IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз не съм застраховател, но ми се струва странно да се твърди, че изплащането на доживотен продукт не може да става по индивидуална партида /наследяемостта наистина е спорна/.
    Техническият резерв не трябва да се формира от целите пенсии /което значи край на индивидуалната партида/, а само от една малка част от тях - 5-10%, като 1-2% може да дойдат за сметка на таксите на дружествата. Или те да формират резерва с част от печалбите си.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
      Дай линк към инфото.

      Това се обсъжда да е от момента на започване получаване на пенсия. Партидата се метка в общи кюп.
      http://www.minfin.bg/tdocs/1461330321.pdf
      Стр. 4

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
        От мотивите към черешкиния проекта


        Ще кажеш, че няма животозастрахователни продукти по света, които са
        1. Индивидуални
        2. Изплащат се до смърт
        Дай линк към инфото.

        Това се обсъжда да е от момента на започване получаване на пенсия. Партидата се метка в общи кюп.

        Коментар


        • От мотивите към черешкиния проекта
          Пенсионните схеми с дефинирани вноски, каквито са възприети в допълнителното пенсионно осигуряване в България, се основават на принципа, че всяко лице осигурява старините си чрез натрупване на средства по време на активния си живот. Този тип схеми включват два периода:
          1) период на натрупване; 2) период на изплащане.
          През първия период средствата на осигурените лица и доходът от инвестирането им се натрупват в индивидуални партиди. След като приключи периодът на натрупване и осигуреното лице придобие право на пенсия, настъпва втората фаза – тази на изплащане на акумулираните средства. Съгласно общоприетите актюерски правила и принципи изплащането на пожизнена пенсия и на срочна пенсия с гарантиран размер се явява несъвместимо със запазването на индивидуалната партида на осигуреното лице, каквато е сегашната законова уредба.
          Ще кажеш, че няма животозастрахователни продукти по света, които са
          1. Индивидуални
          2. Изплащат се до смърт

          Коментар


          • край на индивидуалните партиди при доброволно задължителните пенсии и наследяемостта им. Това са промените, подготвени от Черешаря
            Не че сегашната система беше добра и изпипана, но очевидно, че се върви само към НОИ.
            Защо просто не премахнат задължението!?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              залагат минимална отрицателна доходност и ПФ съответно си я покриват изцяло
              а защо въобще ни са тези ПФ в това положение?????
              АххххххххХХХХххххх,
              Почти два дена НЕ бе задавал подобен въпрос ... .

              Ама аз няма пак да ти задавам моя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                За УПФ-тата Ангел Джалъзов определи отрицателна доходност в размер на 0,77%, а за професионалните – от 0,74%. Така определената минимална доходност се покрива от всички фондове за допълнително задължително пенсионно осигуряване.

                http://www.investor.bg/novini-i-anal...2016-g-215608/.
                залагат минимална отрицателна доходност и ПФ съответно си я покриват изцяло
                а защо въобще ни са тези ПФ в това положение?????

                Коментар


                • За УПФ-тата Ангел Джалъзов определи отрицателна доходност в размер на 0,77%, а за професионалните – от 0,74%. Така определената минимална доходност се покрива от всички фондове за допълнително задължително пенсионно осигуряване.

                  http://www.investor.bg/novini-i-anal...2016-g-215608/.

                  Коментар


                  • ПРЕССЪОБЩЕНИЕ НА КФН

                    18/04/2016
                    Във връзка с предстоящия преглед на активите на пенсионните фондове и на балансите на застрахователните дружества в България – безпрецедентни по мащабите си в рамките на Европейския съюз (ЕС), Комисията за финансов надзор (КФН) напомня следното:

                    Решението за отлагане на началната дата за стартиране на прегледа, както и за удължаване на периода за избор на независими външни експерти за преглед на активите на пенсионните фондове и на балансите на застрахователните дружества, беше взето единодушно от всички участници в Управляващия комитет (УК), който ръководи провеждането на прегледа. В УК участват следните институции: Комисията за финансов надзор (КФН), Европейския орган за застраховане и професионално пенсионно осигуряване (EIOPA), Европейската комисия (ЕК), Европейския орган за ценни книжа и пазари (ESMA), Министерство на финансите (МФ) и Българската народна банка (БНБ).

                    На свое заседание Управляващият комитет прие споразумение за отлагане на прегледа. Изявлението на УК бе публикувано на интернет страницата на КФН на 11.03.2016 г.: http://www.fsc.bg/bg/novini/izyavlenie-8034.html.
                    КФН работи в пълен синхрон, координация и комуникация на ежедневна база с изброените институции, във връзка с провеждането на прегледа.

                    Отлагането на прегледа на активите на пенсионните фондове и на балансите на застрахователните дружества по никакъв начин няма да повлияе върху обективността, достоверността и законосъобразността при изпълнението на предстоящия преглед и резултатите от него. Забавяне по процедурата от страна на КФН няма.

                    Наличният понастоящем капацитет от независими международни консултанти не е в състояние да покрие едновременно нуждите на банковия и небанков сектор. Това се дължи на факта, че през първоначално предлагания период преобладаващата част от техните екипи са ангажирани с прегледа на активите на банковия сектор, както и с одита на годишните финансови отчети.

                    Предвид това и при пълен консенсус между членовете на Управляващия комитет, a именно: КФН, EIOPA, ЕК, ESMA, МФ и БНБ, бе взето решение прегледът да бъде отложен за 15 юли, 2016 г., за да не бъдат занижавани критериите относно избора на консултанти. С цел осигуряване на високо качество на прегледите и по препоръка на комитета, са предвидени изключително високи изисквания към лицата, които ще ги извършват. Всяка от съответните фирми e необходимо да притежава минимум 5 години международен опит в поне 3 държави членки на ЕС в сферата на оценяването и/или одита на финансови институции с активи, съизмерими с тези на проверяваните лица.

                    В прегледите участват 81 поднадзорни на КФН лица. За прегледа на активите/балансите на всяко от участващите дружества се изисква сформиране на екип с висока експертна обезпеченост. Това включва най-малко един ръководител с ранг на съдружник/директор/управител, един експерт/анализатор с права на Сертифициран финансов анализатор, или друга международно призната професионална квалификация в областта, както и трима експерти с поне три години практически опит в одитирането или оценката на финансови институции със съизмерими активи. За прегледа на балансите в застрахователния сектор са валидни горните критерии, включително изискване за участие на актюери с приложимия международен опит.

                    Важно е да се отбележи, че до момента бяха осъществени успешно редица етапи от този комплексен процес. Тъй като, за разлика от БНБ, КФН не разполага със собствени бюджетни средства за изработване на методологии и осъществяване на прегледа, веднага след осигуряването на необходимото целево финансиране, беше проведена обществена поръчка за избор на консултант по проекта и в резултат беше сключен договор с изпълнител. Една от най-важните задачи на консултанта беше да изработи методологиите за прегледа на двата сектора, тъй като, за разлика от прегледа на качеството на активите в банковия сектор, където методологията на Европейската Централна Банка (ЕЦБ) беше адаптирана към българските условия, методологии за подобен мащабен преглед на небанковия сектор в България досега не се е налагало да бъдат изготвяни и прилагани. Провеждането на подобен преглед, който обхваща 100% от банките, пенсионните и застрахователните дружества, се осъществява за първи път в Европейския съюз и ще бъде изпълнено при спазване на най-високи професионални и етични европейски критерии, в пълна прозрачност и тясно сътрудничество между КФН, EIOPA, ESMA, ЕК, МФ и БНБ.
                    http://www.fsc.bg/bg/novini/pressaob...-kfn-8068.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                      не съм получавал никакъв договор. не каза колко е годишната такса за управление
                      Мисля, че ти отговорих абсолютно точно на въпросът. Като нямаш договор: иди и си го поискай.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        е какво сега? оставяте ме без пенсия!!! а толкова се надявах на Импето като финансов магьосник и корифей седми разряд !!!
                        Каква пенсия бре?
                        Фокус-мокус, оставят те с горчив вкус в устата и малко цирк

                        Коментар


                        • е какво сега? оставяте ме без пенсия!!! а толкова се надявах на Импето като финансов магьосник и корифей седми разряд !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            не съм получавал никакъв договор. не каза колко е годишната такса за управление
                            Не го мъчи, той отде да знае? Питай го колко процента му е комисиона...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Според Общите условия: не, такси няма.

                              Не е нужно експертство - просто човекът трябва да погледне в договорът си.
                              не съм получавал никакъв договор. не каза колко е годишната такса за управление

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                Имам въпрос към Императора като експерт. докато работя и внасям в ДЗПО ми слагат такси. колко са таксите. и след като се пенсионирам има ли такси или вече ги спират
                                Според Общите условия: не, такси няма.

                                Не е нужно експертство - просто човекът трябва да погледне в договорът си.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X