IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България по пътя на Венецуела

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Гледам днес , че 10000 деца не се класират за детски градини:
    https://dnes.dir.bg/obshtestvo/dezha...radini-i-yasli
    Очевидно държавата не се справя, какъв Ви е проблема да има частни детски градини ?
    1000лева МЕСЕЧНО е проблема. Кат работи жената за 1500 и то по добре да си седи вкъщи да си гледа детето. Да ама държавата губи работна ръка, често квалифицирана и после няма кой да работи. НЕ НЯМА КОЙ ДА ГЛЕДА ДЕЦАТА, ни баби има ни държавата помага с нещо. Е как да има деца?
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Ще ти дам пример с детските градини в София. Общината отпуска бюджет за 20градини и 400 деца годишно, + разширяване на съществуващи за 1000 деца пак годишно. Реализира се на 5-10% заложеното или за 50-100 деца. Ама частни детски градини има стотици и скубят по 1000-1500лв.
      Гледам днес , че 10000 деца не се класират за детски градини:
      https://dnes.dir.bg/obshtestvo/dezha...radini-i-yasli
      Очевидно държавата не се справя, какъв Ви е проблема да има частни детски градини ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Ще ти дам пример с детските градини в София. Общината отпуска бюджет за 20градини и 400 деца годишно, + разширяване на съществуващи за 1000 деца пак годишно. Реализира се на 5-10% заложеното или за 50-100 деца. Ама частни детски градини има стотици и скубят по 1000-1500лв.
        И това го прави 10 години кметица дето преди това е била детска учителка.....
        Всички така наречени държавни служители са така. Знаят нуждата, съботират я и участват в частни дружества да КРАДАТ. Частната болница е по същия начин - от 2021 година тез искат да правят болница, децата са само параван да им дадат разрешение да КРАДАТ. В София има 2 пъти повече болници и 3-4 пъти повече легла отколкото е нужно. Лично аз мога да си уредя от утре да вляза поне в 5 болници. Винаги съм звънял и съм казвал кога искам да вляза, не да чакам, да се изследвам и не знам си какво. казвам и влизам когато искам. Само за очите чакам, въпреки че и там съм си уреждал. Казвам(преувеличавам) че имам проблем и понеже знам за какво приемат по спешност и веднага влизам. Правили са ми 2 операции от днес за утре, а може да се чака 1-2 седмици
        Проблем би имало ако някой създава спънки за държавните детски градини за да може да отвори частни. В този случай трябва да подгонят който пречи и се решава проблема. Ако гонят частните , освен да създадат държавен монопол, какво ше постигнат ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Това звучи малко в стил Тиквун
          Мадуро е милиони пъти по-прост даже и от Тиквун.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Не виждам никакъв проблем частни компании да инвестират в здравеопазване. Държавата може да го регулира и регулациите да са валидни и за държавни и за общински и за частни компании. Не би трябвало да има никаква разлика как се третират компаниите. Оше по-притеснително е че се вдигна толкова шум а не чух да има някаква причина освен че става дума за частен инвеститор. Ако по някакъв начин са въпрепятствали дуржавната болница за да има клиенти за частната, да , трябва да се разследва зашото е корупция, но просто зашото някой иска да инвестира в нещо, в което държавата съшо би искала да инвестира но процеса стои на място няколко години ? Къде е проблема ? От колко време се говори за детска болница и стои на скеле ? Вече трябва да го срутят че е стояло толкова години незашитено
            Ще ти дам пример с детските градини в София. Общината отпуска бюджет за 20градини и 400 деца годишно, + разширяване на съществуващи за 1000 деца пак годишно. Реализира се на 5-10% заложеното или за 50-100 деца. Ама частни детски градини има стотици и скубят по 1000-1500лв.
            И това го прави 10 години кметица дето преди това е била детска учителка.....
            Всички така наречени държавни служители са така. Знаят нуждата, съботират я и участват в частни дружества да КРАДАТ. Частната болница е по същия начин - от 2021 година тез искат да правят болница, децата са само параван да им дадат разрешение да КРАДАТ. В София има 2 пъти повече болници и 3-4 пъти повече легла отколкото е нужно. Лично аз мога да си уредя от утре да вляза поне в 5 болници. Винаги съм звънял и съм казвал кога искам да вляза, не да чакам, да се изследвам и не знам си какво. казвам и влизам когато искам. Само за очите чакам, въпреки че и там съм си уреждал. Казвам(преувеличавам) че имам проблем и понеже знам за какво приемат по спешност и веднага влизам. Правили са ми 2 операции от днес за утре, а може да се чака 1-2 седмици
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Проблема е че източват НЗОК или здравни осигуровки.
              Като искаш да си частник - не ползваш нищо от държавата. А то сал такива. 90% от болниците ще ги затворят през месеца идваш след спирането на държавните кражби.

              ДЕЦАТА не се осигуряват, под грижата на държавата са. И изведнъж частник ще ги лекува?!?!?
              Не виждаш ли противоречието
              Не виждам никакъв проблем частни компании да инвестират в здравеопазване. Държавата може да го регулира и регулациите да са валидни и за държавни и за общински и за частни компании. Не би трябвало да има никаква разлика как се третират компаниите. Оше по-притеснително е че се вдигна толкова шум а не чух да има някаква причина освен че става дума за частен инвеститор. Ако по някакъв начин са въпрепятствали дуржавната болница за да има клиенти за частната, да , трябва да се разследва зашото е корупция, но просто зашото някой иска да инвестира в нещо, в което държавата съшо би искала да инвестира но процеса стои на място няколко години ? Къде е проблема ? От колко време се говори за детска болница и стои на скеле ? Вече трябва да го срутят че е стояло толкова години незашитено
              Last edited by segato; 07.05.2024, 19:20.

              Коментар


              • Всички ще станат като Венецуела, страшна дефлация идва откъм Азия, цените пада много защото няма продажби.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • bota156, варианта е или частни или държавни и здравно осигуряване в Швейцария май няма, и много болни нямат.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                    Къф е проблема с тази болница за деца ? Като гледам едва ли не третират разрешението за частна болница като престъпление , чак вече прокуратура и ДАНС се намесват ? Какво по-нормално от това някой да инвестира в частна болница ? В цял свят се случва. Особено пък ако няма държавна такава.
                    Проблема е че източват НЗОК или здравни осигуровки.
                    Като искаш да си частник - не ползваш нищо от държавата. А то сал такива. 90% от болниците ще ги затворят през месеца идваш след спирането на държавните кражби.

                    ДЕЦАТА не се осигуряват, под грижата на държавата са. И изведнъж частник ще ги лекува?!?!?
                    Не виждаш ли противоречието
                    Last edited by bota156; 07.05.2024, 09:52.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Creativity Разгледай мнение
                      Венецуелският президент обеща минималният доход на работещите да достигне 130 долара на месец

                      До март потребителските цени са се увеличили с 67,75% на годишна база. Месечната минимална работна заплата от 130 боливара, което се равнява на 3,5 долара по официалния курс, не е коригирана от март 2022 г., но правителството изплати бонуси на служителите в публичния сектор и пенсионерите, като през февруари тази година ги повиши до 100 долара.

                      "Днес решавам да повиша цялостния минимален доход на работниците поне до 130 долара", заяви Мадуро на събитие по случай Международния ден на труд.

                      https://www.bta.bg/bg/news/world/663...te-da-dostigne


                      За сравнение на 6 май 2024г., според курсът на ЕЦБ между еврото и долара, минималната брутна заплата в България на месец е 514 долара.


                      Така, че Венецуела продължава да е държава от Третия Свят.
                      По официалния курс? Щото по-реалния го бяха докарали до няколко долара средна заплата наскоро, не знам как е сега/

                      Коментар


                      • Къф е проблема с тази болница за деца ? Като гледам едва ли не третират разрешението за частна болница като престъпление , чак вече прокуратура и ДАНС се намесват ? Какво по-нормално от това някой да инвестира в частна болница ? В цял свят се случва. Особено пък ако няма държавна такава.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Creativity Разгледай мнение

                          "Днес решавам ....",.
                          Това звучи малко в стил Тиквун

                          Коментар


                          • Венецуелският президент обеща минималният доход на работещите да достигне 130 долара на месец

                            До март потребителските цени са се увеличили с 67,75% на годишна база. Месечната минимална работна заплата от 130 боливара, което се равнява на 3,5 долара по официалния курс, не е коригирана от март 2022 г., но правителството изплати бонуси на служителите в публичния сектор и пенсионерите, като през февруари тази година ги повиши до 100 долара.

                            "Днес решавам да повиша цялостния минимален доход на работниците поне до 130 долара", заяви Мадуро на събитие по случай Международния ден на труд.

                            https://www.bta.bg/bg/news/world/663...te-da-dostigne


                            За сравнение на 6 май 2024г., според курсът на ЕЦБ между еврото и долара, минималната брутна заплата в България на месец е 514 долара.


                            Така, че Венецуела продължава да е държава от Третия Свят.

                            Коментар


                            • Годината 2024г. започва добре за държавния бюджет на България понеже субсидиите изплатени през януари 2024г. основно на българските фирми бяха 161.2 млн. лв.

                              За сравнение през януари 2023г. са били изплатени субсидии от 429.5 млн. лв. отново основно на българските фирми.

                              Така за 1 месец вече 268.3 млн. лв. не са били пропиляни за български фирми, които са отговорни за прогонването от България на български граждани заради мизерни заплати.

                              https://www.minfin.bg/bg/statistics/5
                              Last edited by Creativity; 02.03.2024, 14:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vanio tanov Разгледай мнение

                                В България все още говорим за евтина работна ръка, въпреки че хората имат все повече финансови претенции. Друг е въпросът за квалификацията...
                                Българските собственици на фирми трябва да са доволни, че България е част в ЕС, защото могат много лесно да наемат служители от други държави в ЕС или от Швейцария и Норвегия.

                                Например в края на 2022г. населението на възраст от 20 години до 49 години включително общо в Швейцария, Норвегия и другите държави в ЕС бяха почти 172 млн. души.

                                Обаче вместо от тези 28 държави в Европа, българските собственици на фирми търсят служители от Третия Свят, защото искат да плащат заплати от жълти стотинки.

                                https://ec.europa.eu/eurostat/databr...emo.t_demo_ind

                                Коментар

                                Working...
                                X