IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Утре пада БТК-то и всички дейта сървъри са долу, следва ресет на системата и на Мастъра байтком депозита - вече в байтовото небитие

    Като видя хората масово да продават злато за 1 и 0 изкупувам с тонове злато, щото балона ще е на път се спука
    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      И като нарасне още изчислителната мощ на техниката, всеки ще може да си печата /копае/ хилядарки за нула време и съответно цената...
      Не, не може. Всъщност "копачите" са най-прецаканите в тая система. 100%-ова е аналогията с миньорите в златните мини. Най-печените "копачи" инвестират в специализиран хардуер за "копаене" (изчисляване на SHA256 хеш). Въпросният хардуер няма никакво друго приложение, освен за "копаене" на биткойн, освен ако не го закачиш сървър, който да поддържа например 10 млн. едновремени логина.
      'Ора 'секви ..

      Коментар


      • дддд,

        дай и другата половина на историята - сега си продавача, сложи цените в биткойн и кажи какво ще стане ?
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Абе умен, умен, колко да е умен....

          Но и аз се зачудих как извъртя дупето от ултра консервативния златен стандарт и то с физическо злато (маскимум златни сертификати), към въздухарски битове и байтове.
          Готви се човека и за алтернативния свят(в който машините ще управляват) -лошо няма
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
            hemilio, много дъбър въпрос към мастера.

            Мастъре, умен човек си, много неща си писал с които съм много съгласен.
            Абе умен, умен, колко да е умен....

            Но и аз се зачудих как извъртя дупето от ултра консервативния златен стандарт и то с физическо злато (маскимум златни сертификати), към въздухарски битове и байтове.

            Коментар


            • hemilio, много добър въпрос към мастера.

              Мастъре, умен човек си, много неща си писал с които съм много съгласен.
              Обаче сега бъркаш. Моята професия е свързана с компютри, бази данни, криптирания с ключове и т.н. и мога да ти кажа, че всичко това което си прочел и така ни го представяш(от твоите думи) си личи че не си спец по компютрите специално. Омаяли са те с разни дрън-дрън. Всъщност, това което са биткойните е по-зле и от печатарите в момента. Прикрито уж зад разни криптирания, публични частни ключове и т.н. се крие възможност за още по-пълен контрол над човечеството. Именно това е мечтата на редица банкерчета и правителства да се следи, контролира и държи изкъсо всеки човек по електронен начин. И ако нещо се опъваш - хоп и те зануляват . Щото всичко е електронно. Сега..., тарикатите знаят, че ако го наложат насила това, ще има съпротива. И те действат по друг начин, изкарват го "револиционно", "антибанкерско", антитръстово", "свобода на народа", "венсеремус братя" и народа доброволно захапва кукичката, даже се "бори" за да получи нови окови. Извъртат му "номер на китайката", един вид.... Та, не се подвеждай. Виж там купувай злато, земи, консерви ако щеш... ама не се подвеждай по електронни щуротийки.
              Както сам казваш, ако стане глобален катаклизъм(мега яки слънчеви изригвания, ядрени войни и т.н.) после оцелелите повярвай ми няма да ги интересува нито ФЕД, нито ЕЦБ, нито биткоийни, фейбуци, скайпове и т.н. ами ще се търгува с консерви и картофи, евентуално със злато, сребро и т.н.
              Между другото, като казах за фейсбук. Супер добър пример. Някой има ли представа, че под формата на "забавление" колко шпионска информация събира онова разузнаване и то доброволно снесена от самите хорица. Връзки между тях, сминки с час и място къде са заснети, разпознаване на лица. Много силно ли вярвате, че ей така някакъв си младеж става мултимилиардер, щот бил много умен. А разузнаването, дали има досъп до всички данни... или просто те данните са си всъщност техни, а момченцето е просто "фейснат" отпред за "заблуда на противника", пък парите ги дава някои друг с други цели.

              Помните ли скоро, само преди броени месеци бунтовете в УК. Уж "демократична" страна, пък забраниха фейсбука на мига като видяха зор как се организират грез него "лошите". А преди същите "демократи" ревяха как в арабските страни видиш ли забранили интернета, хората се организирали за "арабски пролети"чрез тях... били имали права, "демокрация"... Пълен смях.
              Last edited by d333; 15.11.2012, 16:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Когато всички икономически ативни лица в България започнат да ги приемат ще ги приемам и аз.
                Ми да ти отговоря и аз с една крилата фраза... "Какво ли ще стане, когато всички започнат да се ръгат с лакти, защото не искат да са последни на опашката?"

                А на твоята продавачка бих и отговорил - "Пено, не си ги завирай отзад ами ми ги продай на мен. Аз ще ти платя по 11 долара за всеки биткойн!"
                Last edited by Forex Master; 15.11.2012, 16:06.
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Форекс Мастер, явно далаверата не върви. Дано успееш с реклама да си раздвижиш нещата. Имам въпрос. Да си представим, че отида в кварталното магазинче и си посикам вафличка. Продвачката се усмихва и казва "50 стотинки". Аз се усмихвам и предлагам да платя в биткойн. Тя ме гледа като теле в железница и ме пита "Бит какво?" Аз обеснявам подробно и тя задава култовия въпрос. "Какво да ги правя тези биткойни, да си ги звра отзад ли?"
                  Та ако на нея не и трябват на мен за какво са ми? Биткойн не покрива основно изискване за пари. Истинските пари са всеобщо признато от всички платежно средство. За твое съжаление Биткойн в България се приема само от теб и още няколко човека. Следователно това не са пари а някакъв експеримент. Когато всички икономически ативни лица в България започнат да ги приемат ще ги приемам и аз. Всичко друго са някакви екстравагантни експерименти и лозунги.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    Мастере-би ли обърнал физическото си злато в Биткойни?
                    Не, не обръщам нито злато в биткойни нито биткойни в злато. Обръщам само декретните пари в злато, сребро и биткойни, защото това са истинските пари.

                    Въпросът ти е и малко философски... Аз бих го превел така - Как предпочитате, да живеете изцяло в реалния свят или изцяло във виртуалния /Интернет/? Аз лично, не бих желал да принеса в жертва единия свят само за да се отдам изцяло на другия!
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                      Има държави и то "бели", в които Интернет не изчезва, но се ограничава.
                      Никоя от твоите "бели" държави не е успяла досега да ограничи торентите, колкото и да следи и цеди интернет трафика... А сега си представи торент мрежа, която е изцяло децентрализирана и изцяло peer-to-peer. Нямаш никакво законово основание да я спираш, защото там не се разпространяват продукти със запазени авторски права. Там се разменят само кратки съобщения подписани с анонимни електронни подписи.

                      Дори и да решиш един ден въпрки липсата на законово основание да я спреш то ти няма как физически да го направиш! Единственият способ е да спреш интернет трафика между отделните държави и да спреш трафика между всяка една двойка компютри вътре в самите държави!... Както се казва, късмет в начинанието пожелаваме на всички противници на биткойн!
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Мастере-би ли обърнал физическото си злато в Биткойни?
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          1. Биткойн няма да изчезне освен ако Интернет не изчезне от нашето ежедневие. Ако ли пък един ден човечеството се събуди и вече няма интернет то ще означава че парите в банките вече няма да имат никаква стойност нито пък хартишките на които пише че са пари. Единственото което ще има значение е какво оръжие и муниции имаш!
                          Има държави и то "бели", в които Интернет не изчезва, но се ограничава.

                          Хайде, сопри се малко!

                          Коментар


                          • Никой нормален човек няма да си трансформира спестяванията/парите за инвестиции в такъв инструмент, който в произволен момент може да изчезне, може да бъде емитиран произволно. Може да ти бъде откраднат ..
                            1. Биткойн няма да изчезне освен ако Интернет не изчезне от нашето ежедневие. Ако ли пък един ден човечеството се събуди и вече няма интернет то ще означава че парите в банките вече няма да имат никаква стойност нито пък хартишките на които пише че са пари. Единственото което ще има значение е какво оръжие и муниции имаш!

                            2. Биткойн НЕМОЖЕ да бъде емитиран произволно. И това е най-яркото му предимство спрябо останалите псевдо-електронни пари. Сумата биткойни която ще бъде емитирана докъм 2035 година ще е 21 милиона и това е всичко за вечни времена. Вземете да попрочете нащичко преди да говорите глупости!

                            3. Биткойните са налични пари. Те не са вързани спрямо дадена институция или физическо лице. Те същестуват независимо. И ако всички налични пари могат да бъдат откраднати. Така могат да бъдат откраднати също както банкнотите в брой. Те банките и това припавят... не си теглете парите и не ги дръжте под дюшеците щото могат да бъдат откраднати... Но за да бъде откраднати биткойни вие трябва да попаднете на доста немарлив човек, който не си е криптирал електронния портфейл или пък го е направил с паролата "Пешо123"...
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Цената на 1 БТК е 11$
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                                Само за протокола: банки, ИП и т.н. поддържат хартиени носители на базите данни.
                                При биткойн протоколът не е задължителен. Всеки е свободен да действа според знанията, убежденията и опитът си. Ако искаш може да си напечаташ двойките ключове и на хартиен носител. Ако искаш може да си ги издялкаш и върху каменна плоча. Разбира се, трябва да си наясно, че всеки с достъп до частния ти ключ има достъп и до биткойните които са по салдото на съответния обществен ключ/адрес!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X