IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от T.A.D. Разгледай мнение
    Това като звученето на басеИн и воЙн ли е?
    Eто виждаш ли, колко са ти мътни нещата? Я ми напиши басеин и воин в множествено число?

    В повечето руски форуми го пишат с дългото и, но там въпросът е малко политически, примерно ако се напише с украински правопис трябва да се напише биткоiн и затова си щракат направо с дългото и. Ние обаче сме страната на Кирилицата. Имаме си краткото и. Не се налага да правим компромиси. Ние, като българи, трябва да сме най-ревностните пазители на това духовно богатство. Славянските езици не са създадени за латиница. Ако не разбирате за какво иде реч, достатъчно е да прочетете някакъв текст на полски. За да изпишат щ или ш или ж или ч трябва да използват по 2-3 а понякога и 4 латински букви.

    Наистина при откриването на темата също се колебаех, но след кратка дискусия с Оптик достигнах до същия извод. Въпросът е приключен, на бълграски се пише биткойн!
    Last edited by Forex Master; 15.04.2013, 09:51.
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
      ок ,сравнявай тея касетки с квантовите компютри на ЦРУ и може да ти просветне нещо
      Чак се учудвам че GPU-та могат да се купуват свободно. В ръцете на подготвени хора, това е дигитално атомно оръжие. Биткойна свърши много, много добра работа. Отвори умовете на хората. Знанието расте, не е като ризите. Ако аз имам една риза и ти я дам, аз няма да имам нищо. Но ако аз знам нещо, и науча тебе, и двамата ще имаме Нещо. Икономика на 21ви век. Вие залагате на ризите, като оядените господари от телевизора.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
        коя е тая индустрия?
        Погледни например ето тук ---> http://www.bitcoinmonitor.com/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Според мене хората с пари са по-грамотни........
          Вярно е, аз си Биша един минус, но с Forex Master отказвам да се съглася за правописа на е-пощата и биткоИна, не се заяждам и успех на паричковците

          "Защото такива са правилата на българския език - системата за транслитерация не е двупосочна. Линка ти посочва прехода от кирилица към латиница, преход от латиница към кирилица няма.

          От друга страна "биткойн" и "биткоин" на български звучат съвсем различно - сменя се мястото на ударението. И само "биткойн" съвпада с оригиналното звучене на bitcoin, в противен случай си длъжен да кажеш "биткоИн", което вече звучи като някакво химическо в-во.

          Та, адресирането на нечия грамотност или компетентност в негативен смисъл, във всяка една среда, се прави само когато си 100% сигурен какво говориш."
          Това като звученето на басеИн и воЙн ли е? Много съм сигурен, когато говоря и питам, малко съм прекалил с коментара под въпроса си - извинения на засегналите се и благодаря за обяснението все пак.
          Last edited by T.A.D.; 15.04.2013, 04:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            За разлика от декретните пари криптовалутите нямат единствена точка на слабост. Преводът на биткойн по същество е изпращане на имейл с точно определени реквизити подписан с личния /частен/ електронен подпис на потребителя. Това става в специализирана мрежа /биткойн мрежата/, която е разпределена и действа без сървъри, които не могат да се спрат административно или с технически средства. Ето защо "забраната" върху криптовалутите може да стане само по един единствен начин - ни повече, ни по-малко като се забрани Интернет!
            Мастъре, изобщо не трябва да забраняват Интернет , ако искат да прецакат БТК, достатъчно е да се забрани търговията с БТК, на борсите и/или като разменнто средство срещу стоки и услуги. Това ще върне БТК в началото - 100 К БТК = на една -две пици и то само в случай, че се намери пицария, която да приеме БТК.

            А тези от които зависи да се вземе такова решение имат много причини да искат да "прецакат" БТК - в противен случай трябва да са готови да се разделят с голяма част от властта си, аз мисля, че нито централните банки, нито правителствата ще са готови да се разделят тази власт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron
              ако ще гледаме графики кво ще кажеш за тази

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Ти как пишеш email - имеил или имейл?
                Толкова по грамотността и на хората с пари и на хората без.



                Мастъре, не така с лошо и не така категорично - погледни по-долу как си го писал, когато си отварял темата : писал си го "биткоин", и когато Optic ти прави забележка го поправяш на "биткойн" .


                Цитат:
                Първоначално изпратено от Optic
                Не се ли пише биткойн?

                Най-вероятно си прав. Променям зяглавието на темата от биткоин на биткойн! Интересно ми е да чуя мнението и на специалисти езиковеди по този случай.
                __________________
                Вярвам в честните пари: злато, сребро и биткойн.
                Биткойн адрес: 1848ukqwX6vU2onDf2Se8Fitr7ttHopTuH



                Forex Master
                Разгледай публичния профил
                Изпрати лично съобщение на Forex Master
                Вижте всички мнения на Forex Master

                Optic

                Мнения: 2,513 14.11.2012, 22:11



                Цитат:
                Първоначално изпратено от Forex Master
                Днес 14.11.2012 г. откривам в този фожрум най-горещата тема у нас и по света през следващите 5-10 години. Всеки форум с финансова насоченост ще ври и кипи на тази тема през следващите години.

                1. Можете ли да си представите свят, в който разплащанията се правят без посредничеството на банки? Банките стават излишни.
                2. Можете ли да си представите свят, в който преводите на пари струват по-малко от 5 стотинки/цента независимо от сумата и местоположението на получателя?
                3. Можете ли да си представите свят, в който плащането на данъци ще е абсолютно доброволно тъй като вашите пари ще са абсолютно анонимни?
                4.... И още 1001 "невероятни" въпроса...

                Това е биткоин!

                Най-"веселата" част е, че технологията на която се основава биткоин няма нужда от ничие разрешение или озаконяване за да съществува. Има ли финансисти и политици в България, които разбират величината на предстоящото финансово земетресение породено от приватизацията на парите и какви ще са социално-икономическите последствия от това?

                Не се ли пише биткойн?
                __________________
                φ² = φ + 1
                Last edited by dragi mi smehurko; 15.04.2013, 02:13.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  Истинските неща са така. Всички големи изобретения са започвали по такъв начин! Ако видиш някой да започва някакво начинание с лъскав и скъпарски офис, бягай надалеч колкото можеш!
                  ок ,сравнявай тея касетки с квантовите компютри на ЦРУ и може да ти просветне нещо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                    Дават си последните стотинки ,сглобяват в някви касетки целите в прах и мизерия в някви мазета и се надяват след еди колко си месеца ,след като си платят тока да си избият поне масрафа.
                    Истинските неща са така. Всички големи изобретения са започвали по такъв начин! Ако видиш някой да започва някакво начинание с лъскав и скъпарски офис, бягай надалеч колкото можеш!
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                      Криптовалутите са вече индустрия.Цялата масовка от производителите на хардуер,дистрибутори минаваме през борсите,търговците и отразяването в медиите,печалбите от реклами сигурно има и още и още...Цялата тази истерия надхвърля БВП на България в пъти.По цял свят всеки се мъчи да изкара нещо ново и интересно,а биткойн е точно това.Биткойн в момента носи повече ползи отколкото негативи.За сега не е необходимо никой никакви копчета да натиска.Според мен най-много да се опитат да вкарат нещата в някаква регулация и толкоз.
                      коя е тая индустрия? 1000 копача на кръст и тва е.Дават си последните стотинки ,сглобяват в някви касетки целите в прах и мизерия в някви мазета и се надяват след еди колко си месеца ,след като си платят тока да си избият поне масрафа.Ама като пропадне курса /и влезат пеперудите/ първи ще напуснат кораба
                      коя е тая индустрия? 5 бъгави борси,който си ги атакуват когато им е кеф и още
                      10 борси затворили кепенци или хакнати
                      В пъти викаш БВП на бг, ами по памет БВП на бг е към 50млрд.$ докато цялата капитализация на койнчето е има няма 1 млрд.
                      То верно че ви се привиждат големи цифри в главите ама мислете малко

                      абе тея протести януари месец да не би да бяха поради нарастналия огромен брой копачи в бг ,криещи в мазетата щайгите и жените им не знаят
                      Last edited by Zal_Negodnik; 14.04.2013, 23:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        За какво са ми твоите измислени биткоини? Аз не се занимавам с продажба на наркотици.
                        Нооооо си прост, Фрости. Продажбата на наркотици срещу биткойни едва ли има и 1 милионна част от продажбата на наркотици срещу долари и евро. Според едно изследване наскоро по всяка втора банкнота в САЩ и Великобритания има следи от кокаин!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Фрости,
                          Я си кажи - какво имаш против биткойните? Та вече живи ще ни изядеш. Неразбираема за мен позиция. Влизаш и почваш просто ей така да се заяждаш. Като не те кефят, не се интересувай. Или си отвори друга тема, каквото те вълнува, може и да намериш поддръжници. Аз сериозно се притеснявам за здравето ти, ти не спиш в старанието си да изсмучеш информация срещу тия койни. И аз не обичам фиатните пари, но не се занимавам непрекъснато да събирам информация. Изглежда искаш сам на себе си да докажеш, че койните не стават. Някакво раздвоение на личността ли е, що ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                            За какво са ми твоите измислени биткоини?
                            Като са измислени какво правиш в тази тема?
                            За мен например акциите на БФБ са измислени надути балони,но не ходя всеки ден да спамя на хората темите,нали?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                              Койна могат да го унищожът по 10 различни начина стига да пожелаят.2-3 години само копачите знаеха какво е койн ,след мединия шум около пукването на балона вече не е така.Койна привлече вниманието на хората който казват кое и как ще бъде .Въпроса е само кога те ще пожелаят да натиснат копчето.
                              Криптовалутите са вече индустрия.Цялата масовка от производителите на хардуер,дистрибутори минаваме през борсите,търговците и отразяването в медиите,печалбите от реклами сигурно има и още и още...Цялата тази истерия надхвърля БВП на България в пъти.По цял свят всеки се мъчи да изкара нещо ново и интересно,а биткойн е точно това.Биткойн в момента носи повече ползи отколкото негативи.За сега не е необходимо никой никакви копчета да натиска.Според мен най-много да се опитат да вкарат нещата в някаква регулация и толкоз.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                                Фрости ела да ми хакнеш портфейла и да ми откраднеш биткойните.
                                За какво са ми твоите измислени биткоини? Аз не се занимавам с продажба на наркотици.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X