IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е любимата Ви компания за застраховки ,,Живот"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стига скача бе импе! Каква отрова, аз да не съм деси!? Не чети през ред, щото няма за какво друго да се хванеш

    Айде приятна вечер от мене. Аз отивам да се крия от финансовите акули - твои клиенти, за да не ме излапат без да усетят.
    застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
    http://www.broko.bg/blog

    Коментар


    • Ама не ме е напекло. Тука е сенчесто
      И ми е доста приятно да се задявам с тях.
      Аз не съм маркетолог. Но техническата част на застраховането ми е слабост. Това разбирам- за това говоря.

      Едно нещо му признавам на импето. Ама много е упорит! Нема спирка. Без значение прав, не прав, разбира, не разбира- с главата напред.

      Деси, колкото и да не я закачам, щото просто няма да какво- злобее. Що!? Нямам представа. И при предишната глупост дето видях от тая компания за дебитната карта- пак така агресивно и неаргументирано реагира. Явно само това може. Неуправляем риск.

      На тях къде им е маркетинга!? Аз публикации или медийна суетня за тях не виждам, реклама няма- каквато и да е, страницата не я пипат, блогчето го спряха. Пред новия офис немат градинка, кво да копат!? Не знам дали още хранят маймунките в зоопарка и дали са брандирали новите прозорците... тяхна кампания до мен не е стигнала.
      Кой да им прави рифърал, като платени обезщетения и да имат са малко. И да го симу- и стиму- лират, докато не дойде времето да плащат...

      Поне почнаха спорадично да пускат обяви за агенти. Че до преди два три месеца и това нямаше. Единственото което чувам за тях е от импето... и то не е ново и не еволюира във времето.

      Преди така и не разбрах как очакват да продават добре и да се наместят на пазара, без да инвестират в това. Но явно си имат тайни.
      застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
      http://www.broko.bg/blog

      Коментар


      • Първоначално изпратено от divinesweet Разгледай мнение

        Както казват продажбите си вървят. Оферирането преди тях обаче е доста куцичко. Това значи, че повечето клиенти са финансово заблуждаеми. От тук това не са хора с професии, изискващи образование. Щото кой не е учил поне за малко икономикс. Значи преобладаващата част от портфейла им трябва да са ниско грамотни, от тук твърде вероятно с по- лош стандарт, ниски доходи или занимания с над средния риск.
        Дивайн тука вече се изложи толкова жестоко, че дори не ме ядосваш, а само ме разсмиваш !!!

        Абе, жена - 90% от клиентите ми са участници в тоя форум !!! Има хора на високи постове във финансови компании, има и хора с частен бизнес и такива доходи, че с твоите 36 000 годишен оборот, направо могат да те купят с парцалите - и няма да те усетят като разход. Толкова са "финансово заблуждаеми" и "ниско грамотни" че ти пред тях, като финансови познания, не си и в първи клас даже.
        С тоя си пост обиди двуцифрено число инвесторци-съфорумци, на които и посмъртно няма да им стигнеш нивото.

        Спирам да комуникирам с тебе, под достойнството ми е - изливай си отровата колкото щеш - надали някой ще те вземе насериозно.


        Маранди - прав си - аз идвам от плаж, ама нея я е напекло слънцето - и то яко. Ясно е, че инвеститорът, в човекозастраховка или в друг инструмент, си носи рискът от инвестицията - как иначе? Казах и преди - при класическата услуга няма риск, защото със сигурност си вътре, просто няма начин за 10-30 години парите да не загубат от стойността си - и то бая.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от divinesweet Разгледай мнение
          И да се доразвия, щото днеска ми се приказва.
          Как без да искам изникна още един аргумент в полза на риска свързан с тази компания.

          Както казват продажбите си вървят. Оферирането преди тях обаче е доста куцичко. Това значи, че повечето клиенти са финансово заблуждаеми. От тук това не са хора с професии, изискващи образование. Щото кой не е учил поне за малко икономикс. Значи преобладаващата част от портфейла им трябва да са ниско грамотни, от тук твърде вероятно с по- лош стандарт, ниски доходи или занимания с над средния риск.
          Извод- портфейла им е рисков.
          И още един аргумент в полза на това предположение. Вече сериозен щото с горното по скоро се закачам за спорта.
          Всяка нова компания е изправена през риска от антиселекция. Агентите за да отчетат дейност предлагат съществуващи клиенти, които вече са отказани в други компании. Новакът от своя страна не е толкова склонен да отказва, щото иска да покаже че се справя с работата пред акционерите. Това е вярно за всяка нова компания където и да е. Нищо лично тоя път.
          Бре, май те е напекло днес - хихи

          Създаване, налагане и позициониране на търговски марки не е толкова семпла наука, колкото изглежда. По принцип заема много дялове не само от икономиката, но и от приложната психология или като цяло е част от т.нар. Корпоративна идентичност.

          Скромната ми Руса кратуна "чат-пат" е поподготвена точно там, предвид позицията, която заемам в животозастраховането

          Чиърс!

          П.П. Иначе и на мен ми направи впечатление изказването на бебе Импи за кахъри с маркетинг-а. Кой от всички маркетинг-и? Щото язе се сещам поне за два на първо четене: стратегическия и рефералния, които са тясно свързани с тоя вид бизнес.

          В същото време постоянно се менкат менъджерите и ся си задавам русия въпрос дали с маркетинга са им кахърите?

          Коментар


          • И да се доразвия, щото днеска ми се приказва.
            Как без да искам изникна още един аргумент в полза на риска свързан с тази компания.

            Както казват продажбите си вървят. Оферирането преди тях обаче е доста куцичко. Това значи, че повечето клиенти са финансово заблуждаеми. От тук това не са хора с професии, изискващи образование. Щото кой не е учил поне за малко икономикс. Значи преобладаващата част от портфейла им трябва да са ниско грамотни, от тук твърде вероятно с по- лош стандарт, ниски доходи или занимания с над средния риск.
            Извод- портфейла им е рисков.
            И още един аргумент в полза на това предположение. Вече сериозен щото с горното по скоро се закачам за спорта.
            Всяка нова компания е изправена през риска от антиселекция. Агентите за да отчетат дейност предлагат съществуващи клиенти, които вече са отказани в други компании. Новакът от своя страна не е толкова склонен да отказва, щото иска да покаже че се справя с работата пред акционерите. Това е вярно за всяка нова компания където и да е. Нищо лично тоя път.
            застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
            http://www.broko.bg/blog

            Коментар


            • Първоначално изпратено от divinesweet Разгледай мнение
              е аз като казвам че са смешници, що прилича че се заяждам!?

              тоя финансов дериват при тази оферта явно го предлагат само за финансово неграмонти. щото другите от смях няма да могат да си подпишат полицата
              Бре,

              аз по колеги не плюя. Но все пак е добре да се казва какво пише в Кодекса за застраховане:

              Застраховка \"живот\", свързана с инвестиционен фонд
              Чл. 241. При застраховка "Живот", свързана с инвестиционен фонд, застрахованото лице носи риска от инвестицията на математическия резерв в избраните от него активи, доколкото не е уговорено друго.

              А, вече кой какво ми "обещава и гарантира" като гледа звездите ....? Но това го говорихме още преди 2 години с бебе Импи ( още се запознавахме ).

              Чиърс и на тИбя!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Бе, хумор да има

                Даже ся случайно изрових едно мнение на колегата Импчи от 14.06.2008, 01:26, като си дърпахме плитките още тогава:
                -------------------------------------------------------------------
                "Компанията в която аз работя предлага нещо много по-съвременно - застраховка + инвестиция, кинтите на клиентът се инвестират в някой от нашите 30 фонда (3 от тях в България), като може да ги сменя когато реши, след втората година може да си прекрати договорът, като вземе почти цялата сума по сметката си, може да тегли част от тях и т.н.

                Конкретен пример - застраховка за 30 години при минимална месечна вноска - клиентът внася 18 бона за целият период, накрая взема между 168 000 в най-лошият вариант и 3 257 000 в най-добрият, според прогнозите на експертите ни - това вече е друга работа, нали ;-)"
                ----------------------------------------------------------------------
                П.П. Размечтах се язе, па за вас не знам

                Чиърс!
                е аз като казвам че са смешници, що прилича че се заяждам!?

                тоя финансов дериват при тази оферта явно го предлагат само за финансово неграмонти. щото другите от смях няма да могат да си подпишат полицата
                застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                http://www.broko.bg/blog

                Коментар


                • Не мога да коментирам, аз съм още на 23г. и тепърва ще се дипломирам юрист с интерес в застрахователното право. Иначе дано повечето колеги да мислят като теб, а не както в момента се цеди цената и клиента не го интересува да се застрахова, а го интересува да не го глобят КАТ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blackthorn Разгледай мнение
                    Ъъъ, много добре прочетох темата и не си меря оборота с никога, освен с дивайн...
                    И си ги меря с нея, защото вади голяма уста,а и нейния също е от общо като има едни хиляда лева от живот.

                    . Животозастраховането е висш пилотаж. В Швейцария и Холандия пазара на застраховането е 90% от това. Но както казах съм в дълбока провинция, висока безработица и ниски заплати. Тук живот-а не се цени, колкото и жалко да звучи.
                    и за последно- това не мога да го подмина. голяма ми е устата душко, щото преди да почна да се комерсиализирам съм отделила 10 години в подготовка, а на полето- съм правила продукти по живот.
                    професионализмът се гради с учене и емпирика, а не с попълване на бланки и сочене с пръста по тарифа тарифа. второто е занаят
                    застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                    http://www.broko.bg/blog

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от blackthorn Разгледай мнение
                      хахахахахахаха. Вярно 1х. за проф.отговорност съм забравил и заплата на управител евентуално.

                      ЪЪ нещо нечетеш добре, това е записаната премия 38х. и ако приемем, че имате добри условия т.е. комисионни ще сте прибрали 9-10х. приход на брокера. Също това са без да давате отстъпки, а от сайта има и такива.

                      прочетох половината пост и ми стана много смешно. Пак казвам "колега" защото съм от бранша и съм частник. Ще ти кажа само, че съм в дълбока провинция област със 100 хил души. 2ро в оборотните месеци имам толкова само към някой от застрахователите! Не мисля да се дуя ама ти ми ставаш антипатична. В класацията сме много много нагоре.
                      какво от това!? като тебе още 300 такива. да падна ли!? място има за всеки, който му се работи.
                      не искаш, ама се хвалиш. ами браво на тебе! какво друго да ти кажа!? а как да съм ти симпатична като продавам на твойте хора на -15% от твойта цена. и не само аз. пък бтк-то е пуснало нет-а и по селата.

                      не искам да се заяждам. не ме разбирай погрешно. само ти върнах жеста , щото изкочи и почна да даваш квалификации.

                      с мир? колкото повече добри брокери, толкова по- добре за всички. нали така частнико?
                      застраховането НЕ Е занаят, а ПРОФЕСИЯ!
                      http://www.broko.bg/blog

                      Коментар


                      • Ами нормално, ти какво мислиш, че примерно ако имаш разсрочена ГО и изтече вноската и ти удариш някого, застрахователя ще ти плати а? Има си договор, има си клаузи има срокове. На юридически език "няма правно задължение" да плати.
                        Само немога да вдяна, защо техните служители са го казали!
                        Иначе знам, че Граве са много кадърни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от investi Разгледай мнение
                          Какво мислите за Grave?
                          Като ходих в офиса им, ми разказаха как един техен клиент не си платил вноската на време и умрял, и не получил пълната застраховка, цялата сума умножена по 14 пъти
                          Grawe се пише. Брилянтна компания, с която чудесно си партнираме.

                          Кой какви истории/примери разказва, за да продава - т'ва вече е различно при всеки

                          П.П. Като цяло няма детайли в подобен въпрос и няма как да има коментар.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от blackthorn Разгледай мнение
                            Не се притеснявай пич.

                            Не се успокоявам за това, че съм провинс, а ме претеснява това, че българина го е страх първо да не се мине и после да не настине!
                            Бе, хумор да има

                            Даже ся случайно изрових едно мнение на колегата Импчи от 14.06.2008, 01:26, като си дърпахме плитките още тогава:
                            -------------------------------------------------------------------
                            "Компанията в която аз работя предлага нещо много по-съвременно - застраховка + инвестиция, кинтите на клиентът се инвестират в някой от нашите 30 фонда (3 от тях в България), като може да ги сменя когато реши, след втората година може да си прекрати договорът, като вземе почти цялата сума по сметката си, може да тегли част от тях и т.н.

                            Конкретен пример - застраховка за 30 години при минимална месечна вноска - клиентът внася 18 бона за целият период, накрая взема между 168 000 в най-лошият вариант и 3 257 000 в най-добрият, според прогнозите на експертите ни - това вече е друга работа, нали ;-)"
                            ----------------------------------------------------------------------
                            П.П. Размечтах се язе, па за вас не знам

                            Чиърс!

                            Коментар


                            • Какво мислите за Grave?
                              Като ходих в офиса им, ми разказаха как един техен клиент не си платил вноската на време и умрял, и не получил пълната застраховка, цялата сума умножена по 14 пъти

                              Коментар


                              • Не се притеснявай пич.

                                Не се успокоявам за това, че съм провинс, а ме претеснява това, че българина го е страх първо да не се мине и после да не настине!

                                Коментар

                                Working...
                                X