IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забелязвате ли, че дребните пари изчезнаха и магазинерите постоянно искат дребни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
    След банковата криза от лятото хората съвсем рационално са почнали да се запасяват с повече кеш и са се увеличили плащанията в кеш.
    Наблюденията са ми от по-дълго от около 1-2 години дребните са кът. Предполагам, че на БНБ им е по-евтино да печатат 20-толевки, отколкото да отсекат 20 по 1 лв. и просто си оптимизират разходите, но само с двадесетолевки търговията трудно върви на Женския пазар

    Коментар


    • Зависи де, драги. По супермаркетите, дето ходят възрастни хора, броящи стинки – дребни да търсиш. В офисите на мобилните оператори – непрестанен глад за монети, а и не само за. И аз – понеже: отзивчив – по цял месец пълня прасето, като дойде време да плащам сметките на мобите си, нося им – на Мтел, Глобул и Виваком по една шепа монети и те ме посрещат с отворени така да се каже: обятия.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Кво ще има дребни по магазините. Аз дома храня прасето
        Вече тежи 5 кила
        Чакам да пуснат двулевки на стинки, че много се ояде тва прасе
        Бъди естет Наивнико...
        Какви са тез прасета.... ?
        Аз имам една индийска метална ваза с тясно гърло...Напълних я със старите монети а като започнах да ги изкарвам, излизаха по- бавно от инфлацията....Оставих ги да тежат...

        Коментар


        • Марияне, Марияне....
          Може ли едри инвеститори да се занимават с дребни стотинки...?

          пп Аз бих се притеснил ако изчезнат столевките ( след като станат дребни номинали)

          Коментар


          • Кво ще има дребни по магазините. Аз дома храня прасето
            Вече тежи 5 кила
            Чакам да пуснат двулевки на стинки, че много се ояде тва прасе

            Коментар


            • Има и друго, различно обяснение.Водя непринудено наблюдение върху 7-8 търговски обекта.Та в тях,вечер след края на работния ден ,идва собственика и обира оборота до стотинка. На сутринта ,естествено, изпитват сериозни затруднения да развалят банкнота от 10 лева.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Здравейте
                прави ми впечатление, че дребните пари изчезнаха, навсякъде са 20-тачки и стотачки и петдесетачки

                Вчера в аптеката аптекаря искаше дребни, днес в бензиностанцията касиерката искаше дребни, когато за последно ходех в банката и там касиерката искаше дребни....

                В магазините редовно нямат дребни или молят за дребни, за да се запасят.

                Добре че ползвам кредитна карта иначе щеше да е лудница

                Или БНБ пуска прекалено едри копюри или маниаци спестяват железните левчета и банкнотите от 2 лв. и просто са ги изтеглили от обращание.

                Повдигам темата, защото ако и вие забелязвате липса на дребни, да помолим БНБ да отсече/напечата и дребни, а не основно по 20 и 50 лв.

                Поздрави
                Обяснението на това явление а много просто! След банковата криза от лятото хората съвсем рационално са почнали да се запасяват с повече кеш и са се увеличили плащанията в кеш. Магазинерите обаче явно продължават да работят със същото количество дребни като преди и затова се получава дефицит. Дори обаче да се опитат да увеличат наличните си запаси от дребни е въжможно да няма толкова резерви в БНБ, защото и те са се подготвили за определен обем кешови плащания.

                Коментар


                • По цял ден съм по магазините(ex-van) продажба на стоки от бус и буквално ме зариват с дребни и стотинки и по 2-5 лева така че не мисля че изчезват.

                  Коментар


                  • Където цените не са точни до лев, естествено постоянно ще им трябват дребни. Заплатите обикновено се получават на по 50 и 100 и след това всички трябва да връщат все по дребни банкноти и монети. Аз не наблюдавам увеличение на липсата на дребни напоследък.

                    В банка да ти искат дребни е странно, може просто да ги е мързяло да отидат до сейфа да презаредат.
                    Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                    Коментар


                    • Забелязах и нещо друго !
                      В две банки досега ми се случва ,да ми издават документи със невярна дата .
                      Last edited by The Big One; 18.10.2014, 00:49.

                      Коментар


                      • Забелязвате ли, че дребните пари изчезнаха и магазинерите постоянно искат дребни?

                        Здравейте
                        прави ми впечатление, че дребните пари изчезнаха, навсякъде са 20-тачки и стотачки и петдесетачки

                        Вчера в аптеката аптекаря искаше дребни, днес в бензиностанцията касиерката искаше дребни, когато за последно ходех в банката и там касиерката искаше дребни....

                        В магазините редовно нямат дребни или молят за дребни, за да се запасят.

                        Добре че ползвам кредитна карта иначе щеше да е лудница

                        Или БНБ пуска прекалено едри копюри или маниаци спестяват железните левчета и банкнотите от 2 лв. и просто са ги изтеглили от обращание.

                        Повдигам темата, защото ако и вие забелязвате липса на дребни, да помолим БНБ да отсече/напечата и дребни, а не основно по 20 и 50 лв.

                        Поздрави
                      Working...
                      X