IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • много добър преглед на ситуацията,която наподобява шенгенската сага.....
    а тук се спори за референдуми


    https://m.capital.bg/politika_i_ikon.../?ref=miniurl#
    Last edited by al64ad; 20.07.2018, 22:13.

    Коментар


    • Мисля че е прав, да задължаваме се да го приемем, но ние избираме кога тъй като няма ограничение във времето кога т.е. ние си решаваме. Може и след 200 години или 1000 когато си искаме...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
        Не може да има референдум за нещо, което сме поели като задължение в договора си за присъединяване към ЕС! Отчаяни са тези опити да се обърне назад колелото на историята.
        Кое сме приели като задължение в договора за присъединяването към ЕС? Въвеждането на еврото?

        Коментар


        • Не може да има референдум за нещо, което сме поели като задължение в договора си за присъединяване към ЕС! Отчаяни са тези опити да се обърне назад колелото на историята.

          Коментар


          • Именно заради това, че много хора предпочитат да вярват на слухове, имам опасения за резултата от един евентуален референдум. Ако се организира такъв, се надявам българите да се оповат на разума.

            Коментар


            • небанковият финансов сектор ще подлежи също на външен надзор
              . Това ме изненадва... Дали пък няма и КФН да замине, че и те са си за затваряне...

              България ще чака между пет и седем години за влизане в еврозоната, заяви пред Bulgaria ON AIR финансистът Емил Хърсев. Еврочиновниците имат навика да протакат, коментира той.

              Според него приемането на еврото е спъвано от администрацията, която няма ясна визия накъде върви.

              "Важно е за нас, че до една година ще влезем в чакалнята на еврозоната“, обясни проф. Христина Вучева, икономист и бивш финансов министър.

              „Ще имаме по-големи възможности да организираме по-добре всичко, свързано с банки и финанси. Лихвите ще станат по-стабилни, по-независими от приумиците на банките", каза тя.

              „Хората вярват на мълвата, а не на експертите", каза тя по повод опасенията в обществото за приемането на еврото.
              Last edited by pepe1234; 20.07.2018, 13:10.

              Коментар


              • Красен Станчев: "Засега България само е подала писмо за намерение, но не и заявление за членство в ERM II":
                Според икономиста най-голямото предизвикателство е, че членовете на еврогрупата невинаги разбират какво се случва в България

                Коментар


                • Според икономиста перспективата България да се отдалечи от политическото ядро на ЕС е най-значимият риск за икономиката

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Тва звездите ти го нашепнаха нали
                    не,второто доматИ ,от третият ред

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

                      Бат пешо ,май забрави кой ни помогна да не спечелят Данске и Комерца които "играха" срещу лева.Всъщност "помогна" е меко казано.....

                      А шансът да се случи хиперинфлация на лева ако не влезем в ЕРМ 2 ,срещу хиперинфлация на еврото е 1 000 000 000 къмто 1
                      Като гледам възрастта не прощава
                      Тва звездите ти го нашепнаха нали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Брей тоя сорос много магична сила му придавате на тоя изпедерастял дрътак.Не се плаши некролога му виси попикан от джоба.Те едни залагаха срещу лева ама загубиха.Не сме само ние с малка икономика така че не се плаши.Е ако се случи хиперинфлация на еврото тогава наистина ще протестираш ама не пред Господ
                        Бат пешо ,май забрави кой ни помогна да не спечелят Данске и Комерца които "играха" срещу лева.Всъщност "помогна" е меко казано.....

                        А шансът да се случи хиперинфлация на лева ако не влезем в ЕРМ 2 ,срещу хиперинфлация на еврото е 1 000 000 000 къмто 1
                        Като гледам възрастта не прощава
                        Last edited by al64ad; 19.07.2018, 18:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Види ми се обичаш да си прав... Ако си забелязал нито един дебат, нито един референдум не се е водил с аргументи на експертно ниво. Включително този за Белене, та вероятно там си бил експертно наясно, НО.... никой друг не разбра нищо от това. Опасявам се че и тук така ще стане...
                          Аз не знам дали съм прав за еврото казвам само че на мен не ми харесва тази идея.Но не се опитвам да я налагам.Нека има референдум и народа да си каже думата...Щото после той ще плаща сметката..Ми такива са ни експертите всезнайковци и хванати от горите кръстовищата и от кол и въже.Един дет разкарва банички хоп директор на АЕЦ после го титуловат експерт друг диплома няма министър после експерт.Какви екасперти са Трайчо Трайков Дилян Добрев и Валентин Николов?????Това че те дават по телевизора и разни неграмотни и подкупни джурналя те титуловат експерт не значи че си такъв...Какви експерти са агентите Алберт Ивайло и Сашо 11?Ами професора математик ми Райчев Стойчев Огнян Минчев Калин Янакиев????Ми Кольо Парамата.Фани единия удари другия....Разни медийни чекии....Каквато ни държавата такива и експертите

                          Коментар


                          • Види ми се обичаш да си прав... Ако си забелязал нито един дебат, нито един референдум не се е водил с аргументи на експертно ниво. Включително този за Белене, та вероятно там си бил експертно наясно, НО.... никой друг не разбра нищо от това. Опасявам се че и тук така ще стане...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                              Ох, кои точно решения ще вземат? Нали това се опитвам да тикажа, че с борда БНБ не може да взима никакви решения и да води парична политика. С ЕЦБ ще имаме поне такава макър и за цялата еврозона не специално за нас. И не говорим за политици говорим за Центална банка.

                              Колкото до политиците ти как вярваш да кажем 25 години на нашите? Те по-добри ли са?
                              Ха ха ха ти ме разсмиваш аз да вярвам на политик.По скоро бих повярвал на ром че ще ми върне парите ако му дам назаем отколкото на политик независимо дали е наш или чуждоземен.....Разликата е нашите са наблизо и кат видят сопата много бързо се променят.На Брюксел как ще извадиш сопата.Ако си мислиш че Брюксел ще се уплаши или впечатли от протести в София припомни си как си го местят от протестите в Гърция..
                              Last edited by RUBLA; 19.07.2018, 16:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Ми как какво те ще вземат решенията а ние ше изпълняваме.Не разбирам само защо толкова сляпо вярваш на европейски мазни политици джендъри
                                Ох, кои точно решения ще вземат? Нали това се опитвам да ти кажа, че с борда БНБ не може да взима никакви решения и да води парична политика. С ЕЦБ ще имаме поне такава макър и за цялата еврозона не специално за нас. И не говорим за политици, говорим за Центална банка.

                                Колкото до политиците ти как вярваш да кажем 25 години на нашите? Те по-добри ли са? Какво точно направиха за народа си?
                                Last edited by pepe1234; 19.07.2018, 16:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X