IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсаната верига за доставки от първа ръка - преди и сега

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Преди малко чух, че заради недостига на чипове, немското правителство ще помага за строежи на заводи в Германия. Тоест, производителите от Далечния изток ще загубят пазар и сами си създадоха конкуренция, подавайки се на паниката, затваряйки заводи преди година заради Ковид и прекъсвайки доставките.
    Очаквах нещо подобно да се случи. Обаче, и за немските заводи, са нужни определен брой потребители и, понеже в света, има определени натрупвания в сферата, на всички, ще стане по-трудно отпреди да си удържат фирмите в зоната на печалба. Ще им отиде по дяволите цялата рентабилност. Немците ще внесат допълнителен излишък и престой на мощности, като ще свали цените мощно но, ще има нужда от постоянни фин.инжекции тъй, щото не знам докога 5-10 или 15 години, Бундесрегирунг / Бундесбанк ще ги търпят. Много пъти съм критикувал липсата на въображение и масовото копиране но, вече практиката, ще докаже правотата ми. Който иска, да налива в каца без дъно.

    ...Освен, разбира се, ако някакъв наистина, глобален физически катаклизъм или ядрена война, не разруши цяла югоизточна Азия. Ала не вярвам, започне ли, да се размине само с регионални поражения.
    Last edited by Pyramid; 31.10.2021, 07:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от East47 Разгледай мнение
      Скъсването на веригите е връщане назад от икономическа гледна точка и ще доведе до поскъпвания навсякъде на суровини и услуги. Допълнителна тежест е че ще трябва много капитал след това за завъртане на колелото.
      Изхабеният модел на капитализма, опитва сам да се реанимира чрез изкуствено създадени дефицити.

      Коментар


      • Скъсването на веригите е връщане назад от икономическа гледна точка и ще доведе до поскъпвания навсякъде на суровини и услуги. Допълнителна тежест е че ще трябва много капитал след това за завъртане на колелото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Видях, но си забранил да ти се пише или това ми изписа:

          Pyramid has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.
          If you are trying to send this message to multiple recipients, remove Pyramid from the recipient list and send the message again.
          Сигурно е в немилост, щото не си трае и току си изтърва езика. Едва ли ще се затрие за нечий кеф. А системата за лични съобщения, периодично прави грешки. Провери, дали не са я оправили.

          Коментар


          • Преди малко чух, че заради недостига на чипове, немското правителство ще помага за строежи на заводи в Германия. Тоест, производителите от Далечния изток ще загубят пазар и сами си създадоха конкуренция, подавайки се на паниката, затваряйки заводи преди година заради Ковид и прекъсвайки доставките.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Българският реален сектор, е пътник, благодарение високото си самомнение.
              Иначе, имаш ЛС.
              Видях, но си забранил да ти се пише или това ми изписа:

              Pyramid has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.
              If you are trying to send this message to multiple recipients, remove Pyramid from the recipient list and send the message again.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Обосновано, допуснах, че си същото физическо лице, зад никовете "power grid" , "national power" и "Бате Пешо". Вероятността е 75% но, ако случайно греша, ще го преглътна.
                Ми не, просто сме адаши явно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Виж в официалната история пише много глупости, всъщност няма нещо което да не се е случвало. И робовладелския строй е бил начин на общественно съществуване и цивилизационно оцеляване. Ще кажеш много страдание е причинил и това е вярно. То обаче се измерва вярно с желанието на индивидите да оставят потомство.
                  Винаги възникват изненади, Дани. Винаги.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Българският реален сектор, да си бе хеджирал цените на тока и на горивата. Какво да го мисля?! Евтини на брашно, скъпи на трици. Ще дам следния пример от началото на тази г. Обаждат ми се едни собственици на не малък бизнес. Така и така - искаме еди какво си. Оставих ги да помислят, както и аз, дали въобще да се хвана и при какви финансови условия. След 2 дни ми звънят ''Ще обръщаме пари - кога, в рамките на 3 2 дни. Доста голяма сума и кога да го направим?'' - казах им да изчакат ден и тогава им се обадих да сменят. Спестиха към $ 8 000 - 10 000 за 1 ден. Викам си, ще се сетят да се обадят - къде да ти приведем за услугата. Нанай.... Оставих ги. След месец ме вижда единия ''Защо не се обаждаш?'' Ами зает съм човек... Толкова ми е за местните, ако ме разбираш През щепсела ми е
                    Българският реален сектор, е пътник, благодарение високото си самомнение.
                    Иначе, имаш ЛС.

                    Коментар


                    • Виж в официалната история пише много глупости, всъщност няма нещо което да не се е случвало. И робовладелския строй е бил начин на общественно съществуване и цивилизационно оцеляване. Ще кажеш много страдание е причинил и това е вярно. То обаче се измерва вярно с желанието на индивидите да оставят потомство.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Роди, може да прозвучи наивно но, мен ме интересуват проблеми и решения от локално ниво щото, нито онези зад граница познават мен, нито аз тях а, ако и да инвестирам в нещо, то е в български реален сектор. И не съм спекулант, ами дългосрочен. Отделно, разни теократични режими, са ми крайно антипатични, а облигации от страни като Щатите, дето не си връщат дълговете, на фона на надвисналия им крах...
                        Българският реален сектор, да си бе хеджирал цените на тока и на горивата. Какво да го мисля?! Евтини на брашно, скъпи на трици. Ще дам следния пример от началото на тази г. Обаждат ми се едни собственици на не малък бизнес. Така и така - искаме еди какво си. Оставих ги да помислят, както и аз, дали въобще да се хвана и при какви финансови условия. След 2 дни ми звънят ''Ще обръщаме пари - кога, в рамките на 3 2 дни. Доста голяма сума и кога да го направим?'' - казах им да изчакат ден и тогава им се обадих да сменят. Спестиха към $ 8 000 - 10 000 за 1 ден. Викам си, ще се сетят да се обадят - къде да ти приведем за услугата. Нанай.... Оставих ги. След месец ме вижда единия ''Защо не се обаждаш?'' Ами зает съм човек... Толкова ми е за местните, ако ме разбираш През щепсела ми е
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                          Четох на скоро Смъртта на парите и Разрухата от Джеймс Рикърдс...Може би натам вървим
                          Не съм я чел, но ако мерките против тая корона се отменят - всичко ще се размине, стагфлацията ще спадне и няма да има причина от качване на лихвите, защото облигациите пак ще започнат да се качват. В момента се пречи на търговията в света и тук, а това никога не е водило до нещо добро. Не е прогноза за нещо лошо, но в момента се събират облаци.
                          САЩ не ги мисля - те са кучета и колкото и да се дъвчат с руснаците и китайци малки си приличат с тях - като решат, бачкат като улави. Както и богати на ресурси държави, като Русия или арабите ще се разминат, но по бедните страни ще го отнесат (Турция е живия пример, който потъва не само заради Ердоган, а и заради кризата), а тук в Европа наистина ще ни тресне тежка форма на корона, ако се случи.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            кога робовладелец е плакал за робите си?
                            Всички дето изкарват/имат под милион годишно ще станат 100% зависими слуги на богатите или ще се върнат в 19 век но свободни
                            ...ама къде е гаранцията, че няма да бъдат още по-лесно оседлаеми?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Е..то между впрочем май е вярно, просто споделям че не ми изглежда да е сполучливо дългосрочно и едрия бизнес ще рони сълзи после.
                              кога робовладелец е плакал за робите си?
                              Всички дето изкарват/имат под милион годишно ще станат 100% зависими слуги на богатите или ще се върнат в 19 век но свободни
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Четох на скоро Смъртта на парите и Разрухата от Джеймс Рикърдс...Може би натам вървим
                                Ние вече сме стигнали, просто, мнозина имат проблем с осъзнаването.

                                Коментар

                                Working...
                                X