IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук се повтаря историята със Шенген..Ще стане, ама друг път.. Аргументи много- бедност, липса на независима БНБ, дисбаланси, правов ред..

    ДА ЖИВЕЕ СТАБИЛНАТА ДЪРЖАВА НА ГЕРБ..

    Коментар


    • Тук макроикономиката не играе . Всичко се свежда до политика. Покрай проблемите с периферията на еврозоната. И понеже тези проблеми не са въобще решени и бъдещото е несигурно. На политическо ниво сега се чудат кво да правят с проблемните страни. Пък да вкарват нов таралеж у гащитите от периферията на европа при това балкански хич не им се ще. Решението на евро бюрократите ще се определи от това как ще протекат процесите в Италия и суверенният и дълг. Ако там има ескалация , това ще окаже негативен ефект на преговорите с България за членство.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от al64ad

        като сме толкова стабилни защо ревем за 15 % при ERM даже
        п.п 170 % ама на M1
        To ако е 15% ще викаме ура бе. До колкото знам Дания са при 2.2% или нещо от сорта. Но максимума по документи е до 35% аз се чудя нашите защо само на 15% са се навили.
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Ако не ти е проблем, може ли да обясниш по-подробно за дисбалансите и защо не ни искат?
          Frosty в Милано Coca-Cola 0.5l 2.50 euro в BG 50 евро цента ? Тая работа как става
          http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

            чак пък грам да не разбирам.... както и да е. Ти избощо чете ли статията за какво предупреждават? Посочваш за мвф, което признавам си не съм наясно. Останлото не ми се струва особено коректно.

            Може да се обединим около извода, че и аз предпочитам ЕЦБ пред БНБ....
            Просто коментара ти ми се видя малко страннен иначе да всички мисля сме на мнение че предпочитаме ЕЦБ. Не беше заяждане просто исках да изясня някой моменти около това кандидатстване.
            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • Спящият бик,Това шефа на БНБ мисля го каза още отдавна, че няма позволи да махат борда до официалното приемане на еврото. Т.е. през времето през което чакаме в ЕРМ2 борд ще има. Това поне си спомням, че имаше подобно изказване когато тръгнаха спекулации....
              Last edited by pepe1234; 09.07.2018, 17:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение
                мдаа ,затова не пиша от 5 години тук....
                господа професорите са пратени да ни обяснят кът на пожарникари за какви "дисбаланси" ни говорят в докладите ....и защо не ни искат ....
                но ако пазарлъка с банковият съюз може се уреди ,"оправянето " на дисбалансите е политичесщо самоубийство...,да не кажа буквално самоубийство за ненаялите се....
                затова е тоя рев ....
                Ако не ти е проблем, може ли да обясниш по-подробно за дисбалансите и защо не ни искат?
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • мдаа ,затова не пиша от 5 години тук....
                  господа професорите са пратени да ни обяснят кът на пожарникари за какви "дисбаланси" ни говорят в докладите ....и защо не ни искат ....
                  но ако пазарлъка с банковият съюз може се уреди ,"оправянето " на дисбалансите е политичесщо самоубийство...,да не кажа буквално самоубийство за ненаялите се....
                  Ня кои си мислеха ,че номерът ще мине лесно
                  но получават отговори в техния си стил-"нищо лично просто бизнес"
                  затова е тоя рев ....
                  Last edited by al64ad; 09.07.2018, 17:50.

                  Коментар


                  • Ангарски: Излизането от валутния борд само с приемане на еврото!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                      Като грам не разбираш от Макроикономика защо се опитваш ?
                      чак пък грам да не разбирам.... както и да е. Ти избощо чете ли статията за какво предупреждават? Посочваш за мвф, което признавам си не съм наясно. Останлото не ми се струва особено коректно.

                      Може да се обединим около извода, че и аз предпочитам ЕЦБ пред БНБ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Е какво не разбираш, освен позитивите при приемане на еврото, които според мен са много повече от негативите. Когато приемеме еврото нама да има нужда от парите за гарантиране на борда и те ще могат да бъдат използавни от държавата. Т.е. един огромен блкиран финансов ресурс ще е свободен, затова пречи борда. Въпроса е за какво ще се ползва този ресурс, дали ще се изцоца или ще бъде целенасочено разходван т.е. разумно инвестиран в бъдещо развитие на държавата. Много много не вярвам да се случи втрото, т.е. ще изцоцат парите, но приемането на еврото ще е надхвърли негативите дори и от това. Това ми е личното мнение, в бъдещето никой не може да вижда..... Дали ще се разпадене ЕС или НАТО или мигрантите и мангалите ще ни завладеят кой знае....

                        Извинявай сега като прочетох пак май питаш друго. Значи борда гарантира това, че сме вързани с еврото, германия указва натиск на цялото ЕС точно през производителността, т.е. на такава производителност би следвало да отговарят други по-високи заплати, което те обаче не правят - не качват заплатите. По този начин всички държави от ЕС се оказват донор на Германците и до голяма степен рано или късно влизат в тези дългови кризи... може би не съм съвсем точен в разясненията, но нито съм в академич ните среди за да се занимавам с подобни теории, нито практикувам подобен вид анализи на макроикономическо ниво. Но в статията конкретно, за да има смисъл от предупреждението на професорите, трябва независима валута, която ние нямаме, тъй като имаме валутен борд. Т.е. да можем да обезценяваме валутата, като турците например.

                        Та в случайя горе с приемането на еврото бордасе явява просто просто пречка еза едни пари пари дето трябва да се освободят. А в случая, за който предупреждават професорите трябва независим лев, защото зависим лев с борд е равносилно на прието евро, за това за което предупреждават и е все тая.
                        Като грам не разбираш от Макроикономика защо се опитваш ?

                        Има една поредица клипчета в youtube how money works намери си я и изгледай ще си отговориш на доста въпроси защо ни пречи борда (hint няма нищо общо с парите блокиране за гаранция).

                        За да ти го обясня с прости думи приеми че тези пари за борда са като парите ти в банката те си стоят там. Но банката е навита докато ти си държиш парите на депозит да ти дадът едни други да си харчиш при примерно 2% по-ниска лихва. Това направи за нас през 1997-ма МВФ даде ни едни пари назаем срещу тези 25 милиарда лева дето крепят борда. Ние си ги държим и докато си плащаме вноските към МВФ драма няма. В случей че спрем да си плащаме вноските МВФ ни прибира 25-те милярда и кой от къде е.

                        Алтернативният вариант е ние си погасяваме всички вземания от МВФ на куп и излизаме от борда.

                        Нито едно от тези условия не е изпълнено.

                        Обаче идеята за влизане в еврозоната ни позволява ЕЦБ да дойде да върне парите на МВФ и да ни даде евраци на място тия кирливи 25 милиарда лева. При какъв курс обаче е въпроса който всички си задават включително и ЕЦБ. Е те тоя пазарлък сега го играят Боко и ЕЦБ.

                        От там нататък вие си знаете. Професорите предопреждават защото тази схема не е добре за никой освен за Боко и ЕЦБ и то само частично за първият все още не е ясно колко ще крадне ама неговите "приятелки" като Цвети, Гинка и тн ще са на далавера тях не ги мисли.

                        И това е в общи линии макроикономическата идея просто за да си контролираме курса ни трябва централна банка аз някак си предпочитам ЕЦБ да контролира курса на Еврото и с него да си купувам Кола от колкото БНБ да го контролира че тях ги знаем една банка не могат опазят пък цяла валута.
                        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                        Коментар


                        • Е какво не разбираш, освен позитивите при приемане на еврото, които според мен са много повече от негативите. Когато приемеме еврото нама да има нужда от парите за гарантиране на борда и те ще могат да бъдат използавни от държавата. Т.е. един огромен блкиран финансов ресурс ще е свободен, затова пречи борда. Въпроса е за какво ще се ползва този ресурс, дали ще се изцоца или ще бъде целенасочено разходван т.е. разумно инвестиран в бъдещо развитие на държавата. Много много не вярвам да се случи втрото, т.е. ще изцоцат парите, но приемането на еврото ще е надхвърли негативите дори и от това. Това ми е личното мнение, в бъдещето никой не може да вижда..... Дали ще се разпадене ЕС или НАТО или мигрантите и мангалите ще ни завладеят кой знае....

                          Извинявай сега като прочетох пак май питаш друго. Значи борда гарантира това, че сме вързани с еврото, германия указва натиск на цялото ЕС точно през производителността, т.е. на такава производителност би следвало да отговарят други по-високи заплати, което те обаче не правят - не качват заплатите. По този начин всички държави от ЕС се оказват донор на Германците и до голяма степен рано или късно влизат в тези дългови кризи... може би не съм съвсем точен в разясненията, но нито съм в академич ните среди за да се занимавам с подобни теории, нито практикувам подобен вид анализи на макроикономическо ниво. Но в статията конкретно, за да има смисъл от предупреждението на професорите, трябва независима валута, която ние нямаме, тъй като имаме валутен борд. Т.е. да можем да обезценяваме валутата, като турците например.

                          Та в случайя горе с приемането на еврото бордасе явява просто просто пречка еза едни пари пари дето трябва да се освободят. А в случая, за който предупреждават професорите трябва независим лев, защото зависим лев с борд е равносилно на прието евро, за това за което предупреждават и е все тая.
                          Last edited by pepe1234; 09.07.2018, 16:21.

                          Коментар


                          • pepe 1234

                            "не разбирам ,какво толкова им пречи борда.................и златен резерв стабилен си имаме.................."
                            Бойко Борисов
                            преди 10 на дни в емоционално изказване по темата за ERM 2
                            Last edited by al64ad; 09.07.2018, 15:12.

                            Коментар


                            • Абе това е ясно от поне 10 години, да германците не повишават заплатите и по този начин убиват всички останали в европа. Но това няма пряка връзка с ерм 2. Дотолкова доколкото имаме борд и валутата е практически вързана към еврото, то Германия си ни удря пак и нас. Т.е. невлизането в ерм 2 не е достатъчно, трябва да можем да обезценяваме лева, за да бъде точно изказването на тези двамата, т.е. трябва да падне борда, за да има значение за БГ това което тези приказват. И да трябва германия да започне да вдига заплатите сериозно, защото дълговата криза в ЕС е именно поради тази политика на Германия....То нали и затова се говори за европа на две скорости именно защото германците упорито отказват да вдигат заплатите и да намалят конкурентоспособността си и спрямо останалите в ЕС.
                              Last edited by pepe1234; 09.07.2018, 13:27.

                              Коментар


                              • Тези двамцата потвърждават едни мои подозрения ,че не само в банковият съюз е "проблема" .Вероятно има и нови поставени условия.....
                                http://epicenter.bg/article/Germansk...ta-/158612/4/0
                                не
                                П.П. мнението им за бъдещето на еврото не е по темата тук.
                                Last edited by al64ad; 09.07.2018, 12:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X