IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идея за борба срещу укриването на данъци

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Shadow1 - отговор ли чакаш или въпрос ?
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Радвам се че съм получил толкова отговори, прочетох всички. Темата малко се е отклонила от първоначалния фокус но е разбираемо. Основно мненията са: Че има по-сериозни проблеми, и че с това което предложих може да се злоупотреби.
      Започвам с първото: Съгласен съм, не съм от вчера. И аз го виждам. Имам идея която може да помогне там но не виждам как мога да я реализирам в момента, проблема е по-труден за решаване и трябва воля от високо ниво за да се започне. Но да довърша този въпрос сега, понеже не смятам да го оставя така половинчато само с писането на тази тема. В тази връзка формулирах предложението и го пратих до НАП тази вечер, ако на някой му е интересно мога да споделя какво ще ми отговорят, в случай че го направят изобщо. А че може да се злоупотреби - и аз си го мислех този проблем. Но би трябвало да може да се минимизира като се доуточнят детайлите за това как би работила подобна система.
      Last edited by Shadow1; 28.02.2019, 00:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        От прочетеното дотук в темата мога да обобщя - повечето са съгласни, че данъците трябва да се плащат..... ама трябва да са сигурни , че другите го правят. Има ли смелчаци , кой ще почне пръв
        п.с. Аз по неволя си ги плащам - щото работя на трудов договор ...
        Да, така е, но ...
        има доста по-важни теми за разговор.
        Ето, например днес като по поръчка, излиза този материал:

        Прочети още на: https://www.dnes.bg/eu/2019/02/27/by...a-raste.403267
        където аз разчитам практически едно единствено изречение, което звучи що-годе позитивно, пък и почти точно в обсъжданата тема. Освен това подсказва, че в тази област няма драстични проблеми:

        "Известни успехи се отчитат в събираемостта на данъците, оценка на активите на банките, подобряване на уменията, получавани в училище,"

        От другата страна са ... вие сами ще си прочетете и ще анализирате обществените послания.

        Изненадата съм оставил за края. Материалът от 80 страници и съответното му журналистическо отразяване имат претнецията и амбицията да казват "цялата истина" за България.
        А моята скромна версия е, че те дори не се докосват до сърцевината.



        Коментар


        • От прочетеното дотук в темата мога да обобщя - повечето са съгласни, че данъците трябва да се плащат..... ама трябва да са сигурни , че другите го правят. Има ли смелчаци , кой ще почне пръв
          п.с. Аз по неволя си ги плащам - щото работя на трудов договор ...
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            По темата :

            На събрание на земеделска кооперация станал Иванов и казал:
            - Гопода съкооператори, дайте да работим и в съботите да компенсираме загубите от сушата!
            Станал Петров след него:
            - Господа, дайте да работим и съботите, и неделите да компенсираме загубите от сушата и да имаме някаква печалба!
            Станал последният и казал:
            - Господа, дайте да работим денонощно, за да няма ражджаемост и да не се раждат такива пу*ки като Иванов и Петров.
            Всъщност класиката по времето на соца беше "Дайте да дадем" хахахаха Наааа, най-дългия от трите! Ай стига даване ей - така, да не сме ятаци на олигархията я

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              общината е част от държавата и при работещо електронно правителство не е толкова сложно да се измисли система..особено ако ще накара 1+ милиона потребители да си искат касовите бележки.
              то всички сме част от държавата ама не ни е позволено да събираме данъци

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Баценка, с това, де си го написал, абсолютно се изживяваш като един друг Алеков герой - Ристу, дето станал Христофор...
                Пази боже сляпо да прогледа!!!
                От устата на Ганьо звучи като комплимент хахахаха

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Кретенче, трай си и няма да пострадаш!
                  Иначе, не гарантирам.
                  Иначе същото, умрел е някой за гаранциите ти

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    По темата :

                    На събрание на земеделска кооперация станал Иванов и казал:
                    - Гопода съкооператори, дайте да работим и в съботите да компенсираме загубите от сушата!
                    Станал Петров след него:
                    - Господа, дайте да работим и съботите, и неделите да компенсираме загубите от сушата и да имаме някаква печалба!
                    Станал последният и казал:
                    - Господа, дайте да работим денонощно, за да няма ражджаемост и да не се раждат такива пу*ки като Иванов и Петров.
                    Протоколен, готина история, ама нашите младежи може и да не я разберат. Не познават времената, в които все двигаха лозунги: Дайте, другари, да дадем! Сещам се и за някакви други мерки, които не са баш смислово продължение на твоята история, но тематично могат да ни подскажат някои неща:

                    Станал там поредният член-кооператор и предложил:
                    - Господа, нека да регистрираме един сайт, в който като на стената на срама ще висят имената на тези адвокати, които отказват да предадат клиентите си.
                    Хич не си правете илюзии, елементи от това с адвокатите вече се случват!

                    Друго предложение: Кожните лекари да докладват за случаите на гонорея и други срамни и опозоряващи болести. Иначе - линч!
                    Това все още го няма!

                    Друго предложение: Ако мъж и жена се регистрират в една стая в хотел, но автоматичната система не регистрара брак или фактическо декларирано съжителство, информацията да се използва за изнудване и нарицание на нереза.
                    Елементи за случването на това са заложени. Уж ще борят сивия хотелски сектор, но някога могат да почукат н авратата ти и рекат: Абе, отворко, ти май в много скъпи хотели отсядаш! Сори момчета, мераклии - ако вече тръгнете да водите булка в хотел, да знаете от батко си, че трябва да се правят в аванс две резервации за две стаи от различни АйПи, иначе няма никаква гаранция, къде ше иде складираната информация и кой ще я ползва. Плащането - в брой, ама въобще не е ясно още колко време ще може.
                    Last edited by nachev; 27.02.2019, 17:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Абе, хора!
                      Аз май всъщност не разбирам как може в главата на един редови гражданин да се появи идеята за подпомагане на данъчните органи в тяхната "борба срещу укриването на данъци". Пак ли битки за висши каузи!?
                      Някак самонадеяно ми звучи и ми навява мисли и усещания, че обитаваме различни светове и времена, пък и най-общо казано пространства. Като думата пространство следва да се тълкува максимално разширително.
                      Не ме разбирайте криво! В едни хипотетично морално пространство лоялността ще бъде едни водещ приоритет.

                      Далеч по-занимателно упражнение, което да вълнува мислите и емоциите на гражданите би следвало да бъде - акцент върху контрола на харчене на обществени пари. Необходимо ли е сега да се дават примери, да се правят внушения или спекулации по повод на тази страна на нещата? И то баш у нас!

                      Вие не знаете, не разбирате и не усещате ли, че са ни прищипали отвсякъде до положение, че вече почти не може да се мърда. За дишането - не знам.И всичко това заради едната любов и грижа, извисеност и лоялност!
                      А За какво Ви говори обстоятелството, че от следващата година се готви въвеждане на премахване на личните декларации. Те ще ни ги пишат. Ние може да проверим и да допълним, ама то моженето е почти като неможенето. Хайде сега, моля, поразсъждавайте за същността на това явление, но също и за съдържателни и практически последици.

                      Чрез телефоните, банковите карти, чипове, видеонаблюдението и по други способи се упражнява все по-брутален контрол върху всичко. Буквално на крачка сме от наистина всичко в най-големи детайли. Пак заради същата "борба" сега въвеждат система за единна база данни дори за отсядане в хотел.
                      Имам чувството, че някои не подозират, какво точно значи това. Изненадан съм от констатацията, че има кръг вярващи, че тук и сега всичко това се случва основно в наш интерес?!
                      По темата :

                      На събрание на земеделска кооперация станал Иванов и казал:
                      - Гопода съкооператори, дайте да работим и в съботите да компенсираме загубите от сушата!
                      Станал Петров след него:
                      - Господа, дайте да работим и съботите, и неделите да компенсираме загубите от сушата и да имаме някаква печалба!
                      Станал последният и казал:
                      - Господа, дайте да работим денонощно, за да няма ражджаемост и да не се раждат такива пу*ки като Иванов и Петров.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
                        Има една приказка за шопа с кожуха,вятъра и слънцето,които се обзаложили кой ще му го свали....Ако целта е наистина да се съберат повече данъци от малкия бизнес е много по удачно не да ги тормозят с нови и нови нормативни тежести,а да ги обложат с един данък-патент,както е в Турция.Малки бизнеси-магазини,занаятчии и т.н в които са заети само един човек или и членове на семейството му се облага с данък определен от общината.Няма касови апарати,няма счетоводство и т.н.Сега малките фирми дават много пари на счетоводители,на фирми за обслужване на КА,а и периодично се охарчват за нови КА.Да не говорим,че едно хранително магазинче например,което продава 100тина артикула за да отговори на изискванията в касовия бон да се отразява всяка стока трябва да има връзка с компютър и съответно спец. софтуер.Патентните данъци сега са нищожно малки в сравнение с другите разходи.Размера на патента може да се определя по много критерии,но важното е,че ще се събира ефективно и евтино,както за НАП,така и за обществото.Сега НАП харчат много средства за ревизии и не е много ясно има ли изобщо фискален ефект да се тормозят малките фирмички.Ще се освободи и ресурс за контрол над големите фирми.Сигурен съм,че едно магазинче от 20 квм,което сега плаща 200 лв. /год патент,с кеф ще плаща 1000-1500 лв. и да може да работи без КА и без да се притеснява от НАП. Осигуровките са отделно.
                        Струва ми се обаче,че целта не е да се събират повече приходи от малките,а да се закрият,за да не конкурират големите търговци-веригите.За веригите новите изисквания са добре дошли.Всеки лев похарчен за ново оборудване и софтуер ще се върне многократно от нарастване на клиентите и от увеличението на цените.От известно време забелязвам колко са надути цените във веригите.Преди там беше по-евтино от кварталните магазини.
                        + 1

                        накрая след всичкото събиране идва патрон Х , който се отчита на баш Патрона и вкарва един кораб нещо си... което носи щета на бюджета, колкото малките търговци от една област не могат да 'укрият'... да не говорим за харчовете за лимузини, раздут щат, кражби през инфраструктурни проекти и тн... телкове и изхранване на кафявите електорални единици (от избори до избори) да не говорим

                        после нямало кой да работи...ми как ще има като всичките братчеди са на служба някъде на държавна хранилка.

                        общо взето държавата се дели на две

                        хора на държавна,общинска.(мутрофирмена) работа + електорални единици, които живеят от детски, помощи, неплащане на данъци и такси

                        хора заети в частния бизнес и изхранващи горната група...

                        нормално е държавната група да стиска за гушата частния бизнес , за да има повече за харчене, НО идва момент когато частния бизнес колабира...и тогава се оказва, че не може една крава да я ползваш и за месо и за млеко едновременно.
                        Last edited by bertram; 27.02.2019, 16:14.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Във ваш е хахахаха, ама дефинирай кои сте вие Щото в тази държава има и ние, и вие.
                          Кретенче, трай си и няма да пострадаш!
                          Иначе, не гарантирам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                            Докато мафията е окупирала държавата няма никакъв смисъл да се плащат данъци в България. Парите ви потъват по разни партийни каси и се усвояват от разни дърти партийни номенклатури, или се прахосват за цели взводове охрана на угоените задници на такива идиоти като Бойко, Цецкоу, Цецка, Пеевски, Местаня, Доганя и т.н... Като гледам дебелия задник на Бойко(може би вече трябва да му викаме Лойко?), той добре се е угоил от данъчните приходи за 10 години, а какво да кажем за Пеевски, Каракачана, Христо Бисеров, Доганя и другите известни и неизвестни далавераджии...

                            Системата на управление в България е безвъзвратно остаряла, порочна, не е реформирана от 40-50 години, докато не се реформира тая антика за да заработи ефективно в полза на народа, плащането на данъци е като наливане на вода в пробита каца. Парите от данъците ви ги крадат за лична облага и нищо повече. Понятието "народен представител" отдавна е изкривено и загубило смисъл, населението съзнателно се заблуждава - всъщност онези в парламента, които прибират данъците не са никакви народни представители, а са партийни представители, работещи за лична облага.
                            Докато не се реформира и обнови системата на управление в България, най-добре да не се плащат данъци, да се работи в сивия сектор или бизнесите да се изнесат в Румъния, за да не може българската мафия да ги докопа...
                            Хехе, ето още един типичен представител. Понеже, за разлика от много други, не се гнуся да пътувам с градския транспорт, нищо че имам две коли и се глася да купя трета (имам гаражи за всички и не пракирам като селяк в парка на принципа, че щом друготе паркират, и аз трябва да го правя, зер парк е съкратено от паркинг), та там често срещам подобни индивиди - те пътуват без билетче, а когато дойде контрола, или бягат като луди (да видиш 40 годишен шопар да си клати мазния задник е голяма гледка), или най-невъзмутимо отбелязват, че те не дупчели, щото и циганите не дупчели.
                            Логика?!?!?!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Епа да ти кажа - аз плащам 5%, така че е двойно на българския. Ама надолу. Щото в дойчландия сме загрижени да си връщаме данъците - което е леко трудно, почти невъзможно в Булгаристан

                              П.С. вие сте диви селяни, спор няма. И сте потомци баш на Ганя и Андрешко. Дойчовците са друга бира, особено в западната част - добре установени правила, правещи Андрешко да изглежда обикновен смотаняк - а бай ти Ганя амбулантен търговец на дребно. Затуй сте на тоя хал и никой не ви ще никъде, даже бежанците ви заобикалят щото сте по-зле от тях. Жик-так
                              Баценка, с това, де си го написал, абсолютно се изживяваш като един друг Алеков герой - Ристу, дето станал Христофор...
                              Пази боже сляпо да прогледа!!!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Докато мафията е окупирала държавата няма никакъв смисъл да се плащат данъци в България. Парите ви потъват по разни партийни каси и се усвояват от разни дърти партийни номенклатури, или се прахосват за цели взводове охрана на угоените задници на такива идиоти като Бойко, Цецкоу, Цецка, Пеевски, Местаня, Доганя и т.н... Като гледам дебелия задник на Бойко(може би вече трябва да му викаме Лойко?), той добре се е угоил от данъчните приходи за 10 години, а какво да кажем за Пеевски, Каракачана, Христо Бисеров, Доганя и другите известни и неизвестни далавераджии...

                                Системата на управление в България е безвъзвратно остаряла, порочна, не е реформирана от 40-50 години, докато не се реформира тая антика за да заработи ефективно в полза на народа, плащането на данъци е като наливане на вода в пробита каца. Парите от данъците ви ги крадат за лична облага и нищо повече. Понятието "народен представител" отдавна е изкривено и загубило смисъл, населението съзнателно се заблуждава - всъщност онези в парламента, които прибират данъците не са никакви народни представители, а са партийни представители, работещи за лична облага.
                                Докато не се реформира и обнови системата на управление в България, най-добре да не се плащат данъци, да се работи в сивия сектор или бизнесите да се изнесат в Румъния, за да не може българската мафия да ги докопа...
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X