IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли някой нужда от ЗАСТРАХОВКА ЖИВОТ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
    Здравей пиле шарено, хайде - пак някой друг ни сра. в гащите.
    Ние сме виновни, че нямаш елементарна бизнес-култура и явно нищо не разбираш от маркетингов подход при позиционирането на даден продукт сред нова аудитория!!!!
    Да си чувала нещо за маркетингово проучване - цели, резултати!?
    Имаш ли въобще идея какво те питам или пак ще влезеш в капана?

    Хубаво е да си млад и напорист /а най-добре млада, хубава и напориста/, ама си трябват и знания и подход, за да направиш така, че всички да те заобичат, да ти станат фенове и да заработят за теб и твоите идеи.

    Но с нивото, което демонстрирахте до тук пиле шаренко - нъц, не стаа.
    Не и тук!
    Твоята оценка я впиши в своите записки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
      Въпреки, че НЕ СЪМ от хората, които се занимават със застраховане /нито тук, нито другаде/ - ще опитам да отговоря на въпроса, въпреки че изобщо не ми е ясно какво изобщо питаш...

      Значи, ще гравитирам около възможни казуси, чрез които ще импровизирам на тема - какво е искал да попита стоящият отсреща...

      Ако бях застраховател, бих бил доволен да науча неща, които могат да ме попитат бъдещи клиенти, но хората, които се занимават със застраховане тук - не бързат да вземат позиция. За мен това е свързано с липса на опит - да си го кажем директно, но пък в тая страна - всички СМЕ супер-професионалисти и няма какво повече да научим...., в краен случай - влизаме в Гугъл и нещата ни се изясняват... Да, ама...

      1. Сред застрахователите се употребява изразът: "Продавам полица /застрахователен продукт/". В тоя смисъл - ако има продавач, то той продава /пробутва/ полицата на купувач. В тоя смисъл застрахователните полици се продават и купуват.

      Подозирам, че въпросът ти е по различен, а именно - дали ако аз си купя /сключа/ застрахователен договор, бих могъл да прехвърля правата и отговорностите си - към друг човек, който да е застрахован при същите условия, както аз... Значиии, ако човек е следил дискусията и е разбрал правилната страна в споровете /това съм, разбира се - аз /, то той вече си е отговорил на част от казусите:

      2. В животозастраховането НЯМА КАК това да се случи, защото застрахователите изискват попълването на въпросник-ДЕКЛАРАЦИЯ с 40-80 и повече въпроса относно здравословното състояние на КАНДИДАТА! Подпис с предупреждение, че за неверни данни кандидатът носи отговорност съгласно българското законодателство...

      3. Здравната застраховка е също поименна.

      4. Как стои въпросът с автомобилната застраховка каско - с нея се покриват рискове по отношение автомобила - точно тоя, с такъв рег.№, № на рамата, марка, модел.... При прехвърляне собствеността ПОВЕЧЕ от застрахователите /дори съм склонен да вярвам - ВСИЧКИ/ - задължават в общите си условия новият собственик, след пререгистрацията в определен срок - да завери полицата си в компанията. Това "заверяване" не БИ ТРЯБВАЛО да е формалност, а да отчете всички данни /стаж, възраст.../ на новия шофьор, т.е. - да отчете новите условия за застраховане на тоя автомобил, при което МОЖЕ да се завиши- ИЛИ ДА СЕ НАМАЛИ степента на риска за застрахователя, което да рефлектира върху цената на застраховката при същите включени рискове...

      5. Имуществена застраховка - за движимо или недвижимо имущество, ДМА и т.н... Имуществото се застрахова - срещу определени рискове, като се посочва адреса /местонахождение/, вида на имуществото, марка, модел, година на производство /най-често при риск "кражба"/. Така че - всичко е еднопосочно дефинирано... Нооооо .... Кредитополучателите ОБИКНОВЕНО СА ЗАДЪЛЖЕНИ да застраховат имуществото си срещу определени рискове. Кредитодателите изискват да се представи оригиналът на застрахователната полица в централата им, като документът се джиросва в полза на банката-кредитодател. По силата на джирото - в случай на застрахователно събитие - кредитодателят встъпва в правата на кредитополучателя, независимо от волята на последния. Така застрахователят изплаща обезщетението на банката-кредитодател.

      Това е минимумът от информация, който ВСЕКИ уважаващ себе си финансов консултант /агент/ би трябвало да даде на такива въпроси.

      Приятна вечер, дами и господа - време е за почивка!
      Как прецени , че това е минимумът информация , след като не си компетентен , а и както сам казваш даже не знаеш какво те питат?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
        Лиана,а ако съм застрахован при вас и взема,че се гътна,т.е. настъпи застрахователно събитие и то,отговарящо на всичките ви критерии за "правилно" гътване,но в същото време не съм споменал на близките си,че съм застрахован,ще бъдете ли така добри да ги "изненадате" със сумата,която им се полага или ще си затраете като "убити котки",а?!
        Да , разбира се. Винаги се посочват ползващи лица(ЕГН е най- важната имнформация, за да ги впишем) като не е нужно те да са наши законни наследници. Може да посочим своите родители,свои близки или дори приятели , ако щеш. Няма условност.

        Коментар


        • Геков - всичко е под ключ, разбира се. Аз съм от Съгласие. Ние ного внимаваме с личните данни, се пак не сме държавни чиновници.

          Наивников - много ясно, че би трябвало - поне човекозастраховките от тоя тип - ами това са си пари.


          Браво на вас, наистина - дадохте ми страхотна идея.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Жей и Зарко са ного идейни - защо пък да не се организира такава услуга - търговия со вече сключени и намиращи се в различен стадий на напредналост човекозастраховки?

            Нали няма нужда да обяснявам каква е далаверата на купувач на 5-годишна човекозастраховка?

            Хубавото е, че повечето ми клиенти са така - поставят ми едни оригинални и сложни казуси... зарад един (наш съфорумец) промениха Общите условия дори - гордея се с тях и зарад тях съм положил толкова усилия да изуча в дълбочина туй, дето го предлагам.
            Импе. как е документирана една полица? къде се съхраняват документите по нея,
            И към кой застраховател си ти
            There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Жей и Зарко са ного идейни - защо пък да не се организира такава услуга - търговия со вече сключени и намиращи се в различен стадий на напредналост човекозастраховки?

              Нали няма нужда да обяснявам каква е далаверата на купувач на 5-годишна човекозастраховка?

              Хубавото е, че повечето ми клиенти са така - поставят ми едни оригинални и сложни казуси... зарад един (наш съфорумец) промениха Общите условия дори - гордея се с тях и зарад тях съм положил толкова усилия да изуча в дълбочина туй, дето го предлагам.
              Даааам, и Банките могат да се замислят да ги употребяват като обезпечения

              Коментар


              • Жей и Зарко са ного идейни - защо пък да не се организира такава услуга - търговия со вече сключени и намиращи се в различен стадий на напредналост човекозастраховки?

                Нали няма нужда да обяснявам каква е далаверата на купувач на 5-годишна човекозастраховка?

                Хубавото е, че повечето ми клиенти са така - поставят ми едни оригинални и сложни казуси... зарад един (наш съфорумец) промениха Общите условия дори - гордея се с тях и зарад тях съм положил толкова усилия да изуча в дълбочина туй, дето го предлагам.
                Last edited by Императорът; 19.05.2012, 08:38.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Не! Не би ме вълнувало примерно да вземам нечии права, а само това дали ти примерно ако си застрахован, но си продал полицата си на мен, като и изтече срока, дали аз мога да прибера парите, както и в случай на застрахователно събитие, ако съм я купил аз, дали мога да си взема аз парите (ти реално си ги взел от мен). Или примерно, имаш имуществена застраховка, но застрахователят ти прави въртели и ти казва "съди ме" - интересува ме мога ли да си я купи и да го съдя примерно аз за парите, или да я продам на някой който си има начини да си ги прибере.. ей такива неща. Или, имаш застраховка срещу безработица в която ще получаваш толкова и толкова, толкова месеца, ако те изритат от работа. Идвам обаче аз и ти казвам - ето ти тия пари в кеш и ми прехвърли полицата си.. Ако продължиш да работиш аз пия студена вода и толкова, но ако те изритат, не ти, а аз вземам парите.. Както и да е това е въпрос за юрист и дори имам един вече на ум, но това което всъщност ме вълнува е дали мога да скъсявам застраховки, а не друго.. В 90 те години можеха да се правят някой неща, въпросът е дали могат да се правят днес. По принцип полиците са си финансов документ, би следвало да могат да се прехвърлят свободно, но все пак ... Давам обаче следния хипотетичен пример - Ти си плащал като поп на застрахователя, но в един момент си се тръшнал в болница, а той се ослушва и вместо да ти даде едни примерно 20 000 ти показва среден пръст. Идва обаче човек при теб и ти дава в кеш пари срещу полицата. Разбира се по-малко отколкото е сумата, но за теб след като са ти нужни спешно пак е по-добре отколкото нищо. А после тоя същия с някоя адвокатска кантора започват да тормозят застрахователя. Нещо като фирмичките за събиране на дългове, но като такива се събират от компаниите.
                  Щом си стигнал до заключението, че ти е необходим юрист - ми покани Илианчето, дето откри тая тема - мисля, че няма да ти откаже съдействие...

                  Да подскажа на така ситуираният ви - виртуално - екип: всичко е въпрос на самоорганизираност и инициатива. Аз виждам нещата така:

                  1. Има недоволни от плащане на обезщетение - застраховани или ползватели, посочени от застрахования - след изтичане срока на застраховката - нещата са много индивидуални.
                  2. Търсят помощта ти, а ти - услугите на застраховател-консултант по конкретни казуси и той чете законите и нормативните документи. Застрахователите - както всяка друга институция - работят по регламент, но разчитат на една тънкост - ДА НЯМА ЗАСТРАХОВАТЕЛЕН ИНТЕРЕС от клиента, защото повече от ситуациите, когато са поели рисковете - са свързани с чувствата и мъката на хората, които в подобни позиции стават неадекватни в своите действия. А хората са зависими от бюрокрацията в разни институции, напр. за издаването дори на един смъртен акт.
                  Иначе - ако се отчете, че като последен абзац - във всички общи условия за застраховане, към всеки застрахователен продукт - стои подобен текст, който указва, че /по памет/: ВСИЧКИ СПОРНИ ВЪПРОСИ се решават по пътя на преговорите, а при непостигане на съгласие - казусът се отнася до компетентния български съд.

                  От тук е ясно, че всеки проблем има решение, ако човек /хора/ отидат при застрахователя - с ясни и точни искания, които отговарят на изискванията в нормативните документи. Няма застраховател, който - след подобен разговор - да избере пътя за отнемане на лиценза му, но опити за бавене - има достатъчно, а тях може да видим на сайта на КФН - казуси с жалби, които регулаторният орган връща за окончателно решаване към "сгрешилият" застраховател.
                  "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                  Коментар


                  • Така е, Ретров - но помисли - това че си спрял да плащаш, не значи, че си пукнал. Може да си по много причини - например да нямаш кинти - и да не ми вдигаш мобата, защото се чувстваш опозорен от тоя факт. Или пък да се сръдиш заради нещо на мене или на компанията. Ако си здрав и не дрът - няма да предполагам се най-лошото, я... Имам връзка само с тебе, нямам телефони на близките ти, как да разбера, че си отишъл внезапно при Петър?

                    Вярно, че в най-свирепата зима един клиент на Нушенце така не дигаше мобата (он - хижар в Родопите) и после се оказа, че вървейки пеш високо в планината, е бил буквално затрупан от снегът - около два дни го издирвали - но он як и си пробил някак си път. Само няколко от пръстите на неговите крака измръзнали, ама и те се оправиха, нищо не можахме да му платим.
                    Т`ва наш`те клиенти ного ме кефят - нито се чупят, нито мрат - идеални са.
                    Last edited by Императорът; 19.05.2012, 00:00.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                      И що трябва да ти казвам,че съм пукнал.Та ти,така или иначе ще разбереш като спра да си плащам вноските.Или имате такива колосални приходи,че няма да забележите липсата на някоя и друга вносчица.
                      Ако пукнеш, обади се и ще ти платят!
                      Аз затова съм разтръбил на всички около мен, че ако умра да търсят кинти. Сега намират само свадливостта ми. Може и да ги поблазнят кинтите някой ден

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Ретров - контравъпрос - ако аз съм ти човекозастраховател, как ще разбера, че си пукнал, ако не ми кажеш?

                        Сериозно - все някой около тебе трябва да знае за човекозастраховката ти, за предпочитане бенефициентът, а и е в негов интерес. Иначе... ами зависи от нивото на обслужването. Ако застраховател ти е някой като мене, дето поне периодически прослушва клиентите си - добре. Ако не...
                        Иначе - застрахователските претенции имат 5-годишна давност - достатъчна и за най-туткавият бенефициент.

                        .
                        И що трябва да ти казвам,че съм пукнал.Та ти,така или иначе ще разбереш като спра да си плащам вноските.Или имате такива колосални приходи,че няма да забележите липсата на някоя и друга вносчица.

                        Коментар


                        • Ретров - контравъпрос - ако аз съм ти човекозастраховател, как ще разбера, че си пукнал, ако не ми кажеш?

                          Сериозно - все някой около тебе трябва да знае за човекозастраховката ти, за предпочитане бенефициентът, а и е в негов интерес. Иначе... ами зависи от нивото на обслужването. Ако застраховател ти е някой като мене, дето поне периодически прослушва клиентите си - добре. Ако не...
                          Иначе - застрахователските претенции имат 5-годишна давност - достатъчна и за най-туткавият бенефициент.


                          Жей - не зная. Теоретически е възможно всъщност, защото (напук на каквото казва Зарко) застрахованото лице тоже може да се смени. Застраховащият - тоже, бенефициентите - ясно че може. Значи май излиза, че полицата може да бъде продадена зад гърбът на застрахователят.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Лиана,а ако съм застрахован при вас и взема,че се гътна,т.е. настъпи застрахователно събитие и то,отговарящо на всичките ви критерии за "правилно" гътване,но в същото време не съм споменал на близките си,че съм застрахован,ще бъдете ли така добри да ги "изненадате" със сумата,която им се полага или ще си затраете като "убити котки",а?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                              ...Подозирам, че въпросът ти е по различен, а именно - дали ако аз си купя /сключа/ застрахователен договор, бих могъл да прехвърля правата и отговорностите си - към друг човек, който да е застрахован при същите условия, както аз..
                              Не! Не би ме вълнувало примерно да вземам нечии права, а само това дали ти примерно ако си застрахован, но си продал полицата си на мен, като и изтече срока, дали аз мога да прибера парите, както и в случай на застрахователно събитие, ако съм я купил аз, дали мога да си взема аз парите (ти реално си ги взел от мен). Или примерно, имаш имуществена застраховка, но застрахователят ти прави въртели и ти казва "съди ме" - интересува ме мога ли да си я купи и да го съдя примерно аз за парите, или да я продам на някой който си има начини да си ги прибере.. ей такива неща. Или, имаш застраховка срещу безработица в която ще получаваш толкова и толкова, толкова месеца, ако те изритат от работа. Идвам обаче аз и ти казвам - ето ти тия пари в кеш и ми прехвърли полицата си.. Ако продължиш да работиш аз пия студена вода и толкова, но ако те изритат, не ти, а аз вземам парите.. Както и да е това е въпрос за юрист и дори имам един вече на ум, но това което всъщност ме вълнува е дали мога да скъсявам застраховки, а не друго.. В 90 те години можеха да се правят някой неща, въпросът е дали могат да се правят днес. По принцип полиците са си финансов документ, би следвало да могат да се прехвърлят свободно, но все пак ... Давам обаче следния хипотетичен пример - Ти си плащал като поп на застрахователя, но в един момент си се тръшнал в болница, а той се ослушва и вместо да ти даде едни примерно 20 000 ти показва среден пръст. Идва обаче човек при теб и ти дава в кеш пари срещу полицата. Разбира се по-малко отколкото е сумата, но за теб след като са ти нужни спешно пак е по-добре отколкото нищо. А после тоя същия с някоя адвокатска кантора започват да тормозят застрахователя. Нещо като фирмичките за събиране на дългове, но като такива се събират от компаниите.
                              Last edited by Jay Gould; 18.05.2012, 21:37.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iliqna Pencheva Разгледай мнение
                                Направих тази тема за да запозная хора , които им е интересно , а вие ми опорочихте начинанието отвсякъде . Ами добре щом застрахователите за теб са мизерници , защо изобщо влезе в този форум и тръгна да коментираш??????????
                                Здравей пиле шарено, хайде - пак някой друг ни сра. в гащите.
                                Ние сме виновни, че нямаш елементарна бизнес-култура и явно нищо не разбираш от маркетингов подход при позиционирането на даден продукт сред нова аудитория!!!!
                                Да си чувала нещо за маркетингово проучване - цели, резултати!?
                                Имаш ли въобще идея какво те питам или пак ще влезеш в капана?

                                Хубаво е да си млад и напорист /а най-добре млада, хубава и напориста/, ама си трябват и знания и подход, за да направиш така, че всички да те заобичат, да ти станат фенове и да заработят за теб и твоите идеи.

                                Но с нивото, което демонстрирахте до тук пиле шаренко - нъц, не стаа.
                                Не и тук!
                                Last edited by KoMetov; 19.05.2012, 00:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X