом Ной ПЪРВО ти удържа осигуровките (вкл. за УПФ) и НАП чак СЛЕД ТОВА ти облага с данък каквото е останало?

                            Смятаме грубо:

                            Доход 2000 кинта, удържат ти следните работи:

                            Здравни осигуровки - 160 лв
                            Ноеви осигуровки - 250 лв
                            УПФ осигуровки - 100 лв

                            Остават ти 1490 лв и плащаш 149 лв данък.

                            Ако не беше вноската по УПФ, щеше да платиш 159 лв данък (върху 1590 лв доход), ако парите от УПФ потъваха в черната дупка Ной, пак щеше да платиш 149 лв данък, ама по сметката си щеше да имаш 0.00 лева - а парите по УПФ, които се трупат повече или по-малко - са лично твои, наследяеми !!!

                            Сега разбра ли? Ако пак не си разбрал, не се срамувай - ето оня - дето го обсъждате - уж е "професор", ама и той "не разбира" това за мен елементарно нещо.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              като не достигат парите - жертваш се за децата, какво друго можеш да направиш?
                              на пенсия ще караш с това от НОИ - както много други сега
                              като имаш дете, което не можеш да издържаш, но си внасяш в ДПФ - така става ли???
                              Форти,не моа разбра какви са тия картини ,дето рисуваш!!!Ей,покрай интервюто ,да ни си станал и ти провокатор или от любов към спора пишеш!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                абе не съм съгласен с теб и това е!
                                1. Не скатаваш от данъци, защото осигурителната ти база пада и в НОИ реално се води че си внесъл по-малко и накрая когато държавата почне да ти дава....
                                2. Не скатаваш данъци, защото като ги изтеглиш(аз а и много мои приятели не са си направили ДПФ за да го изтеглят чак на 65) си връщаш скатаните данъци. Виж ПФ е на далавера щото лапа такса върху вноска без данъци, ама накрая като се разделяте когато ти връщаш дданъци на държавата те не ти връщат част от вноските.
                                3. Не скатаваш от данъци, защото вървим към развития свят а там данъциите са 20-30-40% и сега си скатал 10% ама ако решиш да излизаш след 10години и тогава данъка е прогресивен в размер на 35% така си го накатаваш, че нищо не скатаваш!

                                СТИГА СТЕ ЗАБЛУЖДАВАЛИ СТАДОТО!
                                ДЪРЖАВАТА НЕ Е ТОЛКОВА ГЛУПАВА ДА СЕ МИНЕ 2-3МЛН(ОСВЕН АКО НЕ СА РОМИ) ДА НЕ СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ. ЩЕ ГИ ПЛАТИМ ЧЕ ДАЖЕ В ПОВЕЧЕ!
                                Пак тръгваш от презумпцията, че държавата някой ден ще ти "дава"... ама не мислиш, че тогава тя ще трябва отнякъде да ги вземе.
                                Скатаните данъци - плюс това - можеш да ги РЕинвестираш и тогава дори да си дръпнеш парите преди 60 (няма нужда да чакаш до 65 при сегашната възраст на пенсиониране), ще върнеш върнатото ти от НАП, не доходността от реинвестирането - на практика държавата ти дава дългосрочен безлихвен заем с цел инвестиция. Няма значение колко ще бъде данъкът след 20 години, защото държавата не ти налага данък върху парите, които вземаш от ДПФ, но ти удържа това, което ти е върнала.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X