IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната уникална простотия - правят болница за здравно неосигурени

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • проблема в здравното осигуряване не е в лекарите, не е в пациентите , не е в самата система. Проблема е в лобистките нормативни актове източващи парите в полза на частните клиники. Пример : частна клиника сключва договор с НЗОК / ЗАЩО НЗОК сключва договор след като е частна ???????? Нека разчита само на застраховки и платени лечения !!!!!!! Защо точи държавните фондове ??????? / . По закон частната клиника не е задължена да има голяма част от сложното оборудване ако докаже договор с друга болница / в 90 % от случаите е държавна такава !!!!!!! / за ползване на оборудването !!!!!! В един момент постъпва пациент в частната болница, същият не би могъл по някяква причина да бъде лекуван там и се прехвърля в държавната болница. На пръв поглед - ок, но в резултат на това - парите от пътеката остават в частната клиника, която не е свършила нищо, болният се лекува в държавната и същата е на минус , защото няма да получи НИЩО от пътеката !
    Съществуват много по-грандиозни врътки за източване на пари от държавните фондове в здравеопазваненто , това е само бегъл пример.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
      Колкото и грубо да звучи, Форекс, такива хора просто трябва да се оставят да си отидат поради липса на здравна помощ. Всъщност и сега е така - ако нещо не се покрива от Здравната каса и нямаш пари - отиваш си. Трябва да се стимулират хората да работят и съответно да се осигуряват, а не обратното както ти искаш. Ако се дава безплатна помощ на всички - естествено, че никой няма да иска да плаща осигуровки.

      Не може да има добре уредена солидарна система, която работи, защото всеки ще се опитва да прецаква други. Ако всеки осигурява себе си - за здраве, за пенсия и друго, ще може да прецака само себе си, така че много рядко ще го прави. Мани тия човеколюбиви лозунги, трябва да се действа прагматично и да се направи система, която си работи без някакви бюрократи да решават какво е най-добре за мен.
      Ашколсун, Гари !!! Ного точно го рече !!! Така и така хората пукат - по-добре да се смряскват безобразниците, хъхряците и безотговорните типове.

      Разбира се взаимоспомагателство трябва да има, но само като надграждане над личната партида. Правя груби сметки - по измислената от мен тристълбова система - лична партида + обща фондова партида + обща надфондова партида - ако човекът полека-лека набие 4-5 бимберици, ще е съвсем спокоен за здравето си - трябва да стане баси белята, откъм болест или злополука, че да я закъса.... а ако си направи и някоя застраховчичка, ще е здравословно капитан на кораб... А сега и 8 Б да си набил и 10 Б в НЗОК, пак може като разболееш да ти рекат - "ми направленията свършиха, че ного "роми" боледуват" - плащай наново.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
        Освен ако не си взел отговорното решение да си безплоден .Много неща не зависят от нас , неуместните изцепки не са в това число .
        Друга важна причина е, че няма как да закотвим в БГ спонсорираното от данъкоплатците дете.
        Следваща причина е, че една процедура е колкото таралясник втора употреба, а детето би трябвало да е по-напред в скалата ни от приоритети.

        Мога да ти изредя и други.
        Винаги е по-лесно, по-симпатично да си първосигнално емоционален нежели реалист.
        Last edited by val/she; 21.09.2012, 19:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Не виждам какво не съм разбрал? Кво правим с онези на които никой не ще или просто близките им нямат възможност да им помогнат, тъй като и те са на същия хал?
          Колкото и грубо да звучи, Форекс, такива хора просто трябва да се оставят да си отидат поради липса на здравна помощ. Всъщност и сега е така - ако нещо не се покрива от Здравната каса и нямаш пари - отиваш си. Трябва да се стимулират хората да работят и съответно да се осигуряват, а не обратното както ти искаш. Ако се дава безплатна помощ на всички - естествено, че никой няма да иска да плаща осигуровки.

          Не може да има добре уредена солидарна система, която работи, защото всеки ще се опитва да прецаква други. Ако всеки осигурява себе си - за здраве, за пенсия и друго, ще може да прецака само себе си, така че много рядко ще го прави. Мани тия човеколюбиви лозунги, трябва да се действа прагматично и да се направи система, която си работи без някакви бюрократи да решават какво е най-добре за мен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Не виждам какво не съм разбрал? Кво правим с онези на които никой не ще или просто близките им нямат възможност да им помогнат, тъй като и те са на същия хал?
            Ами тогава - благотворителност, драги. Благородни хора като тебе и отчасти като мене, ще им помагат и ще гордеят с това.

            Иначе - какво ще попречи на всички да решат, че "нямат възможност"?

            Супертрейдъров право рече - "или-или". Няма как да продължава като сега - за хората див капитализъм (писнало ми е да гледам злочести осигурени родители да се молят като просяци, за да спасят животът на детето си), а за мангалите комунизъм, в който всичко е безплатно, т.е. платено от нас.

            По мойта тристълбова система - набиваш 1 бимберица, получаваш право на здравна помощ на стойност 7-10 Б. Като си направиш и една човекозастраховка, с покрития за злополуки и заболявания - ти си капитан на кораб - щото ако стане беля пръво застрахователите ще ти платят и може така да стане, че дори парите от осигуровката въобще да не ги бараш...

            Мой случай от вчера - една моя клиентка изгорила ръката си с врящо олио - и добре че мъжът и овреме се сетил, че това е злополука, т.е. покрива се от застраховката им - и сега вероятно ще земе към 1 Б обезщетение.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Императорът

              А според мен други данъци освен на стоките и услугите не трябва да има !!! Другите данъци са признак за неразвито общество и остатък от феодализъм. Осигуровки и застраховки , особенно последните - тотална забрана за такива неща. -
              - Здравеопазване ? Само платено и частно здравеопазване или безплатно и забранено напълно частно. Има ли ги и двете става ужасно.
              И циганите и милиционерите с жълти лични карти , с такива карти да не може да се гласува..за първите да са по рождение, вторите да ги придобиват с назначаването си на такава работа и да са за цял живот. Да не гласуват и да не могат да бъдат избирани и да управляват.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Toва със сигурност е така, но не ми се щеше да го споменавам
                Една от причините да не съм съгласна ин витро процедурите да се заплащат от данъкоплатците е точно тази. Всеки трябва да носи отговорност за решенията си.
                Освен ако не си взел отговорното решение да си безплоден .Много неща не зависят от нас , неуместните изцепки не са в това число .
                Last edited by rinaa; 21.09.2012, 00:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Не виждам какво не съм разбрал? Кво правим с онези на които никой не ще или просто близките им нямат възможност да им помогнат, тъй като и те са на същия хал?
                  Какво правим? Какво искаш да правим - те не са ли големи хора сами да се сетят какво да правят ?
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Не си разбрал. Някой ще му помогне с неговата лична партида, ако желае.
                    Не виждам какво не съм разбрал? Кво правим с онези на които никой не ще или просто близките им нямат възможност да им помогнат, тъй като и те са на същия хал?
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Тоест... ако не е някой от семейството му ще е някой от семейството на жена му, Ако не е от семейството на жена му ще е от семейството от братчед му... и т.н. Тоест в крайна сметка пак опираме до безплатно солидарно здравеопазване на национално ниво, както бе при социализма... Така че, импов, нищо ново не си измислил!
                      Не си разбрал. Някой ще му помогне с неговата лична партида, ако желае. Ако ти дадеш на синът ти един Политик, за да заведе някоя девойка на кино, това не е "безплатно солидарно спонсориране на културният живот на национално ниво", нали така?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        ... тоест той би могъл да се осигурява и без да работи. Дори и да не е - може някой от семейството му да му помогне с парите от неговата партида. Едва ли и родителите му - 45-55-годишни хора ще бъдат неосигуряващи се и без лична партида...
                        Тоест... ако не е някой от семейството му ще е някой от семейството на жена му, Ако не е от семейството на жена му ще е от семейството от братчед му... и т.н. Тоест в крайна сметка пак опираме до безплатно солидарно здравеопазване на национално ниво, както бе при социализма... Така че, импов, нищо ново не си измислил!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Не може да дадеш животоспасяващ препарат на един 25 годишен човек, защото има работа и се осигурява и в същото време да откажеш да го дадеш на друг 25 годишен човек само за това, че е безработен и да го осъдиш на смърт!!!
                          В системата, която аз измислил, това не може да стане. Ако 25-годишният е работил допреди две години и се е осигурявал, партидата ще му е там - непипната... тоест той би могъл да се осигурява и без да работи. Дори и да не е - може някой от семейството му да му помогне с парите от неговата партида. Едва ли и родителите му - 45-55-годишни хора ще бъдат неосигуряващи се и без лична партида...
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от altiev Разгледай мнение
                            Според нас " ЕВРОРОМА" медицинските услуги трябва да са безплатни, както е в северна европа, швейцария, шФеция и дания. Все пак ние хората сме най-големия актив.
                            Според вас медицинските услуги трябва да бъдат плащани от работещите хора с данъците им, за да могат мангалите, които не плащат данъци или каквото и да било, да ги ползват безплатно.

                            После ще кажете - бирата, ракията, месото, хлябът, кабелната телевизия - също да станат безплатни, държавата да ги плаща от данъците, които дере от работещите Българи - така че пак ние да се скъсваме от бачкане, за да можете вие, мръсномургави човекоподобни тении, да лежите на наш гръб.

                            Хората са най-големият актив - но тия, които първо дават, а после искат да получат нещо в замяна, а не пожизнено паразитиращите. какъв актив сте вие бе - освен л.йна и себеподобни, нищо друго не произвеждате, а само разрушавате изграденото от хората.

                            Аз пък искам - всеки да ползва само това, за което е платил - и всички нормални хора, включително нормалните, работещи цигани, ще ме подкрепят.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Rapor Разгледай мнение
                              Как си го представяш да станеш здравно неосигурен? След като работиш официално, следва да се заплащат и осигуровки. Като имаш пари ще плащаш, няма да се стискаш. От там нататък НЗОК е независима организация и сама решава какво да прави с парите, дали да ги дава на държавата или да плаща за лечението ти.
                              Що за безобразна наглост?

                              Аз съм човекозастраховател. Все едно някой наш клиент да ни цака кинти 8 години, да се смряска, а ний да кажем на вдовицата му и сираченцата му:
                              - Няма сухо, мацка и лапета, нищо няма да ви платим. Да, мъжът ти и бащата ви беше застрахован, ама тая година вече платихме обезщетения за петима пукнали, така че за вас не останаха пари. Вярно, от тия петимата, трима въобще не бяха и застраховани, ама им платихме обезщетения, щото бяха "роми", които също имат права, а имаха и по много чаавета, така че за вас сега пари няма...
                              И да ги прогоним !!! Ей-това предлагаш ти - само че да е задължително тия дето имат пари да плащат. Що за наглост? Вероятно си мангал !!!
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                За жилище се чакаше по 20-25 г. и то ако попаднеш в списък. ....

                                Вземах по 1000 лв. на месец повече рядко са ми давали, но пак бе огромна заплата за него време. Проблемът бе, че нямаше какво да си купя с нея...

                                Една гарсониера по държавни цени бе 12 000 лв. тоест, с едногодишна заплата можех да си купя, но реално не, защото за жилища имаше списъци, а аз като не член на партията трудно можех да попадна в тях
                                А добър двустаен беше 30 - 35 000 на пазара, та що не си взе с тригодишната заплата, или викаш друго си е със субсидии

                                Апропо, и днес по цял свят подобна инвестиция постигната за 2-3 годишна заплата говори за добър стандарт!

                                Коментар

                                Working...
                                X