IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Мамун, айди бе, че изключвам инвестора,
    Кво, кво?

    Коментар


    • Мамун, айди бе, че изключвам инвестора,

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        бля бля бля простотии.
        А бе спамер! Това тук е тема "Политика" !
        Що не си отвориш някаква идиотска тема за субективизъм и прочее простотии и там да си спамиш колкото си искаш?

        Никой не е длъжен в тема Политика да ти чете словесните полюции!
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Мечо, обръщаш го на спор и респективно пИчелиш, щото загубих интрес...

          По този начин ще се препирате до безкрайност тука за глупости и никога няма да стигнете до нещо повече от взаимни нападки. Ако желанието за промяна беше искрено и взаимно, то щеше да е напълно достатъчно начално условие, за да стигнете до нещо конкретно; напълно достатъчно начално условие за реална промяна. В случая се драпате за празни работи, като целта е да се промени мнението на човека до теб, а не ситуацията. В крайна сметка ти за промяна ли се "бориш" или да наложиш мнението си? Дали това е начина, за да се промени нещо? Това е с две думи казано, макар да предпочитах да се сетиш сам...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Жалко, помислих си че разбираш философията, но съм се излъгал.

            Не съществуват обективни учения, много ясно. Но ти ми слагаш думи в устата.

            Аз използвам думата субективистични, именно за да мога да я противопоставя на думата обективистични. А обективистични (фанатични) учения, философии и религии, дал господ.

            1. Материализъм.
            2. Идеализъм.
            3. Всички фанатични религии, според които бог е един. Тук влизат ислям, християнство, юдейство и много други разбира се. Общото е, че бог е един.
            4. Диалектически материализъм - най човеконенавистното учение. Префинен инструмент за тотално опростачване на човека.

            Сега, защо словосъчетанието "субективен идеализъм" е оксиморон. Не ми отговаряй. Разбрах, че не знаеш. Това е реторичен въпрос. Оксиморон е, защото субективистите не различават идея от материя. И оттам да се говори за субективен материализъм или субективен идеализъм е нелепо. Претенцията за различаване на материя от идея е претенция за познаване на обективната истина, нещо което е чуждо на субективизма.

            Фанатизмът не е само вяра. Всички приемаме нещата на вяра (на доверие). Но докато ние субективистите осъзнаваме това, то обективистите си мислят, че тяхната вяра е обективната истина. За това им викат и обективисти. Естествено са и фанатици.

            Между другото най доброто определение за фанатизъм съм го дал аззз :

            Фанатизъм – това е вярата, че спор за истината може да се води с рационални аргументи. Ако вярваш в това, значи си фанатик. Толкова е просто.

            Не е възможно да съществува фанатичен субективизъм. Субективизмът е опериран от фанатизъм.

            Виж за обективизъм, който не е фанатичен, не съм чувал. То е и невъзможно. Не съществува обективизъм, без претенции за съществуване на обективна истина. Вярата в съществуването на обективна истина е 100 % фанатизъм. Е айде не е 100 %, а 99 % да речем, щото има обективисти, които твърдят, че до обективната истина можеш да се доближаваш, но никога не можеш да я узнаеш.
            Господи боже помилуй!
            Ама ти вярваш ли в тези идиотии???
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              42
              Кво беше това?

              Отговора от стопаджията ли?

              Ай, чакаме ви от Софето да пламнете към Варнето

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                Дрън-дрън. Ако има субективни учения, значи има и обективни такива? Посочи ги...



                Ти може и да не си говорил за подобна дивотия, но тя си съществува и когато говориш за субективизъм, се разбира в този контекст, а не в онзи, който си мислил, но не си изразил. Ако имаш нещо друго предвид, уточни.

                http://bg.wikipedia.org/wiki/Субективен_идеализъм



                Това, в което най- искрено вярваш и си готов да отстояваш на 100% е фанатизъм.

                А Иван в какво вярва? А Първан? Ето този фанатичен субективизъм, това деление на Аз и другите формира Его и е пречката, за да намерите общ език. Както и да твърдиш, че дадено учение е субективно... Без да си даваш сметка, си именно това, което отричаш (оксиморон) - субективен идеалист, обладан от собствените си възприятия. Това, което си мислиш, не е това, което е, а това, което си мислиш.
                Жалко, помислих си че разбираш философията, но съм се излъгал.

                Не съществуват обективни учения, много ясно. Но ти ми слагаш думи в устата.

                Аз използвам думата субективистични, именно за да мога да я противопоставя на думата обективистични. А обективистични (фанатични) учения, философии и религии, дал господ.

                1. Материализъм.
                2. Идеализъм.
                3. Всички фанатични религии, според които бог е един. Тук влизат ислям, християнство, юдейство и много други разбира се. Общото е, че бог е един.
                4. Диалектически материализъм - най човеконенавистното учение. Префинен инструмент за тотално опростачване на човека.

                Сега, защо словосъчетанието "субективен идеализъм" е оксиморон. Не ми отговаряй. Разбрах, че не знаеш. Това е реторичен въпрос. Оксиморон е, защото субективистите не различават идея от материя. И оттам да се говори за субективен материализъм или субективен идеализъм е нелепо. Претенцията за различаване на материя от идея е претенция за познаване на обективната истина, нещо което е чуждо на субективизма.

                Фанатизмът не е само вяра. Всички приемаме нещата на вяра (на доверие). Но докато ние субективистите осъзнаваме това, то обективистите си мислят, че тяхната вяра е обективната истина. За това им викат и обективисти. Естествено са и фанатици.

                Между другото най доброто определение за фанатизъм съм го дал аззз :

                Фанатизъм – това е вярата, че спор за истината може да се води с рационални аргументи. Ако вярваш в това, значи си фанатик. Толкова е просто.

                Не е възможно да съществува фанатичен субективизъм. Субективизмът е опериран от фанатизъм.

                Виж за обективизъм, който не е фанатичен, не съм чувал. То е и невъзможно. Не съществува обективизъм, без претенции за съществуване на обективна истина. Вярата в съществуването на обективна истина е 100 % фанатизъм. Е айде не е 100 %, а 99 % да речем, щото има обективисти, които твърдят, че до обективната истина можеш да се доближаваш, но никога не можеш да я узнаеш.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Екзистенциализма, Будизма, Дзен Будизма и Даоизма са субективистични учения.
                  Дрън-дрън. Ако има субективни учения, значи има и обективни такива? Посочи ги...

                  Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Словосъчетанието субективен идеализъм е оксиморон. Не съм говорил за такава дивотия. Виж пак ми прочети поста и ще се убедиш сам.
                  Ти може и да не си говорил за подобна дивотия, но тя си съществува и когато говориш за субективизъм, се разбира в този контекст, а не в онзи, който си мислил, но не си изразил. Ако имаш нещо друго предвид, уточни.

                  http://bg.wikipedia.org/wiki/Субективен_идеализъм

                  Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  А какъв е пътя е лесно да се разбере. Това в което най искрено вярваш – това е пътят. Аз вярвам, че пътят са активност и протести.
                  Това, в което най- искрено вярваш и си готов да отстояваш на 100% е фанатизъм.

                  А Иван в какво вярва? А Първан? Ето този фанатичен субективизъм, това деление на Аз и другите формира Его и е пречката, за да намерите общ език. Както и да твърдиш, че дадено учение е субективно... Без да си даваш сметка, си именно това, което отричаш (оксиморон) - субективен идеалист, обладан от собствените си възприятия. Това, което си мислиш, не е това, което е, а това, което си мислиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                    Мечо, къде видя да става дума за субективизъм?
                    Екзистенциализма, Будизма, Дзен Будизма и Даоизма са субективистични учения. Именно поради тази причина силно си приличат. Субективизма е един и същ независимо как го наричат. Той е правата вяра.

                    Словосъчетанието субективен идеализъм е оксиморон. Не съм говорил за такава дивотия. Виж пак ми прочети поста и ще се убедиш сам.

                    А какъв е пътя е лесно да се разбере. Това в което най искрено вярваш – това е пътят. Аз вярвам, че пътят са активност и протести.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Мечо, къде видя да става дума за субективизъм?

                      Субективният идеализъм и обективният реализъм са продукт на западното мислене в следствие на аналитичния подход (разделяй и владей). На изток няма подобно разделение на субект и обект. Там "доктрината" е "тат вам аси", т.е. "ти си то", доколкото е възможна подобна интерпретация. В първия случай се залага на разликите, обосновавайки Аз-а; във втория няма Аз и вместо да се градят бариери от различия, дефинирайки Аз-а като нещо различно и противопоставящо се на всичко останало, се търси единение в един по- широк и холистичен смисъл.

                      Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Пътят към целта е по важен от целта !!!
                      До тук добре.

                      Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Протестите и активността са пътят !!!
                      А ся де. Тук си казал, че едно-две от безбройните възможни средства за постигането на целта са/е Пътя. Субективно и крайно мнение. Ето пример:

                      Говорили си Мечо и Бля:

                      - Какво правиш? - запитал Мечо.

                      - Копая... - бил отговорът.

                      - А това в ръцете ти какво е?

                      - Мотика...

                      - А ти ли копаеш или мотиката?

                      - Върни се, прочети пак по- горе за тат вам аси и не се прави на мотика (на това, което си мислиш/средство).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        Аз искам незабавно отговори на:

                        1.Кога?
                        2.Къде?
                        3.Колко?
                        4.Срещу кого?
                        5.Какво?
                        42

                        Коментар


                        • http://www.youtube.com/watch?v=_tHmkGhMpPg#t=191

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                            Коки, хубаво мнение и супер цитат. Само едно дребно уточнение, ако позволиш. От гледна точка на западния позитивизъм има огромна разлика между даоизъм, конфуцианство и фън шуй. Според източния мистицизъм всяко подобно деление е безсмислено. Пътят е навсякъде.

                            "Управлението на голяма страна е като пърженето на дребна риба." Лао Дзъ
                            Всъщност субективизма е един и същ навсякъде. Дали ще е западния екзистенциализъм или източен Будизъм или Даоизъм, субективизмът е един и същ. Това е правата вяра.

                            Пътят към целта е по важен от целта !!!

                            Протестите и активността са пътят !!!
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                              Фън Шуй е част от Даоизма, философско учение от зората на хилядолетията. Един от основоположниците му е Конфуций ( министър на императора на Китай). Ето какво казва той за държавата и управлението: - Когато държавата се управлява разумно, срамно е да си беден и незначителен. Когато държавата не се управлява разумно, срамно е да си богат и знатен. - Благодатно за държавата е, когато на добродетелните хора не се противодейства. Пагубно за държавата е, когато на порочните хора не се противодейства. - Може ли недостоен човек да служи на държавата? Не: той се грижи да придобие нещо, а щом го получи, се грижи да не го загуби. А докато го тревожи мисълта за загубата, не се знае какво е способен да извърши. Писано преди 2000 години, а сякаш е за днес ...
                              Коки, хубаво мнение и супер цитат. Само едно дребно уточнение, ако позволиш. От гледна точка на западния позитивизъм има огромна разлика между даоизъм, конфуцианство и фън шуй. Според източния мистицизъм всяко подобно деление е безсмислено. Пътят е навсякъде.

                              "Управлението на голяма страна е като пърженето на дребна риба." Лао Дзъ

                              Коментар


                              • Би Би Си: Изправена ли е България пред изтичане на мозъци
                                http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_..._iztichane_na/

                                България е залята от ежедневни протести заради ниските заплати и политическата култура, която много млади хора смята за корумпирана, разказва Хюит. Части то Софийския университет са окупирани.

                                "Искаме да останем тук. Искаме да се борим за страната си и искаме страната ни да се грижи за нас", казва студентка от университета.

                                Голямото изкушение да имигрират изглежда е водено от заплащането и въпреки че животът във Великобритания е много по-скъп, средната заплата е около осем пъти по-висока отколкото тук, коментира Гавин Хюит.

                                В репортажа участва и премиерът Пламен Орешарски, който приема, че в началото ще има "изтичане на мозъци". "Сигурно някои българи ще заминат да работят във Великобритания, повечето от тях искат да намерят добра работа, а не да се възползват от социалната система, така че моето обръщение към британците е, че мигрантите е по-вероятно да допринасят за британската икономика, отколкото да бъдат бреме, казва премиерът.

                                НА ГЕЯ БЕЯ И ЗЛОДЕЯ НЕ ИМ ТРЯБВАТ ИНТЕЛИГЕНТНИ ХОРА - САМО ПРОТЕСТИРАТ ТРЯБВА ДА ГИ ИЗГОНЯТ

                                Коментар

                                Working...
                                X