IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "...However, he added that the application will not be submitted unless he receives guarantees that Bulgaria’s entry in the banking union will be simultaneous to Bulgaria’s entry in the ERM-II."

    Хм!?... Не съм чул някой да му е гарантирал това на Борисов? Значи все още не би трябвало да има нищо подадено?!... Едно не разбирам - за какво им е на "Капитал" да потвърждават думите на Менда, уж казани по БНТ1 - били засекли информацията от още един източник?... Ама не казват кой е този източник!... Да не се окаже "питай брат ми - яланджията"!

    Коментар


    • Нищо не са подали, бе човек.
      Не може да се вярва на българските лъжливи медии и политици.
      Ето виж къде го прочетох, уж на 12 юли в четвъртък щели да подават кандидатура, но не било сигурно... може и да не подадат.

      Bulgaria needs to address some key issues in terms of stability in order to start its Eurozone integration process, Austria's finance minister Hartwig Loger
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Да не би пък наистина да са подали, но не искат да се чува, защото се притесняват, че ще ни откажат?... А те нямат готовност за действие при такъв вариант!

        Коментар


        • Официално нищо не са подали до сега.
          12 юли е следващият четвъртък. Хайде да видим дали тогава нашите ще подадат кандидатура за присъединяване или пак ще си намерят някакво тъпо извинение. Според мен ще стане второто.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • София е поискала членство и в чакалнята на еврото, и в банковия съюз. Решението ще дойде през юли

            Коментар


            • Ще видим до края на юли, ако ни отговорят, значи наистина сме подали заявка.
              Развръзката на тази драма се очаква на 12 юли. Надеждите на правителството са страната да получи ясен ангажимент от държавите в еврозоната, че левът ще се присъедини към ERM II в момента, в който България влезе и в "тясно сътрудничество", т.е. в банковия съюз. Шансовете не изглеждат големи.

              Май ще е през юли



              На 12 юли има среща на финансовите министри на страните от еврозоната, на която заедно с Владислав Горанов се очаква да бъдат "обсъдени детайлите по кандидатстването" (по Борисов). Тя ще е решаваща дали София ще получи конкретен политически ангажимент от страните в еврозоната и ЕЦБ да влезе в чакалнята в момента, в който Франкфурт е готов с предварителните проверки за Механизма за тясно сътрудничество (начинът за страните извън еврозоната да са в банковия съюз). По принцип тази фаза отнема минимум пет месеца, ЕЦБ може да изисква и допълнителна информация или да реши да проведе задълбочена оценка на институциите, които ще надзирава. Това обикновено са трите най-големи банки, но Франкфурт може да избере по своя инициатива да поеме и надзора над всяка друга банка в страната.
              https://www.capital.bg/politika_i_ik...ato_s_shengen/

              Коментар


              • Ако сега не използваме набраната инерция от уж успешното европредседателство, обричат ни завинаги да сме слуги в ЕС! Нещо повече - гравитацията ще ни извади от политическата безтегловност, в която се намираме и ще ни запрати със страшна сила надолу и назад - към Путинова Русия или Ердоганова Турция - някъде, където вече сме били и надежда никаква за нас няма! Това ще бъде национално предателство!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Има ли заявка ???

                  Председателят на бюджетната комисия към парламента Менда Стоянова заяви пред БНТ, че страната ни вече е подала заявката си за едновременно влизане в двата механизма. И повтори тезата на Горанов, че ако получим отказ, трябва да има мотиви защо. "Капитал" потвърди през друг източник, че Стоянова е права - България е подала заявка.
                  Нищо не са подали.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Има ли заявка ???

                    Председателят на бюджетната комисия към парламента Менда Стоянова заяви пред БНТ, че страната ни вече е подала заявката си за едновременно влизане в двата механизма. И повтори тезата на Горанов, че ако получим отказ, трябва да има мотиви защо. "Капитал" потвърди през друг източник, че Стоянова е права - България е подала заявка.
                    Нещо по-конкретно? Можеш ли да цитираш, защото аз нищо такова не намирам?...

                    Коментар


                    • Има ли заявка ???

                      Председателят на бюджетната комисия към парламента Менда Стоянова заяви пред БНТ, че страната ни вече е подала заявката си за едновременно влизане в двата механизма. И повтори тезата на Горанов, че ако получим отказ, трябва да има мотиви защо. "Капитал" потвърди през друг източник, че Стоянова е права - България е подала заявка.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                        СРОКЪТ ИЗТЕЧЕ!

                        ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОЙКО БОРИСОВ ПРОПУСНА И ПОСЛЕДНАТА ВЪЗМОЖНОСТ да изпълни обещанието си и не подаде документи за членство на България в ERM 2 (и Банковия съюз) до края на юни! Нещо повече - през този месец премиерът не спази и други две обещания - да подадем заявлението 10 дни по-рано, а вчера пък - да представи нашата кандидатура пред лидерите на еврозоната. Съдейки по (не)случилото се досега, вероятно Борисов няма да изпълни и последното си обещание - на събранието на колегите си от еврозоната на 14 юли (събота, национален празник на Франция) финансовият ни министър да подаде официално заявлението, подписано и от гуверньора на БНБ?!

                        ЗАЩО ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОЙКО БОРИСОВ НЕ СИ ДЪРЖИ НА ДУМАТА? Тук вече анализаторите могат да се развихрят, но аз ще се задоволя да направя само 4 предположения, колкото се очертава да бъдат и неизпълнените обещания:
                        1. Правителството се шегува с нас?
                        2. Правителството не е способно да се справи?
                        3. Правителството (каквито тези имаше още в началото) никога не е имало намерение да подава заявлението, защото това не отговаря на (частно)партийните му интереси?
                        4. Премиерът допуска, че ще му откажат и "няма топки" да защити националната ни кауза, независимо че удовлетворяваме всички формални критерии, т.е. можем да я защитим и пред съда?

                        Коя от четирите причини? Да ви кажа честно - не знам и не ме интересува! Очаквахме резултат, а РЕЗУЛТАТ НЯМА! Зает да спасява Западните Балкани, Европа и света от всевъзможни врагове, по време на българското европредседателство българският премиер Борисов не направи за своите избиратели и своя народ нещо съвсем простичко - да подаде едно заявление от наше име и да вземе входящ номер - ако не за Шенген, то поне за ERM-2! А специалистите твърдят, че такъв шанс през идните години няма да имаме!?...

                        Исторически моменти като този са като лакмус - тогава проличават и способностите, и куражът, и моралът... Народите или издигат на щит водача си и са готови да го следват в огъня, или... осъзнават, че от всеки пожарникар водач през огъня не става!
                        Нямам основание да променям и дума!... Засега...

                        Коментар


                        • Те ако бяха патриоти нямаше нацията да изчезва, нямаше населението да се топи с ударни герберастки темпове, монополи и олигарси да държат цялата икономика. Монополизирането и липсата на свободна пазарна икономика ще довършат България рано или късно.
                          Щом населението в България не ще еврозоната и Шенген, тогава за какъв чеп ни беше да влизаме изобщо в евросъюза??
                          Така само плащаме годишни такси за членство и обираме негативите, а не можем да се възползваме от позитивите.
                          И ако това ще е бъдещето на България - да бъде периферна западаща държавица - задния двор на Европа, тогава по-добре, който може още от сега да се изнася от тук.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                            Ако и на 12 юли нашите не ни пуснат кандидатурата, за мен значи са пълни мухльовци и некадърници, и нищо не става от тях.
                            Аз пък бих похвалил.че са патриоти ("О,Чудо на Чудесата" - как едно бездействие може да се окаже полезно за в бъдеще!).Изобщо съм противник за всичко което започва с представката евро-!
                            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                            Коментар


                            • "Няколко страни членки са против влизането на България в чакалнята..."

                              Хич не ме интересува кой бил против и кой за. Нашите ако са читави управници и не са марионетки на запада - нека да ни пускат кандидатурата и толкова. И после остава да чакаме 7-8-10 години окончателното ни приемане. А кой бил против или "за" мен лично не ме интересува. Това е наш избор, не техен.
                              Егати смотаняците, какво толкова се мотаят?! 10 години от както са на власт не могат да пуснат една кандидатура.
                              Винаги ще има някой против. То така ако чакат и след 50 години няма да влезем нито в Шенген, нито в еврозоната.

                              Ако и на 12 юли нашите не ни пуснат кандидатурата, за мен значи са пълни мухльовци и некадърници, и нищо не става от тях. Трябва да бъдат махнати и сменени с по-читави, по-енергични и оправни политици, които могат да ни вкарат в еврозоната. Иначе България ще си остане една периферна западаща държвица с прогресивно намаляващо население, докато изчезне съвсем от картата.
                              Last edited by Frosty; 06.07.2018, 11:42.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Няколко страни членки са против влизането на България в чакалнята на еврозоната

                                Коментар

                                Working...
                                X