IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Решения за излизане от кризата

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • да продадем България е най доброто решение и да си купим акции от епъл

    Коментар


    • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
      В махалата отвори магазин на някаква мандра и съм редовен клиент. НО цените им са много прилични и конкурентни, качеството варира(вечна бг слабост), но е по-скоро добро.
      Съответно от веригите не купувам вече млечни произведения.

      Дано бг бизнеса се ориентира! Най-вероятно ще го направи. Лошото му е, че голяма част от него е назначен бизнес и трудно се учи и оправя в пазарната среда.
      …. Добре формулирано ( назначен бизнес ), предполагам, че и назначаващите вече са на ясно с краткия му живот … нужна е държавна политика, пазеща естествените дадености за бизнес в България, според мен е много просто, трябва противопоставяне на монополите, държавната машина има свойствата да си създаде безброй инструменти за справянето, но се искат „топки” …

      Коментар


      • Я виж ти! Какво съм писал на 22.05.2013:
        Първоначално изпратено от citizen_bg Разгледай мнение
        Кризата е в резултат на дефекти на системата...
        ...
        По въпроса са писали Силвио Гезел(Свободните пари), Маргарет Кенеди(Лихвата - рак на обществото) и други. На мен ми се струва логично.

        и какво излезе няколко дена по-късно:

        "Джон Кейнс също не остава безучастен – в основния си труд големият британски икономист засвидетелства респект към “автора” на свободните пари Силвио Гезел, наричайки го “несправедливо пренебрегнат пророк”, чиито идеи в бъдеще ще повлияят на света може би по-силно, отколкото тези на Маркс."

        Не е лошо. Авторът се е постарал да представи добре идеята.

        Почвам да се съмнявам и аз, както други съфорумци, че ни четат писанията.
        Или да почвам да пускам тото?

        П.П. supertrader, май работата може да стане и без инфлация да е за сметка на мучо, а тя да е за сметка на истинските винивници за паричния дефицит?

        Коментар


        • Ликвидиране на световния финансов пазар?

          Кой кого? Германците или евреите от Wall Street и City-то? ...WW3

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Не съм съгласен с посочената цифра на закритите фирми с която усилено се спекулира.
            Например майка ми си закри фирмата миналата година при задължителната пререгистрация - която незнайно защо беше регистрирала преди доста години и никога не е имала дейност....
            Това е масовият случай. И жена ми закри някаква тъпа фирма, която беше регистрирала и никога не заработи.
            Едва ли има статистика колко от закритите фирми са били неработещи, ама според мен са повече от 80%.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • В махалата отвори магазин на някаква мандра и съм редовен клиент. НО цените им са много прилични и конкурентни, качеството варира(вечна бг слабост), но е по-скоро добро.
              Съответно от веригите не купувам вече млечни произведения.

              Дано бг бизнеса се ориентира! Най-вероятно ще го направи. Лошото му е, че голяма част от него е назначен бизнес и трудно се учи и оправя в пазарната среда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от robert Разгледай мнение
                Май последните години не си живял в България или си бил изолиран .Защото не му се работи на българина, затова закри 100 000 фирми?
                Не съм съгласен с посочената цифра на закритите фирми с която усилено се спекулира.
                Например майка ми си закри фирмата миналата година при задължителната пререгистрация - която незнайно защо беше регистрирала преди доста години и никога не е имала дейност....
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Светли братко Бертрам, и аз мисля че ключа от бараката е фирмени магазини!!
                  Ама трябва свеж и евтин капитал за да се отворят подобни!
                  И пак опираме до прогнилата българска и световна банкова система!!
                  Д-р Черкезов
                  Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                  Коментар


                  • Проблемът с чуждите вериги е меко казано ОГРОМЕН.

                    Фалират дребните търговци (масово) ... коментарите на незапознатите с материята (в това число политиците) са - тези работни места не са приоритет, не генерират добавена стойност, не са изрядни платци към бюджета, има сива икономика ... докато добрите вериги плащат ДДС, плащат осигуровки върху цялата заплата.


                    Но масово се пропуска следния момент. В България има (по-скоро имаше) много малки производители, които съвсем не са изостанали (ползват се доста пари по програми за обновяване на базата).. за тези производители вратите на големите вериги са широко ЗАТВОРЕНИ.
                    1 не им се занимава с прекален на брой доставчици
                    2 искат да 'вържеш' в тях едно 100-200К в стока + постоянно участие в промоции + входни такси + + + ...
                    3 самите вериги имат производство с тяхни марки и нямат изгода да вкарват по-качествени и изгодни продукти.

                    Реално тези ' ИНВЕСТИТОРИ' дължат към БГ бизнеса повече пари отколкото са дали за построяването на тези хамбари , в които стоката на практика е на дълг.

                    Входни такси + стока на отложено > от така наречените инвестиции ( това е образно казано)

                    Така създаден моделът се превръща в убиец на българския дребен и среден производител, защото от една страна убив пазара ( малките магазинчета ) , а от друга му поставя непосилни условия за да му осигури достъп до хипермаркетите.


                    Пример Лидъл - там стоките масово са произведени къде ли не за тях. Един много малък % са произведени на мега изпилени цени от БГ производители (колкот да не им седят мощностите ненатоварени) ...вижте каква лудница е пред тези магазини в петък примено...

                    и не е само лидъл...

                    Законодателството много трудно ще скрои шапка , защото сме част от ЕС и е много трудно да се сложат сериозни пречки пред тези структури, но истината е, че промяната трябва да дойде в главите ни. За съжаление хората масово са оскотели и няма сила , която да ги мотивира да търсят българското (вместо ефтиното)

                    Има лъч надежда, но само за някои неща - примерно в момента масово се отварят малки млекарници, които продават продукция произведена от Мандри непредставени във веригите. Качеството е добро, цените също. При месарниците също има раздвижване.

                    Мой познат, който има месопреработвателно предприятие преди години продаваше много повече стока в 2 представителни магазина в софия отколкото в цялата верига Билла ... без разходи за промоции, без много върната стока и без нерви.

                    по въпроса може да отворим нова тема ако искате и да разтегляме там
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Императорът

                      Прекалено са големи тези вериги вече, за да може да ги пребориш в честна схватка с тях. Просто трябва да се играе нечестно срещу тях и не по техните правила. Не си наясно, но така както си го представяш няма да може да стане.Ако се конкурират с малки магазини, които обаче са в съюз и имат централизирани доставки така че пред всеки магазин да спре един автомобил за деня и от него да се достави това , което липсва и е заянено от компютър от самия търговец. Тези вериги ще бъдат отсвирени с такива бързи темпове, че не можеш да си представиш и на борсата трябва да се листнат тези компании за доставка на стоки.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ВУЙЧО Разгледай мнение
                        На форумна хартия добре звучи , ама как ще стане реалност това , като използват
                        всякакви дъмпингови , счетоводи и куп други хватки . Продавал ли си някога в
                        голяма верига , ако не си , ето ти пример : Мандра Х си продава продуктите в
                        някоя си верига по нейни си цени , на следващия ден ти звънят и ти казват :
                        Пич , от днес влизаш в промоция - 30 % да кажем , до второ нареждане ,
                        ще работим ли заедно или да те махаме от щанда ...
                        Вуйчов - ами тогава ти казваш - "Яжте ми саламът - отивам в БГ маркет - защото там са клиентите !!!"

                        В БГ маркет Българските производители няма да бъдат тъпкани, защото е Български. В него ще ходят ного клиенти - те ще го предпочитат, защото А/ стоките са Български и така се насърчава българската икономика - и най-вече Б/ тия ного клиенти са и съсобственици на веригата и пазарувайки там, си правят сами на себе си оборот...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Как ще стане тази работа без местна фондова борса, която да е на ниво? С борса за череши няма да стане и като знаеш какъв ни беше министъра ! Тези български компании трябва да наберат капитал, на мършава борса не става.
                          Ами точно тия работи ще направят нашата борса могъща !!!!

                          Представи си, че на БФБ се търгуват:
                          - Една атомна централа;
                          - Стотина малки фотоволтаически централи;
                          - 2-3 линии на метрото;
                          - Един мобилен оператор;
                          - около 8 високотехнологически компании;

                          - и т.н.

                          И то да се търгуват не някакви символически обеми, защото реално 98% са замразени в портфейлите на олигарсите - но напротив - 60% от акциите да са в ръцете на дребни акционери физически лица - и 40% в ръцете на пенсионните компании... Плюс това поне 3-4 000 000 души са регистрирани при разните посредници и връткат сделки - дори и да са по 1-2 годишно - просто защото тези хора са изградили всичко гореизброено.

                          А капитал не е нужно да се набира чрез борсата - специално сформирана държавна институция може да стори това - а и да популяризира това. Ного е просто - туй министерство или агенция си има предаване по телевизията (а ползва, то се знай и други канали) и там казват на хората "Копелета, драги граждани - ето ви такъв и такъв проект (метроотсечка НДК - Манастирски ливади, фабрика за моби или каквото и да е) - ето разчетите - нужни са толкова и толкова пари, възвращаемостта ще е такава и такава, по уставът на компанията ще получавате мин. 90% от печалбата като дивидент, годишната ви доходност ще е 8-10%. За проектът са нужни 280 КБ (примерно), капиталът ще е от 28 милиона акции с цена десет кинта, никой човек не може да закупи повече от 10 000 акции, никой пенсионен фонд - повече от 1 000 000. Парите ще се набират по тази и тази сметка, ако проектът не набере нужният капитал или се провали по друг начин, ще си получите парите обратно с 5% годишна лихва.

                          И те така.

                          Казах за Глобул и ЧЕЗ.

                          Как навремето в масовата приматизация се включиха толкова ного хора - хем тогава липсваше едно могъщо осведомително средство - Интернет? Ако описаното от мен по-горе се приложи веднъж с нещо атрактивно (някой мобилен оператор напримерно) - за следващите проекти няма да има нужда хората да се ръчкат с остенът - те сами ще напират да си дадат сухичкото - защото ще видят с очите си, че системата действа !!!
                          А когато някой 30-годишен човек чрез подобни схеми си купува това-онова 20-25 години, той вече няма да се бои, че като одрътее ще гладува с нищожна пенсия, защото инвестициите ще му носят редовни и сосни приходи !!! Тоест точно на вас няма какво да обяснявам това... в същото време по този начин ще се отворят хиляди и хиляди и хиляди и хиляди нови работни места - и ний - един вид - като барон Мюнхаузенов ще се измъкнем сами от тресавището, влачейки се за косите... 36 МБ има на депозити на физически лица по бамките - само половината да бъдат инвестирани по този начин - за 4-5 години нещата коренно ще се променят - и като индустрия, и като работни места и като жизнен стандарт !!!

                          Проблемът е, че хората не знаят какво да се провят с парите, ама и управляващите не знаят !!!
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Prosperity Разгледай мнение
                            трябва да се почне:

                            1. Изгонване на всички чуждестранни колонизиатори, които пият от кръвчицата на светлия български народ. Всички ЕРП-та да се национализират, както да си върнем златодобива
                            2.Строи се БЕЛЕНЕ токът става евтин отново, а остатък продаваме за милиярди на съседите ни.
                            3. Затваряне на границата ни с Турция и всички турски стоки вън от българия, не им щем гадните боклуци да ни заливат пазара, нашата стока е с 10пъти по-добро качество
                            4. Посаждането на цяла българия с рапица и производството на био гориво, което след това се изнася за развитите страни.
                            5. Преговори с човеколюбиви компании като Монсанто, да инвестират в България чрез тяхните светли и доблестни иновации
                            6. Въвеждане на данък "благотворителност", всеки българин да бъде принуден да дари някаква сума (каквато сметне за добре, но да има определен минимум) за развитието на духовната святост, да се построят повече църкви и параклиси.
                            7. Учредяване на Българска банка за развитие. Раздаване на безлихвени кредити, които хора да могат да инвестират в светли корпорации като SCI.

                            Това е което се сещам за момента, ще добавя още конкретни мерки, които смятам до входирам до премиера Орешарски. Който желаа да се подпише под тези предложения нека да ми пише на лично
                            Да не са те ръсили със Стомп Актара Нуреле или Би 58?

                            Коментар


                            • Не може да се противопоставим финансово на английските вериги които играят на финансови програми!
                              Единствения начин е да ги запалим с напалм или да ги изгоним.
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Кое друго ни тормози? Търговските вериги, за които подскача сидеров? Ами просто е... 2-3 000 000 българи отделят по някой лев от сухото, което трупат в бамчиците - и правят мегамогъща Българска търговска верига, която да цака чуждите по пазарни принципи !!!
                                На форумна хартия добре звучи , ама как ще стане реалност това , като използват
                                всякакви дъмпингови , счетоводи и куп други хватки . Продавал ли си някога в
                                голяма верига , ако не си , ето ти пример : Мандра Х си продава продуктите в
                                някоя си верига по нейни си цени , на следващия ден ти звънят и ти казват :
                                Пич , от днес влизаш в промоция - 30 % да кажем , до второ нареждане ,
                                ще работим ли заедно или да те махаме от щанда ...
                                Мнението ми води до фалит !

                                Коментар

                                Working...
                                X