IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Намекваш, че който не се занимава с биткойни е "обикновен човек", а вие сте над средното ниво и сте умните и специалните.
    Специален със сигурност не, но нe съм и средностатистически българин. Както и вие, а и повечето пишещи във форума на инвестор.бг между другото. 25% процента от българите имат висшо образование, болшинството нямат. Дори и в "белите" страни процентът не е драстично по-висок.

    Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    . А като прибавим центровете и разходите на Виза, Мастеркард, Амекс, Дискавър и прочие платежни процесори, то разходите за поддръжка на биткойн мрежата дори и след няколко години ще са една малка частица от ресурсите, които сега съвкупно гълтат банките и съответните правителствени агенции по подръжка на паричните и платежните системи по света.
    Така е. Само Виза и Мастъркард да вземем за пример, компаниите още разчитат на mainframe технологии на IBM, създадени в 60-те и 70-те години. С това защитават 2-3% такса, която взимат от всяка транзакция, което е пълно безумие като се замислим колко много хардуерните и софтуерните технологии са се подобрили последните две десетилетия, а таксите на т.нар. payment networks не са мръднали от 90-те години на миналия век за нещо, което е 100% автоматизирано.

    Коментар


    • Цената на БТК-а е 12.10$
      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
        305 PetaFLOP-a е огромно число. В случая идва от простата задача и възможноста да се произведе хардуер с единствено приложение да я решава.
        Известно ми е това. Сатава въпрос за ASIC компютри - апликейшън спесифик интегрейтед съркютс. По същество това са компютри проектирани и създадени да изпълняват само едно приложение. В случая да осъществяват пресмятане на хеш стойности по SHA256 алгоритъма. Друг такъв привер са телефоните създадени специално за скайп... Но светът се развива и компютрите също започват да се произвеждат по тесни специализации. Няма нищо странно в това.

        В момента има трима производители на АСИК компютри за биткойн мрежата. Влагат милиони в производствени линии специално за биткойн оборудване. Това трябва нещо да ви по/дс/каже...
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Колкото и да е голям този разход той едва ли е дори 1/1000 или даже 1/10000 от съвкупните разходи в търговските и централните банки и техните изчислителни центрове. А като прибавим центровете и разходите на Виза, Мастеркард, Амекс, Дискавър и прочие платежни процесори, то разходите за поддръжка на биткойн мрежата дори и след няколко години ще са една малка частица от ресурсите, които сега съвкупно гълтат банките и съответните правителствени агенции по подръжка на паричните и платежните системи по света.
          За ресурсите си прав, но ..
          http://bitcoinwatch.com/

          Network Hashrate Terahashs/s 24.05
          Network Hashrate PetaFLOPS 305.46

          305 PetaFLOP-a е огромно число. В случая идва от простата задача и възможноста да се произведе хардуер с единствено приложение да я решава.

          As of October 2012, the Bitcoin Network had reached a cumulative network hash rate of 23.67 Terahashs/s which is estimated to be utilizing hardware capable of 300.59 petaFLOPS, making the network the largest in terms of computing power. [38] It is expected that the network will continue growing at faster than Moore's law in the near future[39], primarily due to development of specialized ASIC hardware with highly disruptive performance and pricing.[40]. Bitcoin FLOPS are estimates based on number of integer operations required to solve double round of SHA-256 (1 INTOP = 2 FLOP, 1 hash = 6.35K INTOP, 1 hash = 12.7K FLOP)[41], its has been suggested that this estimate may be an overestimate by 88%.[42], yielding a current best estimate of 160 petaFLOPS.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ради Разгледай мнение
            Темата изглежда много добра ...... за генериране на активност.
            Активноста сама по себе си не означава нищо. Важното е, какви хора проявяват активност. Излишно е да казвам, че има група от хора, от чиято активност може само да загубиш.
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Темата изглежда много добра ...... за генериране на активност.
              Комуто е нужна, де

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Не мога да разбера за какво е това цялто копане на биткойни... огромен разход на изчислителна мощ и ресурс
                Колкото и да е голям този разход той едва ли е дори 1/1000 или даже 1/10000 от съвкупните разходи в търговските и централните банки и техните изчислителни центрове. А като прибавим центровете и разходите на Виза, Мастеркард, Амекс, Дискавър и прочие платежни процесори, то разходите за поддръжка на биткойн мрежата дори и след няколко години ще са една малка частица от ресурсите, които сега съвкупно гълтат банките и съответните правителствени агенции по подръжка на паричните и платежните системи по света.
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Не мога да разбера за какво е това цялто копане на биткойни... огромен разход на изчислителна мощ и ресурс, който може да се впрегне за други цели.

                  Със сигурност има далавера за производителите на хардуер специално проектиран за максимално копане .... мани мани

                  системата за разплащания ок, но емитирането/копането/създаването на тази валута е меко казано странно.

                  като тема за научни изследвания е ОК, но не мисля, че ще има глобално приложение в този си вид.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    на мен ми се струва доста глуповато човек да чака на компютъра си да го направи богат.
                    Не си прав, анонимов. Ти гледаш на компютъра като на акция закупена на бфб-то... Купуваш акцията и започваш да чакаш да те направи богат. Да, ама не. Компютърът е оръдие на труда. Трябва да го използваш умно, пестеливо и по предназначение за да ти докара доходи по-големи от направените разходи. Така е с всяко оръдие на труда.
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от neduded Разгледай мнение
                      С BitCoin съм от близо година. Не с огромна сума пари, просто ми допада идеята и как е реализирана. BitCoin не е масово явление, просто защото за момента не е за всеки - обикновения човек трудно разбира за какво иде реч, скептичен е към нововъдения (и с право) и чисто и просто се страхува за парите си.

                      Само времето ще покаже дали BitCoin е финансова пирамида или най-голямата иновация, която парите са виждали от измислянето на банкнотата досега.
                      Намекваш, че който не се занимава с биткойни е "обикновен човек", а вие сте над средното ниво и сте умните и специалните.

                      Имаше такива и на БФБ преди няколко години - все бяха най-умните и най-специалните. Сега са останали само тъпите и упоритите.

                      Коментар


                      • С BitCoin съм от близо година. Не с огромна сума пари, просто ми допада идеята и как е реализирана. BitCoin не е масово явление, просто защото за момента не е за всеки - обикновения човек трудно разбира за какво иде реч, скептичен е към нововъдения (и с право) и чисто и просто се страхува за парите си.

                        Само времето ще покаже дали BitCoin е финансова пирамида или най-голямата иновация, която парите са виждали от измислянето на банкнотата досега.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          П.П. продавам CAD и купувам GBP и EUR за тях.
                          Ето пример за правилното използване на компютъра, а именно - като оръдие на труда.

                          Биткойн пионерите използват хората като техни оръдия на труда чрез компютрите им.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Струва ти се глупаво, защото не си даваш сметка какво казваш?

                            Даваш ли си сметка, какво би представлявал нашия свят днес ако престанем да разчиме на компютри? И естествено, че е по добре човек да разчита на комюпъра СИ отколкото на чужди компютри! И естествено, че е по добре твоят компютър да работи на програми които ти самият си написал, а не чужди. Но колко хора могат да пишат сами програми за компютрите СИ! И естествено, че ако твоят компютър работи с чужда програма по-добре тази програма да е с отворен код за да може да се инспектира от хора специалисти на които ти имаш доверие...

                            Както виждаш, отново си написал една безсмислена забележка!
                            Струва ти се безсмислено, защото не можеш да четеш правилно или четеш както ти изнася.
                            -----------------------------------------------
                            Първоначално изпратено от anon6706
                            на мен ми се струва доста глуповато човек да чака на компютъра си, който работи по чужда програма, да го направи богат.
                            -------------------------------------------------

                            Смисълът на цитираното от теб изречение е следния (махам подчиненото изречение "който работи по чужда програма") и изречението става:

                            на мен ми се струва доста глуповато човек да чака на компютъра си да го направи богат.


                            Светът не може и без мотика, но аз не си я оставям вечер на лозето с надеждата, че утре сама ще го е прекопала. Или в случая с "чуждата програма" - някой добър самарянин да го е прекопал.


                            Както и да е. Прави си пирамидата и хващай баламурници.
                            Не заслужаваш моето участие в тази тема.

                            Успех!
                            Last edited by anon6706; 22.11.2012, 14:19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Аз също съм мързелив и то доста.
                              Но ако прочетеш постовете ми, аз говоря за съчетанието на мързел и глупост. То е вредното. И относно биткойните - на мен ми се струва доста глуповато човек да чака на компютъра си, който работи по чужда програма, да го направи богат. Говоря за първоначалното "емитиране" на биткойните.

                              Та затова ми бяха квалификациите.
                              Извинявам се, ако някой се е почувствал засегнат.
                              И аз се извинявам, не съм те разбрал явно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                на мен ми се струва доста глуповато човек да чака на компютъра си, който работи по чужда програма, да го направи богат.
                                Струва ти се глупаво, защото не си даваш сметка какво казваш?

                                Даваш ли си сметка, какво би представлявал нашия свят днес ако престанем да разчиме на компютри? И естествено, че е по добре човек да разчита на комюпъра СИ отколкото на чужди компютри! И естествено, че е по добре твоят компютър да работи на програми които ти самият си написал, а не чужди. Но колко хора могат да пишат сами програми за компютрите СИ! И естествено, че ако твоят компютър работи с чужда програма по-добре тази програма да е с отворен код за да може да се инспектира от хора специалисти на които ти имаш доверие...

                                Както виждаш, отново си написал една безсмислена забележка!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X