IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсаната верига за доставки от първа ръка - преди и сега

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Какъв риск изниква според мен: 2 ч ·

    Макар не още силно, #инфлацията предизвикана от блокади и спирането на цели сектори от икономиката заради #Covid в световен мащаб започва да засенчва пазара на облигации, дори на развити страни като #САЩ, Австралия, Япония, тези в #ЕС. Въпреки много добрите цени на петрола и високите за днешните нива #лихви, дори облигации на държави, като Саудитска Арабия и #Русия губят известна устойчивост. Повишаващата се инфлация, означава, че ново финансиране вероятно ще бъде възможно едва при повишаваща се доходност, което ще притисне лихвените проценти нагоре. А когато това се случи, вероятността от рухване на облигациите на развиващите се икономики и корпоративния сектор в развитите държави, значително ще нарасне.
    Роди, може да прозвучи наивно но, мен ме интересуват проблеми и решения от локално ниво щото, нито онези зад граница познават мен, нито аз тях а, ако и да инвестирам в нещо, то е в български реален сектор. И не съм спекулант, ами дългосрочен. Отделно, разни теократични режими, са ми крайно антипатични, а облигации от страни като Щатите, дето не си връщат дълговете, на фона на надвисналия им крах...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Какъв риск изниква според мен: 2 ч ·

      Макар не още силно, #инфлацията предизвикана от блокади и спирането на цели сектори от икономиката заради #Covid в световен мащаб започва да засенчва пазара на облигации, дори на развити страни като #САЩ, Австралия, Япония, тези в #ЕС. Въпреки много добрите цени на петрола и високите за днешните нива #лихви, дори облигации на държави, като Саудитска Арабия и #Русия губят известна устойчивост. Повишаващата се инфлация, означава, че ново финансиране вероятно ще бъде възможно едва при повишаваща се доходност, което ще притисне лихвените проценти нагоре. А когато това се случи, вероятността от рухване на облигациите на развиващите се икономики и корпоративния сектор в развитите държави, значително ще нарасне.
      Четох на скоро Смъртта на парите и Разрухата от Джеймс Рикърдс...Може би натам вървим

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Е..то между впрочем май е вярно, просто споделям че не ми изглежда да е сполучливо дългосрочно и едрия бизнес ще рони сълзи после.
        Разбира се.

        Коментар


        • Какъв риск изниква според мен: 2 ч ·

          Макар не още силно, #инфлацията предизвикана от блокади и спирането на цели сектори от икономиката заради #Covid в световен мащаб започва да засенчва пазара на облигации, дори на развити страни като #САЩ, Австралия, Япония, тези в #ЕС. Въпреки много добрите цени на петрола и високите за днешните нива #лихви, дори облигации на държави, като Саудитска Арабия и #Русия губят известна устойчивост. Повишаващата се инфлация, означава, че ново финансиране вероятно ще бъде възможно едва при повишаваща се доходност, което ще притисне лихвените проценти нагоре. А когато това се случи, вероятността от рухване на облигациите на развиващите се икономики и корпоративния сектор в развитите държави, значително ще нарасне.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Е..то между впрочем май е вярно, просто споделям че не ми изглежда да е сполучливо дългосрочно и едрия бизнес ще рони сълзи после.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Тази работа да се унищожи дребния бизнес няма да е сполучлива, тези неща които големия бизнес произвежда кой ще ги купува и с какви пари, по какъм начин ще ги изкара. Това означава много по малко купени къщи, много по малко автомобили да се продадат и още куп други "екстри".
              Е, не го аз твърдя, само споделям.

              Коментар


              • Тази работа да се унищожи дребния бизнес няма да е сполучлива, тези неща които големия бизнес произвежда кой ще ги купува и с какви пари, по какъм начин ще ги изкара. Това означава много по малко купени къщи, много по малко автомобили да се продадат и още куп други "екстри".
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                  Нищо не разбрах от това?
                  Обосновано, допуснах, че си същото физическо лице, зад никовете "power grid" , "national power" и "Бате Пешо". Вероятността е 75% но, ако случайно греша, ще го преглътна.
                  Last edited by Pyramid; 27.10.2021, 20:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                    Нищо не разбрах от това?
                    Споко. Който трябва, разбра.

                    Коментар


                    • Днес, мой приятел, ме "атакува" с идеята че, сме свидетели на преподреждане на света в посока Върховната Финансова Власт, целяща подчинение на все по-големи маси. Ще ми се да греши но, ударът, някак твърде удобно, се самонасочва срещу дребния и среден бизнес, като световен, а не локален стандарт. Когато става дума за разкъсване веригите за доставки, се къса там, където боли най-много. Резултатът, според моя човек е че, масово, се фалира, което - когато, повечето, вече са преглътнали 1-вия горчив хап, следва "спасяване" с кредити. И, накрая, се осъществява икономическо поробване/обяздване. На цели икономики на държави.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        • Днес, 12:49
                          Този коментар от power grid е изтрит от power grid
                        Знам, че ме четеш, Пешо К. Адмирации за ината, няколко месеца поред, да не се издаваш. Разбира се, познах те. Ако имаше още и куража да си признаеш грешките - всеки греши но, малцина израстват - цена нямаше да имаш.
                        Нищо не разбрах от това?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SPEKO Разгледай мнение
                          Здравейте,

                          Как се пуска нова тема в тоя форум?
                          Все по-трудно, ако е съдържателна.

                          Коментар


                            • Днес, 12:49
                              Този коментар от power grid е изтрит от power grid
                            Знам, че ме четеш, Пешо К. Адмирации за ината, няколко месеца поред, да не се издаваш. Разбира се, познах те. Ако имаше още и куража да си признаеш грешките - всеки греши но, малцина израстват - цена нямаше да имаш.
                            Last edited by Pyramid; 27.10.2021, 14:03.

                            Коментар


                            • Здравейте,

                              Как се пуска нова тема в тоя форум?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Пешко К. Разгледай мнение

                                Хахаха, габровския Бай Ганьо в едно изречение с Мъск и Безос, брато ти изби рибата хахахаха!
                                Росимир от Габрово, Елон от ЮАР и Джеф от Тексас - ахахахаха. [ATTACH=CONFIG]n3820331[/ATTACH]

                                Роси е османски чорбаджия, какви бизнеси какви пет лева,с пастата за зъби за Молдова и кошерите, дето синът му си играе софтуер да прави.
                                Именно. Ала Самочувствие не му липсва.

                                Коментар

                                Working...
                                X