IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната уникална простотия - правят болница за здравно неосигурени

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Не бъркай елементарната хигиена с имунната система. Няма как да нямаш елементарни хигиенни навици и да си здрав.
    Изобщо не бъркам.

    Рано или късно на всеки човек му се случва да изпадне в ситуация, в която не може да поддържа хигиенните си навици. На мен това ми се случи в казармата, по време на военните лагери - нямаш течаща вода, имаш една чиния от алпака , лъжица, вилица и джобно ножче, които едва изплакваш след хранене в някой течащ поток (гъмжащ от какво ли не) и всичко това при температури над 30 градуса.

    Ами тези с "добрата" лична хигиена се изпоразболяха. Двама от тях ги уволниха поради тежки поражения на черния дроб.

    Та искам да кажа, че всичко което е прекалено, става вредно все някога.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      не подценявай глобализацията и движението на хората. Преди 10 ноевмри хората не пътуваха както сега. В момента куцо и сакато бръмчи до европа, а да не говорим за близкия и далечен изток. Колкото е по-затворено едно общество толкова по-малко болести го морят.
      Съгласна съм, че навлязаха щамове към които нямаме имунитет.

      Комплексно е. Цяло лято не валя дъжд, а местната управа- във Варна, не харчи пари за миене на улиците независимо какви суми прибира. Площад "Независимост" изглежда отвратително-целият е нацвъкан от гларусите, а и това- което хората са разливали, изсипвали, затъпквали плюс лепакавите гадости от дърветата, прахоляка от зимното опесъчаване. Всичката тази прелест се вдишва, разнася, полепва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
        бях свидетелка на това, как една жена бе оставена да си отиде на онзи свят, защото касата позволява по клиничната пътека престоя само седмица..
        Мдаммм... движим се по утъпканата пътека на безцения хамерикански опит... Там все по-честа практика е с последните остатъци от застраховката на болния да му се поръча такси... Администрацията на болницата поръчва на таксиметровия шофьор да закара болния до най-близкия приют за бедняци и бездочници... Дори имаше едно филмче от камерата над вратата над един такъв приют как таксито спира, излиза болния облечен в болнична пижама и с още стърчащите от него системи и започва да кръстосва назад и напред пред вратата на приюта... КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИ ПРИЮТА АКО Е ПРЕПЪЛНЕН?
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Вече казах. При сегашното държавно устройство тази стъпка е самоубийствена за всяко едно управление! Основното образование и здравеопазването трябва да е изцяло безплатно за обкновеният гражданин, както бе при социализма...

          Разбира се, трябва да се има предвид че дори в сегашната съществуваща Конституция на РБ е записано че България е социална държава и че образованието и здравеопазването са гарантирани за всеки български гражданин. Там не се прави разграничение дали този гражданин е безработен или не, осигурен или не!!!
          Това ми хареса, определено!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            За тетанус имаше ваксини . То и сега ги има траят по няколко г. мисля по 4 и в училищата имунизираха.
            Да. Имунизираха ни.

            Аз имах предвид друго - сега, ако дете падне върху нещо метално, не дай си Боже и да е ръждиво - веднага го пълнят с противотетанусов серум. Т.е. сега вече никой на разчита на имунната ни система, а на лекарствата. А това не е на добре...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Като малък бях с постоянно ожулени колене (щото съм момченце ). Никой не ме е питал върху какво съм падал, не са ме имунизирали за тетанус след всяко падане. Най-много малко реванол или един жълт прах (не помня името му) и пак съм на улицата. Така беше и с останалите деца в квартала. Всички сме живи и здрави и не се разболяваме и сега.
              Да чукна на дърво!

              П.П. Нямам спомен съученик да е имал алергия от нещо.
              Сегашните деца от какво ли не имат алергии.
              За тетанус имаше ваксини . То и сега ги има траят по няколко г. мисля по 4 и в училищата имунизираха. Възрастните също. Днес мисля още има за деца, за големи не съм сигурен. много гнусна инфекция е с почти винаги 100 % смъртност. Преди ваксините хората са мрели като мухи от тетанус. Пра-дядо ми е починал от такова - връща се от среща с клиент (бил е адвокат) пада на улицата, охлузва си леко главата (малка драскотина) и за лош късмет тетанус - умира на 39 г. Това е от преди ваксините ..
              Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Напротив - колкото е по-завишена хигиената, толкова по-слаба расте имунната система.
              Чакай сега.. Не бъркай елементарната хигиена с имунната система. Няма как да нямаш елементарни хигиенни навици и да си здрав.
              Last edited by Jay Gould; 20.09.2012, 13:51.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Eдни обиконовени рино вируси и бактерии така драматично се преживяват от сегашните деца.
                Понастоящем децата са по-сополиви в сравнение с моето поколение.
                не подценявай глобализацията и движението на хората. Преди 10 ноевмри хората не пътуваха както сега. В момента куцо и сакато бръмчи до европа, а да не говорим за близкия и далечен изток. Колкото е по-затворено едно общество толкова по-малко болести го морят.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
                  За болницата не разбрах - за или против си?
                  Вече казах. При сегашното държавно устройство тази стъпка е самоубийствена за всяко едно управление! Основното образование и здравеопазването трябва да е изцяло безплатно за обкновеният гражданин, както бе при социализма...

                  Разбира се, трябва да се има предвид че дори в сегашната съществуваща Конституция на РБ е записано че България е социална държава и че образованието и здравеопазването са гарантирани за всеки български гражданин. Там не се прави разграничение дали този гражданин е безработен или не, осигурен или не!!!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                    Не обобщавам, но мисля че не е толкова зле положението сега. Май повечко се драматизира. През август ми се наложи малка операция, та се излежавах два дни в трета хирургия във Варна. Хигиената ми се видя съвсем добра, лекарите си свършиха работата перфектно, непрекъснато идваха да питат как съм, имам ли нужда от нещо и т.н., макар че явно бях най-здравият им болен. На всичкото отгоре ми развалиха и левчета на монети, че да гледам олимпиадата. Платих само някакви 42 лева за престой или не помня точно за какво беше. По ценоразписа, който е закачен на вратата на отделението такава операция струва 1800 лева, а освен това се заплащат промивки, смяна на превръзки, престой и други, то официално сумата отива на около 2500 лева най-малко. Единствено ми направи впечатление, че не им достига лейкопласт и се наложи да си купя от аптеката - допълнителен разход от 3 лева.

                    Ааа, и други кусури намерих - няма климатик в стаята, и вай-фай няма.

                    Е, явно си късметлия - по Софето стават чудесии в болниците, бях свидетелка на това, как една жена бе оставена да си отиде на онзи свят, защото касата позволява по клиничната пътека престоя само седмица..@^%*(%^% мога да допълня и друго - търговията с кръв е доста добра, между 50 и 100 лв (зависи от групата, както и от това до каква степен си закъсал) Забелязах и мизерията в Майчин дом - кв. Разсадника - където плащаш за да родиш, ВИП, а те слагат в стая с още трима; забелязах и как личната ми лекарка умишелено прави прегледи, само защото я задължатат... разбира се - безплатно за 2,90 лв, забелязах и друго: Шейново - родилка, на която и се бие лекарство за задържане, защото термина й е на празник...
                    Да продължавам ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Днес просто хигиената е на много по-ниско ниво Няма какво да се лъжем, при соца тя беше култ. Че на мен в основното училище даскала ни надничаше в ушите дали са чисти и ако някой не си измиеше ръцете преди ядене имаше шамар Дори в армията всичко се дезинфекцираше. Днес е майко мила.. Нали ги гледам по заведенията - рядко може да се види някой да си измие ръцете преди да седне на масата.
                      Напротив - колкото е по-завишена хигиената, толкова по-слаба расте имунната система.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                        Eдни обиконовени рино вируси и бактерии така драматично се преживяват от сегашните деца.
                        Понастоящем децата са по-сополиви в сравнение с моето поколение.
                        Като малък бях с постоянно ожулени колене (щото съм момченце ). Никой не ме е питал върху какво съм падал, не са ме имунизирали за тетанус след всяко падане. Най-много малко реванол или един жълт прах (не помня името му) и пак съм на улицата. Така беше и с останалите деца в квартала. Всички сме живи и здрави и не се разболяваме и сега.
                        Да чукна на дърво!

                        П.П. Нямам спомен съученик да е имал алергия от нещо.
                        Сегашните деца от какво ли не имат алергии.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          Eдни обиконовени рино вируси и бактерии така драматично се преживяват от сегашните деца.
                          Понастоящем децата са по-сополиви в сравнение с моето поколение.
                          Днес просто хигиената е на много по-ниско ниво Няма какво да се лъжем, при соца тя беше култ. Че на мен в основното училище даскала ни надничаше в ушите дали са чисти и ако някой не си измиеше ръцете преди ядене имаше шамар Дори в армията всичко се дезинфекцираше и в рота от 80 човека почти не е имало случай на зарази въпреки, че сме били по лагери повечето време и по палатки. Днес е майко мила.. Нали ги гледам по заведенията - рядко може да се види някой да си измие ръцете преди да седне на масата. Децата си бъркат в обувката, в носа, после ядат. Е как няма да се подриска после
                          Last edited by Jay Gould; 20.09.2012, 13:43.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Вируси и бактерии, които по наше време минаваха с леко разстройство или температура, сега вече стават смъртоносни за голям процент от населението.
                            Eдни обиконовени рино вируси и бактерии така драматично се преживяват от сегашните деца.
                            Понастоящем децата са по-сополиви в сравнение с моето поколение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Джеи за жилищата не си прав, в БГ тогава имаше най-високия процент собствени жилища от в цяла Европа. Между 80-90 % бяха. Нормално е това да става бавно и с заем...жилището е голяма инвестиция. За дефицита на другите стоки съм съгласен , така беше ипашки и т.н. Здравеопазването трябва да се диференцира, в малките населени места сега е много по-зле, в големите е по -добре.....
                              За жилище се чакаше по 20-25 г. и то ако попаднеш в списък. Проблемът бе да попаднеш дори в него. А пари и тогава се намираха. Бях само след 2-3 г. работа нещо което се наричаше в тогавашните учебници - работническа аристокрация при капитализма Само, че бях при социализма такъв - много -много квалифициран специалист с умения каквито имаха , а вероятно и днес имат малцина в Европа. Пловината купи по спортни състезания в страната съм ги правил аз. От за ралита, до художествената гимнастика. Хотел Шератън в София също аз и още 4-5 човека екип го оборудвахме с всичко от стъкло. Повечето от продукцията ми бе предназначена за износ - на ден средно на стойност около 10-14 000 долара. Вземах по 1000 лв. на месец повече рядко са ми давали, но пак бе огромна заплата за него време. Проблемът бе, че нямаше какво да си купя с нея. За телевизор ред, за жилище ред, магазините празни - дрехи няма освен в Кореком - в соц магазините почти само боклуци. Една гарсониера по държавни цени бе 12 000 лв. тоест, с едногодишна заплата можех да си купя, но реално не, защото за жилища имаше списъци, а аз като не член на партията трудно можех да попадна в тях . В чужбина също не ме пускаха освен до Румъния и СССР. На запад - направо ми казаха - забрави момче. Нито на екскурзия, нито на гости - имах си разни приятелки в Норвегия, Швеция, Белгия и Холандия - дори в Чехия не ме пуснаха комунягите да не им избягам случайно и там. И проблемът бе, че това ми бе тавана. Не бях член на партията им, това бе максимума ми за издигане. Добре квалифициран специалист. Ако ще да бях най-добрия в Европа (2 ма чехи, 1 българин и 1 финландец ме минаваха) пак това щеше да си остане.

                              Че мен са ме арестували и откарвали в РПУ то на Златни пясъци да ме питат там ......... Откъде съм си купувал дрехите, защо съм облечен така добре (от корекома) и кой ми е подарявал парфюмите
                              Last edited by Jay Gould; 20.09.2012, 13:42.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Тикво комунистическа, че аз съм си роден във Варна бе
                                И на кой плаж са те родили?...
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X