Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Продължавам да мисля, че министър Горанов и гуверньора трябва да договорят нисък диапазон на възможно отклонение от курса
    По-важно от политическата коректност е стабилността в странанта ни, особено, ако се зададат по-тежки години

    Ето и основанието

    (2006/C 73/08)

    ЕВРОПЕЙСКАТА ЦЕНТРАЛНА БАНКА (ЕЦБ) И НАЦИОНАЛНИТЕ ЦЕНТРАЛНИ БАНКИ НА ДЪРЖАВИТЕ-ЧЛЕНКИ, КОИТО СЕ НАМИРАТ ИЗВЪН ЕУРОЗОНАТА КЪМ 16 МАРТ 2006 Г. (НАРИЧАНИ ПО-ДОЛУ "НЦБ ИЗВЪН ЕУРОЗОНАТА"),

    като имат предвид, че:
    ......
    - съществува стандартен диапазон на колебание от ± 15 % около централните курсове;
    ......

    (4) Интервенцията следва да се използва като помощно средство заедно с други политически мерки, включително подходящи парични и фискални политики, благоприятстващи икономическото сближаване и стабилността на обменните курсове. Съществува възможността за координирана интервенция между границите на диапазона на колебание по взаимно споразумение, съгласувано между ЕЦБ и съответната участваща НЦБ извън Еурозоната, паралелно с други подходящи реакции в политиката на последната, включително гъвкавото използване на лихвените нива.

    (5) Необходимо е да се даде възможност за достатъчна гъвкавост, по-специално, за да има място за различните степени, темпове и стратегии на икономическото сближаване на държавите-членки извън Еурозоната.

    (6) Настоящото споразумение не изключва сключването на двустранна основа на допълнителни споразумения относно диапазоните на колебание и интервенция между държавите-членки извън Еурозоната,

    http://publications.europa.eu/resour....0020.01/DOC_1
    И друг път си показвала добри резултати при търсене, аргументиране чрез европейско законодателство. За мен ровенето там е едно от омразните неща. Бях напълно убеден в съществуването на тези текстове, но вероятни бих си напраивл труда да ги търся в изострена бойна обстановка. Добре е, че не се наложи.
    Напълно съм съгласен, че ако се стигне до преговори, трябва задължително да се договори един по-тесен "тунел". Бодрите младежи се смеят на думичката тунел и типично по младежки си въобразяват, че светът започва от тях. Грешат, разбира се. Можем да ползваме и теоретично по-издържани понятия, но истината се научава по-трайно и резултатно при лекуване на раните, които нанася животът. Познаването на модните понятия не гарантира познаване на същността на процесите.

    Апропо, понятието "змия в тунел" е финансов жаргон, който произхожда от висши финансови институции и след това е бил възприет от журналисти и академична общност при отразяване на Механизма ерм1.

    Сега малко по същество. Съни, направи ли ти впечатление, че в ал. 4 има една сърцевинна дума. Интервенцията (на НЦБ) е класифицирана като едно помощно средство. За мен това значи в превод , че при съчетаване с диапазон +- 15 %, практически има декларирано намерение за отказ от ползването му, или в най-лошия случай - ползване в момент на сериозна опасност, респективно когато вече е късно.
    Очевидно трябва да се върви към договаряне на тунел +-2,25 %, което в Европа има вече сериозна история и опит, ползва се още от края на 70-те в ерм1, а и в настоящо време при някой от страните в ерм2. Това е диапазон, който ще принуждава съответните професионално ангажирани лица да държат пръста върху бутона "ентър".

    Бих се радвал да чуя мнение от теб за ал. 4 като цяло. Винаги демонстрираш една особена подреденост. Може и да не се съгласяваш с мен, но аз ще определя текста като безобразен. Кратко ще мотивирам. Преди запетайка и след запетайка, в големи дълги изречение са навързани икономически, политически, финансови, технически средства, механизми, политики. Подобен род обществени отношения се регулират чрез ясни, категорични, по възможност къси постановки, но обемисти материали, които са поставени в непротиворечив йерархичен порядък.
    Този текст е един тюрлю-гювеч. Писан е от млади, умни, начетени юристи и други специалисти, които видимо н еса били достатъчно бити от живота.
    Поздрави, имаше още нещо, ама сега забравих.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      В крайна сметка ако имаш карта в Евро може да си теглиш в левчета на банкоматите ако си закъсал толкова и не искаш да ползваш ПОС терминалите в съмнителни кръчми или хотели.

      И курса е хубав.
      Ми ДСК въведоха 1% такса при разплащания в евраци та ефективно курса за разплащане в евро с дебитна / кредитна карта вече е 1.979 ти на това ако му викаш хубав курс
      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
        Значи , вместо празни приказки , може да отиграте и двата варианта ( кой в каквото е убеден) , е при условие че пуснат коридор 15%

        1. вземате левов кредит и купувате евто
        2. вземате евров кредит и пасувате

        Някой ?

        Аз обичам екшъна и прежалих около 300 лв лихви за 20К лева .

        10% промяна са си едно 2К от въздуха , или па на минус .... само Господ и ЕЦБ знаят.
        Хубу, ама екшъна, ако ще го има, ще е най-рано след 700 дни...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Стига сте говорили глупости за обезценяване на лева и да лъжете стадото, като по-вероятно е да стане обратният сценарий
          Кой по-точно обратен сценарий Ти представяш ли си при лев 1:1 с евро и инфлация 4% колко ще струва човек само да се прехранва на Територията?
          Че вие ще изпукате от глад. С нулев износ, ще замине цялото ишлеме, 95% от ИТ бизнеса в канала.

          Коментар


          • Стига сте говорили глупости за обезценяване на лева и да лъжете стадото, като по-вероятно е да стане обратният сценарий

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              Начи ще имаме по-висок растеж

              Аз не можем да разберем, ревем срещу борда щото ограничавал растежа. Сега щял па да падне и всички реват как па щял да падне.

              Няма угодия, ей.
              Ами, ти вярваш ли го това?
              Обезценят ли лева, до 6 месеца - 1 година цялото трудоспособно население ще се изнесе от България в посока Западна Европа и Англия, а при Мухобойко ще останат само корумпираните политици и полицаите, които да ги пазят от пенсионерите.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Възможно ли е до края на годината курсът по бюрата да мине 2,30 лева за 1 еуро?
                Че то чейндж бюра има ли още? Аз не съм виждал от години освен на Слънчака.

                Пука ли на му на някой колко е курса в бюрата освен на закъсали туристи и българи работещи и прибиращи се от чужбина в събота или неделя вечер?

                Все пак нормалните хора купуват от банките.

                В крайна сметка ако имаш карта в Евро може да си теглиш в левчета на банкоматите ако си закъсал толкова и не искаш да ползваш ПОС терминалите в съмнителни кръчми или хотели.

                И курса е хубав.

                Коментар


                • Къде пък съм дал съвет, дадох избор в кой каквото вярва, това да прави вмосто да си чешем клавиатурите.

                  Иначе AUD/USD си беше супер търговия и всичко ми е затворено на плюс ( а скоро и затворих сметката при брокера)

                  , набутах се с друго ( не много , но болезнено за егото)

                  Пак ще изчезна , не му мислете , просто момента е интересен , присърбяха ме ръцете да пиша в 2,3 теми

                  Акъл и съвети не давам , знам какво е евтино в момента но си го пазя за мен .

                  Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                  Абе що ти трябваше да се излизаш на светло спед 10 години залез на кери-трейда?На колко чакаше AUD/USD - и къде затвори дългите от 2008 ?

                  Повече няма да питам,ама да съветваш сега кво да се прави, е повече от Тъпо!

                  ================================================== ============================

                  За останалите :


                  https://www.standartnews.com/balgari...ta-414942.html



                  Същите хора,които 2007 драпаха за ЕС, сега лобират за еврозоната - но крива ще им се окаже сметката!
                  Last edited by SStoilov; 16.02.2020, 23:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
                    Имам чувството, че нокой не вярва в силата на Лева! Ето затова е задължително да приемем Еврото! Аз не очаквам да има фликтуации между 1,66 и 2,25 лв/ €. Левът дори ми се струва, че за тези 20 години Борд е леко подценен. Нека балъците си обръщат левовете в €. Ако имат милиони, го приемам, иначе - НЕ!
                    То това няма значение.

                    Който иска да обръща както намери за добре. Стига да не се стигне до теглене на парите и слагане в буркани дотогава няма проблеми.

                    И двата варианта са ОК. Дали в Борд или в Еврозоната почти все тая.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Така като гледам накъде вървят нещата, май вече не сме.
                      Начи ще имаме по-висок растеж

                      Аз не можем да разберем, ревем срещу борда щото ограничавал растежа. Сега щял па да падне и всички реват как па щял да падне.

                      Няма угодия, ей.

                      Коментар


                      • Едно от малкото неща дето ни помага ( помогна) , е че ЕЦБ раздуха баланса си до безумни нива ( и нема да го намалят , или поне не с много) , а БНБ - не . Въщност - обезцениха еврото , и си дойдохме на фикс-а

                        Преебахме баш тарикатите европейци ( или те само се преебаха - все тая)

                        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Чакай сега, левът е подценен докато курса е фиксиран, ако го освободим се променя тежестта, с което институционалният ни капацитет му оказва влияние и изведнъж престава да е подценен
                        Last edited by SStoilov; 16.02.2020, 22:48.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                          ....Някой ?....
                          Абе що ти трябваше да се излизаш на светло спед 10 години залез на кери-трейда?На колко чакаше AUD/USD - и къде затвори дългите от 2008 ?

                          Повече няма да питам,ама да съветваш сега кво да се прави, е повече от Тъпо!

                          ================================================== ============================

                          За останалите :


                          https://www.standartnews.com/balgari...ta-414942.html

                          ...„Не само приватизацията. Всички банки, които фалираха завлякоха държавата с милиарди. Тези пари къде отидоха? Насочиха се към частни лица, обикновено офшорни фирми, които после Костов пусна за голямата приватизация. В нея са участвали над 220 офшорни фирми. Да не би Костов и управляващите да не знаеха какво е това офшорна фирма и на кого са тези пари там. Тези пари, които доведоха до фалита на България през 1996 г., отидоха за покупки на предприятия, хотели и т.н.”, обясни Димитър Луджев,.

                          „Масовата приватизация беше една политически оправдана и завоалирана форма на ликвидация. 83% от държавните и общинските активи, които бяха приватизирани, след това са ликвидирани, каза още Луджев....
                          .
                          Същите хора,които 2007 драпаха за ЕС, сега лобират за еврозоната - но крива ще им се окаже сметката!

                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Подценен, надценен... разклати ли се бордът, до края на годината ще гледате венецуелският сценарий в България.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                              Значи , вместо празни приказки , може да отиграте и двата варианта ( кой в каквото е убеден) , е при условие че пуснат коридор 15%

                              1. вземате левов кредит и купувате евто
                              2. вземате евров кредит и пасувате

                              Някой ?

                              Аз обичам екшъна и прежалих около 300 лв лихви за 20К лева .

                              10% промяна са си едно 2К от въздуха , или па на минус .... само Господ и ЕЦБ знаят.
                              Чакай сега, левът е подценен докато курса е фиксиран, ако го освободим се променя тежестта, с което институционалният ни капацитет му оказва влияние и изведнъж престава да е подценен

                              Коментар


                              • Значи , вместо празни приказки , може да отиграте и двата варианта ( кой в каквото е убеден) , е при условие че пуснат коридор 15%

                                1. вземате левов кредит и купувате евто
                                2. вземате евров кредит и пасувате

                                Някой ?

                                Аз обичам екшъна и прежалих около 300 лв лихви за 20К лева .

                                10% промяна са си едно 2К от въздуха , или па на минус .... само Господ и ЕЦБ знаят.

                                Коментар

                                Working...
                                X