IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отказвам се не мога да споря с глупостта тя е непобедима.Спомням си подобните простотии когато влизахме в ЕС.И еврозоната ще е същото ако въобще ни приемат..А такъв бисер че който печати собствена валута не може да фалира не бях чел.Само не знам дали ще сме фалирали когато почнем да взимаме по петстотин трилиона лева заплата..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Ти четеш ли какво пиша изобщо?За да бъде една валута стабилна трябва да се спазват определени правила а не да се членува тук и там
      Да,да - чета!Правилата,които спазвахме 90-те години...Невероятни правила...Ние много обичаме правилата...Щял да спазва правила?!И няколко по-отворени международни спекуланти ,само на майтап и за часове,ще ни сринат и правилата и всичко....А пък някой по-голям батко,ако прецени че не слушкаме много,може и една цветна революцийка да ни спретне,от коята да се оттърсваме още няколко десетилетия....Примери да ти давам ли?Или ние сме застраховани?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
        Земята остави на мира за нея има кой да се грижи... България не е Гърция.Да не говорим че за Гърция фалита беше по добрият вариант.То не че не са фалирали...Като фалира Италия колко ще печатат какво ще стане с цените?Да ти таковам стабилната валута дето цените летят
        Къде са ти доводите за нечленство в еврозоната, казваш?
        Чувал ли си за, MOdern monetary theory....коя държава, която издава дълг в собствената си валута ще фалира, считай всяка страна членка за издател на дълг в собствената си валута и гарантирана подкрепа чрез ликвидност и ниска доходност до падежа от ЕЦБ, виж Япония, Виж САЩ, виж Италия,-правителствата издават дълг в собствената си валута, ЦБ купува този дълг и осигурява евтин ресурс и ликвидност....перпетум мобиле почти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

          А ако земята спре да се върти? Италия и Франция щели да фалират, те Гърция държат на къса каишка и не и разрешиха да фалира и да напусне еврозоната.....я виж япония с публичен дълг към БВП от над 200% дали може да фалира и ще си отговориш само....но щом минаваш в личностни нападки, значи нямаш добри доводи
          Земята остави на мира за нея има кой да се грижи... България не е Гърция.Да не говорим че за Гърция фалита беше по добрият вариант.То не че не са фалирали...Като фалира Италия колко ще печатат какво ще стане с цените?Да ти таковам стабилната валута дето цените летят

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

            А-ха....И ако излезем от ЕС ,ще имаме по-стабилна валута от еврото...Сууууупер...Златен лев,по-силен от долар,евро мевро и каквото там се сетиш....Ама пък, на кой му притрябвало да имаме стабилна валута...Я каква хубава инфлацийка си имахме 90-те години,еле пък виденовата зима....
            Ти четеш ли какво пиша изобщо?За да бъде една валута стабилна трябва да се спазват определени правила а не да се членува тук и там

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Замисли се кой взема решенията в еврозоната и познай кога ще гласуват нещо в полза на нашата икономика и против немската или френската. Ако Италия обяви фалит какво се случва с еврото?Ами Франция? Икономиките на страните са различни манталитета на хората е различен законите са различни,
              А-ха....И ако излезем от ЕС ,ще имаме по-стабилна валута от еврото...Сууууупер...Златен лев,по-силен от долар,евро мевро и каквото там се сетиш....Ама пък, на кой му притрябвало да имаме стабилна валута...Я каква хубава инфлацийка си имахме 90-те години,еле пък виденовата зима....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Никога не съм казвал че тук е кочина.По вероятно е бая да постоим в чакалнята ако изобщо ни вземат.Не знам колко е гадно в еврозоната знам че не ни трябва.Аргументи да излагам ли защо?
                Да,изложи си аргументите,да чуем ,как малка държава ,като България ще провежда абсолютно самостотелна политика без да се съобразява с никой...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение
                  https://www.facebook.com/grigor.lilo...65745700208019
                  Доста дълго, но и толкова интересно, а според мен също добре обосновано мнение по темата.
                  Кой беше Григор Лилов? Драскач на сензационни заглавия, за да продава ли?
                  Долното е от поста му, но не е вярно и на йота"
                  ..........КУРСЪТ НА ЛЕВА И ОБЕКТИВНОСТА .........
                  Често казано, ще преживеем, макар и с мъка, отклонения от курса от плюс и минус 15%.
                  Въпросът е каква спекулативна катастрофа ще ни сполети, когато тръгнем вече действително да въвеждаме еврото. Балтийските държави преминаха през такава спекулация и само чудото (масирана западна и скандинавска финансова подкрепа) ги спасиха от ситуацията на хиперинфлационен шок.
                  По замисъл родната трансформация също трябва да мине през такава колизия, която да изприщи ЕС, ЕЦБ и МВФ."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Прав си не ти трябват трябва ти мозък. Питам ако Германия реши да напусне еврозоната ние какво правим? Ако Италия и Франция фалират ще плащаме ли чужди дългове?Питам за един приятел
                    А ако земята спре да се върти? Италия и Франция щели да фалират, те Гърция държат на къса каишка и не и разрешиха да фалира и да напусне еврозоната.....я виж япония с публичен дълг към БВП от над 200% дали може да фалира и ще си отговориш само....но щом минаваш в личностни нападки, значи нямаш добри доводи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

                      Да, изложи защо не ни трябва еврозоната?
                      Замисли се кой взема решенията в еврозоната и познай кога ще гласуват нещо в полза на нашата икономика и против немската или френската. Ако Италия обяви фалит какво се случва с еврото?Ами Франция? Икономиките на страните са различни манталитета на хората е различен законите са различни,

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        Гърция, ако беше извън еврозоната, щеше ли да получи 300млр. помощ? (нашата цяла икономика няма 55млр.) а Кипър?

                        Хубаво ли е да имаш възможен гръб от стотици милиарди? И без него ще сме по-добре??? Ей тъй мисли на глас
                        Зазчо нимой се излага бе човек

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

                          ERM2 i еврозоната е да не зависиш от менти, черешки, тикви и т.н....
                          Ако имаш глава на раменете си, ще видиш брутните валутни резерви и платежния баланс и статиите му и динамиката им./...ще видиш при какъв курс влязоха Литва, Латвия и Естония и ще разбереш, че в ERM2 няма обезценяване на валут,,,,....ще погледнеш, че словашката крона даже поскъпна в ERM2 с над 14%

                          https://en.wikipedia.org/wiki/Europe...Rate_Mechanism

                          Ще погледнеш нивото на валутните резерви, отнесени към паричната база, ще видиш нивото на валутните резерви, отнесени към бВП, ще видиш валутните резерви отнесени към вноса и ще разбереш, че макропозицията на България е много по-добра от тази на Литва, Латвия, Естония преди и по време на ERM2 на тези страни и ще разбереш, защо левът не се очаква да поевтинява, а дори е подцененен.....
                          не ме интересуват менти, боко, черешки, искам по-голяма интеграция на финансовата ни система, защото тогава още по-малко ще ни интерусват въпросните.....
                          еврозоната= по-ниски транзакционни разходи (ръст от 0.5% на годишния БВП)+ по-висок кредите рейтинг/по-ниски лихви и по-евтини заеми, т.е. повече пари у джеба на Българина+покупки на ДЦК от ЕЦБ и подкреп на финансовата ни система при нужда+ по-голямо доверие в надзора.......

                          За да си направя правилните изводи не ми трябват световно неизвестните разказвачи Сарийски, Каролев, Панчев от ЕКИП, Кольо Парамов, дядки от БАН и синдикатите
                          Прав си не ти трябват трябва ти мозък. Питам ако Германия реши да напусне еврозоната ние какво правим? Ако Италия и Франция фалират ще плащаме ли чужди дългове?Питам за един приятел

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Никога не съм казвал че тук е кочина.По вероятно е бая да постоим в чакалнята ако изобщо ни вземат.Не знам колко е гадно в еврозоната знам че не ни трябва.Аргументи да излагам ли защо?
                            Да, изложи защо не ни трябва еврозоната?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              В темата имаше устойчива нагласа, че на нас нищо хубаво не може да ни се случи. Докато вероятността за влизане беше малка основната теза беше: "Тук е кочина и те никога няма да ни вземат". Когато вероятността за влизане започна да клони към сигурно, същите хора промениха посланието на "колко е гадно в еврозоната". Това е нормално защото влизането оспорва теорията, че тук е кочина. Други по-малко гласовити са оптимистично настроени защото считат, че това е поредната крачка към нормализиране на нещата в България" НАТО, ЕС, Еврозона, Единен банков надзор ...
                              Никога не съм казвал че тук е кочина.По вероятно е бая да постоим в чакалнята ако изобщо ни вземат.Не знам колко е гадно в еврозоната знам че не ни трябва.Аргументи да излагам ли защо?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                                Аз отново да напиша, че възлагате твърде големи надежди на Еврозоната и е твърде вероятно да останете разочаровани в един бъдещ ден. Може би някои от тези хора, които сега възхваляват Еврозоната, преди 16-17 години са коментирали как тук ще стане рай след приемането ни в Европейския съюз.
                                Не се безпокой идиоти в този форум колкото искаш.

                                Коментар

                                Working...
                                X