IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къща с площ под 20кв.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 1_9_7_8 Разгледай мнение
    Човека иска керепич защото ще му излезе 1000лв.,
    НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

    Коментар


    • http://www.tes-bg.com/bg/%D0%A1%D0%B...D1%80-%D0%9218


      Без узаконяване .Мобилна постройка

      http://mobilehomes.bg/index.php/bg/h...mes/74-studio2
      "Начинът да гледаш право в Слънцето,без да ослепееш е ти самият да светиш..."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от StoqnVelchev Разгледай мнение
        Здравейте, имам идея за лятна вила в едно затънтено селце, застроената площ ще бъде не повече от 20кв. И се питах дали няма някакви облекчения относно данъците, таксите и най-вече разрешителните за тази изключително малка постройка?
        Разбира се, ще се обърна към специалист, но исках преди това да погледна мненията във форума.
        Извинявай човече, да нямаш температура?!
        Какви данъци те гонят за керпич и 20М2?
        Аз съм имам 130М2 дървена къща, и никъде не съм я обявявал. Данъците да плащат тези които строят с цимент, ние не трябва да плащаме нищо.
        НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
          През 2011 узаконявах един гараж, за който имахме разрешително за строеж и проект.
          Всички други такси - община, кадастър, строителен надзор ... излезе ми около 700 лв.
          Не помня колко платих за разрешително и проект, защото те бяха извадени за общо 10 гаража.
          И на мен ми излезе не повече от хилядарка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
            Едни познати наскоро пристрояваха стайче от около 10 квадрата към вече съществуваща къща. Към долуописаните разходи - архитект, строителен надзор, разни таксички в общината и пр., - им искаха и оценка на риска при земетресение или нещо подобно. За 10 квадрата!
            Съчувствам на автора на темата искам да кажа.
            През 2011 узаконявах един гараж, за който имахме разрешително за строеж и проект.
            Всички други такси - община, кадастър, строителен надзор ... излезе ми около 700 лв.
            Не помня колко платих за разрешително и проект, защото те бяха извадени за общо 10 гаража.
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от shpono Разгледай мнение
              Можеш да разкажеш как сте я узаконили.Процедурата не е много различна от това тепърва да започваш да строиш.
              Амииии!
              Имаше някакъв срок преди около 5 години, когато трябваше такива строени до осемдесет и някоя да се узаконят. Тогава дойдоха общинари от Радомир, снимаха , мериха и узакониха целия триетажен замък без проект строен, паянтовата 30м2 барака, 800м2 парцел, както и бунгалото от 20м2 което има ток. Бунарът също узакониха.
              Това за мен вече не е интересно, защото е законно, но сега съм се "у"торачил към ЗЗ. Там имам интересни локации на границите на квартали, арендатори които не са ме търсили и ще лапат бахура и прочее........

              Коментар


              • Едни познати наскоро пристрояваха стайче от около 10 квадрата към вече съществуваща къща. Към долуописаните разходи - архитект, строителен надзор, разни таксички в общината и пр., - им искаха и оценка на риска при земетресение или нещо подобно. За 10 квадрата!
                Съчувствам на автора на темата искам да кажа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Чак 25 години по-късно узаконихме 3-етажна къща в същия парцел , барака и 300м2 бонус.
                  Можеш да разкажеш как сте я узаконили.Процедурата не е много различна от това тепърва да започваш да строиш.

                  Коментар


                  • Баси таш..а!
                    Баща ми направи преди 30 години едно 20м2 бунгало на бетонен фундамент и има електромер и партида без никакви документи. Чак 25 години по-късно узаконихме 3-етажна къща в същия парцел , барака и 300м2 бонус. Сега не мисля да се занимавам изобщо с изедниците колониалисти както ги нарича идола ми В. Сидеров, а просто замъка да го вържа към бунгалото.............

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от StoqnVelchev Разгледай мнение
                      Доста пари ще отидат- то е ясно, въпроса е колко.
                      МНОГО
                      Проект плащаш на архитект.
                      Геодезия, плащаш на геодезист.
                      Строителен надзор, плащаш за комплексен доклад и надзор по време на строежа.
                      Строително разрешение, плащаш на общината.
                      Комисия за откриване на линия и ниво, пак плащаш на надзора и общината.
                      Фактическо строене-плащаш на майстори или ти си строиш, материали и т.н.
                      Въвеждане в експлоатация, пак такси в общината и отделно плащаш за комисия с РДНСК и пак плащаш на геодезист.

                      За енергото, ако е извън регулация плащаш непосредствените разходи тоест каквото ти напишат като съоръжение това изграждаш или им плащаш те да го изградят. Така е при ЕВН, за ЧЕЗ при тях май във всички случаи сам си изграждаш съоръженията. В случай, че ЕРП-то поиска съоръженията да са напълно законни прочети горната процедура тя е същата и за кабели ниско монтаж на табло и т.н.
                      Интересувай се и там дали изобщо има мрежа собственост на някой от ЕРП-тата, в много вилни зони има частни електро разпределителни мрежи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от StoqnVelchev Разгледай мнение
                        Парцелът не е в регулация, къщата ще е направена от керпич( не се смейте-технологията е перфектна).Така май няма да се брои за преместваема.
                        Доста пари ще отидат- то е ясно, въпроса е колко.
                        Щом парцела не е в регулация, прочети първо тази наредба.
                        Ако естествено, не смяташ да правиш промяна на предназначението на имота.
                        http://www.ciela.net/FreeStateGazett...?id=2135820107
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Парцелът не е в регулация, къщата ще е направена от керпич( не се смейте-технологията е перфектна).Така май няма да се брои за преместваема.
                          Доста пари ще отидат- то е ясно, въпроса е колко.
                          http://backstreet.bg/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от StoqnVelchev Разгледай мнение
                            Здравейте, имам идея за лятна вила в едно затънтено селце, застроената площ ще бъде не повече от 20кв. И се питах дали няма някакви облекчения относно данъците, таксите и най-вече разрешителните за тази изключително малка постройка?
                            Разбира се, ще се обърна към специалист, но исках преди това да погледна мненията във форума.
                            мисля, че повечето сглобяеми къщи с подобни размери минават в графа преместваеми постройки и е много по-лесно... да не кажа, че ако си имаш вода и ток в парцела може да си забиеш една такава одма.

                            проблем евентуално ще имаш ако искаш да се връзваш тепърва с чез, евн и тн.. защото те ще ти искат пълна и чиста документация, за да ти пуснат партида.

                            поздрави
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Има значение дали парцела вкойто ще строиш е в регулация?
                              Дали ще строиш или ще е някаква временна преместваема ?
                              Важна е и категорията под която попада строежа, ако изобщо е строеж:


                              http://www.bulgarianproperties.bg/st...aria-4194.html

                              От там различните категории се въвеждат в експлоатация по различен начин.
                              Изобщо, ако си решил всичко да е законно.

                              Коментар


                              • Къща с площ под 20кв.

                                Здравейте, имам идея за лятна вила в едно затънтено селце, застроената площ ще бъде не повече от 20кв. И се питах дали няма някакви облекчения относно данъците, таксите и най-вече разрешителните за тази изключително малка постройка?
                                Разбира се, ще се обърна към специалист, но исках преди това да погледна мненията във форума.
                                http://backstreet.bg/
                              Working...
                              X