IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната уникална простотия - правят болница за здравно неосигурени

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сългасен съм, че държавата не трябва да изоставя гражданите си, но трябва да има ясно разграничение. Това, че някой не е осигурен значи, че той не иска да работи.
    ОК негово право, но аз като данъкоплатец съм съгласен максимум 10% от внасяната от мен здравна осигуровка да отива по социална линия към тази група от обществото.

    Нека се направи ясно разграничение - болници за осигурени, болници за неосигурени. Във вторите ще се хвърлят много по-малко пари, по-слаби лекари или доброволци ще работят. Който мисли, че не е редно - ами да се хване на работа. Ако не може там където живее да мигрира...това се случва откакто свят светува.

    В същото време в болниците за осигурени не трябва да се приемат неосигурени лица, а ако има спешен случай при първа възможност да се мести в болницата за неосигурени.

    поздрави
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
      Не обобщавам, но мисля че не е толкова зле положението сега. Май повечко се драматизира.
      Донякъде се драматизира чрез медиите, но истината е, че хората са с много по-слаб имунитет от тези преди 20 и повече години.

      Вируси и бактерии, които по наше време минаваха с леко разстройство или температура, сега вече стават смъртоносни за голям процент от населението.
      Last edited by anon6706; 20.09.2012, 13:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
        Дядо ми почина за минути от лекарска грешка- през СОЦА- противопоказна инжекция- аболютно учебникарски случай, а не сложен казус, в окръжната болница на гр. Бургас, а не на Долно Нанагорнище. Грешката бе доказана, но баща ми се отказа да го съди.
        Подобна трагична тъпа грешка е възможна винаги...
        Независимо от общественият строй...
        За жалост...
        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Има много общо, Яйчев... При социализма цялото здравеопазване бе социално и на ниво. Сега ще се опита това да се направи за най-бедните. Но личното ми мнение е, че или трябва цялото здравеопазване да е безплатно или цялото да е платено. Средно положение не може да има!!!

          Не може да дадеш животоспасяващ препарат на един 25 годишен човек, защото има работа и се осигурява и в същото време да откажеш да го дадеш на друг 25 годишен човек само за това, че е безработен и да го осъдиш на смърт!!!
          И какво очакваш да направя аз? Предложи реално решение на проблема, после помисли как да го реализираш и накрая - действай За болницата не разбрах - за или против си?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Има една разлика обаче. Хигиената.. навремето за вътрешноболнична инфеция се уволняваше, днес това е обичайно явление. Имаше и повече дисциплина и строгост. Днес никой не чисти - хигиената в болниците е катастрофална, а лекарите ползват антибиотици след всяка операция, вместо просто да строят санитарките и да се пази стерилна среда. Самото качество на лекарите пада, тъй като кадърните бягат в чужбина. Със сестрите е същата работа. И в момента системата не е наред, но не бе наред и преди. В момента ако нямаш пари и да си здраво осигурен просто лягаш и умираш ако консуматива или лекарството не се поемат от касата. А тя рядко поема нещо малко повече от аспирин.
            Не обобщавам, но мисля че не е толкова зле положението сега. Май повечко се драматизира. През август ми се наложи малка операция, та се излежавах два дни в трета хирургия във Варна. Хигиената ми се видя съвсем добра, лекарите си свършиха работата перфектно, непрекъснато идваха да питат как съм, имам ли нужда от нещо и т.н., макар че явно бях най-здравият им болен. На всичкото отгоре ми развалиха и левчета на монети, че да гледам олимпиадата. Платих само някакви 42 лева за престой или не помня точно за какво беше. По ценоразписа, който е закачен на вратата на отделението такава операция струва 1800 лева, а освен това се заплащат промивки, смяна на превръзки, престой и други, то официално сумата отива на около 2500 лева най-малко. Единствено ми направи впечатление, че не им достига лейкопласт и се наложи да си купя от аптеката - допълнителен разход от 3 лева.

            Ааа, и други кусури намерих - няма климатик в стаята, и вай-фай няма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Не бива да се заблуждава младата публика!... Тогава и телевизори си имаше и хладилници си имаше. И то не какви да е, а родно българско производство! Дори и компютрите ни си ги произвеждахме сами!!! Я кажи сега какви високотехнологични стоки произвеждаме?!... Никви!!! Кръгла нула!!!
              Е па какви телевизори имаше? Велико Търново, след Опера-та, но всички се натискаха и чакаха внос на съветските Електрон.

              Аз се сещам за хладилници Мраз, ЗИЛ и Саратов. Май само Мраз беше БГ производство и беше дефицитен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Дядо ми почина за минути от лекарска грешка- през СОЦА- противопоказна инжекция- аболютно учебникарски случай, а не сложен казус, в окръжната болница на гр. Бургас, а не на Долно Нанагорнище. Грешката бе доказана, но баща ми се отказа да го съди.
                http://mariaradeva.com/11-2011/%D0%B...1%D0%B0%D1%89/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Има много общо, Яйчев... При социализма цялото здравеопазване бе социално и на ниво. Сега ще се опита това да се направи за най-бедните. Но личното ми мнение е, че или трябва цялото здравеопазване да е безплатно или цялото да е платено. Средно положение не може да има!!!

                  Не може да дадеш животоспасяващ препарат на един 25 годишен човек, защото има работа и се осигурява и в същото време да откажеш да го дадеш на друг 25 годишен човек само за това, че е безработен и да го осъдиш на смърт!!!
                  И при соца си имаше пълни некадърници, които системата много добре абсорбираше.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Не бива да се заблуждава младата публика!... Тогава и телевизори си имаше и хладилници си имаше. И то не какви да е, а родно българско производство! Дори и компютрите ни си ги произвеждахме сами!!! Я кажи сега какви високотехнологични стоки произвеждаме?!... Никви!!! Кръгла нула!!!
                    Да, имаше хладилници- малки, защото в тях освен 5 яйца, масло, сирене, щафета салам, бурканче кисело мляко и вчерашното ядене, комай..друго нямаше.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
                      "По времето на тази и онази партия" какво общо има с болницата за неосигурени, която СЕГА искат да правят?
                      Има много общо, Яйчев... При социализма цялото здравеопазване бе социално и на ниво. Сега ще се опита това да се направи за най-бедните. Но личното ми мнение е, че или трябва цялото здравеопазване да е безплатно или цялото да е платено. Средно положение не може да има!!!

                      Не може да дадеш животоспасяващ препарат на един 25 годишен човек, защото има работа и се осигурява и в същото време да откажеш да го дадеш на друг 25 годишен човек само за това, че е безработен и да го осъдиш на смърт!!!
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Общо взето по всяко време имаше храна от първа необходимост.

                        Никой не умря от глад по време на социализма.
                        Както го наричахме колбаса "Кучешка радост" беше на светлинни години напред като качество от 90% от сегашните ни колбаси, но цената му бе по джоба и на най-закъсалия финансово..

                        П.П. Сега половината бездомни кучета отказват да ядат колбасите от магазините и заведенията.
                        Last edited by anon6706; 20.09.2012, 13:26.

                        Коментар


                        • Дядо ми почина за минути от лекарска грешка- през СОЦА- противопоказна инжекция- аболютно учебникарски случай, а не сложен казус, в окръжната болница на гр. Бургас, а не на Долно Нанагорнище. Грешката бе доказана, но баща ми се отказа да го съди.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Общо взето по всяко време имаше храна от първа необходимост. Никой не умря от глад по време на социализма.
                            Е да, още обаче година 2 и щяхме да станем като Корея сега - там около 2000 г. - 2 милиона умряха от глад, а преди около година 1 милион. Това е социализма. Има една класа - комунисти които плюскат - всички останали нямат.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Говориш пълни глупости боклук комунистически !!! За жилище се съставяха списъци, уж с нуждаещи се, аз никога нямах шанс да попадна в тях поради липса на връзки, а не че не съм имал нужда. А за телевизор, в западните страни телевизори се продават свободно от 40 те години, тук се чакаше ред като за кола, по няколко години в Млад Техник .. Колкото до здравеопазването майка ми 30 г. е била в реанимация, та съм донякъде наясно.
                              Джеи за жилищата не си прав, в БГ тогава имаше най-високия процент собствени жилища от в цяла Европа. Между 80-90 % бяха. Нормално е това да става бавно и с заем...жилището е голяма инвестиция.

                              За дефицита на другите стоки съм съгласен , така беше ипашки и т.н.

                              Здравеопазването трябва да се диференцира, в малките населени места сега е много по-зле, в големите е по -добре.....
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Не бива да се заблуждава младата публика!... Тогава и телевизори си имаше и хладилници си имаше. И то не какви да е, а рдно българско производство! Дори и компютрите ни си ги произвеждахме сами!!! Я кажи сега какви високотехнологични стоки произвеждаме?!... Никви!!! Кръгла нула!!!
                                Точно ти ги заблуждаваш и лъжеш, но в тоя форум рядко си казвал нещо без да е било опашата лъжа, така, че вече не ти се чудим
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X