IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв вид самоучастие преобладава в застраховките „живот“ на "Дженерали" ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rumen_lv Разгледай мнение
    Здравейте!
    Интересувам се застраховка "живот" в Дженерали животозастраховане“ АД ", но пред мен стоят следните въпроси:

    Какъв вид самоучастие преобладава в застраховките „живот“ на „ Дженерали животозастраховане“ АД и защо?
    Па вземи обясни де... кво е тва животно дет не сме го чували...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
      В тая страна - все някак я караме по едни "Общи условия"...

      Не ме разбирайте грешно: нормативната база е основата, без стриктното познаване и прилагане на която - не можем. Това е характерно за утвърдените компании на пазара.

      "Ако аз бях..." - вероятно такава тема би трябвало да отворя..., но рискувам някой навлек да почне да обижда и да противоречи на казаното, без да конкретизира позицията си, а също и без сериозни аргументи - просто така - от любов към виртуалното озъбване...

      Тук очевидно са представени и застрахователи. Не мисля, че поведението ви е правилно. Това означава, че бих опитал да намеря начин да превърна антирекламата в начин за рекламиране на дейността. Това мое ОТНОШЕНИЕ едва ли би противоречало на нечии Общи условия /ОУ/.

      И кво? Това, де: може да не съм чувал и чел за казус в ОУ, от който се интересува КЛИЕНТ, но бих се заел със случая. Имам предвид, разбира се, че ОУ касаят масовия случай на застраховане, обаче...

      ...обаче има и много изключения от общите правила! Та, според вас - тия ОУ - дали са нещо постоянно, което не се променя във времето, ИЛИ - УС на компаниите - не ги променят, когато има необходимост от това, разбира се - след като нещата са разгледани на всички нива, но и - след като са били ангажирани актюерите на застрахователя, за да преизчислят /най-общо/ някаква промяна при тарифирането на рисковете...

      Може да помислите, че водя дискусията сам със себе си...... Може би щяхте да имате основания - единствено, АКО създателят на темата беше написал: бях в компания Х, интересувах се от продукта Y, там ми казаха следното:.......... Преди да си тръгна от Х ми дадоха да попълня Декларация за добро здраве /или както си наричат в Х тоя документ/. Попълних Декларацията така /прилага се сканиран документ/.... Възрастовата група, в която попадам е............. При тия условия, моля форума да ми отговори на следните питания, НА КОИТО В КОМПАНИЯТА НЕ МОГАТ ДА МИ ОТГОВОРЯТ.....

      Та - какво му пречи на посредника в ЗК - да постави за разглеждане казуса на шефовете си, още повече - ако един КЛИЕНТ /примерно/ - желае да вкара 50К евра с еднократно плащане по един застрахователен продукт, който Упр. съвет на д-вото със сигурност би приветствал, но със сигурност и актюерът ще има /малко/ работа.

      "Платежоспособните клиенти трябва да бъдат ухажвани!"

      ... не успях да избягам от шаблона "ако аз бях"......, та - ако аз бях член на УС на д-вото - бих поставил горното изречение в началото на Общите условия на всички застрахователни продукти /разбира се - платежоспособните могат да имат "отделни" Общи условия, в които да са поставени няколко различни изречения...

      "Ако аз бях..."... Добре, че не съм. Професионалистите трябва да са и философи /лично и неангажиращо мнение/.
      Реагирах така, защото темата за самоучастието е доста чувствителна за застрахователите, като продължавам да твръдя,: че въпроса като тема е некоректно зададен. Или по-скоро умишлено е търсена провокация.

      Коментар


      • [QUOTE=mikomikov;1059718010]В тая страна - все някак я караме по едни "Общи условия"...

        Не ме разбирайте грешно: нормативната база е основата, без стриктното познаване и прилагане на която - не можем. Това е характерно за утвърдените компании на пазара.

        "Ако аз бях..." - вероятно такава тема би трябвало да отворя..., но рискувам някой навлек да почне да обижда и да противоречи на казаното, без да конкретизира позицията си, а също и без сериозни аргументи - просто така - от любов към виртуалното озъбване...

        Тук очевидно са представени и застрахователи. Не мисля, че поведението ви е правилно. Това означава, че бих опитал да намеря начин да превърна антирекламата в начин за рекламиране на дейността. Това мое ОТНОШЕНИЕ едва ли би противоречало на нечии Общи условия /ОУ/.

        И кво? Това, де: може да не съм чувал и чел за казус в ОУ, от който се интересува КЛИЕНТ, но бих се заел със случая. Имам предвид, разбира се, че ОУ касаят масовия случай на застраховане, обаче...

        ...обаче има и много изключения от общите правила! Та, според вас - тия ОУ - дали са нещо постоянно, което не се променя във времето, ИЛИ - УС на компаниите - не ги променят, когато има необходимост от това, разбира се - след като нещата са разгледани на всички нива, но и - след като са били ангажирани актюерите на застрахователя, за да преизчислят /най-общо/ някаква промяна при тарифирането на рисковете...

        Може да помислите, че водя дискусията сам със себе си...... Може би щяхте да имате основания - единствено, АКО създателят на темата беше написал: бях в компания Х, интересувах се от продукта Y, там ми казаха следното:.......... Преди да си тръгна от Х ми дадоха да попълня Декларация за добро здраве /или както си наричат в Х тоя документ/. Попълних Декларацията така /прилага се сканиран документ/.... Възрастовата група, в която попадам е............. При тия условия, моля форума да ми отговори на следните питания, НА КОИТО В КОМПАНИЯТА НЕ МОГАТ ДА МИ ОТГОВОРЯТ.....

        Та - какво му пречи на посредника в ЗК - да постави за разглеждане казуса на шефовете си, още повече - ако един КЛИЕНТ /примерно/ - желае да вкара 50К евра с еднократно плащане по един застрахователен продукт, който Упр. съвет на д-вото със сигурност би приветствал, но със сигурност и актюерът ще има /малко/ работа.

        "Платежоспособните клиенти трябва да бъдат ухажвани!"

        ... не успях да избягам от шаблона "ако аз бях"......, та - ако аз бях член на УС на д-вото - бих поставил горното изречение в началото на Общите условия на всички застрахователни продукти /разбира се - платежоспособните могат да имат "отделни" Общи условия, в които да са поставени няколко различни изречения...

        "Ако аз бях..."... Добре, че не съм. Професионалистите трябва да са и философи /лично и неангажиращо мнение/. [/QUOT
        Реагирах така, защото темата за самоучастието е доста чувствителна за застрахователите, като продължавам да твръдя,: че въпроса като тема е некоректно зададен. Или по-скоро умишлено е търсена провокация.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sanyo Разгледай мнение
          За самоучастие в застраховка живот не бях чувал, въпреки че се занимавам с това от 10г. И то точно в тази компания. Явно съм пропуснал някой абзац от Общите условия.
          В тая страна - все някак я караме по едни "Общи условия"...

          Не ме разбирайте грешно: нормативната база е основата, без стриктното познаване и прилагане на която - не можем. Това е характерно за утвърдените компании на пазара.

          "Ако аз бях..." - вероятно такава тема би трябвало да отворя..., но рискувам някой навлек да почне да обижда и да противоречи на казаното, без да конкретизира позицията си, а също и без сериозни аргументи - просто така - от любов към виртуалното озъбване...

          Тук очевидно са представени и застрахователи. Не мисля, че поведението ви е правилно. Това означава, че бих опитал да намеря начин да превърна антирекламата в начин за рекламиране на дейността. Това мое ОТНОШЕНИЕ едва ли би противоречало на нечии Общи условия /ОУ/.

          И кво? Това, де: може да не съм чувал и чел за казус в ОУ, от който се интересува КЛИЕНТ, но бих се заел със случая. Имам предвид, разбира се, че ОУ касаят масовия случай на застраховане, обаче...

          ...обаче има и много изключения от общите правила! Та, според вас - тия ОУ - дали са нещо постоянно, което не се променя във времето, ИЛИ - УС на компаниите - не ги променят, когато има необходимост от това, разбира се - след като нещата са разгледани на всички нива, но и - след като са били ангажирани актюерите на застрахователя, за да преизчислят /най-общо/ някаква промяна при тарифирането на рисковете...

          Може да помислите, че водя дискусията сам със себе си...... Може би щяхте да имате основания - единствено, АКО създателят на темата беше написал: бях в компания Х, интересувах се от продукта Y, там ми казаха следното:.......... Преди да си тръгна от Х ми дадоха да попълня Декларация за добро здраве /или както си наричат в Х тоя документ/. Попълних Декларацията така /прилага се сканиран документ/.... Възрастовата група, в която попадам е............. При тия условия, моля форума да ми отговори на следните питания, НА КОИТО В КОМПАНИЯТА НЕ МОГАТ ДА МИ ОТГОВОРЯТ.....

          Та - какво му пречи на посредника в ЗК - да постави за разглеждане казуса на шефовете си, още повече - ако един КЛИЕНТ /примерно/ - желае да вкара 50К евра с еднократно плащане по един застрахователен продукт, който Упр. съвет на д-вото със сигурност би приветствал, но със сигурност и актюерът ще има /малко/ работа.

          "Платежоспособните клиенти трябва да бъдат ухажвани!"

          ... не успях да избягам от шаблона "ако аз бях"......, та - ако аз бях член на УС на д-вото - бих поставил горното изречение в началото на Общите условия на всички застрахователни продукти /разбира се - платежоспособните могат да имат "отделни" Общи условия, в които да са поставени няколко различни изречения...

          "Ако аз бях..."... Добре, че не съм. Професионалистите трябва да са и философи /лично и неангажиращо мнение/.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rumen_lv Разгледай мнение
            Здравейте!
            Интересувам се застраховка "живот" в Дженерали животозастраховане“ АД ", но пред мен стоят следните въпроси:

            Какъв вид самоучастие преобладава в застраховките „живот“ на „ Дженерали животозастраховане“ АД и защо?
            За самоучастие в застраховка живот не бях чувал, въпреки че се занимавам с това от 10г. И то точно в тази компания. Явно съм пропуснал някой абзац от Общите условия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Е, не знам. Някои от застраховките включват и самоотиване при Петърчо
              Да: и няма нищо позорно и противоестествено в това, само трябва да мине определен срок, за да не стават простотии като в „Летище”. Аз примерно вече имам право да се самопоканя при Петърчо.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rumen_lv Разгледай мнение
                Здравейте!
                Интересувам се застраховка "живот" в Дженерали животозастраховане“ АД ", но пред мен стоят следните въпроси:

                Какъв вид самоучастие преобладава в застраховките „живот“ на „ Дженерали животозастраховане“ АД и защо?


                Руменчо, никога не е късно човек да зададе тъп въпрос - НА НЕПРАВИЛНОТО МЯСТО. Още по-показателно за неговото отношение към някого и това, че му прави антиреклама - е фактът, че се е новорегистрирал във форума.

                По същество: по гореизтъкнатите причини - няма да ти отговоря на въпроса.

                Имай предвид, че хората, които разбират от застраховане - не биха се хванали на въдицата ти - да дискутират неясни формулировки, плод на собственото ти въображение.

                Препоръка: добре помня, че има две теми, в които можеш да намериш принципен отговор на въпросите ти, плод на очевАдна антиреклама.

                Другото е ясно:
                1. имаш интерес от продукт - отиваш в Централата на конкретно дружество и договаряш своите КОНКРЕТНИ условия срещу съответната цена. Т.е. - АКО ТИ САМ /!/ имаш условия за самоучастие - ТАМ - на място ще решиш нещата по пътя на преговорите и ще получиш всички останали условия по желаният от теб застрахователен продукт /рискове, дължима премия:/.
                2. имаш интерес да направиш антиреклама на някого - пускаш нова тема с поредна глупост във форум.

                Помисли върху това, което съм ти казал: никой тук не може да ти отговори конкретно на толкова наивно зададен от теб въпрос, особено пък в областта на животозастраховането, където ВСЕКИ ЗАСТРАХОВАН ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДЕКЛАРИРА здравословното си състояние - факт, който впоследствие застрахователят отчито и при необходимост от изплащане на обезщетение по покрити в договора рискове.

                СФана ли сега, бе - Петърчо? Договор! Условия! Много конкретни неща! АдреЗи, телефони - още по-конкретни...

                Запомни ли, или още тъпееш?

                Договор, бе, Петърчо! Пардон - Руменчо... Договор означава - да договоря условия в някаква област за определено време....

                Петърчо, Петърчо...

                ... и си гуууубя времето с теб, вместо да разкажа на хората за Родопите...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Самоучастие в човешкото застраховане? За пръв път чувам такова нещо – какво означава това: че ако отидеш при Петърчо, ще трябва сам да си плащаш част от обезщетението ли?
                  Е, не знам. Някои от застраховките включват и самоотиване при Петърчо

                  Коментар


                  • Самоучастие в човешкото застраховане? За пръв път чувам такова нещо – какво означава това: че ако отидеш при Петърчо, ще трябва сам да си плащаш част от обезщетението ли?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Какъв вид самоучастие преобладава в застраховките „живот“ на "Дженерали" ?

                      Здравейте!
                      Интересувам се застраховка "живот" в Дженерали животозастраховане“ АД ", но пред мен стоят следните въпроси:

                      Какъв вид самоучастие преобладава в застраховките „живот“ на „ Дженерали животозастраховане“ АД и защо?
                    Working...
                    X