IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
    Кои от тези фунции изпълнява твоя биткойн?
    Всички! И основната причина затова е, че не е нито мой, нито на банката, нито на правителството!

    Може би ще ме улесниш в отговора ако ми посочиш, кои функции на парите според теб не изпълнява биткойн?
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Вече съм отговорил поне 10 пъти... ХАРТИЯТА СЪЩО НЕ СТАВА ЗА ЯДЕНЕ!
      ОБРАЗОВАНИЕТО също не става за ядене, но е добре да го има човек.

      Направо си изперкал, но поне ти се поддържа темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Вече съм отговорил поне 10 пъти... ХАРТИЯТА СЪЩО НЕ СТАВА ЗА ЯДЕНЕ! Нещо повече, хартията не става и за пари! Защото на всичкото отгоре, върху хартията на сегашните пари не е написан и никакъв договор!
        Искам да ти задам въпрос на разбираем за теб език

        Ето сравнително добро описание на функциите на парите:

        http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...86.D0.B8.D0.B8

        Кои от тези фунции изпълнява твоя биткойн?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
          Вече ти го казах веднъж; ЗЛАТОТО НЕ СЕ ЯДЕ!
          Вече съм отговорил поне 10 пъти... ХАРТИЯТА СЪЩО НЕ СТАВА ЗА ЯДЕНЕ! Нещо повече, хартията не става и за пари! Защото на всичкото отгоре, върху хартията на сегашните пари не е написан и никакъв договор!

          Различните предмети и стоки стават за различни цели. Хлябът става за ядене. Водата става за пиене. Чукът става за забиване на пирони а хлябът е адски неподходящ за това. А златото пък е най-подходящо за пари! Обяснявано е 1001 пъти защо е така!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            ...............
            Всички знаят легендата за цар Мидас, който придобил дарбата да превръща всичко до което се докосне в ЗЛАТО. Някои обаче, очевидно не знаят кога са живели древните гърци и смятат, че това е било преди 100 години.
            И нали знаеш какво е станало после с цар Мидас? Нека ти припомня:
            ................- О, велики боже Дионисе, нареди така, че всичко, до което се допра, да се превръща в чисто, блестящо злато!
            Дионис изпълнил Мидасовото желание, той съжалил само, че Мидас не е избрал по-добър подарък.
            Ликувайки, Мидас се отдалечил. Зарадван от получения дар, той откъснал зелено клонче от един дъб и клончето се превърнало в ръцете му на злато. Откъснал той от една нива класове - те станали златни и зърната в тях - златни. Откъснал ябълка, ябълката се превърнала в златна, като че ли е ябълка от градините на Хесперидите. Всичко, до което се допирал Мидас, тозчас се превръщало в злато. Когато миел ръцете си, водата се стичала от тях на златни капки. Мидас тържествувал. Но ето че стигнал в двореца си. Слугите му приготвили богат прием и щастливият Мидас се излегнал при трапезата. Едва тук той разбрал какъв ужасен дар е поискал от Дионис. Само от докосването на Мидас всичко се обръщало в злато. Златни ставали в устата му и хлябът, и всички ястия, и виното. Чак сега разбрал Мидас, че ще трябва да умре от глад. Той протегнал ръце към небето и извикал:
            - Смили се, смили се, о, Дионисе! Прости ми! Моля те за милост.
            Вземи си обратно този дар!
            Вече ти го казах веднъж; ЗЛАТОТО НЕ СЕ ЯДЕ! Ще дойде време, когато единствената валута ще са водата, храната и горивото .....
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
              Ами да, скоростта на трансакцията е наистина скоростта на електрона,.
              На Майстора малко му куца физиката.
              Скоростта на електрона не може да се измери заради Принципа на неопределеността.

              А относно скоростта на заредените частици в един проводник по който протича ток - тяхната скорост по протежение на проводника е от порядъка на части от милиметъра за секунда.

              Повече да не чувам, че трансакциите се движели със скоростта на електрона.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Златният стандарт е въведен за първи път през 1717 г. от Исак Нютон) и до 40 те години.
                Пак не позна, катилов... Стандарт може да има и без да има закон за този стандарт. Такъв е и случая със златото. Златният стандарт се е е самоналожил през вековете на абсолютно пазарен принцип в състезание с много други стоки, които са се използвали като пари!

                Всички знаят легендата за цар Мидас, който придобил дарбата да превръща всичко до което се докосне в ЗЛАТО. Някои обаче, очевидно не знаят кога са живели древните гърци и смятат, че това е било преди 100 години.
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Каква пирамида ! Който го е пуснал просто емитира пари и ги продава на други които ще ги ползват помежду си ? Няма пирамида , а чиста печалба. Това нещо го прави и всяка централна банка.
                  Вече обясних в основни линии, как става емисията на биткойни. Общото с централните банки е толкова малко че е по-добре да се каже направо че нямат нищо общо.

                  При въвеждането на нови пари винаги трябва да се пуснат в обръщение по някакъв начин. Не е добре просто да се раздадат на калпак срещу топване на пръстчето в неизтриваемо мастило, да речем... Ето защо се дават срещу свършена работа по поддръжка на биткойн мрежата. Бих се радвал ако чуя от някой, кой е най-справедливият и същевременно без да води до икономическо самообийство начин да се разпредели първоначално едно обществено благо... Такива дискусии се водиха в биткойн общноста още преди 2 години. Няма универсална справедливост!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Най-старите писмени сведения че златото се използва за пари датират отпреди 6000 години. Златният стандарт бе отменен преди 40 години. Какво са 40 години в сравнение с 6000?...
                    Това, че е имало злато за размяна още в Шумер, не значи, че е имало златен стандарт. Златен стандарт има най-много време в Англия въведен е чак от Нютон (Златният стандарт е въведен за първи път през 1717 г. от Исак Нютон) и до 40 те години. В САЩ е въведен чак в средата края на 19 век, след гражданската война чак. В 19 век е пробван за въвеждане и тук там в Европа, но в много страни реално никога не го е имало въпреки латинския съюз и други опити за уеднаквяването му. Средно сметнато златния стандарт я има, я не не повече от 100 г. история. Основни единици за измерване и сечене на пари са било среброто и други метали. Само, че необразован комуноид като тебе едва ли ги знае тия неща. И я кажи понеже си фен на комунизма, Северна Корея и Куба, с какво са гарантирани там местните пари, че нещо не мога да се сетя ..

                    PS: Не е и вярно и че златния стандарт е отменен само преди 40 г. Това му е последното отменяне, но в 70 те за разлика от сега на частни лица е било забранено да притежават злато и да търгуват с него - ама и това от къде ще го знаеш. В Англия за търговия със злато в 70 те години още са се давали по 5-6 г. затвор. За САЩ не помня колко бе, но едва ли е по-малко, а сигурно и повече. До 1971 г, притежанието на кюлче злато или златни монети автоматично те е пращало в килията или да чукаш камъни. Още в 30 те години златния стандарт е отменен от социалистическия президент Рузвелт. Едва с отмяната на стандарта златото може да се търгува и купува свободно и от частни лица. Връщането на златен стандарт не означава нищо повече от връщане на монопола на държавата върху златото.

                    Думата "злато" е музика за ушите! А златен стандарт? - 1 http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...2&df=8&dflid=3
                    Думата "злато" е музика за ушите! А златен стандарт? - 2 http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...3&df=8&dflid=3
                    Валутни съюзи http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...2&df=8&dflid=3

                    Причината за неуспеха на златния стандарт като цяло са и много прости, за тия от вас които могат да сметнат 2+2. Златото дори когато е държавен монопол мени цената си спрямо всички останали метали, сребро, мед, цинк, желязо и всички останали стоки. Тоест, то не е защита нито от инфлация - другите метали и стоки менят цената си измерени в злато, нагоре и надолу, нито от кризи, тъй като, най-големите и дълбоки кризи в икономиките са точно от времето когато го е имало.
                    Last edited by Jay Gould; 21.11.2012, 15:10.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Каква пирамида ! Който го е пуснал просто емитира пари и ги продава на други които ще ги ползват помежду си ? Няма пирамида , а чиста печалба. Това нещо го прави и всяка централна банка.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Това вече е доста архаично схващане. Сигурно поради някаква инерция все още се споменава в икономическите вузове... В наши дни обаче, този показател няма да ти даде почти никаква полезна насока. Скоростта на обръщение на електронните пари е със скоростта на движението на електрон по кабела!

                        Поевтиняването на едни и същи стоки или услуги, чиято цена е в биткойни или в злато или в сребро, ще става не поради дефлация, а поради нарастнала производителност на труда! Това е основната разлика между потребителската икономика, където за да има икономика потребителят се насърчава да потребява с цената на всичко /дори с цената на прекомерно задлъжняване/, и ресурсната икономика, където потребителят потребява в зависимост от наличните ресурси и натрупани резерви.
                        Ами да, скоростта на трансакцията е наистина скоростта на електрона, но въпроса е колко трансакции се извършват за единица време. Смятам ще се съгласиш, че е едно положението, ако на мен ми превеждат заплатата и аз си я харча постепенно през месеца за това, което искам. Съвсем друго е положението ако в момента, в който си получа заплатата бързам да я изхарча, след мен следващия също и т.н. Стандартната ситуация, когато хората загубят доверие в парите и гледат са се оттърват от тях възможно най-бързо. Купил съм си баничка, изял съм я, парите обаче са се върнали при мен защото да речем съм си продал фенерчето и аз отивам и си купувам втора баничка (не че не мога и без нея, но предпочитам да имам втора баничка отколкото да държа парите). Като отида за втората баничка в магазина и цената ми се е вдигнала, защото баничките свършват, а парите са пак в джоба ми. В тая ситуация:
                        1/ аз ще си продам фенерчето на по-висока цена, защото не ми се яде чак толкова много втора баничка
                        2/ баничаря ще ми продаде баничката по-скъпо, защото вече му свършват, а търсене има.

                        Не казвам, че с биткойните ще стане така, просто илюстрирам ситуация, в която едни и същи пари са се завъртяли повече пъти и за това губят относителната си стойност спрамо продуктите и услугите.

                        Коментар


                        • Дали е пирамида Биткойна, според мен не, защото носи реална полза, която може реално да се измери, при Понци последния плаща на предходните.... даовам пример с биткойн разплащанията, Ниски разходи при международните разплащания....

                          Мнималния разход при международно разплащане през банка е 50лв, а ВестернЮнион е намерила нишата при малките преводи, но има много високи процентни разходи....

                          Бизнес идея : Листва се на БФБ дружество, което има бизнесплан да осигурява преводите от чужбина на ниска цена на многото млади хора напуснали страната, които подпомагат в БГ родители, роднини, приятели...

                          Извършва се превода в биткойни, мрежата по която вървят преводите е мрежата, която се използва е да кажем от ВестернЮнион - Чейнчбюрата

                          Не съм проучвал подробности, но нали все отнякъде трябва да се започне

                          Допълвам си поста, Чейнчбюрата работят с получателите на превода
                          Last edited by UNSS; 21.11.2012, 14:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                            но решението за преместването на парите от портмонето на купувача до портмонето на продавача, зависи и от това Какво можем да си купим и каква нужда имаме от него.
                            Това че има теория не означава че тя е вярна. Така например, как ще оцениш икономическата активност чрез тая теория в една икономика която изцяло е бартерна?... Не можеш никак. А трябва да ти кажа, че с напредването на информационните технологии, бартерът става все по-привлекателен и все по-лесен.

                            https://www.multiswap.net/about/

                            Това е една търговска платформа за бартерна размяна разработена от Евгени Пандурски на основата на Рипъл Пей - http://ripple-project.org/

                            Така че, оставам си на мнението, че тази теория е валидна за един частен случай тогава когато един паричен превод е пътувал 3 дена път с камилите!


                            Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                            Дали не е възможно административно да се ограничи търговията с биткойни от някакви лобита, които да прокарат рестриктивни закони...
                            Ако можеше, досега развлекателната индустрия да бе унищожила битторент мрежите поне 101 пъти. Но технически е невъзможно. Могат само да ловят непредпазливи потребители, че теглят продукти със защитено авторско право. При биткойните обаче няма авторско право. Те не са собственост на никой!
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Това вече е доста архаично схващане. Сигурно поради някаква инерция все още се споменава в икономическите вузове... В наши дни обаче, този показател няма да ти даде почти никаква полезна насока. Скоростта на обръщение на електронните пари е със скоростта на движението на електрон по кабела!

                              Поевтиняването на едни и същи стоки или услуги, чиято цена е в биткойни или в злато или в сребро, ще става не поради дефлация, а поради нарастнала производителност на труда! Това е основната разлика между потребителската икономика, където за да има икономика потребителят се насърчава да потребява с цената на всичко /дори с цената на прекомерно задлъжняване/, и ресурсната икономика, където потребителят потребява в зависимост от наличните ресурси и натрупани резерви.


                              И все пак Мастъре, паричните теории могат да бъдат някаква начална точка за разсъждения...
                              http://en.wikipedia.org/wiki/Quantity_theory_of_money

                              Разбира се че транзакцията е мигновена, но решението за преместването на парите от портмонето на купувача до портмонето на продавача, зависи и от това Какво можем да си купим и каква нужда имаме от него, ежедневна, ежеседмична, ежемесечна...

                              В пост по долу споменаваш, преподавателите възложат на студентите дипломни работи по темата и накрая да обобщат информацията от студентския труд... Да това може практически да доведе до поява на темата за дигиталните пари в учебниците...

                              При биткойните е ясно количеството на парите...
                              Освен това тези пари ще стават все по конвертиреуми, ще могат да се купуват все повече товари и услуги...
                              Имаме съотношение на продажбите ва традиционни валути и биткойни...Така че надали ако търговията в биткойни е с незначителен дял ще предизвика ценова аномалия...
                              Имаме обменен курс между традиционните пари и биткойна....
                              Дали не е възможно административно да се ограничи търговията с биткойни от някакви лобита, които да прокарат рестриктивни закони...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
                                Въпреки, че количеството не се променя, мисля че е възможно да има дефлационни и инфлационни цикли - в зависимост от скоростта на обръщение на биткойните в икономиката.
                                Това вече е доста архаично схващане. Сигурно поради някаква инерция все още се споменава в икономическите вузове... В наши дни обаче, този показател няма да ти даде почти никаква полезна насока. Скоростта на обръщение на електронните пари е със скоростта на движението на електрон по кабела!

                                Поевтиняването на едни и същи стоки или услуги, чиято цена е в биткойни или в злато или в сребро, ще става не поради дефлация, а поради нарастнала производителност на труда! Това е основната разлика между потребителската икономика, където за да има икономика потребителят се насърчава да потребява с цената на всичко /дори с цената на прекомерно задлъжняване/, и ресурсната икономика, където потребителят потребява в зависимост от наличните ресурси и натрупани резерви.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X