IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Техники за контрол за разпределяне дохода от инвестиране при ПОД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от val2 Разгледай мнение
    Няма да го намери тук . Принципа на разпределение е дялово претегляне и пропорционално разпределение .
    Начина за контрол е проверка на системата при случаен избор на партиди .
    Извършва се периодично при проверка на софтуера и при инициативи на определените длъжности лица - вътрешен контрол , попечителски съвети , регулаторни проверки и т.н.
    Не случайно съм дал линк към Вътрешен контрол. Естествено използвал съм стар запазен при мен линк от времето, когато се каляваше стоманата.
    Дано да си прав и да помогнеш на човека.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Уффф, някой пишман пеофесор пак си прай волни съчинения

      Виж тук дали няма да намериш отговора:

      http://www.pension.bg/OLDSITE/pensio...Summary-bg.doc
      ...най-вероятно си подготвя докторантурата...... /от време оно все така се защитават научни степени: дават се темите на хора, които нямат понятие откъде да почнат, а те - пишат ли - пишат, предават и работата се сканира, като част от дисертационен труд - от стр..... до стр....
      If something inspires you, follow it! Henry Ford

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Уффф, някой пишман пеофесор пак си прай волни съчинения

        Виж тук дали няма да намериш отговора:

        http://www.pension.bg/OLDSITE/pensio...Summary-bg.doc
        Няма да го намери тук . Принципа на разпределение е дялово претегляне и пропорционално разпределение .
        Начина за контрол е проверка на системата при случаен избор на партиди .
        Извършва се периодично при проверка на софтуера и при инициативи на определените длъжности лица - вътрешен контрол , попечителски съвети , регулаторни проверки и т.н.

        Коментар


        • Уффф, някой пишман пеофесор пак си прай волни съчинения

          Виж тук дали няма да намериш отговора:

          http://www.pension.bg/OLDSITE/pensio...Summary-bg.doc

          Коментар


          • Първоначално изпратено от orelcho Разгледай мнение
            Това е истината, но ми трябва отговор за пред университета


            Очевидно, няма кой да ти даде такъв отговор, който ти да взаимстваш.

            Ако не представлява прекалено голямо усилие /или голяма загуба на време/ за теб, можеш да прочетеш, как аз бих работил по конкретният казус...

            1. Отивам в 3 на брой ПОД, където се срещам с някой от шефовете, ако искам да печеля време - питам директно за шефа на Надзора.

            2. Споделям с ъс служителя, че много желая да работя в бъдеще - именно в такова ПОД, именно затова съм се насочил към подобна тема. Тия мои аргументи са разбрани от научният ми ръководител, поради което темата е именно така формулирана.

            3. Когато те попитат, какво точно искаш - то, би трябвало да споделиш вижданията си, че си представяш, че си акционер, както - служител, а също и осигурен в това дружество. Като акционер - имаш възможност да изискваш всички документи от учредяване на дружеството - да кажем - Уставът на учредителното събрание, както и всички по-важни негови промени във времето.

            4. Не би трябвало да ти откажат достъп, ако помолиш за това, което означава, че трябва да се съсредоточиш върху правомощията на Надзорния съвет. Именно затова ти казах, че е добре да се срещнеш именно с председателя на Надзора и за обсъдиш с него конкретният - зададен ти казус.

            5. Не е изключено, никой от хората, с които се срещнеш да не може да обели дума. Със сигурност трябва да намериш нормативни документи, т.е. - задължително да преровиш сайта на КФН и каквито други икономически форуми се сетиш /одит.бг или нещо подобно имаше...., регистрирай се и там и си задай въпросите..../

            6. Дори да не ти отговори никой конкретно, можеш да опишеш горната "методика" и да я обвържеш с отрицателният краен резултат.

            Мисля, че всичко това ще те класира на призово място, защото цялата работа ще бъде лично твоя, а именно това целят в Университета.

            В уводната си част можеш да почнеш примерно така:

            "Редовен участник съм в един икономически форум. Това, с което този онлайн-форум ме впечатлява - е възможността на хората да разсъждават нетрадиционно. Много от тях дори мислят, че липсващ конкретен отговор на зададен казус - е често срещано в живота. В такъв случай - обемът на извършената работа /експеримент/ за доказване на кухите "инвестиции" и "осигуряване"на българина - може да послужи за тотален извод: какво в бъдеще хората в тая страна могат радикално да зачеркнат, а какво могат да стимулират в началото..."

            Така, де - когато човек работи в определена посока, не би трябвало да се притеснява от срещаните трудности, както и от доказването на несъстоятелността на дадена теза, която отчитат, че работи...

            Все пак, ако се спра на това: "проверка на правилното разпределяне на дохода от инвестиране ...", то си е някаква мащабна работа между инвеститор, който следи различни инструменти /тук има много хора, които правят това и коментират в различни теми/, счетоводител / и такива има достатъчно/, одитор /предполагам и такива има тук/...

            Да де, ама "правилното разпределяне на доход" - си е такъв локум, който, вероятно ще подреди на призовите места мажоритарният акционер, после би трябвало да са миноритарните, но това обикновено не се получава на практика, защото мениджмънта и ДМА са доста напред в класацията....

            Успехи!
            If something inspires you, follow it! Henry Ford

            Коментар


            • Това е истината, но ми трябва отговор за пред университета

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orelcho Разгледай мнение
                Имам да отговоря на няколко въпроса за ПОД, но този ме затруднява:Какви техники за контрол са приложими при проверка на правилното разпределяне на дохода от инвестиране по индивидуалните партиди на осигурените лица?

                Дали някой може да помогне?
                Ама, що си чак толкова затруднен? Не се кОси, нали сме тук, за да помагаме!

                Ето, според мен, по-важните техники за обслужване на индивидуалните партиди - са компилация между различни похвати и обяснения, като например:

                1. Много важна техника: “Тука има – тука нема”.
                2. Оправдания с лошо наследство: днес виновни - по условие – няма. Измиват се ръцете с предходните, предава се топката на следващите!
                3. Важен призив: изпийте по една судена вода. Тая на осигурените лица ще бъде донесена от най-ледено-студените извори /на финала да си носят 50-грамова чашка/.
                4. Най-важно презсрока на “осигуряването” е - да се използва във всяко изречение думата “натрупването”, като се внуши на “осигурените лица”, че наистина са осигурени, т.е., че институциите работят /за невярващите - това е видно от лъскавите дворци и мощните лимузини на осигурителните институти/!
                5. Често да се използват думите “международни практики” и осигурените да са убедени, че всяка нова индивидуална партида дава най-доброто осигуряване срещу инфлацията, както и веселите и безметежни старини на осигурения.
                6. Всеки месец се прави отчет, в който всяка 2-ра дума е “кризата”, а всяка 3-та – “инфлацията”. Конкретни цифри не се предвиждат, но се повтаря поне 5 пъти думата “натрупване”.

                Успех!
                If something inspires you, follow it! Henry Ford

                Коментар


                • Техники за контрол за разпределяне дохода от инвестиране при ПОД

                  Имам да отговоря на няколко въпроса за ПОД, но този ме затруднява:
                  Какви техники за контрол са приложими при проверка на правилното разпределяне на дохода от инвестиране по индивидуалните партиди на осигурените лица?

                  Дали някой може да помогне?
                Working...
                X