IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Ми то, властта като се изложи още в началото и назначи Кой кОй коЙ, имаше достатъчно обществено мнение, но нямаше съзнание, че срещу комунистите не може без да се приложи сила. Разбира се ако тези хора най после осъзнаят, че срещу себе си имат комунисти от най долна проба, никога не е късно пак да се вдигнат и този път да приложат сила. До края на мандата. Ти уби рибата с бомба. Да ги търпим на власт дори и един ден, означава да не уважаваме себе си като хора.
    Не, имаше обществено възмущение. Общественото мнение е цялостна система за света, със съответните нагласи, рамкиране на реалността, рефлекси, начин на мислене, ценности и гледна точка.

    няма едно всеобщо обществено мнение има сбор от такива. Обединяването става по най-малкото общо кратно така да се каже. По-споделените категории - каквото е възмущението от назначението. Но това обединяване от едно нещо не е достатъчно за да нарани сериозно БСП. Все пак живота на хората е много по-сложен, интересуват се от много повече неща и във всеки избор използват много по-сложна картина на реалността за да вземат този избор. Изграждането на дадено обществено мнение е изграждане на цялата тази картина. Така че да е ясно че дори и да отпадне някаква вътрешна причина да подържат дадено мнение, то останалата част от картината ще е достатъчна да компенсира отпадането на тази причина и в крайна сметка избора ще бъде такъв какъвто трябва.

    А това не е нещо което се прави за един ден или дори една година. Трябва доста време за да се приемат дадени модели като вътрешни модели. Още повече че отново тъй като хората са различни, те приемат дадени модели поради различни причини. Самите вътрешни причини е невъзможно да бъдат открити, така че това на което може да се разчита е че като бъдат залети от огромно количество различни причини, те сами ще си изберат, кои важат за тях. Само тогава може да се разчита че хората ще действат както се очаква. Но това заливане с информация, нагласи, ценности, дори и образи, метафори и гледни точки му трябва често физическо време.

    това се прави както от опозицията така и от управляващите. Опозицията печели когато нейната картина привлича повече хора и ги мотивира по-силно. Опозиция както от нормални партии, така и от протестиращи без партиини пристрастия. Управляващите печелят или когато рушат картините на опозицията или когато налагат своите. Проблема е че управляващите могат да разчитат дори само на демотивиране и рушене на картини, а опозицията се налага да създава. Апатията е търсен резултат от БСП и е кошмар за опозицията.

    И въпреки много по-лесната задача на тройната коалиция те се провалят. Подкрепата за тях пада, мотивацията на опозицията остава висока. колебаещите се - тези които всъщност са важни се привличат по-скоро от опозицията, а не от управляващите. А след като картината на реалността на опозицията привлича повече хора, то и изборите на тези хора ще са по-скоро в съгласие с тази картина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Лично съм си се самоуправил , бизнеса ми е приличени няма досег с държавата ..... и ми е все тая кои е на власт.
      Хм, абе като те чета не ти е все едно, ама нейсе...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
        Ко?НЕ?
        Нима, е що вееш лозунги преди да си ме прочел

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Сигурно си прав, но понеже към момента е единствената заслужаваща внимание партия, изключая ДПС, която има реални позиции да участва във власт дългосрочно е само в неин плюс да има дебати, между примати и и по-напредничави течения - вътрешнопартийно.
          Няма какво да се лъжем, такова нещо като партия ГЕРБ не съществува, има един Бойко Борисов и тълпа подлизурковци, крадци и кариеристи на опашка да намажат!
          Това не е устойчив модел. Помня, че и СДС имаха сериозна младежка организация, на кандидат кариеристите... ,-повехна като препикано мушкато, като се видя че няма да има лапане.
          Така го работят и Бойко сега, кадрите му са много комерсиални и всеки ден на сухо отслабва подкрепата.
          За мен това е играта.
          За съжаление, това няма как да се случи в БСП на този етап. Това е все едно ДПС да спре да вози гласоподаватели с рейсове в деня на изборите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Ми то точно това е решението на проблема.
            След 3-4 години ще имате шанса отново да гласувате... Но този път умната, а не да давате гласовете си на партийки, които нямат никакъв шанс да преодолеят 4%-ната граница, щото дневният им ред няма нищо общо с дневния ред на народа!
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Не проблема в изборите - проблемът е, че управляващите са ви едни и същи от 25 години.

              Щом 25 години не могат да направят нищо, освен че превърнаха БГ в последна дупка на кавала на Юръп?

              П.П. Според теб как ще се оправите, ако пак си изберете същите?
              Лично съм си се самоуправил , бизнеса ми е приличени няма досег с държавата ..... и ми е все тая кои е на власт.

              Дразни че обаче церка които загубилите изборите разиграват. Демократична държава сме , изборите мерят подкрепата на партиите на 4 години и дават право за управление. Изборите минаха преди половин година но загубилите не могат да се примирят..... те в това не виждам нищо демократично. Не мисля че така ще се оправи държавата.

              Факт е че Българина принципно е мързеливец и завислив, и докато не промени това в себе, си които и да е на власт няма оправия. Истината е че всеки трябва сам да оправи себе си и тогава и държавата като цяло ще е оправена !
              И преди да питаме какво ни е дала държавата , трябва да можем да си отговорим какво ние сме дали на нея !
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                3 секунди за отговор, или си комп или промит
                Абе ти уж не се интересуваше от политика, пък все при нас киснеш.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Сега като излезе поредното социологическо проучване
                  Платено от соросоидни фондацийки ли?
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    За това сме на едно мнение ...но с избори до дупка как ще се реши проблема не ми е ясно
                    Ми то точно това е решението на проблема.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      3 секунди за отговор, или си комп или промит
                      Ко?НЕ?

                      Коментар


                      • И още от сборището в подкрепа на управляващите:

                        Don't work hard, work smart!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kandid
                          ПРЕД САРАИТЕ НА "КОЙ" ДА ПИТАМЕ КОГА?

                          ИСКАМЕ ЛОКУМ! ИСКАМЕ ЛОКУМ! ИЗВИНЕТЕ, ИЗВИНЕТЕ, ТЪРСИМ ХИДРОИНЖЕНЕРА. ИСКАМЕ ДА СТРОИМ ЯЗОВИР!



                          http://www.youtube.com/watch?v=hxzXlGyYrvo
                          3 секунди за отговор, или си комп или промит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            БСП е безсмислено да се разглежда като една хомогенна партия, защото различията, а и конфликтите вътре в нея са по-големи отколкото различията и с други партии.
                            Сигурно си прав, но понеже към момента е единствената заслужаваща внимание партия, изключая ДПС, която има реални позиции да участва във власт дългосрочно е само в неин плюс да има дебати, между примати и и по-напредничави течения - вътрешнопартийно.
                            Няма какво да се лъжем, такова нещо като партия ГЕРБ не съществува, има един Бойко Борисов и тълпа подлизурковци, крадци и кариеристи на опашка да намажат!
                            Това не е устойчив модел. Помня, че и СДС имаха сериозна младежка организация, на кандидат кариеристите... ,-повехна като препикано мушкато, като се видя че няма да има лапане.
                            Така го работят и Бойко сега, кадрите му са много комерсиални и всеки ден на сухо отслабва подкрепата.
                            За мен това е играта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              За това сме на едно мнение ...но с избори до дупка как ще се реши проблема не ми е ясно
                              Не проблема в изборите - проблемът е, че управляващите са ви едни и същи от 25 години.

                              Щом 25 години не могат да направят нищо, освен че превърнаха БГ в последна дупка на кавала на Юръп?

                              П.П. Според теб как ще се оправите, ако пак си изберете същите?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Щом има загуба има и победа. Всичко друго е гроздето е кисело.
                                Нищо не каза ......
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X