IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еврофондове за финансиране...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от destiny x Разгледай мнение
    Консултантът е нужен и за лобиране , а не само за входиране на документи и управление на проекта.

    Успех
    Аз също мога само да пожелая успех на проекта,явно не сте се сблъсквали пряко с корупция където Ви гледат в ръцете само и се опитват да въртят проценти.

    Коментар


    • Консултантът е нужен и за лобиране , а не само за входиране на документи и управление на проекта.

      Успех
      if u don't know...now u know

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Johanna Разгледай мнение
        Благодаря на master of the seven seas. Къщата попада в подпомаганите селски райони

        Като цяло съм запозната с почти цялата информация, която ми е нужна. Но когато не си правил нещо до момента, винаги ти е нужна малко помощ.

        Ако не си е проличало в предишните постове - не обичам консултанти. Някак си им нямам вяра. Предпочитам да си направя нещата сама - за какво иначе съм пропиляла толкова време в учене? - за едната диплома? - не мисля...

        Само, че е едно да го знаеш на теория, друго на практика. Но всеки е започнал от някъде. Току виж след някоя и друга година отворя консултантска фирма....


        @ destiny x - Не знаеш на какво може да е способен човек с малко четене и много инат. А ако за теб всичко се изчерпва с наемането на консултанти, съжалявам но ще пренебрегна мнението ти
        Предполагам фирма по ЗДДС, счетоводство, осигуровки годишни отчети също си ги предвидила.
        Успехи и БРАВО за смелостта. Ама ако нещо не знаеш,питай. Глобите за ненавременно подадена месечна декларация по ЗДДС бяха ОТ 500лв.

        Коментар


        • Благодаря на master of the seven seas. Къщата попада в подпомаганите селски райони

          Като цяло съм запозната с почти цялата информация, която ми е нужна. Но когато не си правил нещо до момента, винаги ти е нужна малко помощ.

          Ако не си е проличало в предишните постове - не обичам консултанти. Някак си им нямам вяра. Предпочитам да си направя нещата сама - за какво иначе съм пропиляла толкова време в учене? - за едната диплома? - не мисля...

          Само, че е едно да го знаеш на теория, друго на практика. Но всеки е започнал от някъде. Току виж след някоя и друга година отворя консултантска фирма....


          @ destiny x - Не знаеш на какво може да е способен човек с малко четене и много инат. А ако за теб всичко се изчерпва с наемането на консултанти, съжалявам но ще пренебрегна мнението ти

          Коментар


          • И най-важното,виж дали къщата ти попада във СЕЛСКИТЕ райони,както е описано в мярката(312 или 313). Защото повечето села около големите градове,са към ГРАДСКИТЕ общини

            Коментар


            • Прави са братята отвъд океана да искат пари за всяка консултацияа
              За да правите/ремонтирате семеен хотел, кандидатствате по мярка 312 или 313 ;
              http://www.mzh.government.bg/article...&lang=1&lmid=0

              Тъй като 312 е затворена от понеделник, пробвайте за 313. Това е правилника за прилагане на 312,ако ще кандидатствате за следващият път:
              http://www.evroprogrami.com/documents/Naredba_m_312.pdf

              И в крайна сметка ЧЕТЕТЕ. тази информация е общодостъпна,но една консултантска фирма като нищо ви взема 500лв за проучване А можете и сами да зададете този въпрос,не във форума,а на министерството :

              http://www.mzh.government.bg/Default.aspx?lang=1&lmid=0

              И преди да 'изчетох много в Интернет' едно мааалко напомняне :
              признават се за подпомагане по ПРСР, консултантски услуги до 12% от стойността на проекта. Бакалска сметка :
              1.бизнес план, управление на проекта(около 5К,ама ако търсиш като хората),
              2.строителен надзор,разрешителни за ремонт,ОВОС и.т.н. - пак толкова.
              Подпомагат те със до 70% от стойността на проекта.
              Направи си сметка,колко пари имаш,колко ти трябват и дали има смисъл да почваш. И ако ти излезе сметката,намери си консултант и гледай договорът да е такъв,че да плащаш на СВЪРШЕНА работа. А не да дадеш капаро 80% и я камилата я камиларя
              Успехи и ЧЕТЕТЕ.

              Коментар


              • Бре, ама сте хора...
                То ясно, че с консултант е лесно, ама не е ли идеята на тези проекти да са достъпни за обикновенния човек, който иска да започне някакъв бизнес?
                Или просто тези фондове са нова форма за правене на пари от някои кръгове на обществото? Ама да не издребнявам....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от destiny x Разгледай мнение
                  Само с четене не става.... платете си за консултант
                  Правилно,защото услугата за консултанта може да бъде заложена в проекта,и между другото му се плаща за управлението на самия проект който трае известно време.Иначе със събиране на мнения нищо няма да се получи,това е като да се опитваш да построиш къща край пътя и да искаш съвет от преминаващите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Johanna Разгледай мнение
                    Имам идеята на beinsa за превръщането на наследствена къща (в селски район!!!!!) в семеен хотел.

                    Изчетох доста по въпроса и се спрях на Програмата за развитие на селските райони, мярка 312 - Подпомагане на микро и малки предприятия. Но тъй като съм до сега не съм се занимавала с това бих се зарадвала на всякаква помощ от по-опитните съфорумници.

                    Например, трябва ли точен проект за извършване на ремонтните работи по къщата? Как и по какъв начин се извършват плащанията? И всичко, което сметнета, че би ми било от полза.

                    Предварително благодаря на всички
                    Вземи пак и чети,като хората. Ако никой не въразява(не искам да провалям на някой бизнеса), след час ще ти дам безплатен съвет

                    Коментар


                    • Само с четене не става.... платете си за консултант
                      if u don't know...now u know

                      Коментар


                      • Здравейте

                        Имам идеята на beinsa за превръщането на наследствена къща (в селски район!!!!!) в семеен хотел.

                        Изчетох доста по въпроса и се спрях на Програмата за развитие на селските райони, мярка 312 - Подпомагане на микро и малки предприятия. Но тъй като съм до сега не съм се занимавала с това бих се зарадвала на всякаква помощ от по-опитните съфорумници.

                        Например, трябва ли точен проект за извършване на ремонтните работи по къщата? Как и по какъв начин се извършват плащанията? И всичко, което сметнета, че би ми било от полза.

                        Предварително благодаря на всички

                        Коментар


                        • Може да кандидатстваш по мярката за развитие на селските райони, но ако къщата ти не е на село.... остава ти варианта с кредит.

                          http://www.naas.government.bg/

                          Сумата която се дава по тази мярка е 5000 евро за 5 години и за разлика от 2-4 икономически точки. На третата година ти правят одит и трябва да констатират, че си изпълнил поне 40% от бизнес проекта. Пропуснах да спомена, че се кандидатства с бизнес план/проект/.

                          За кредита ще ти дам една идея на ЛС.

                          Коментар


                          • Ми направи си труда и посети eufunds.bg и ако боравиш с такава терминилогия ще разбереш, че частни(подети от физически лица) бизнес проекти не се финансират от никоя оперативна програма.Обърни се за ипотека или потребителски в някоя банка.И все пак не забравяйте, че все пак бенефициентите,кандидатстващи за финансиране от Структурните и Кохезионния фонд, получават гранта си чак след завършване на проекта.Иначе държавате вече може да ти помогне с до 20% за покриване на разходите по рамката, която си съставил.

                            Коментар


                            • Еврофондове за финансиране...

                              имам идея да превърна наследствена къща в малък семеен хотел..някои мойе ли да ми каже по-подробно как то4но става финансирането от еврофондовете..и има ли изобщо линия да кандидадствам..
                              Last edited by модератор; 23.07.2010, 20:43.
                              BG-TRAFFIC
                            Working...
                            X