IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кабинетът и Дянков срещу народа на България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoKoLoV Разгледай мнение
    ХАХАХХА ей като ти спряха предаването, сега си решил да си по активен по форумите ли.Ами глупака дето ти плащаше да се излагаш сега е спрял да ти плаща явно.
    Ама верно ли са му спряли предаването на Млекаря? Я дай подробности, щот не я следя аз тая кабеларка ....
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
      Преди година БНБ издаде на 8,или 9 дружества лицензи за "карти с електронни пари"-май беше интервю с зам управител на БНБ,може би Костов.?
      http://money.bg/news/id_1032925986 "Интеркарт Файнанс и Ти Би Ай Кредит са първите дружества, които получават лиценз от БНБ за работа с електронни пари, съобщи централната банк."

      Коментар


      • Преди година БНБ издаде на 8,или 9 дружества лицензи за "карти с електронни пари"-май беше интервю с зам управител на БНБ,може би Костов.?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
          Преди Коледа имаме повече от месец време. Обичайно в този период потреблението е по-високо. Ако данъка бъде обявен сега, ще имаме поне 10-15% спад на потреблението, което би довело до неизпълнение на бюджета за 2011г. и до негативни тенденции в производството.
          Ако ДДС за безналичните плащания стане 19%, оборота, който ще излезе на светло ще бъде между 11-13% в началото на годината, като тенденцията ще бъде да се увеличава средно месечно с 1-1,2%, достигайки 22-26,2% в края на годината. Това означава, че ДДС върху този оборот (респективно данък печалба и данък върху дивидентите) ще влезе в бюджета, а няма да отиде за .................
          Колкото до обслужването на банкови интереси е силно казано. Периода на развитие, в който се намира банковата система (процес на стимулиране на използването на кредитни карти и ограничаване на плащанията в брой) предполага един дълъг период на преференциално предоставяне на услугите за безналичните плащания.
          Не съм те награбил, нито се пеня, не работя в министерството на финансите
          .
          Не съм писала, че работиш в МФ, екипът на Дянков включва и хора от разни институти и т.н...
          Например, един анализ на ИПИ, видях го и тук поместен малко по-назад, за пенсионната система и идеята на Дянков за увеличаване на пенсионната възраст от догодина, от който самите те би трябвало да се срамуват, обикновено поне изпипват лансираните си идеи ...Както и да е)

          И за мен, наистина ще е интересно да разбера - Как - на каква база и с какви методи, а не от кого точно, се е стигнало до въпросните % за изсветляване на бизнеса и оборотите?
          Изключваме екстрасенсите.

          А за банковите интереси...ще се спра да попитам само - на какво основание се замисля безкешово плащане до 1500лв, от 5000 сега? Че дори едно TV или една екскурзия да си купиш трябва да се опосредства услугата от банката, иначе относно фискалната потребност, то тя е защитена вече дори и с директната връзка на НАП и касовия апарат.
          За незаконните варианти - никой не се интересува данъка дали е 20 или 19, нали

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Ти да не си верно от екипа на Дянков, че така си се ...разпенил
            Кои понятия не са ми ясни?!
            Безналични плащания - дрън - дрън ) - всичките са по банков път, било то чрез сметки и касови плащания вътре в банката или чрез пос-терминалите...пак на банката ...или с електронни пари, пак на банката )
            И да, свързаността на касовия апарат с НАП + банковата сметка на фирмата са единствения начин за регистриране на целия оборот.
            И относно лобито, нищо не казваш ), да, плащат му,но посочи ми една логична причина да го бърка това лоби на сивата икономика, ддс-то дали ще е 19 или 20%, че да създава проблеми при прокарването на гениалната идея на минфин-а?

            А защо идеята по-скоро ще обслужва банкови интереси и не е сигурна фискалната й полезност - сам ще се сетиш!
            За полза на обикновения данокоплатец - забрави.


            Сега погледнах по какво твое мнение съм писала, че така ме награби
            И ей този довод за коледното потребление, верно ме разсмя.
            На 2000лв, спестеният данък ще е 20лв.
            Колко домакинства ще си забавят покупките?
            За фирмите, ако имат основания за приключвания в края на годината, свързани с данъчното облагане, то те са в пъти по-големи от въпросния %.
            Поздрави на минфин-а от един бивш счети )

            Преди Коледа имаме повече от месец време. Обичайно в този период потреблението е по-високо. Ако данъка бъде обявен сега, ще имаме поне 10-15% спад на потреблението, което би довело до неизпълнение на бюджета за 2011г. и до негативни тенденции в производството.
            Ако ДДС за безналичните плащания стане 19%, оборота, който ще излезе на светло ще бъде между 11-13% в началото на годината, като тенденцията ще бъде да се увеличава средно месечно с 1-1,2%, достигайки 22-26,2% в края на годината. Това означава, че ДДС върху този оборот (респективно данък печалба и данък върху дивидентите) ще влезе в бюджета, а няма да отиде за .................
            Колкото до обслужването на банкови интереси е силно казано. Периода на развитие, в който се намира банковата система (процес на стимулиране на използването на кредитни карти и ограничаване на плащанията в брой) предполага един дълъг период на преференциално предоставяне на услугите за безналичните плащания.
            Не съм те награбил, нито се пеня, не работя в министерството на финансите.
            Last edited by derk; 18.11.2011, 23:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
              Безналични са плащания, при които не се разменят банкноти и монети. Плащания по банков път са само една част от това. Свързаността на касовия апарат с НАП не е единствено и достатъчно условие за регистриране на целия оборот. А лобито не плаща ДДС, но на него му плащат да удържа положението. И се учудвам, че един "заслужил инвеститор", както пише на ника ти, не е наясно с тези понятия.
              Ти да не си верно от екипа на Дянков, че така си се ...разпенил
              Кои понятия не са ми ясни?!
              Безналични плащания - дрън - дрън ) - всичките са по банков път, било то чрез сметки и касови плащания вътре в банката или чрез пос-терминалите...пак на банката ...или с електронни пари, пак на банката )
              И да, свързаността на касовия апарат с НАП + банковата сметка на фирмата са единствения начин за регистриране на целия оборот.
              И относно лобито, нищо не казваш ), да, плащат му,но посочи ми една логична причина да го бърка това лоби на сивата икономика, ддс-то дали ще е 19 или 20%, че да създава проблеми при прокарването на гениалната идея на минфин-а?

              А защо идеята по-скоро ще обслужва банкови интереси и не е сигурна фискалната й полезност - сам ще се сетиш!
              За полза на обикновения данокоплатец - забрави.

              Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
              Първоначално изпратено от derk
              Дянков има идея от 01.01.2012 ДДС по сделки с безналични плащания да бъде 19%. При промяната на данъчните закони сега това не беше внесено за да няма ограничаване и отказ от потребление преди Коледа. Промяната ще бъде внесена в последния възможен момент. Въпроса е лобито на сивата икономика в парламента дали ще го допусне.
              Сега погледнах по какво твое мнение съм писала, че така ме награби
              И ей този довод за коледното потребление, верно ме разсмя.
              На 2000лв, спестеният данък ще е 20лв.
              Колко домакинства ще си забавят покупките?
              За фирмите, ако имат основания за приключвания в края на годината, свързани с данъчното облагане, то те са в пъти по-големи от въпросния %.
              Поздрави на минфин-а от един бивш счети )

              Коментар


              • да не си от екипа му и тук да зарибяваш-и в двата линка се говори общо,а ти си по-конкретен.
                Идеята е добра,дано се случи ,да си търговец на ПОС терминали сега
                http://milom.blog.bg/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                  Дерк да те питам откъде я имаш тая информация,щото никъде нищо не намерих-ако може линкче

                  Ето откъде :

                  http://xn--2011-f4df8acr0bcxk4a.com/?p=1052

                  http://dnes.dir.bg/news/dds-simeon-d...-9868854?nt=11

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                    Безналични са плащания, при които не се разменят банкноти и монети. Плащания по банков път са само една част от това. Свързаността на касовия апарат с НАП не е единствено и достатъчно условие за регистриране на целия оборот. А лобито не плаща ДДС, но на него му плащат да удържа положението. И се учудвам, че един "заслужил инвеститор", както пише на ника ти, не е наясно с тези понятия.
                    Дерк да те питам откъде я имаш тая информация,щото никъде нищо не намерих-ако може линкче
                    http://milom.blog.bg/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                      Тъпо еврейче. ...... Така, че посерко не вменявай олигофренските си брътвежи на останалите. Нито си ми на акъла, нито на образованието еле пък си ми секретарка. Трай и не се обаждай от коневръза.
                      Някой си е изпуснал нервите. Слабост ли надушвам?! Мнооого си жалък! Ама то ние си го знаем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        ...че лобито какво го бърка, да не би да плаща ДДС
                        Ааа, значи можело...да се диференцира...ддс-то
                        Ако има някаква мисъл в този мин.фин. нека се замисли как да повиши потреблението с по-ниска ставка
                        С горното, което си посочил, ще се възползват само тези, които и без друго плащат по банков път
                        А и от другата година, вече всички касови апарати стават с директна връзка към НАП, т.е. - идея без особено значение е тази за 19% при тези условия
                        Безналични са плащания, при които не се разменят банкноти и монети. Плащания по банков път са само една част от това. Свързаността на касовия апарат с НАП не е единствено и достатъчно условие за регистриране на целия оборот. А лобито не плаща ДДС, но на него му плащат да удържа положението. И се учудвам, че един "заслужил инвеститор", както пише на ника ти, не е наясно с тези понятия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alan10 Разгледай мнение
                          Тъпо еврейче. Аз рушвети не давам. За това и 1г. съм без книжка, че не им дадох 50лв. за да не ми вземат книжката за точки. И сега след 10дена ще си взема новата. Предпочетох да си платя глобите на държавата, да се лиша от удобството на колата, но да съм честен с държавата и съвестта си. Така, че посерко не вменявай олигофренските си брътвежи на останалите. Нито си ми на акъла, нито на образованието еле пък си ми секретарка. Трай и не се обаждай от коневръза.

                          П.П. всяка седмица поне по 2 пъти освобождавам стока от митницата но и там съм като с катаджиите. Плащам си и митото и ДДСто на колкото го оценят по документи и нищо никому не бутам. Просто с 2ч. повече вися на митницата.
                          упс "финансиста " с 19 г.опит на валутните пазари и икономическия анализатор петърчо , станал "вносител" на Томати и Траставици... за което чинно отивал с трамвая до митницата и чакал 2-3 часа да му освободят трушиите.....cool... amazing news....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                            Дянков има идея от 01.01.2012 ДДС по сделки с безналични плащания да бъде 19%. При промяната на данъчните закони сега това не беше внесено за да няма ограничаване и отказ от потребление преди Коледа. Промяната ще бъде внесена в последния възможен момент. Въпроса е лобито на сивата икономика в парламента дали ще го допусне.
                            ...че лобито какво го бърка, да не би да плаща ДДС
                            Ааа, значи можело...да се диференцира...ддс-то
                            Ако има някаква мисъл в този мин.фин. нека се замисли как да повиши потреблението с по-ниска ставка
                            С горното, което си посочил, ще се възползват само тези, които и без друго плащат по банков път
                            А и от другата година, вече всички касови апарати стават с директна връзка към НАП, т.е. - идея без особено значение е тази за 19% при тези условия

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                              Дянков има идея от 01.01.2012 ДДС по сделки с безналични плащания да бъде 19%. При промяната на данъчните закони сега това не беше внесено за да няма ограничаване и отказ от потребление преди Коледа. Промяната ще бъде внесена в последния възможен момент. Въпроса е лобито на сивата икономика в парламента дали ще го допусне.
                              Казах какво трябва да направи. Вместо да прави 19% да ми връща по 1-2% от покупките с касов бон или по банков път. За 500-600 кинта назад ще си искам касов бон и за семките

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
                                Дянков има идея от 01.01.2012 ДДС по сделки с безналични плащания да бъде 19%. При промяната на данъчните закони сега това не беше внесено за да няма ограничаване и отказ от потребление преди Коледа. Промяната ще бъде внесена в последния възможен момент. Въпроса е лобито на сивата икономика в парламента дали ще го допусне.
                                А аз имам по-добра идея - нормалните хора да съберем пари и да обявим награда за главата на Дянков !!!
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X