IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Тука важната реплика е "самостоятелно". В останалите управление при Димитър Попов и при Любен Беров съвсем реално си управляваше БСП, само където не се водеше нейно. Всъщност то на Любен Беров си беше на БСП изцяло. Царя сложи на власт наследниците от БСП, а при ГЕРБ се издигнаха наследниците на шофьорите и охраната на партията майка.

    Така че БСП управлява целия ни преход и основната вина да бъдем провалена държава е на БСП.

    Това са "дрън дрън ярина"! Факти те са че БСП за 23 години е управлявала 3 години, СДС 5 години-1г с Филип Димитров и 4г с Иван Костов.
    4 години Симеон Сакс-Кобургготски.
    3.5 г ГЕРБ.

    ТОВА Е ИСТИНАТА.
    От 23г- 8.5г чисто синьо управление и само 3 години червено.

    ФАКТ!
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Ти даваш ли си сметка каква огромна ЛЪЖА разпространяваш?
      От 1990г до сега БСП е управлявала точно 36 месеца. Три години!!!!!
      Андрей Луканов- от началото на 90та до 20 декември 90та година - 12 месеца
      Жан Виденов- 26 януари 95та до 12 феруари 97ма - 24 месеца.

      Друго самостоятелно управление на БСП НЯМА !!!!
      И за тия 3 години обявиха един мораториум по външния дълг(фалит), фалираха родните банки и докараха хиперинфлация. Направо не ми се мисли ако управляваха повечко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Пак манипулация...
        Сега ще ти кача Медиана...
        Явно с теб вече по друг начин не може да се разбере...
        Ама аз и с Медина не се разбирам Само на Алфа Рисърч вярвам. Всички други са гадни подлоги

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Яка мобилизация трябва, всички да се интересуват от политика и да влагат емоции в това. Тази 70% омраза към настоящите партии е редно да се използва конструктивно, за прочистване на България.
          Пак манипулация...
          Сега ще ти кача Медиана...
          Явно с теб вече по друг начин не може да се разбере...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Ето за това говориме...
            Аз не го следя ,контрапротеста ,но той е изявен с кадри на управляващите..
            Така ,че те го финасират..
            Вече 163 дни има протест и никой не пита ,тези лежащите там кой ги храни ,кой ги пой ,кой им купува знамената и барабаните ,кой им плаща рейсовете ,кой ....
            Кой тебе те финансира ,за да ги защищаваш ...
            Умен ,човек ,който е зомбиран е вече зависим човек..
            Та ти зависим ли си...
            На мен никой не ми плаща пък и нищо няма да спечеля все едно как се развият събитията.

            но силно се радвам на тази обществена енергия, заразителна е така да се каже.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Може и така да се каже...
              Насила те правят фен неа един от отборите...ако си против другия...
              Яка мобилизация трябва, всички да се интересуват от политика и да влагат емоции в това. Тази 70% омраза към настоящите партии е редно да се използва конструктивно, за прочистване на България.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                И аз знам за доста платени протестиращи - ама те всичките ходят на контрапротестите
                Ето за това говориме...
                Аз не го следя ,контрапротеста ,но той е изявен с кадри на управляващите..
                Така ,че те го финасират..
                Вече 163 дни има протест и никой не пита ,тези лежащите там кой ги храни ,кой ги пой ,кой им купува знамената и барабаните ,кой им плаща рейсовете ,кой ....
                Кой тебе те финансира ,за да ги защищаваш ...
                Умен ,човек ,който е зомбиран е вече зависим човек..
                Та ти зависим ли си...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                  Нещо като да избираш между две лайна и едното щото мирише повече да изядеш другото.
                  Може и така да се каже...
                  Насила те правят фен неа един от отборите...ако си против другия...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    За 160 дни ,няма нито един случай на репортаж на платен протестиращ по телевизите..
                    Само аз знам над 50 ...
                    Защо!
                    Защото те са правилните хора и парите са им чисти като хората...
                    Добри ,елитарни и чисти...
                    И аз знам за доста платени протестиращи - ама те всичките ходят на контрапротестите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Баща ти е бил много мъдър и прав!!! След ожесточения натиск на мутраци и други сини болшевики, все повече се замислям, дали на следващите избори да не гласувам за БСП. Аз нямам никакви скруполи за кой да гласувам. Но когато на една партия и извиват ръцете и не и дават възможност да покаже какво може, мисля, че много като мене ще ги подкрепят.
                      Ами това е нормално...
                      Вземи Преди 10 ноември ,налагането на една идеология и разбирания със сила ,винаги носят послушковци и голяма група недоволни...

                      Сега всичкш са се изправили срещу това правителство...
                      Само че къде бяха медиите, който лижеха ботушите на Борисоф...
                      Къде са Ранобудните, когато им качиха таксите
                      Къде бяха чичковците от БАН..
                      Къде бяха тези преподаватели който се оплакват от полицейско насилие..
                      Къде бяха синдикатите ,когато за 4 г. не се качиха доходите с грам..
                      Къде бяха Работодателите ,когато им взимаха бизнеса.......
                      Къде бяха държавните чиновници ,когато ги напълниха с калинки...
                      Къде бяха...
                      Сега БорисоФ бил по малкото зло...
                      Тезата ,че червените са добрите ... не е популярна ,защото добрите са медиите , банките , работадателите , синдикатите ,студентите...
                      За 160 дни ,няма нито един случай на репортаж на платен протестиращ по телевизите..
                      Само аз знам над 50 ...
                      Защо!
                      Защото те са правилните хора и парите са им чисти като хората...
                      Добри ,елитарни и чисти...
                      Last edited by Монти; 23.11.2013, 22:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Баща ти е бил много мъдър и прав!!! След ожесточения натиск на мутраци и други сини болшевики, все повече се замислям, дали на следващите избори да не гласувам за БСП. Аз нямам никакви скруполи за кой да гласувам. Но когато на една партия и извиват ръцете и не и дават възможност да покаже какво може, мисля, че много като мене ще ги подкрепят.
                        тя БСП нееднократно е показвала какво може.

                        точно това е проблемът с това да стои на власт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          СВОБОДНО СЛОВО


                          kristian-kalchev
                          Кристиян Калчев, 2 курс СУ: Преподаватели ни подстрекават към окупация




                          Кристиян Калчев що не се произнася за това как червеното знаме го е родило

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Баща ти е бил много мъдър и прав!!! След ожесточения натиск на мутраци и други сини болшевики, все повече се замислям, дали на следващите избори да не гласувам за БСП. Аз нямам никакви скруполи за кой да гласувам. Но когато на една партия и извиват ръцете и не и дават възможност да покаже какво може, мисля, че много като мене ще ги подкрепят.

                            Нещо като да избираш между две лайна и едното щото мирише повече да изядеш другото.
                            Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


                              Ами ти какво очакваш.....
                              След всеки опит ,мишката да роди Мечка , изпада в реанимация....
                              Даже и вече не следя мероприятията на протестърите...
                              Загубена кауза..
                              Бях ангажиран , когато ми бяха засегнали интересите с окупацията...
                              Сега очаквам окупация на 46 ОДЗ с искане с идването на Дядо Мраз за Премиер..

                              Такова капсулиране става в момента ,че червените и март няма да ги Убедите за избори..
                              когато казваше баща ми ... с всеки вик ..червени боклуци ,се появят нови 20 в групата им...аз не вярвах ...през 1997 г....
                              Хората са с различно мнение и когато всеки с различно мнение бъде вкаран в тази игра ..той се припознава....
                              Последните шест месеца съм бил за радетел на избори през май ,но с тези обиди на платените тролове ,че съм платен и червен ..
                              Станах крепител на Орешарски .... ако някой знае кой плаща от позитано....ще съм му в полза и в Феисбука....имам голяма група....
                              Ако не се обади ,мога и безплатно при едни нови избори...
                              Баща ти е бил много мъдър и прав!!! След ожесточения натиск на мутраци и други сини болшевики, все повече се замислям, дали на следващите избори да не гласувам за БСП. Аз нямам никакви скруполи за кой да гласувам. Но когато на една партия и извиват ръцете и не и дават възможност да покаже какво може, мисля, че много като мене ще ги подкрепят.

                              Коментар


                              • СВОБОДНО СЛОВО

                                НОВИНИ
                                БЪЛГАРИЯ
                                ПОЛИТИКА
                                ОТ СВЕТА
                                ЗАД КУЛИСИТЕ
                                NIGHTLIFE
                                МОДА

                                kristian-kalchev
                                Кристиян Калчев, 2 курс СУ: Преподаватели ни подстрекават към окупация

                                07.11.2013 • БЪЛГАРИЯ, НОВИНИ
                                spannender Seokanzler binaere Optionen

                                Студентът във 2 курс по Културология в СУ Кристян Калчев, едно от лицата на протеста срещу окупацията на Алма Матер

                                Защо не подкрепяте студентските акции срещу правителството?
                                Не съм казал, че не подкрепям протеста на колегите срещу правителството. Не подкрепям начина, по който се провежда протеста, а именно чрез окупация на университета – зона, забранена за политика и по-точно за политически партии. А техните искания са именно политически и биха облагодетелствали конкретна политическа формация.

                                Коя?
                                Реформаторският блок. Социологическите проучвания ясно показват, че при нови избори освен разместването на мандатите на КБ и ГЕРБ, в следващия парламент ще влезе Реформаторският блок и ще излезе ПП Атака от него.

                                Защо и от къде идват съмненията ви, че зад студентските недоволства стоят реформаторите? Имате ли някакви конкретни доказателства?
                                Да, разбира се. Основният им говорител от академиците е професор Калин Янакиев, който освен, че е член на ръководството на ДСБ, вече е член на ръководството на Реформаторския блок. На 12 май тази година той беше кандидат за народен представител, водач на листата в МИР Ловеч.
                                Също така мнозина от младежите, които най-често биват тиражирани по всички медии са членове на младежките организации на ДСБ и техни най-върли активисти. По време на предизборната кампания има снимки с едно от момчетата, което държи плакат, на който пише: „Костов, къде си? Върни се да спасиш България“. Неоспорим е фактът, че те са политически фигури и по-точно зад тях стоят други политически фигури, а те стават маша за провеждането на такъв тип политика.

                                В такъв случай, след като според вас, са политизирани студентските недоволства и окупаторите не искат да влизат в диалог със сегашното управление, какъв е изходът?
                                Изходът е единствено и само един – да се спази първо Конституцията, която дава право на образование на всички – член 53, ал. 1, да се спази законът за висшето образование, където ясно е регламентирано, че университетът е зона забранена за политическа дейност и третото, не по-маловажно е да се спази вътрешният правилник на университета, в който също се забраняват политически действия и агитация.
                                Единственото, за което приканваме ние, които сме против окупацията на СУ, е само и просто да се спази законът и да имаме право на образование това, за което сме си платили.

                                Тогава каква е алтернативата да изразят тяхната позиция, по какъв друг начин, защото те са избрали окупацията, за да изразят мнението си?
                                Първо трябва да стане ясно, че „окупирай“ е идея на лявата младеж, а тук ставаме свидетели на десни фигури. По принцип идеята на движението „окупирай“ е да искаш промяна към ляво. В това срещаме и първият парадокс, че те искат промяна на дясно. Що се отнася до мястото на техните искания, то това определено не е университетът. Мястото им е на площада или около НС, където се води политиката, където е гласувано доверие на правителството, или където е МС. В тази връзка местата за протест са площад „Независимост“, пред МС, пред НС.

                                Тоест, призовавате да освободят университета от политически призиви и да излязат на площада, където да изразят недоволството си, без да пречат на тези, които искат да учат?
                                Да, разбира се. За нас не е проблем, че те имат политическа принадлежност. Напротив, аз дори ги адмирирам, че имат политическа ориентация. Проблемът е, че чисто и просто се спира действието на една от основните функции на всяка една държава, именно образователната функция.

                                Въпреки това се увеличава броят на „окупаторите“. Окупацията тръгна от СУ, сега вече е в повече университети, докато гласът на „контра окупаторите“ не се чува сякаш толкова силно?
                                Първо, правя едно малко уточнение, на което много държа. Ние не сме контра окупатори. Контра окупатори означава, че ние също искаме да окупираме, но да сменим тях. Напротив, ние сме протестиращи срещу окупацията. Това е много важно да се отбележи.
                                Що се отнася до това, че се увеличава броят на окупаторите, това не е така, напротив. Бяхме свидетели как в първите дни стотина студенти, макар и от различни университети, нощуваха в СУ, а вътре имаме наши колеги, които ни казват, че вечер в университета остават не повече от 5-6 човека. Тоест тенденцията е за спад.
                                Същевременно и обществото започва да се настройва негативно. Тази окупацията можеше да е ден-два-три, но тук става въпрос за хронично нарушаване на законодателството. А това, което те претендират, че имат като амбиция е да се спазва законодателството.
                                Що се отнася до протеста на студентите, които да срещу окупацията, има едно много елементарно обяснение, че не се чува толкова силно гласът – ние буквално сме агитирани от някои преподаватели, говоря конкретно за Философски факултет и за мои преподаватели, които ни подстрекават към действия за окупация. Аналогично би било, всеки да си помисли, че ако не отиде на окупацията или се обяви против това, ще означава, че ще има някакви последствия по време на сесия, че ще бъде нарочен.
                                И още нещо – много от националните медии изтъкват, че протестът срещу окупацията на СУ е политизиран, защото имало политически фигури. Аз не съм съгласен, тъй като право на протест има всеки, без значение дали е политически обвързан. Ние не отиваме към СУ да направим контра окупация и да сменим сините с червените, напротив ние отиваме там като студенти, които имат студентски права и искаме нашата позиция да бъде чута.

                                Да разбирам ли, че в част от студентите, независимо зад коя позиция са, има известен страх как ще им протекат изпитите, как ще завършат семестъра?
                                Категорично. Страхът е изключително голям. Вчера имахме среща с преподаватели от Философския факултет и аз ги попитах защо преподавателите не се обявят срещу окупацията и те казаха, че преподавателите ги е страх. Между другото, още от миналата година започна едно идеологическо обработване на нашия курс и аз предполагам, че не е единичен случай.

                                Как ви обработваха?
                                Давам веднага пример с преподавател – главен асистент Кирил Иванов, който ни преподава „Общи понятия в културата“. Този преподавател си позволява да изказва свое лично мнение как по времето на социализма, в лагерите в Белене били изядени над 12 000 души от прасета. Това, ако не е политическа антиагитация срещу нещо здраве му кажи.
                                Също така мога да кажа, че при писането на философски есета, нещо което се изисква от нас, за да бъдем допуснати до определени изпити, много е важна философията, на която ще наблегнеш. Тоест ако наблегнеш на грешната философия, разбирайте лявата, това непременно ще има отражение върху успеха.

                                Защо все пак младите не седнете и не се разберете и не дадете пример на политиците, че независимо от убежденията ви, можете да преговаряте и да се тръгне в една посока, благоприятна за всички? Защото сега едните протестират срещу управлението, другите искат то да остане и всичко е на инат. Защо не търсите допирни точки в диалога?
                                Протестиращите срещу окупацията не сме всички студенти, които подкрепят правителството. Трябва да е много ясно, че там са студенти, които протестират срещу окупацията. Има мои колеги, които са срещу правителството и участват вечер на протестите срещу правителството, но не подкрепят окупацията на ректората на СУ.
                                Що се отнася до диалога – от самите протестни действия срещу окупацията, ние точно за това приканваме за диалог и разговор с тях. Веднага след това бяхме обвинявани, че сме искали да ги пребиваме едва ли, влезли сме насила. Това е изопачаване.

                                Коментар

                                Working...
                                X