IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Истинска реформа: Паралелна дигитална валута за базов доход чрез отрицателна лихва.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • allximika

    В момента в който се похарчат тези пари с отрицателна лихва, този в който попаднат трябва да бърза да се освободи от тях ! т.е. той също трябва бързо да ги похарчи или размени за пари които не се обезценяват.Няма нужда държавата да ги купува обратно, факта че с тях може да се купи стока и тя да се продаде за пари с положителна лихва е достатъчен.Те ще останат в обръщение и няма да се разменят за други пари до момента в който се стопят.
    Обаче финансовия свят е устроен по друг начин.За да оцелееш трябва да предлагаш доходност и то положителна, изобилието от пари е там където доходността е положителна и то не доходността на парите, а доходността на активите. Съществува конкуренция - кой да предложи по висока доходност , и който успява има на входа на икономиката си повече пари.В този ред на мисли топящите се пари са прекрасна идея защото ще помпят цената на истинските, но целта е да движат нагоре цената на активите.Завъртайки се с огромна скорост, те вършат и огромна работа. Не знам дали парите са фикция, но съм сигурен че са функция и тя е да опосредствят размяната на стоки и услуги. Въртящите се с огромни обороти пари ще функционират доста силно и ще напомпят икономиката - повече разменени стоки и услуги, повече работа и работни места. Те трудно ще обслужват вноса а също така не стават за натрупване и складиране в бакови сметки в чужбина или който иска да ги изнесе ще трябва да ги похарчи и да изнесе стоки произведени там където са емитирани парите. Т.е. идеята работи и да се надяваме че клепитата няма да я прегърнат защото тя ще им удължи живота и трябва да бъдат търпяни още време.
    Най голямата лъжа на социализма по време на тоталитарната държава беше - ние ги лъжем че работим, а те ни лъжат че ни плащат.Онова общество точно това го провали. Сега лъжата е че някой може да плати 20% данък и да оцелее, защото няма как данъка да не изяде икономическия ръст с парцалите ако наистина се плати такъв данък. Там където икономиката успява да расте реалните данъци които се плащат са под икономическия ръст. Укриването и кражбите на данъци са с огромни размери и това е обществения ред в който ние живеем.
    Last edited by supertrader; 17.06.2015, 03:38.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Nikola_D

      В момента с развитието на дигиталните технологии и машини е възможно всички вратички да се залостят и то много здраво. Няма нищо непробиваемо, включително и криптографията на биткойна. Проблема е че да се пробие струва много повече отколкото може да се спечели и вече няма да е рентабилно. Достатъчно е да се залостят здраво всички рентабилни вратички.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Forex точно тук не съм съгласен с теб!
        1. Преценката ти е грешна... то 19 години съм работодател и към момента имам магазини за ХС и др. (свързани със сферата на услугите бизнеси)
        2. Тия 2 домата най-вероятно нямаше да ти ги купят ако ги нямаше онези 2 лв.
        3. Дай боже всеки бизнес в БГ да няма къде да си изхарчи парите.
        4. Аз може да вдигна цените на домата за да избия таксата но съседа може и да не ги вдигне... ! факт е ,че вносния домат обаче ще се вдигне!
        5. Интереса е в интереса на обществото... базовия доход е спокойствие и свобода(малка) Най малкото ще намалее престъпността.
        6. Аз ги опростявам защото вграждам данъчна система вътре в тях, дигитализирам и автоматизирам ред процеси.

        Защо го правя... писна ми от тази ситема... писна ми да гледам бедните си клиенти... писна ми да осмислям живота си през егоизма... а и това е една невъзможна мисия която е поредно истинско предизвикателство за мен!

        В този ред на мисли презапасяването явява ли се проблем или стимул според теб ?
        Понеже презапасяването е по вероятно от осребряването!
        www.moneyofthefuture.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от allximika Разгледай мнение
          153
          153 е добър резултат. не би трябвало да си губиш времето с тази глупава "концепция". Обяснението може да е в това, че нямаш никакъв бизнес опит!

          Получавам 2 лева от държавата. Купувам си 4 домата. Какво прави бизнеса с получените пари от втори клас? Трябва веднага да се освободи от тях щото иначе ще плаща допълнителен данък...

          Вариант 1
          Търси им пазар, който естествено ще е черен пазар с курсове различни от държавния фиксиран курс. Рай за спекулантите!

          Вариант 2
          Бизнесменът е образцов гражданин със страх от Бога и с уважение към държавата. Той няма избор освен да прехвърли загубата от допълнителния данък натресен му от държавата върху своите клиенти чрез увеличение на цената.

          Въпросче: Къв е интереса на обикновения гражданин да му бъркат за пари в единия джоб чрез увеличените цени на стоките и след това да му ги връщат в другия джоб, намалени естествено с разходите за издръжката на тази "иновативна система"?

          Забрави я тая глупост! Парите са много просто нещо. Всеки опит за усложнавянето им е опит за прикриване на кражба!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Пари = Богатство
            Пари = Дълг
            Следва:
            Богатство = Дълг?!

            Значи колкото повече дългове има натрупани в една държава толкова по-голямо е богатството в нея? Защо тогава се сърдим, че държавата се управлява от кредитни милионери? Ми то теорията, която учи студенцията по икономика си показва, че требе да си е така!

            А как стои въпроса с дълговете в робовладелското общество? Там дълговете на робите към господарите са безкрайни! Значи и обществото е безкрайно богато в робовладелските държави?! На там ли вървим?

            И ако държа една златна паричка в ръката си, кой ми е длъжника, за какво и с колко? Или златото не е пари?!

            Станков, колко ти е IQ-то на теста в Менса?
            еееее браво! Много добре издържан пост!

            "Значи колкото повече дългове има натрупани в една държава толкова по-голямо е богатството в нея?" стига да разполагаш с печатницата!

            "А как стои въпроса с дълговете в робовладелското общество?" те нямат печатница!

            " ако държа една златна паричка в ръката си" зависи как претегляш... в този свят златото ли е мерилото или дълга ?


            153
            www.moneyofthefuture.com

            Коментар


            • Първоначално изпратено от allximika Разгледай мнение
              Да не говорим ,че парите реално са дълг!
              Пари = Богатство
              Пари = Дълг
              Следва:
              Богатство = Дълг?!

              Значи колкото повече дългове има натрупани в една държава толкова по-голямо е богатството в нея? Защо тогава се сърдим, че държавата се управлява от кредитни милионери? Ми то теорията, която учи студенцията по икономика си показва, че требе да си е така!

              А как стои въпроса с дълговете в робовладелското общество? Там дълговете на робите към господарите са безкрайни! Значи и обществото е безкрайно богато в робовладелските държави?! На там ли вървим?

              И ако държа една златна паричка в ръката си, кой ми е длъжника, за какво и с колко? Или златото не е пари?!

              Станков, колко ти е IQ-то на теста в Менса?
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Сигурен съм но то представлява начин чрез който да се използват съвременните технологии да се принуждава днешната икономика на клептоманите да работи.
                Т.е. ти измисляш начин как агонията да се удължи в крайна сметка.
                Базовия доход е добра идея, но няма нужда от него ако икономиката расте и заетостта се подобрява постоянно. Икономиката на бъдещето ще има една единственна пречка - човешкия ресурс и неговата недостатъчност..не като сега пълно с излишни хора.
                Бъркаш ужасно много! Държавата не създава пари за да си покрива разходите... държавата пуска пари в обръщение които са с вграден данък и този данък се прелива пак в икономиката директно към потребителя! Всяко едно селско магазинче ще се регистрира по ддс защото получените пари в крипто няма как да се скрият от данъчните... а едно село с 1000 човека ще разполага с 2000 лв. който ще харчи на ден и на светло в този магазин... и магазина след 25 дни е по ддс.... и няма как да се скрие! От тези пари не може да се краде... те са публични!


                --------------------------------
                supertrader поста ми не е коректен! Оказва се че сме постнали през една минута и това с държавата е това което според теб трябва да се направи! Разбрах, след малко като имам време ще се коригирам!
                Last edited by allximika; 16.06.2015, 22:18.
                www.moneyofthefuture.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Nikola_D Разгледай мнение
                  Винаги ще се намери вратичка. Без това просто не може. Но отрицателната лихва е добра идея за стопяване на несъбираемите кредити. Активите превърнати в пасиви.
                  Бъркаш! Няма врата в моята концепция... или ако има ми помогни да я намерим! Друго основно свойство на тези пари е ,че ще могат да връщат натрупания дълг без да създават нов! Няма обаче да могат да отписват дълг, защото дълга е във фиатни пари! Като цяло банките ще получат скомина от тази концепция защото им дърпа контрола над икономиката из под краката, но това е друга тема!
                  www.moneyofthefuture.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                    Да пробвам пак.
                    Идеята е парите в обръщение да генерират достатъчно (от отрицателната лихва), за да покриват разходите за "базов доход" от 2лв/ден/човек. Това го схванах.
                    Този "bit" пари са създадени от държавата - това е така, нали?
                    Тук ми изниква въпроса - каква е разликата между тези "bit" пари и просто принтиране на 2лв/ден/човек чрез печатницата?
                    Разликата е огромна! Не можеш просто така да печаташ фиатни пари и да ги раздаваш на хората защото това ще създаде увеличаване на паричната маса и инфлация или направо хиперинфлация! Да не говорим ,че парите реално са дълг! Тези пари който аз предлагам са пари от ново поколение в тях данъка е вграден в самата им същност... те няма да увеличават паричната маса но ще стимулират потреблението! А както знаем всички именно потреблението е мотора на икономиката.
                    www.moneyofthefuture.com

                    Коментар


                    • Да пробвам пак.
                      Идеята е парите в обръщение да генерират достатъчно (от отрицателната лихва), за да покриват разходите за "базов доход" от 2лв/ден/човек. Това го схванах.
                      Този "bit" пари са създадени от държавата - това е така, нали?
                      Тук ми изниква въпроса - каква е разликата между тези "bit" пари и просто принтиране на 2лв/ден/човек чрез печатницата?
                      #dagoduhatbednite

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от allximika Разгледай мнение
                        Forex, Биткойна се оказа успешен експеримент и технологията му ни дава невъобразими възможности за придаване на всевъзможни свойства и качества на парите! Не ме пращай на лекар а се замисли... е да, няма да може да се спекулира с подобна валута
                        Винаги ще се намери вратичка. Без това просто не може. Но отрицателната лихва е добра идея за стопяване на несъбираемите кредити. Активите превърнати в пасиви.

                        Коментар


                        • allximika

                          Сигурен съм но то представлява начин чрез който да се използват съвременните технологии да се принуждава днешната икономика на клептоманите да работи.
                          Т.е. ти измисляш начин как агонията да се удължи в крайна сметка.
                          Базовия доход е добра идея, но няма нужда от него ако икономиката расте и заетостта се подобрява постоянно. Икономиката на бъдещето ще има една единственна пречка - човешкия ресурс и неговата недостатъчност..не като сега пълно с излишни хора.
                          Last edited by supertrader; 16.06.2015, 19:37.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Държавата да емитира втори пари с които плаща бюджетните разходи - заплати и пенсии, това трябва и тяхното количество да намалява точно толкова колкото са намалели приходите и ..или да се увеличи колкото са се увеличили.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Съвършенно безсмислено !!!! Но поне е съвършенно и понеже е ново може да клъвнат балъците.Няма никаква полза от такива пари , които пак държавата да емитира а политиците да раздават. За да се поправи финансовата система са необходими "окови" образно казано. В действителност трябва да се реформира фискалния модел и то драстично, но те съвсем не са съгласни.Бюджетите на страните трябва да харчат толкова пари колкото събират и то с голяма точност и да не могат да заемат средства с емитиране на държавни дългове - ЛОШО, те не желаят и упорито отказват. Данъците трябва не само да се събират, но да се връщат данъци на тези които ги плащат като крайна инстанция и са с техен адрес - крайния потребител на стоки и услуги трябва да получава част от данъците които е платил за да се установи обратна връзка и да не може те да се крадат..в момента много се краде и то във всички държави.Но когато държавата връща част от данъка платен от някой тя ще го прави срещу доказателство че той е заплатил сумата - то може да бъде запис в пластмасова карта в чипа и. Тогава няма как някой да е присвоил парите които трябва да влязат в бюджета на държавата и кражбите се зануляват.От тук нататък държавата харчи според това което е събрала точно и тя не бива да харчи повече от 4 процента от всичко, защото така ще спира икономиката да расте. Естественно днешните данъци будят огромно съмнение с тяхната прогресивно висока стойност и не е ясно как хората ги плащат пък още са живи и дори има някаква икономическа дейност..то е ясно че не ги плащат.Това което държавата ще харчи трябва да бъде фиксирано точно и в закон, а когато събраното намалее трябва автоматично да се намалят разходите и ..това също да се фиксира в закона. Да ти кажа - тези крадци няма да го направят, но китайците са готови и чак тогава клептоманията ще спре.Ако трябва клептоманите ще бъдат икономически сдъвкани в преносния смисъл, но това чудо на природата ще спре.Не може да живеем във вечната и абсолютна лъжа че някой ще плати дори 20% данък и ще оцелее, та той е обречен икономически да намалява и да се затрие.

                              supertrader аз напълно разбирам всичко което казваш и си абсолютно прав! Но, сигурен ли си ,че си прочел и разбрал това което аз предлагам ?
                              www.moneyofthefuture.com

                              Коментар


                              • allximika

                                Съвършенно безсмислено !!!! Но поне е съвършенно и понеже е ново може да клъвнат балъците.Няма никаква полза от такива пари , които пак държавата да емитира а политиците да раздават. За да се поправи финансовата система са необходими "окови" образно казано. В действителност трябва да се реформира фискалния модел и то драстично, но те съвсем не са съгласни.Бюджетите на страните трябва да харчат толкова пари колкото събират и то с голяма точност и да не могат да заемат средства с емитиране на държавни дългове - ЛОШО, те не желаят и упорито отказват. Данъците трябва не само да се събират, но да се връщат данъци на тези които ги плащат като крайна инстанция и са с техен адрес - крайния потребител на стоки и услуги трябва да получава част от данъците които е платил за да се установи обратна връзка и да не може те да се крадат..в момента много се краде и то във всички държави.Но когато държавата връща част от данъка платен от някой тя ще го прави срещу доказателство че той е заплатил сумата - то може да бъде запис в пластмасова карта в чипа и. Тогава няма как някой да е присвоил парите които трябва да влязат в бюджета на държавата и кражбите се зануляват.От тук нататък държавата харчи според това което е събрала точно и тя не бива да харчи повече от 4 процента от всичко, защото така ще спира икономиката да расте. Естественно днешните данъци будят огромно съмнение с тяхната прогресивно висока стойност и не е ясно как хората ги плащат пък още са живи и дори има някаква икономическа дейност..то е ясно че не ги плащат.Това което държавата ще харчи трябва да бъде фиксирано точно и в закон, а когато събраното намалее трябва автоматично да се намалят разходите и ..това също да се фиксира в закона. Да ти кажа - тези крадци няма да го направят, но китайците са готови и чак тогава клептоманията ще спре.Ако трябва клептоманите ще бъдат икономически сдъвкани в преносния смисъл, но това чудо на природата ще спре.Не може да живеем във вечната и абсолютна лъжа че някой ще плати дори 20% данък и ще оцелее, та той е обречен икономически да намалява и да се затрие.
                                Last edited by supertrader; 16.06.2015, 19:27.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X