IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся съдружник за консултантска фирма

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
    След като имаш дългогодишен консултантски опит, предполагам, че при една лична среща ще се готов да говориш като капиталист??
    Капиталът следна ясно да се разграничи от паричните потоци.
    Ти говориш за инвестиция, но единственото сигурно вещо, което се вижда, са едни прости разходи.
    Трябва да се подаде нещо повече.
    Капиталът на една консултантска фирма са основно ноу-хау и контакти. Това са все нематериални активи, които практически няма да са отразени в баланса. И са и ще си останат твоя лична собственост.
    Може да има и някакви други там ДМА, но не са най-важни.

    Заявяваш, че си готов да използваш тези "активи" в полза на общото начинание, но по никакъв начин не става ясно, как си представяш твоята роля.
    Готов ли си да станеш служител в едно ЕООД, където "инвеститорът" е освен държател на целия капитал, но и е управител.



    Да проверя, правилно ли съм разбрал другото :
    1. Дата Х е моментът нна учредяване на дружеството.
    2. Към моментът на учредяване, дружеството трябва да получи заем или Допълнителна парична вноска от едноличния собственик от 40 000 лв.
    3. Х + 3 месеца - 40 К са вече похарчени. За какво ?
    4. Х " 3 м. + 1 ден. Допълнителен заем или ДПВ от 18 000 лв.
    Това да не би да значи, че твоята заплата и осигуровки ще са 6000 лв.
    5. Т. 4 се повтаря още 2 пъти до края на годината.
    6. Х + 12. Идват първите доходи. Защо точно тогава ?
    7. Х + 30 м. ???
    Не исках точно по този начин да го подкарвам но, да, съображенията ми са същите. Ако 10 години човек е консултирал в областта, за какво са му 120 К инвестиции? Ако си експерт, и така ще си изкараш парите. Ако не си - къде си тръгнал? Не бил искал да чака...а как изчака 10 години, без да съобрази и да натрупа, ако не 120, поне 20 К? За да консултираш, първо, сам трябва да умееш да се справяш и чак след това, е естествено да даваш съвети, препоръки, акъл. Учителят по математика да ходи друг да му решава задачите или по физическо - да не може да прескочи козата, ала да си е планирал /види се, много добри/ доходи? Несериозно, безотговорно. Хлабаво. А тези, пресметнати до втория знак, прогнозни възвръщаемости, направо ме сразиха
    А, ако изведнъж /случва се/ човек се е оказал на борсата...Минал съм през това, мъжките момчета /и момичета/ оцеляват и излизат по-силни.
    Накратко: Отговорите по-долу не удовлетворяват, Иванов78. Постарай се повечко. Докажи, че можеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иванов78 Разгледай мнение
      Аз съм консултант с десетгодишен опит, но нямам финансовия ресурс да работя цяла година, докато получа възвращаемост. Изготвям проекти в областта на селското стопанство и регионалното развитие. Очаквам инвестиция в размер на 94 000 лв, първоначално 40 хил. и после три транша по 18 хил. през три месеца, възвръщаемост 183,51% за 30 месеца, брутна печалба 83,51% за 30 месеца, след облагане с данъци ще слезе на около 70%. Разработил съм бизнес-план, който съм готов да предоставя и обсъдя на лична среща в София.
      След като имаш дългогодишен консултантски опит, предполагам, че при една лична среща ще се готов да говориш като капиталист??
      Капиталът следна ясно да се разграничи от паричните потоци.
      Ти говориш за инвестиция, но единственото сигурно вещо, което се вижда, са едни прости разходи.
      Трябва да се подаде нещо повече.
      Капиталът на една консултантска фирма са основно ноу-хау и контакти. Това са все нематериални активи, които практически няма да са отразени в баланса. И са и ще си останат твоя лична собственост.
      Може да има и някакви други там ДМА, но не са най-важни.

      Заявяваш, че си готов да използваш тези "активи" в полза на общото начинание, но по никакъв начин не става ясно, как си представяш твоята роля.
      Готов ли си да станеш служител в едно ЕООД, където "инвеститорът" е освен държател на целия капитал, но и е управител.



      Да проверя, правилно ли съм разбрал другото :
      1. Дата Х е моментът нна учредяване на дружеството.
      2. Към моментът на учредяване, дружеството трябва да получи заем или Допълнителна парична вноска от едноличния собственик от 40 000 лв.
      3. Х + 3 месеца - 40 К са вече похарчени. За какво ?
      4. Х " 3 м. + 1 ден. Допълнителен заем или ДПВ от 18 000 лв.
      Това да не би да значи, че твоята заплата и осигуровки ще са 6000 лв.
      5. Т. 4 се повтаря още 2 пъти до края на годината.
      6. Х + 12. Идват първите доходи. Защо точно тогава ?
      7. Х + 30 м. ???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
        г-н Иванов, ако сте консултант с 10 години опит, защо тепърва стартирате тази схема? Примерно миналата година каква беше пречката? В момента има стотици консултанти, с какво вие ги превъзхождате?
        Защото най-вероятно едва тази година е вписан в регистъра на консултантите по Мярка 114 от ПРСР. Доколкото знам, за следващият програмен период се предвидени доста пари за консултиране на фермери, а фирмите имащи правото да упражняват този род дейност не са толкова много. Те трябва да имат служител, който да е изкарал съответния курс и да има издаден лиценз и т.н и т.н ... това е накратко
        Last edited by tnm; 30.10.2013, 17:33.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иванов78 Разгледай мнение
          Аз съм консултант с десетгодишен опит, но нямам финансовия ресурс да работя цяла година, докато получа възвращаемост. Изготвям проекти в областта на селското стопанство и регионалното развитие. Очаквам инвестиция в размер на 94 000 лв, първоначално 40 хил. и после три транша по 18 хил. през три месеца, възвръщаемост 183,51% за 30 месеца, брутна печалба 83,51% за 30 месеца, след облагане с данъци ще слезе на около 70%. Разработил съм бизнес-план, който съм готов да предоставя и обсъдя на лична среща в София.
          Мен някои като почне да ме убеждава за едни проценти гарантирана доходност / печалба / и автоматично почвам да гледам подозрително .....колкото са по - големи обещанията за процентите, толкова по - подозрителен ставам.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иванов78 Разгледай мнение
            Аз съм консултант с десетгодишен опит, но нямам финансовия ресурс да работя цяла година, докато получа възвращаемост. Изготвям проекти в областта на селското стопанство и регионалното развитие. Очаквам инвестиция в размер на 94 000 лв, първоначално 40 хил. и после три транша по 18 хил. през три месеца, възвръщаемост 183,51% за 30 месеца, брутна печалба 83,51% за 30 месеца, след облагане с данъци ще слезе на около 70%. Разработил съм бизнес-план, който съм готов да предоставя и обсъдя на лична среща в София.
            г-н Иванов, ако сте консултант с 10 години опит, защо тепърва стартирате тази схема? Примерно миналата година каква беше пречката? В момента има стотици консултанти, с какво вие ги превъзхождате?

            Коментар


            • Черкезов е човека

              Първоначално изпратено от Иванов78 Разгледай мнение
              Аз съм консултант с десетгодишен опит, но нямам финансовия ресурс да работя цяла година, докато получа възвращаемост. Изготвям проекти в областта на селското стопанство и регионалното развитие. Очаквам инвестиция в размер на 94 000 лв, първоначално 40 хил. и после три транша по 18 хил. през три месеца, възвръщаемост 183,51% за 30 месеца, брутна печалба 83,51% за 30 месеца, след облагане с данъци ще слезе на около 70%. Разработил съм бизнес-план, който съм готов да предоставя и обсъдя на лична среща в София.
              Дохтура Черкезов е твоя човек, ще изтегли "ликвидите от борсата" и ще реши проблема.
              Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

              Коментар


              • Аз съм консултант с десетгодишен опит, но нямам финансовия ресурс да работя цяла година, докато получа възвращаемост. Изготвям проекти в областта на селското стопанство и регионалното развитие. Очаквам инвестиция в размер на 94 000 лв, първоначално 40 хил. и после три транша по 18 хил. през три месеца, възвръщаемост 183,51% за 30 месеца, брутна печалба 83,51% за 30 месеца, след облагане с данъци ще слезе на около 70%. Разработил съм бизнес-план, който съм готов да предоставя и обсъдя на лична среща в София.
                Last edited by Иванов78; 30.10.2013, 07:48.

                Коментар


                • Тук само дуктура черкезов ша свърши работа.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Да каже и процента, който смята да иска на измъчените фирми

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Кажи поне министерството, да знаем имаме ли интерес
                      Как кое - новото, .. нали го откриха днес. А и министъра се похвали, че свършил много работа и е сформирал чудесен екип. Дали отворилия темата не е тим лидер
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иванов78 Разгледай мнение
                        Във връзка с предстоящото откриване на новия програмен период за европейските програми търся съдружник, който да инвестира в основаването на компания за консултантски услуги по изготвяне на проектни предложения, административно обслужване и управление на европроекти. Седалище в гр. София, инвестиция около 120 хил. лв. на три транша, възвръщаемост 50% до края на 2014 г и още 100-120% (общо 150-170%) до края на 2015 г. Подробности на лична среща в гр. София. За уговаряне на среща, моля да ми напишете Вашия телефон като лично съобщение до моя профил тук, аз ще Ви се обадя.
                        Кажи поне министерството, да знаем имаме ли интерес

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                          Много ме заинтригува тази обява. Ще се замисля дали да не отклоня ликвиди от борсата.Колеги, може ли съвет, защото до момента не съм инвестирал в подобно начинание?
                          Ами действай, Дохтуре. Май само за тебе питаха

                          Коментар


                          • Баце, така съдружници, не се търсят. Първо трябва да си основеш секта. Взимай пример от SCI

                            Коментар


                            • Много ме заинтригува тази обява. Ще се замисля дали да не отклоня ликвиди от борсата.Колеги, може ли съвет, защото до момента не съм инвестирал в подобно начинание?
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • По въводния текст - поздравления: компактен, наситен, интригуващ.
                                Няколко въпроса, обаче:
                                1.ЧИЯ инвестиция е 120 К - твоята, на потенциалния партньор или общата?
                                2.За какво е предвидено да бъдат похарчени парите? Кратко и ясно, моля. Раз-два-три. Максимум, 4-5 изречения.
                                3.Консултиращите - сътрудници, партньори, експерти - ПЪРВО, трябва да са компетентни, ВТОРО, да окажат своите консултантски услуги и, едва ТРЕТО, да получават прилично възнаграждение. Как вашият модел кореспондира с капиталистическия, накъдето сте се запътили? По-възрастните тук са чели за Остап Бендер - какво знаете за това име?
                                4.Какви гаранции ще давате на своите клиенти? Базирани на какво, изразяващи се в какво, реализиращи се по какъв механизъм?
                                Отговори първо на тези въпроси, ако искаш да те вземат на сериозно, да видим, как да продължим.

                                Коментар

                                Working...
                                X