IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одобрявате ли тегленето на нов държавен дълг за 4.5 млрд.лв.?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Човек като отиде в банка за кредит му искат бизнес план, гарнции и т.н.
    Тук, нищо подобно. Чуваме нещо от типа - дайте ни 4-5 милярда да оправим държавата. Иначе, съм съгласен че сега момента изглежда доста благоприятен за теглене на заем стига да има яснота как ще се харчат парите и някакви гаранции, че няма да отидат за нови БМВта на новите шефове на БЕХ (примерно).

    Коментар


    • Безспорен факт е, че хората бягат от БГ поради липса на пари.
      Логиката е, че трябва да им се дадат пари за да стоят.
      Логичното е е това да се направи, както се прави навсякъде по света - с кредит!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
        Аман от мрънкалници и негативни хора, които не казват какво да се прави, ами са контра на всичко предложено да се прави.

        За да стане нещо първо трябват пари..затова трябва да се тегли, а ще връщат от поданниците на тази държава...като няма пари няма и поданници - малко като Параграф 22, като има пари, се очаква да има и повече хора които да живеят в БГ и да плащат данъци..липсата на пари пъди хората към страните, където има пари (и там парите са на кредит)
        Не е вярно, че не казваме какво трябва да се прави, напротив! Преструктуриране, концесии (да се промени закона и да е възможно да има концесии за 99г.), приватизации, стратегия на държавата за развитие, справяне с демографския проблем, образование...

        За да стане нещо, не трябват първо пари, а първо трябва да излязат и да ни кажат какво ще правят. Хората не им вярват и затова не одобряват тегленето на заеми нито сега, нито утре.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
          Аман от мрънкалници и негативни хора, които не казват какво да се прави, ами са контра на всичко предложено да се прави.

          За да стане нещо първо трябват пари..затова трябва да се тегли, а ще връщат от поданниците на тази държава...като няма пари няма и поданници - малко като Параграф 22, като има пари, се очаква да има и повече хора които да живеят в БГ и да плащат данъци..липсата на пари пъди хората към страните, където има пари (и там парите са на кредит)
          Първо - аз съм неподанник: аз съм суверен, защото живея в свободна (поне уж) страна, а не в монархия, начело с цар Тиквунь І.
          А ако трябва да се казва какво да се прави: никой не е казвал повече от мен - поразтърси се и ще видиш това.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Karo Разгледай мнение
            Това е въпроса, дали одобрявате новия държавен дълг за закърпване на положението. От една страна, вместо нов дълг, можеше да се приеме един данък самооблагане и всеки от нас да внесе по 700лв. на калпак за да съберем сумата и тя да се изхарчи по направленията. От друга страна, заемът има лихви. А от трета страна, май ще имаме хем нов заем, хем ново затягане на коланите и нова опостена пица за народа.
            Какво мислите по въпроса с новия заем?
            Не, не одобрявам - да се загробва държавата, та да се "кърпи положение" - тоест отново и отново да се наливат пари за всевъзможни паразити.
            Още по-малко съм съгласен да внасям 700 лв, които да отиват за цигански помощи или за заплатите на паразитиращи чиновници.

            Впрочем като се има предвид колко са реално работещите, всеки от нас ще трябва да се изръси с поне 2 Б.... е - вярвай ми - политици с коктейли Молотов ще паля, ама толкова пари не давам.


            Дълг може да се изтегли само за инвестиции в реална икономика - в неща, които ще носят пари в бъдеще време. Възвращаемостта от инвестиция в цигани я виждаме каква е от доста години вече.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Аман от мрънкалници и негативни хора, които не казват какво да се прави, ами са контра на всичко предложено да се прави.

              За да стане нещо първо трябват пари..затова трябва да се тегли, а ще връщат от поданниците на тази държава...като няма пари няма и поданници - малко като Параграф 22, като има пари, се очаква да има и повече хора които да живеят в БГ и да плащат данъци..липсата на пари пъди хората към страните, където има пари (и там парите са на кредит)

              Коментар


              • Здравото, традиционно дясно мислене (единствено приложимо в тази ситуация) изисква да се фокусираме върху изкарването на пари утре и в по-далечно бъдеще. И Това да се случи при затваряне на всички канали, от които днес изтичат неправомерно и неудачно пари. Няма да дефинирам неудачно.
                Всякакви увеличения се суспендират.

                Това, което се прави сега е, че цялото внимание се насочва върху изхарчването на пари, които са взети в дълг. Това е път за никъде !

                Държавата да решава и
                Държавата да харчи и да се рестартирала частната икономика
                Да плати 200 млн. горница, обещани на полицаите,
                Да плати неизвестно още колко стотици милиони за военни и оръжие,
                Да издържа 100 % пенсионерите (сега около 60 % от пенсиите се плащат директно от бюджета)
                Да осигурява неограничено с пари продънената и корумпирана здравна система,
                Да покрие чудовищните загуби на НЕК, предимно породени от директни кражби,
                Да продължи да плаща за десетки университети, произвеждащи безработни.
                Да подкрепя с ликвидност частната банкова система - Порожанов ???. Този съобразява ли, какво ни казва, като говори за цялата банкова система,
                Да харчи здраво за обекти, чиито лентички да се режат
                Да плаща старите масрафи
                Да хвърля пари в още десетки, знайни и незнайни ями, от които няма да дойде и лев утре.

                Е, как да стане тази работа!?

                Парите по падежи на стари дългове са вече осигурени.

                Едни хора вече показаха ясно, че за де се чувстват комфортно им трябват примерно 1,5 млрд. горница. годишно. Да има за харчене! А иначе не знаят нито за къде са тръгнали, нито как да стигнат, нито защо отиват точно там.

                Още преди мандата се говори за нови 4,5 млрд дълг.
                Това е предназвачено за един санитарен минимум, че да не падне кулата от карти.
                А иначе, казано просто, 1 млрд годишно отгоре, увеличава дефицита примерно 2.2 - 2.3 %, груба сметка наум.
                А това е само един първоначален анонс.
                Никой не може да каже още колко ще има

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                  По принцип съм против увеличаване на дълговото бреме, но конкретната ситуация е доста благоприятна...

                  Не съм запознат с държавните ценни книжа... ако сега страната се финансира на 2,5% годишна лихва, то това ще е фиксирана доходност по този заем, нали? Капиталовата доходност си риск за инвеститорите...т.е. като облигациите

                  При номинален лихвен процент в диапазона 2-3% и таргетиране на инфлацията от страна на ЕЦБ близо, но под 2% взимането на заем в този момент и използването му по предназначение може да помогне на България да се превърне в икономически тигър
                  Е те тука е ключа от палтката - по предназначение ама за какво(или за кого) го е преданзначил ТОЙ се пита?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от swot Разгледай мнение
                    Естествено че е хубаво да се тегли при тези рекордно ниски лихви
                    Е не съм съгласен! Много важно като са ниски лихвите, важно е за какво ще се харчат дълговете. А в случая е за покриване на "ла.ната с вестник". Искат нови дългове за да не трябва да затягат коляните и да не трябва да предприемат преструктурирания и реформи. Това е идеята. Хем да се върнат влоговете в КТБ, хем да си имаме парички и да си харчим безразборно. Пак да питам: А реформи?! В БДЖ, пощите, администрацията и т.н.
                    Това е същото като на запад, където банките съветват хората да си увеличат ипотеката и разходите за ремонти, кола, басейн и други глупости да са в ипотеката, щото видиш ли била ниска лихвата (а не като на потребителските кредити висока).
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • По принцип съм против увеличаване на дълговото бреме, но конкретната ситуация е доста благоприятна...

                      Не съм запознат с държавните ценни книжа... ако сега страната се финансира на 2,5% годишна лихва, то това ще е фиксирана доходност по този заем, нали? Капиталовата доходност си риск за инвеститорите...т.е. като облигациите

                      При номинален лихвен процент в диапазона 2-3% и таргетиране на инфлацията от страна на ЕЦБ близо, но под 2% взимането на заем в този момент и използването му по предназначение може да помогне на България да се превърне в икономически тигър
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Естествено че е хубаво да се тегли при тези рекордно ниски лихви

                        Коментар


                        • Третия въпрос,а и мнението на някой съфорумци ме накара да се усмихна
                          И кои хора ще извадят по 700 лв. на човек ? Мургавите ни събратия,пенсионерите,безработните ? Кои ?
                          Няма ли да е по-лесно да се види защо масово циганетата и родителите,бабите и дядовците им са инвалиди.Колко помощи се дават на "самотни" майки без да са такива.
                          Г...ната са толкова много,че с каквото и да рием очистване няма.
                          Докато се харчат общите пари по този нескопосан начин не трябва да се дава на тези некадърници достъп не до левчета,а до стотинки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                            Заема най-вече е за да тушира банковата криза, а тези които я предизвикаха трябва да ги окачат по стълбовете и ние да ги замяраме с камъни.
                            Глупости! Коя банкова криза бе, банките се пукат от кеш! КТБ колко и да го усукват не е чак толкова зле. Цецо не си ги е занесал тия милиарди в Белгард, нито ги е изпил, а и да е, вложителите кат ги изтеглят от КТБ, какво ще ги направят тия пари? Ще ги сложат в другите банки.НЕ МОГАТ Да изчезнат. Тука няма нужда да се покрива някаква дупка, трябва само да се балансира и успокои системата.
                            Подобно на марджин търговията, не ти трябва цялата сума, само гатанцията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                              Бойко се подготвя за некадърно управление. За това толкова бързат да взимат дълг. Да има следващото правителство да харчи, но да не го е взело то. Но реално го взима Бойко - на всички ни е ясно че ако той не е казал ДА, то служебното правителство нямаше да пуска такива неща
                              А стига бе!
                              1000 % съм съгласен с теб! Не може да бъде
                              Кви колани, кви реформи кви 5 лева? В момента нема паре за крадене и за това е тоя дълг, че кой е луд да дойде на власт га нема що а се крадне?
                              За това Баце назначи Плевничката а тя бЛизнашки. То Плевничката даже искаше да даде право на бЛизнашки да ИЗТЕГЛИ заемчето ама комунистите казаха "Сус бре, вие се забравихте! Не мое така да се крадне толкова нахално и безочливо без нас!"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
                                Точно го каза, говорим за реформи, говорим за преход. Това означава и затягане на коланите и нови постни пици, у нас под реформи и преход се разбира рязане на разходи.
                                Що ли имам чувството, че тази зима ни чака ново затягане на коланите, направо с 2 дупки, а не само с 1 ...
                                А заемът е за запълване на стари дупки, там няма пари, замо трябва да се пълни.
                                Заема най-вече е за да тушира банковата криза, а тези които я предизвикаха трябва да ги окачат по стълбовете и ние да ги замяраме с камъни.

                                Коментар

                                Working...
                                X