IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Но тук възниква другия въпрос - а за чий х.й ни е златото? А ми според мен - за никакъв! Златото е отживелица.
    Златото е парите на реалния свят. Биткойн е парите на виртуалния свят. Изказвайки горното съждение ти все едно казваш - След като виртуалния свят става все по-разнообразен и все по-съвършен, за чий х.й ни е реалния свят?! Ще стане ли реалния свят отживелица?!...

    Аз залагам на здравословната връзка между реалния и виртуалния свят. Основата ВИНАГИ ще е е реалния свят. Той ще е най-висшия съд от последна инстанция за човешките успехи и неуспехи и в двата свята.

    С течение на времето ако всичко е както трябва ще се установи гъвкав паритет между реалното и цифровото злато. Когато обаче този паритет започне да се руши това ще е сигнал, че нещо в света на биткойните не е наред!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • за конкурса

      адрес за получаване на наградата: 122jmBDqJPZwCexefCPba35wHEXfgei3Rx

      Attached Files

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        ото

        Мастере, абсолютно си прав. Биткойните са наистина много подобни на златото. В смисъл, че с течение на времето става все по-трудно добиването им, също като при златото. Даже са по-добри от златото, защото имат предварително обявена горна граница, докато за количеството злато, което може да добие човечеството по принцип все още не ни е известна горна граница, макар че е близко до акъла, че ще клони асимптотично към някакъв предел.

        Но тук възниква другия въпрос - а за чий х.й ни е златото? А ми според мен - за никакъв! Златото е отживелица. Златото не се яде, не се пие, не може да те стопли и облече. Когато един ден майката Земя не може вече да ни изхранва, когато водата стане кът, когато настъпи нов ледникое период или тотално затопляне ..... Тогава разменните монети ще бъдат вода, храна и гориво! Да му пикая на златото!
        мрежа пак се отплеса. Златото е да теглиш жените.. Ама то жените ходили на едри мрежи да не хващат дребни риби Виж Джордже обаче - питай го какво е 41 от 82
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Няма дефлация при биткойните. Липсата на инфлация не означава че има дефлация! Да не би да има дефлация при златото? Мислете за биткойн като за цифрово злато. То всъщност така е бил озаглавен и работния проект - bitgold coin.
          Ти кажи - ще дадеш ли заем на някой да си построи къща Аз - не !
          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

          Коментар


          • ото
            Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Няма дефлация при биткойните. Липсата на инфлация не означава че има дефлация! Да не би да има дефлация при златото? Мислете за биткойн като за цифрово злато. То всъщност така е бил озаглавен и работния проект - bitgold coin.
            Мастере, абсолютно си прав. Биткойните са наистина много подобни на златото. В смисъл, че с течение на времето става все по-трудно добиването им, също като при златото. Даже са по-добри от златото, защото имат предварително обявена горна граница, докато за количеството злато, което може да добие човечеството по принцип все още не ни е известна горна граница, макар че е близко до акъла, че ще клони асимптотично към някакъв предел.

            Но тук възниква другия въпрос - а за чий х.й ни е златото? А ми според мен - за никакъв! Златото е отживелица. Златото не се яде, не се пие, не може да те стопли и облече. Когато един ден майката Земя не може вече да ни изхранва, когато водата стане кът, когато настъпи нов ледникое период или тотално затопляне ..... Тогава разменните монети ще бъдат вода, храна и гориво! Да му пикая на златото!
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
              Предвид дефлациония механизъм на парите
              Няма дефлация при биткойните. Липсата на инфлация не означава че има дефлация! Да не би да има дефлация при златото? Мислете за биткойн като за цифрово злато. То всъщност така е бил озаглавен и работния проект - bitgold coin.
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Защо да са несъвместими? Ако намери някой който има биткойни и има желание да му даде кредит срещу лихва, нищо не пречи. Съвсем същото е като да намери някой който да му даде кредит в злато или сребро... Може разбира се. Само че заемателят ще знае че не може да се надява на инфлацията да му плати кредита. Това е единствената разлика.

                Музата имаше предвид ипотечен кредит. Визирах по начина по който се генерират сега с частичен резерв. Иначе да - може би повече ще се казва заем. Предвид дефлациония механизъм на парите, лично по-бих се радвал да ми върнат заема отколкото да му се надявам и на лихва
                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                  BTC или HP. Това е въпроса
                  PSY

                  http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0

                  774 268 172 натрупани единици за 4 месеца и 5 дни!
                  И това ако не е балон

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                    Кредит и биткоин са несъвместими.
                    Защо да са несъвместими? Ако намери някой който има биткойни и има желание да му даде кредит срещу лихва, нищо не пречи. Съвсем същото е като да намери някой който да му даде кредит в злато или сребро... Може разбира се. Само че заемателят ще знае че не може да се надява на инфлацията да му плати кредита. Това е единствената разлика.

                    Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    мощта и мащаба на биткойн мрежата е без значение при положение, че всичко се държи на един уж 'железен' алгоритъм....
                    Днешните електронни подписи зависят от същия алгоритъм ECDSA. Основават се на математиката на елиптичните криви и на хеш функции като SHA 256. Има обявена награда за "разбиването" им от 10 милиона долара... Пожелавам ти успех!

                    Дори и с времето този хеш алгоритъм да покаже слабости то е предвидена възможност биткойн мрежата синхронизирано да премине на друг. Това ще стане едва тогава когато излязат квантовите компютри след 15-20 години. Сегашните не могат даже да преброят число от сорта на 2^256 /2 на 256 степен/ камо ли да извършват математически действия с такива числа.
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                      Тоже и депозита

                      Идеята е разплащане и съхранение на стойност, нарастването на обема и на двете вещае добро бъдеще за дигиталните пари
                      Магистрали а.. с пари всеки може. Я пробвай с биткоини ;-)
                      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                        Кредит и биткоин са несъвместими.
                        Тоже и депозита

                        Идеята е разплащане и съхранение на стойност, нарастването на обема и на двете вещае добро бъдеще за дигиталните пари

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                          Аз вярвам в бъдещето на биткойните! Особено след като банките се оляха.
                          Очаквам и ипотечен кредит в биткойн. Много ми е нужен за нови инвестиции.
                          Кредит и биткоин са несъвместими.
                          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                          Коментар


                          • Аз вярвам в бъдещето на биткойните! Особено след като банките се оляха.
                            Очаквам и ипотечен кредит в биткойн. Много ми е нужен за нови инвестиции.
                            Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              +1

                              мощта и мащаба на биткойн мрежата е без значение при положение, че всичко се държи на един уж 'железен' алгоритъм....
                              BTC или HP. Това е въпроса
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Това е пирамида, не че банките в днешно време не са !
                                +1

                                мощта и мащаба на биткойн мрежата е без значение при положение, че всичко се държи на един уж 'железен' алгоритъм....
                                Last edited by bertram; 20.11.2012, 21:23.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X