IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
    Ами да, скоростта на трансакцията е наистина скоростта на електрона,.
    На Майстора малко му куца физиката.
    Скоростта на електрона не може да се измери заради Принципа на неопределеността.

    А относно скоростта на заредените частици в един проводник по който протича ток - тяхната скорост по протежение на проводника е от порядъка на части от милиметъра за секунда.

    Повече да не чувам, че трансакциите се движели със скоростта на електрона.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Златният стандарт е въведен за първи път през 1717 г. от Исак Нютон) и до 40 те години.
      Пак не позна, катилов... Стандарт може да има и без да има закон за този стандарт. Такъв е и случая със златото. Златният стандарт се е е самоналожил през вековете на абсолютно пазарен принцип в състезание с много други стоки, които са се използвали като пари!

      Всички знаят легендата за цар Мидас, който придобил дарбата да превръща всичко до което се докосне в ЗЛАТО. Някои обаче, очевидно не знаят кога са живели древните гърци и смятат, че това е било преди 100 години.
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Каква пирамида ! Който го е пуснал просто емитира пари и ги продава на други които ще ги ползват помежду си ? Няма пирамида , а чиста печалба. Това нещо го прави и всяка централна банка.
        Вече обясних в основни линии, как става емисията на биткойни. Общото с централните банки е толкова малко че е по-добре да се каже направо че нямат нищо общо.

        При въвеждането на нови пари винаги трябва да се пуснат в обръщение по някакъв начин. Не е добре просто да се раздадат на калпак срещу топване на пръстчето в неизтриваемо мастило, да речем... Ето защо се дават срещу свършена работа по поддръжка на биткойн мрежата. Бих се радвал ако чуя от някой, кой е най-справедливият и същевременно без да води до икономическо самообийство начин да се разпредели първоначално едно обществено благо... Такива дискусии се водиха в биткойн общноста още преди 2 години. Няма универсална справедливост!
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Най-старите писмени сведения че златото се използва за пари датират отпреди 6000 години. Златният стандарт бе отменен преди 40 години. Какво са 40 години в сравнение с 6000?...
          Това, че е имало злато за размяна още в Шумер, не значи, че е имало златен стандарт. Златен стандарт има най-много време в Англия въведен е чак от Нютон (Златният стандарт е въведен за първи път през 1717 г. от Исак Нютон) и до 40 те години. В САЩ е въведен чак в средата края на 19 век, след гражданската война чак. В 19 век е пробван за въвеждане и тук там в Европа, но в много страни реално никога не го е имало въпреки латинския съюз и други опити за уеднаквяването му. Средно сметнато златния стандарт я има, я не не повече от 100 г. история. Основни единици за измерване и сечене на пари са било среброто и други метали. Само, че необразован комуноид като тебе едва ли ги знае тия неща. И я кажи понеже си фен на комунизма, Северна Корея и Куба, с какво са гарантирани там местните пари, че нещо не мога да се сетя ..

          PS: Не е и вярно и че златния стандарт е отменен само преди 40 г. Това му е последното отменяне, но в 70 те за разлика от сега на частни лица е било забранено да притежават злато и да търгуват с него - ама и това от къде ще го знаеш. В Англия за търговия със злато в 70 те години още са се давали по 5-6 г. затвор. За САЩ не помня колко бе, но едва ли е по-малко, а сигурно и повече. До 1971 г, притежанието на кюлче злато или златни монети автоматично те е пращало в килията или да чукаш камъни. Още в 30 те години златния стандарт е отменен от социалистическия президент Рузвелт. Едва с отмяната на стандарта златото може да се търгува и купува свободно и от частни лица. Връщането на златен стандарт не означава нищо повече от връщане на монопола на държавата върху златото.

          Думата "злато" е музика за ушите! А златен стандарт? - 1 http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...2&df=8&dflid=3
          Думата "злато" е музика за ушите! А златен стандарт? - 2 http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...3&df=8&dflid=3
          Валутни съюзи http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...2&df=8&dflid=3

          Причината за неуспеха на златния стандарт като цяло са и много прости, за тия от вас които могат да сметнат 2+2. Златото дори когато е държавен монопол мени цената си спрямо всички останали метали, сребро, мед, цинк, желязо и всички останали стоки. Тоест, то не е защита нито от инфлация - другите метали и стоки менят цената си измерени в злато, нагоре и надолу, нито от кризи, тъй като, най-големите и дълбоки кризи в икономиките са точно от времето когато го е имало.
          Last edited by Jay Gould; 21.11.2012, 15:10.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Каква пирамида ! Който го е пуснал просто емитира пари и ги продава на други които ще ги ползват помежду си ? Няма пирамида , а чиста печалба. Това нещо го прави и всяка централна банка.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Това вече е доста архаично схващане. Сигурно поради някаква инерция все още се споменава в икономическите вузове... В наши дни обаче, този показател няма да ти даде почти никаква полезна насока. Скоростта на обръщение на електронните пари е със скоростта на движението на електрон по кабела!

              Поевтиняването на едни и същи стоки или услуги, чиято цена е в биткойни или в злато или в сребро, ще става не поради дефлация, а поради нарастнала производителност на труда! Това е основната разлика между потребителската икономика, където за да има икономика потребителят се насърчава да потребява с цената на всичко /дори с цената на прекомерно задлъжняване/, и ресурсната икономика, където потребителят потребява в зависимост от наличните ресурси и натрупани резерви.
              Ами да, скоростта на трансакцията е наистина скоростта на електрона, но въпроса е колко трансакции се извършват за единица време. Смятам ще се съгласиш, че е едно положението, ако на мен ми превеждат заплатата и аз си я харча постепенно през месеца за това, което искам. Съвсем друго е положението ако в момента, в който си получа заплатата бързам да я изхарча, след мен следващия също и т.н. Стандартната ситуация, когато хората загубят доверие в парите и гледат са се оттърват от тях възможно най-бързо. Купил съм си баничка, изял съм я, парите обаче са се върнали при мен защото да речем съм си продал фенерчето и аз отивам и си купувам втора баничка (не че не мога и без нея, но предпочитам да имам втора баничка отколкото да държа парите). Като отида за втората баничка в магазина и цената ми се е вдигнала, защото баничките свършват, а парите са пак в джоба ми. В тая ситуация:
              1/ аз ще си продам фенерчето на по-висока цена, защото не ми се яде чак толкова много втора баничка
              2/ баничаря ще ми продаде баничката по-скъпо, защото вече му свършват, а търсене има.

              Не казвам, че с биткойните ще стане така, просто илюстрирам ситуация, в която едни и същи пари са се завъртяли повече пъти и за това губят относителната си стойност спрамо продуктите и услугите.

              Коментар


              • Дали е пирамида Биткойна, според мен не, защото носи реална полза, която може реално да се измери, при Понци последния плаща на предходните.... даовам пример с биткойн разплащанията, Ниски разходи при международните разплащания....

                Мнималния разход при международно разплащане през банка е 50лв, а ВестернЮнион е намерила нишата при малките преводи, но има много високи процентни разходи....

                Бизнес идея : Листва се на БФБ дружество, което има бизнесплан да осигурява преводите от чужбина на ниска цена на многото млади хора напуснали страната, които подпомагат в БГ родители, роднини, приятели...

                Извършва се превода в биткойни, мрежата по която вървят преводите е мрежата, която се използва е да кажем от ВестернЮнион - Чейнчбюрата

                Не съм проучвал подробности, но нали все отнякъде трябва да се започне

                Допълвам си поста, Чейнчбюрата работят с получателите на превода
                Last edited by UNSS; 21.11.2012, 14:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                  но решението за преместването на парите от портмонето на купувача до портмонето на продавача, зависи и от това Какво можем да си купим и каква нужда имаме от него.
                  Това че има теория не означава че тя е вярна. Така например, как ще оцениш икономическата активност чрез тая теория в една икономика която изцяло е бартерна?... Не можеш никак. А трябва да ти кажа, че с напредването на информационните технологии, бартерът става все по-привлекателен и все по-лесен.

                  https://www.multiswap.net/about/

                  Това е една търговска платформа за бартерна размяна разработена от Евгени Пандурски на основата на Рипъл Пей - http://ripple-project.org/

                  Така че, оставам си на мнението, че тази теория е валидна за един частен случай тогава когато един паричен превод е пътувал 3 дена път с камилите!


                  Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                  Дали не е възможно административно да се ограничи търговията с биткойни от някакви лобита, които да прокарат рестриктивни закони...
                  Ако можеше, досега развлекателната индустрия да бе унищожила битторент мрежите поне 101 пъти. Но технически е невъзможно. Могат само да ловят непредпазливи потребители, че теглят продукти със защитено авторско право. При биткойните обаче няма авторско право. Те не са собственост на никой!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Това вече е доста архаично схващане. Сигурно поради някаква инерция все още се споменава в икономическите вузове... В наши дни обаче, този показател няма да ти даде почти никаква полезна насока. Скоростта на обръщение на електронните пари е със скоростта на движението на електрон по кабела!

                    Поевтиняването на едни и същи стоки или услуги, чиято цена е в биткойни или в злато или в сребро, ще става не поради дефлация, а поради нарастнала производителност на труда! Това е основната разлика между потребителската икономика, където за да има икономика потребителят се насърчава да потребява с цената на всичко /дори с цената на прекомерно задлъжняване/, и ресурсната икономика, където потребителят потребява в зависимост от наличните ресурси и натрупани резерви.


                    И все пак Мастъре, паричните теории могат да бъдат някаква начална точка за разсъждения...
                    http://en.wikipedia.org/wiki/Quantity_theory_of_money

                    Разбира се че транзакцията е мигновена, но решението за преместването на парите от портмонето на купувача до портмонето на продавача, зависи и от това Какво можем да си купим и каква нужда имаме от него, ежедневна, ежеседмична, ежемесечна...

                    В пост по долу споменаваш, преподавателите възложат на студентите дипломни работи по темата и накрая да обобщат информацията от студентския труд... Да това може практически да доведе до поява на темата за дигиталните пари в учебниците...

                    При биткойните е ясно количеството на парите...
                    Освен това тези пари ще стават все по конвертиреуми, ще могат да се купуват все повече товари и услуги...
                    Имаме съотношение на продажбите ва традиционни валути и биткойни...Така че надали ако търговията в биткойни е с незначителен дял ще предизвика ценова аномалия...
                    Имаме обменен курс между традиционните пари и биткойна....
                    Дали не е възможно административно да се ограничи търговията с биткойни от някакви лобита, които да прокарат рестриктивни закони...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
                      Въпреки, че количеството не се променя, мисля че е възможно да има дефлационни и инфлационни цикли - в зависимост от скоростта на обръщение на биткойните в икономиката.
                      Това вече е доста архаично схващане. Сигурно поради някаква инерция все още се споменава в икономическите вузове... В наши дни обаче, този показател няма да ти даде почти никаква полезна насока. Скоростта на обръщение на електронните пари е със скоростта на движението на електрон по кабела!

                      Поевтиняването на едни и същи стоки или услуги, чиято цена е в биткойни или в злато или в сребро, ще става не поради дефлация, а поради нарастнала производителност на труда! Това е основната разлика между потребителската икономика, където за да има икономика потребителят се насърчава да потребява с цената на всичко /дори с цената на прекомерно задлъжняване/, и ресурсната икономика, където потребителят потребява в зависимост от наличните ресурси и натрупани резерви.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Няма дефлация при биткойните. Липсата на инфлация не означава че има дефлация! Да не би да има дефлация при златото? Мислете за биткойн като за цифрово злато. То всъщност така е бил озаглавен и работния проект - bitgold coin.
                        Като казваш, че няма дефлация предполагам имаш предвид, това че количеството биткойни е ограничено. Въпреки, че количеството не се променя, мисля че е възможно да има дефлационни и инфлационни цикли - в зависимост от скоростта на обръщение на биткойните в икономиката.

                        Дългосрочно предполагам, че биткойните ще започнат да се използват много по-широко за трансакции, но предполагам, че количеството на продукти и услуги разменяни чрез биткойни ще нарастне в пъти повече отколкото ще се увеличи скоростта на обръщение на биткойните в икономиката. В тоя ред на мисли е логично да се предполага, че стойността на биткойните спрямо продуктите и услугите ще се увеличи в пъти (може би десетки хиляди пъти). Та това имах предвид аз като казах, че ще има дефлация.

                        Предполагам, че очакваш същото и за това влагаш пари в тях сега

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                          Аз се опитвам да ти кажа, че златото отдавна не е парите на реалния свят и че е истинска отживелица!
                          Най-старите писмени сведения че златото се използва за пари датират отпреди 6000 години. Златният стандарт бе отменен преди 40 години. Какво са 40 години в сравнение с 6000? Едно няма нищо. Един кратък експеримент. Както вече всички видяха, доста неуспешен.

                          Винаги се удивявам как хората смятат че с тяхното раждане светът е преминал в ново измерение. Дотогава всичко е тънело в мъгла и невежество...
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
                            за конкурса

                            адрес за получаване на наградата: 122jmBDqJPZwCexefCPba35wHEXfgei3Rx



                            Хареса ми това, че още веднага се почва с адреса за получаване на парите!

                            Не зная дали всички участващи ще се сетят да идат в Гугъл търсачката за картинки и да лотърсят с "bitcoin"? Има доста разнообразие там от което може да произлезе БГ идеята.
                            Last edited by Forex Master; 21.11.2012, 00:04.
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Златото е парите на реалния свят. Биткойн е парите на виртуалния свят. Изказвайки горното съждение ти все едно казваш - След като виртуалния свят става все по-разнообразен и все по-съвършен, за чий х.й ни е реалния свят?! Ще стане ли реалния свят отживелица?!...

                              Аз залагам на здравословната връзка между реалния и виртуалния свят. Основата ВИНАГИ ще е е реалния свят. Той ще е най-висшия съд от последна инстанция за човешките успехи и неуспехи и в двата свята.

                              С течение на времето ако всичко е както трябва ще се установи гъвкав паритет между реалното и цифровото злато. Когато обаче този паритет започне да се руши това ще е сигнал, че нещо в света на биткойните не е наред!
                              Аз се опитвам да ти кажа, че златото отдавна не е парите на реалния свят и че е истинска отживелица! Така че и златото на виртуалния свят е същата пръчка....
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                мрежа пак се отплеса. Златото е да теглиш жените.. Ама то жените ходили на едри мрежи да не хващат дребни риби Виж Джордже обаче - питай го какво е 41 от 82
                                Абе верно съм се отплеснал, ама като почна да мисля апокалиптично и нямам спирка .... Например, когато настъпи Онова време, когато златото няма да струва нищо, тогава и жените няма да са "жени" в днешния смисъл, т.е. радост, любов, лукс, удоволствие и т.н. Тогава жената ще се превърне в ценност от друг характер, и със сигурност ще бъде по-ценна от златото. Защото само Жена ще може да ти осигури потомство, което да впрегнеш в търсенето на вода, храна и гориво. Ще се върнем в първобитнообщинния строй, когато по-голямата челяд ти е осигурявала предимство в борбата за храна, вода и топлина.
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X