IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По повод изявлението тази сутрин на главния прокурор, че се работи по сигнал срещу Цветелина Бориславова и Бойко Борисов за финансови и данъчни измами, потърсихме мнението на засегнатата страна.

    - Г-жо Бориславова, как ще коментирате изявлението на главния прокурор Сотир Цацаров преди минути, че се работи по сигнал, подаден срещу вас за финансови и данъчни престъпления?

    - На такива безумни въпроси не ми се отговаря. Вижте в какви медии излиза и си правете извода.

    - Каза го главният прокурор Цацаров, не е "жълта публикация".

    - Сигурно е казал истината, щом има сигнал. Вие сигурно знаете и от кого е. Не бих се учудила, ако отново е от г-н Бареков. Затова няма смисъл да коментирам.

    - Твърдението е, че през 2001 г. СИБанк е била взета с финансови и данъчни престъпления?

    - Това е абсолютна лъжа. И не искам да коментирам сигнали на хора, които нямат морал.

    Коментар


    • Грешиш, сигналът е подаден не до ПРОКУАТУРАТА, а до ЦАЦАРАТУРАТА - съдебен орган на Пловдивската ложа "Слънце-Ориент", има малка разлика.

      Коментар


      • Има подаден сигнал до прокуратурата срещу Бойко Борисов и Цветелина Бориславова за финансови и данъчни престъпления и той е изпратен за проверка, включително и до органите на Националната агенция по приходите. Това каза пред журналисти главният прокурор Сотир Цацаров преди заседанието на Висшия съдебен съвет."Не мога да дам точни данни за този сигнал, преглеждал съм, с оглед на обработването на целия ежедневен доклад, който влиза в прокуратурата. Сигнал има, по сигнал се процедира, като по всеки друг сигнал", допълни Цацаров. Той допълни, че част от проверката по сигнала е възложена на НАП, а другата част от проверката се извършва от ДАНС.

        Коментар


        • A ето и един образец на Путиновата антиевропейска пропаганда:

          Коментар


          • Кои са UKIP и защо ги е страх от българите
            Британският вестник “Индипендънт” посвети днешната си карикатура на горещата тема за българските и румънски емигранти.
            Повече инфо:
            http://offnews.bg/index.php/272153/i...bg-emigrantite

            Коментар


            • http://www.independent.co.uk/voices/...n-8117874.html

              КЛАСИКА- БРИТАНСКА ПОЛИТИЧЕСКА КАРИКАТУРА..

              Коментар


              • Минчо Спасов: Този, който назначи Борисов, назначи Пеевски




                Господин Спасов, кое ви кара да смятате, че има нещо нередно в процеса срещу Октай Енимехмедов?

                - Прокуратурата се подложи на ДПС, като формулира обвинение срещу Енимехмедов за убийство вместо за хулиганство. Аз консултирах специалисти. Изправени сме пред типа муниции, които Енимехмедов е купил волево и е поставил патроните сам. Той е искал да предизвика звук, а не убийство или щета. И за третокурсник по право е ясно, че сме изправени пред опит за стрелба с негодни средства, който не се наказва. Това не е престъпление. Това е юридическата страна на въпроса. Според мен има и политическа – Енимехмедов смята да прави политическа кариера.



                Вие казахте, че прокуратурата се е огънала пред ДПС. Ахмед Доган отказа да свидетелства срещу него. На какво го отдавате?

                - Тук трябва да търсим психологическия ефект, търсен от Енимехмедов, и от Доган. Стрелецът показа на Доган, че е по-силният, че може да го убие, но може и да го пощади. С този си акт Енимехмедов действаше както в Библията е описано в Книга на царете. Там цар Саул влиза в една пещера по нужда, в която се крие бъдещият цар Давид. Давид можел да го убие, тъй като на тъмно Саул не забелязва нищо. Като излиза, Давид му показва парчето и му казва: Аз можех да те убия, но аз те пожалих. След известно време Давид става цар.



                Какво искате да кажете – че Енимехмедов може да наследи Доган, след като подкрепи окупацията, обявявайки се за политически затворник?

                - Според мен той това иска. Той удивително напомня по съдбата Доган, който също се смята за политически затворник.



                Да не би Доган да си го е харесал за наследник?

                - Не мисля. Оправдателната присъда, която той ще получи, ще го превърне в герой. Той ще получи присъда за хулиганство. Ще се приспадне времето в ареста и той ще излезе на свобода. По повод на намерението на Доган, по-скоро се чуват версии, че тези, които стоят над него, искат да дисциплинират своите подопечни и използват Енимехмедов. Имам предвид хората с пагони, които стоят зад и над Доган. Те периодично му напомнят за властта, която имат над него. Те реално не знаеха дали Доган наистина ще си подаде оставката на конгреса.


                Този инцидент беляза началото на серия от неочаквани политически събития – зимните протести, оставката на кабинета „Борисов“, предсрочни избори. Влизали ли са те в сценария, за който говорите?

                - Не мога да твърдя, че има грандиозни планове и тъмни конспирации, защото в България всеки план се проваля. Не може със звуков патрон да убиеш някого. Юридическият извод е, че ще бъдеш оправдан. Ще бъдеш осъден за хулиганство и ще се превърнеш в герой, победил Доган.


                Има ли връзка с този инцидент оставката на Бисеров?

                - Не знам, не мога да коментирам, без да имам информация.


                По време на тройната коалиция бе разкрита разработката „Лиани“. С това свърза Осман Октай оставката на Христо Бисеров.

                -Нямам представа. Ако се безпокоеше за „Лиана“, може би щеше да запази политическата си позиция, за да се предпази. Не знам причината.


                Има ли според вас връзка оставката му с Делян Пеевски?

                - Мисля, че хората, които стоят над Пеевски, стоят зад и над Бисеров. Те си знаят.


                Можем ли днес да отговорим на въпроса Кой? Кой назначи Пеевски?

                - По принцип да. Същите хора, които назначиха и Борисов. Преди време дадох интервю по бТВ. В него казах, че две големи грешки са направени - първата е, че бе назначен Бойко Борисов, сегашната – Пеевски. За първата се изясни, че Бриго Аспарухов го доведе при нас в НДСВ, но тук управляващите все още не са си го признали.





                Минчо Спасов е роден през 1964 година в София. През 2001 година Спасов се включва в новосъздадената партия НДСВ и се кандидатира за народен представител в Ямболския район. Той е областен управител на Област Ямбол до влизането си в Народното събрание през 2004 година. През следващата година оглавява парламентарна анкетна комисия, проверяваща отпускането на кредити на страни от Третия свят.Доктор по административно право.През юли 2005 година Минчо Спасов е преизбран и става заместник-председател на Парламентарната група на НДСВ. През февруари 2008 година става председател на парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред. През следващите месеци става известен с критиките си към ръководството на Министерството на вътрешните работи, последвани от оставката на вътрешния министър Румен Петков.

                Коментар


                • [IMG]http://expressnews.bg/pictures/i8161_w640_h1008.jpg

                  http://expressnews.bg/%D1%81%D0%B2%D...B8/%D0%B3-3284
                  Last edited by X_Y; 28.11.2013, 10:58.

                  Коментар


                  • Evgeni Kanev

                    Комунистът като пр(им)а(т)човек:
                    -ти искаш реална демокрация, той фасадна
                    -ти искаш Запад, той Изток
                    -ти искаш прозрачност, а той държавна (лична) тайна
                    -ти искаш зелена енергия, той ядрена
                    -ти искаш газ отвсякъде, той само от Изток
                    -ти си за, той е контра
                    -ти не искаш цигарен дим, той го разрешава
                    -ти не искаш ДС, той я пуска навсякъде
                    -ти и той не искате полицейщина, но той без нея не може
                    -ти и той не искате фашисти, но той без тях не може
                    -ти търсиш отговорност, той парите
                    -ти си гражданин, той е...комунист.

                    Коментар


                    • "Бойко Борисов стои зад клеветите на бизнесмена Красимир Дачев, че съм получил 150 000 тона дървесина без конкурс", заяви пред "Преса" легендата на българския футбол Христо Стоичков. Той е завел три дела за клевета срещу бизнесмена Дачев и се надява, че ще го осъди.

                      Ицо обяви, че тепърва ще вади много неща за Бойко Методиев Борисов. "Никога не съм бил близък с Борисов. Това, че съм го завел в Пловдив, то беше защото исках там да построя стадион. А той домъкна всичките политици около него да си правят реклама на мой гръб", каза Стоичков.

                      Камата намекна, че точно скрити интереси на бивши управници са провалили идеята му за строеж на модерен стадион в Пловдив.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                        Мечо Биков, там ли си?
                        Вече да
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Мечо Биков, там ли си?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                            Ей заради това горното, неведнъж съм питал моя приятел Мечо: Как, аджеба, как я вижда тая пряка демокрация при такива условия!? И има ли въобще смисъл от опитите да променяме нечии убеждения, за да станат те като нашите, и не е ли субективизма най-определящото и истинско философско определение за нещата от живота ни!?? За какво тогава си говорим и въобще спорим, се чудя

                            П.П. Субективизъм

                            1.Направление в идеалистическата философия, което отрича обективната реалност и смята, че външния свят е рожба на нашето съзнание.
                            1. Той не е убеден
                            2. Условията не са такива
                            3. Няма смисъл да променяме ничии убеждения, именно затова пряката демокрация е най добрия вариант за управление на страната.
                            4. Да, наистина субективизма е правата вяра.
                            5. В послеписа си дал едно от обективистките определения за субективизъм. Правилното определение съм го дал в точка 4.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              Глупости!
                              Кой трябва да управлява се решава на ИЗБОРИ герберастке!
                              Изборите бяха преди 6 месеца. А твоите измислени социологически проучвания си ги отпечатай на тоалетна хартия. И си избърши.... с тях!
                              Правилата на демокрацията са за всички. БСП ги спазва. Вие сините талибани не ги спазвате!
                              И за това България е на това дередже!
                              БСП е управлявала 3 години от последните 23.
                              Сините управлявате самостоятелно ДЕВЕТ години.
                              Плюс 4 години псевдомонархиеско управление (и анти БСП отвсякъде!) Общо 13 години НАПЪЛНО НЕЗАВИСИМО ОТ БСП управление.
                              Каквото и да внушават продажните американски медии.

                              И затуй България е до никъде!
                              ТоА текст ме изгуби съвсем в началото. Излагаш се!
                              Но пък ме подсещаш за културната революция, която ни предстои ... след пиДжаменото парти
                              [IMG]https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1471828_10201887282236351_268511026_n.jpg
                              Last edited by X_Y; 28.11.2013, 11:00.
                              Yeah

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ono Разгледай мнение
                                Вчера, 23:54
                                ПЕСовете помияри вън от чадъра![/COLOR][/SIZE]
                                О няма да се разберем така 4ono.Всички политици от прехода директно, без съд и присъда към Белене . https://www.youtube.com/watch?v=nur7NQwdRfM#t=26
                                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                                Коментар

                                Working...
                                X