IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минимална пенсия - 490 лева, минимална заплата - 504 лева, добре ли е?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Брей? Още миналата година умнокрасивитета вдигна максималния осигурителен доход от 3000 на 3400, което си е едни 150 лева отгоре осигуровки за работодателя и работника. Е, така, за кеф - кво получавам срещу тях допълнително? Щото това са едни 1800 лева годишно - едно море да речем? Какво ми дават повече - по-бързо ме обслужване от администрацията ли, преференция, като вляза в болница ли, или, може би, децата ми са с предимство за деЦка градина или училище? Какво?

    Това, че на запад е още по-зле положението в тази насока, не е оправдание! Щото малко се получава като с твоя любим руский мир - ситуацията е в "новоосвободените земи" е зле, ама в останалата Украйна е още по-зле. Баси избора!
    Ще ти дават ПЕНЦИЯ ве. Ти какво искаш от пенсията ти да правят пътища?
    Кат се пенсионираш ще ревеш що вземаш 1500лв пенция.
    И макс осигурителен трябва да е 10к лева, 10 ПЪТИ минималния от 1000 лв дето трябва да е необлагаем.
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Брей? Още миналата година умнокрасивитета вдигна максималния осигурителен доход от 3000 на 3400, което си е едни 150 лева отгоре осигуровки за работодателя и работника. Е, така, за кеф - кво получавам срещу тях допълнително? Щото това са едни 1800 лева годишно - едно море да речем? Какво ми дават повече - по-бързо ме обслужване от администрацията ли, преференция, като вляза в болница ли, или, може би, децата ми са с предимство за деЦка градина или училище? Какво?

      Това, че на запад е още по-зле положението в тази насока, не е оправдание! Щото малко се получава като с твоя любим руский мир - ситуацията е в "новоосвободените земи" е зле, ама в останалата Украйна е още по-зле. Баси избора!
      За работника са 50 лв месечно. Но те осигуряват на 400 лв в повече. Което означава по-висока пенсия и по-високо обезщетение при временна нетрудоспособност заради болест,както и по-високо обезщетение при безработица.А и повече пари в личната партида в допълнителното осигуряване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Нито данъците, нито осигуровките са повишени на хората с високи доходи. Така че това са си твои интерпретации.Аз също получавам сравнително високи доходи и нали не мислиш, че искам да ми повишават данъците .Не е станало подобно нещо и няма индикации,че ще се случи.
        Брей? Още миналата година умнокрасивитета вдигна максималния осигурителен доход от 3000 на 3400, което си е едни 150 лева отгоре осигуровки за работодателя и работника. Е, така, за кеф - кво получавам срещу тях допълнително? Щото това са едни 1800 лева годишно - едно море да речем? Какво ми дават повече - по-бързо ме обслужване от администрацията ли, преференция, като вляза в болница ли, или, може би, децата ми са с предимство за деЦка градина или училище? Какво?

        Това, че на запад е още по-зле положението в тази насока, не е оправдание! Щото малко се получава като с твоя любим руский мир - ситуацията е в "новоосвободените земи" е зле, ама в останалата Украйна е още по-зле. Баси избора!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Ще напълнят България с всякаква паплач,само и само да не вдигнат заплатите мутробизнесмените като Домусчиев.Малко са ни циганите, та и още да докарат.
          По отношение на трудовата миграция от държави извън ЕС според мен само ИТ сектора в България ще се възползва реално.

          Останалите индустрии в България буквално следват принципа "Хем боли и хем сърби" по повод трудовата миграция от държави извън ЕС, защото наистина ги е страх да наемат десетки хиляди служители от много бедни държави в Третия Свят и затова си търсят всякакви смешни оправдания с уж недостатъци на Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност.

          Данните на Изпълнителна агенция Главна инспекция по труда са доста показателни:
          - през 2013г. са били издадени едва 1,600 рарешения за постъпване на работа за лица под 18 годишна възраст
          - през 2022г. вече са били издадени 11,933 рарешения за постъпване на работа за лица под 18 годишна възраст


          https://www.gli.government.bg/bg/taxonomy/list/371
          Last edited by Creativity; 05.02.2023, 19:08.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Creativity Разгледай мнение
            Бизнесът иска облекчения за вноса на работна ръка

            Бизнесът у нас страда от излишни административни ограничения при вноса на кадри, каквито липсват в ЕС. Сред тях са лимитът за наемане на чуждестранните работници, високите такси, дългите срокове за одобрение. Страната ни няма дипломатически представителства в държави, които са крупни износители на работна ръка като Киргистан и Бангладеш, съобщи във Варна председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев.

            Според него в момента преработващата ни индустрия има шанс да поеме редица дейности, които се местят от Русия, Украйна и Китай, но спирачка е именно дефицитът на кадри. „Недостигът на пазара на труда сега е около 200 000 души, но той ще расте, защото всяка година губим по 50 000 души по чисто демографски причини.

            https://trud.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D...A%D0%BA%D0%B0/


            Оплакването на българските фирми от лимита за наемане на чуждестранни работници от държави извън ЕС е неоснователно.

            Според Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност наетите граждани от държави от ЕС могат да са:
            - до 20% от персонала на фирма с 250 и повече и служители
            - до 35% от персонала на фирма с по-малко от 250 служители

            Относно таксата от 400 лв. за издаване както и за продължаване за разрешение за работа в България на гражданин на държава извън ЕС е факт, че тя не е променяна от април 2016г. Тогава минималната заплата беше едва 420 лв. на месец докато през 2023г. е вече 780 лв.

            По повод, че срокът за одобрение на разрешителното за работа в България от държави извън ЕС е 30 дни е изненадващо, че работодателите явно не разбират, че все пак служителите им от Третия Свят са главно от изключително бедни ислямски държави и затова кандидатите за работа от там трябва да бъдат проучени за връзки с терористични организации.


            https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2136803084
            https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134682112
            Ще напълнят България с всякаква паплач,само и само да не вдигнат заплатите мутробизнесмените като Домусчиев.Малко са ни циганите, та и още да докарат.

            Коментар


            • Бизнесът иска облекчения за вноса на работна ръка

              Бизнесът у нас страда от излишни административни ограничения при вноса на кадри, каквито липсват в ЕС. Сред тях са лимитът за наемане на чуждестранните работници, високите такси, дългите срокове за одобрение. Страната ни няма дипломатически представителства в държави, които са крупни износители на работна ръка като Киргистан и Бангладеш, съобщи във Варна председателят на УС на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев.

              Според него в момента преработващата ни индустрия има шанс да поеме редица дейности, които се местят от Русия, Украйна и Китай, но спирачка е именно дефицитът на кадри. „Недостигът на пазара на труда сега е около 200 000 души, но той ще расте, защото всяка година губим по 50 000 души по чисто демографски причини.

              https://trud.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D...A%D0%BA%D0%B0/


              Оплакването на българските фирми от лимита за наемане на чуждестранни работници от държави извън ЕС е неоснователно.

              Според Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност наетите граждани от държави от ЕС могат да са:
              - до 20% от персонала на фирма с 250 и повече и служители
              - до 35% от персонала на фирма с по-малко от 250 служители

              Относно таксата от 400 лв. за издаване както и за продължаване за разрешение за работа в България на гражданин на държава извън ЕС е факт, че тя не е променяна от април 2016г. Тогава минималната заплата беше едва 420 лв. на месец докато през 2023г. е вече 780 лв.

              По повод, че срокът за одобрение на разрешителното за работа в България от държави извън ЕС е 30 дни е изненадващо, че работодателите явно не разбират, че все пак служителите им от Третия Свят са главно от изключително бедни ислямски държави и затова кандидатите за работа от там трябва да бъдат проучени за връзки с терористични организации.


              https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2136803084
              https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134682112

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Хайде бе, всички произвеждали стока за 10к, а получавали само 1к
                Тъй и не разбрах колко произвежда едно ченге със шкембе, което по цял ден си вози шкембето в патрулката.
                ХАПА, къде отиде, хахаха, че в коя държава някой полицай произвежда нещо, хайде върни се в основи на икономическата теория, урока за бюджета на държавата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  от най-бедните работещи.
                  Я кажи работодателя от какво печели?
                  Работника му произвежда стока за 10к, а му дава 1к заплата ....
                  Хайде бе, всички произвеждали стока за 10к, а получавали само 1к
                  Тъй и не разбрах колко произвежда едно ченге със шкембе, което по цял ден си вози шкембето в патрулката.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    И откъде ги вземат?
                    Сигурно си ги печатат в мазето?
                    Нито данъците, нито осигуровките са повишени на хората с високи доходи. Така че това са си твои интерпретации.Аз също получавам сравнително високи доходи и нали не мислиш, че искам да ми повишават данъците .Не е станало подобно нещо и няма индикации,че ще се случи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      И откъде ги вземат?
                      Сигурно си ги печатат в мазето?
                      от най-бедните работещи.
                      Я кажи работодателя от какво печели?
                      Работника му произвежда стока за 10к, а му дава 1к заплата ....
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        В последните години емигрират основно ниско образовани,включително много цигани. Които са нископлатени .
                        И никой не взема от заплатата на квалифицираните. Това са си твои мисли, които не отговарят на истината.
                        И откъде ги вземат?
                        Сигурно си ги печатат в мазето?
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Като гледам през последните 10 години минималната заплата в бг все се е увеличавала.
                          Е да ама графиката показва, че и емиграцията от бг се увеличава всяка година. И особено през последните две години. Явно логиката ти не действа.
                          Не си мислете, че хората са толкова прости - такива малоумни комунистически мерки - да вземем от заплатата квалифицирания, за да дадем повече на мързела и некадърника никога не са работели, нито пък ще проработят...
                          В последните години емигрират основно ниско образовани,включително много роми. Които са нископлатени .
                          И никой не взема от заплатата на квалифицираните. Това са си твои мисли, които не отговарят на истината.
                          Last edited by aleks262; 05.02.2023, 12:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            В НИКОЯ развита държава по света високоплатените не плащат ДОД от 10 процента, а много повече. Така че желая ти приятно пътуване и още по приятни изживявания,когато на края на всеки месец ти вземат по 40 процента от заплатата за данъци.
                            Като гледам през последните 10 години минималната заплата в бг все се е увеличавала.
                            Е да ама графиката показва, че и емиграцията от бг се увеличава всяка година. И особено през последните две години. Явно логиката ти не действа.
                            Не си мислете, че хората са толкова прости - такива малоумни комунистически мерки - да вземем от заплатата квалифицирания, за да дадем повече на мързела и некадърника никога не са работели, нито пък ще проработят...

                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                              Тая тема е преливане от пусто в празно. Затова съм аут.
                              Изводът от всичко това е, че за високо-квалифицираните, добре образовани професионалисти, оптималният избор и вариант е да напускат и да се махат от българия за
                              да не издържат чрез заработеното от собствените им усилия, труд и способности необразовани тъпаци, мързели и неуки некадърници в бг...
                              С такъв малоумен закон накрая се получава, че тъпак, некадърник и пияница ще получават почти колкото образован професионалист...

                              То тогава въобще се губи всякакъв смисъл да трошите време, нерви, пари и години от живота си да учите в бегетовицата...
                              В НИКОЯ развита държава по света високоплатените не плащат ДОД от 10 процента, а много повече. Така че желая ти приятно пътуване и още по приятни изживявания,когато на края на всеки месец ти вземат по 40 процента от заплатата за данъци.
                              Които ще отидат за социални помощи на бежанците от Африка и Азия. Наистина много справедливо .
                              И да отговаря на обвиненията в комунизъм-аз не одобрявам нито високите данъци, нито хрантутенето на здрави хора на социални помощи.
                              Last edited by mirodes; 05.02.2023, 12:17.

                              Коментар


                              • Тая тема е преливане от пусто в празно. Затова съм аут.
                                Изводът от всичко това е, че за високо-квалифицираните, добре образовани професионалисти, оптималният избор и вариант е да напускат и да се махат от българия за
                                да не издържат чрез заработеното от собствените им усилия, труд и способности необразовани тъпаци, мързели и неуки некадърници в бг...
                                С такъв малоумен закон накрая се получава, че тъпак, некадърник и пияница ще получават почти колкото образован професионалист...

                                То тогава въобще се губи всякакъв смисъл да трошите време, нерви, пари и години от живота си да учите в бегетовицата...

                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X