IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    графа балони.
    Софиксо барабар с хипер мега ултра компаниите които го съставляват,като падна от 2000 на 300 влиза ли в графа балони?И колко ли хора тогава изорЕха?-Може би поне половината Тиквестор барабар с модераторите.Какво ли е чувстото на собственици на акции с 1000% обезценка?Ами тези които напазаруваха панелки хапартаменти по 1500$ а сега не могат да продадат на 600$?Както написах по долу биткойна ако се сгромоляса по нищо няма да се различава от останалите "законни" балони.Плюс това пазарът е игра с нулев краен резултат.Просто едни стават по богати други по бедни.А тук в тази тема всеки извадил по една кристална топка и хвърля боб вместо да се включи някъде и да прави мангизи.Така или иначе с или без биткойн земята ще продължи да се върти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      бертрамков, съвсем скоро, когато биткойна направи нов връх пак ще спреш да пишеш в тази тема с месеци наред!
      цената на биткойна не е свързана с мнението ми.

      написах доста в началото и после не виждам смисъл да се повтатрям...още повече, че в тия схеми времето е фактор и нещата се случват по определена рамка, та няма смисъл да се пише нон стоп.

      за мен имаме пример, който най-вероятно ще влезе в учебниците в графа балони.

      не знам докъде може да иде на горе, но знам, че ще е временно...писал съм 10 пъти защо.

      ти вместо да се чудиш - кеширай ако си още на +, защото не знам след допълванията на каква ценат ти е средната.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        ПП въпросът е достатъчно ли им беше 200+$ и дали вече не мислят как да го погребат бързо и зрелищно.
        бертрамков, съвсем скоро, когато биткойна направи нов връх пак ще спреш да пишеш в тази тема с месеци наред!
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Абе незнам за биткойна, ама влезе ли щука в блатото, колкото и тльсти шаранчета да се пробват да я заливат с кал - тя си хапва, който си пожелае.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение
            Мастъре, изобщо не трябва да забраняват Интернет , ако искат да прецакат БТК, достатъчно е да се забрани търговията с БТК, на борсите и/или като разменнто средство срещу стоки и услуги. Това ще върне БТК в началото - 100 К БТК = на една -две пици и то само в случай, че се намери пицария, която да приеме БТК.

            А тези от които зависи да се вземе такова решение имат много причини да искат да "прецакат" БТК - в противен случай трябва да са готови да се разделят с голяма част от властта си, аз мисля, че нито централните банки, нито правителствата ще са готови да се разделят тази власт.

            Бикойна ще бъде прецакан това е ясно. Големият въпрос е кога и как. Скромното ми мнение е, че първо ще го оставят да се понадуе качествено балона и после като се спука ще държи влага на много хора и при следващата виртуална мега-яка-крито-валута хората ще си кажат " абе спомняте ли си как пешо или фори изгоря с 20К$ .. я по-добре без нас"

            едно фиаско с биткойна колкото по зрелищно (от по-високо и по-драматично) .. толкова по-голям превантивен ефект срещу лудеене по нови валути.

            поздрави

            ПП въпросът е достатъчно ли им беше 200+$ и дали вече не мислят как да го погребат бързо и зрелищно.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
              ако ще гледаме графики кво ще кажеш за тази
              Негодинк ами какво да кажем за графиката на паунд/йена и спада от 251 до 119? А какво да кажем на онези десетки БГ семейства подхлъзнати(съвсем законно) да теглят кредити в швейцарски франкове заради 2% по изгодна лихва.И след това след обезценяването на еврото се оказва,че ще трябва да връщат с 30% отгоре.Добре,че рогава се намеси швейцарската банка иначе от 1.60 отивахме на паритет.На много хора им вързаха кънките тогава и то съвсем законно.Законни пладнешки грабежи за милиарди се случват всеки божи ден по този свят,а пък вие сте тръгнали да се тревожите за биткойнчето и при положение,че не сте вложили и един лев.Поне вложете некви стинки там и разцъквайте на борсата,събирайте парите на децата,забавлявайте се - така правя аз.Пък каквото има да става не се безпокойте - ще стане.
              Last edited by detonator; 15.04.2013, 11:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от T.A.D. Разгледай мнение
                Това като звученето на басеИн и воЙн ли е?
                Eто виждаш ли, колко са ти мътни нещата? Я ми напиши басеин и воин в множествено число?

                В повечето руски форуми го пишат с дългото и, но там въпросът е малко политически, примерно ако се напише с украински правопис трябва да се напише биткоiн и затова си щракат направо с дългото и. Ние обаче сме страната на Кирилицата. Имаме си краткото и. Не се налага да правим компромиси. Ние, като българи, трябва да сме най-ревностните пазители на това духовно богатство. Славянските езици не са създадени за латиница. Ако не разбирате за какво иде реч, достатъчно е да прочетете някакъв текст на полски. За да изпишат щ или ш или ж или ч трябва да използват по 2-3 а понякога и 4 латински букви.

                Наистина при откриването на темата също се колебаех, но след кратка дискусия с Оптик достигнах до същия извод. Въпросът е приключен, на бълграски се пише биткойн!
                Last edited by Forex Master; 15.04.2013, 09:51.
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                  ок ,сравнявай тея касетки с квантовите компютри на ЦРУ и може да ти просветне нещо
                  Чак се учудвам че GPU-та могат да се купуват свободно. В ръцете на подготвени хора, това е дигитално атомно оръжие. Биткойна свърши много, много добра работа. Отвори умовете на хората. Знанието расте, не е като ризите. Ако аз имам една риза и ти я дам, аз няма да имам нищо. Но ако аз знам нещо, и науча тебе, и двамата ще имаме Нещо. Икономика на 21ви век. Вие залагате на ризите, като оядените господари от телевизора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                    коя е тая индустрия?
                    Погледни например ето тук ---> http://www.bitcoinmonitor.com/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Според мене хората с пари са по-грамотни........
                      Вярно е, аз си Биша един минус, но с Forex Master отказвам да се съглася за правописа на е-пощата и биткоИна, не се заяждам и успех на паричковците

                      "Защото такива са правилата на българския език - системата за транслитерация не е двупосочна. Линка ти посочва прехода от кирилица към латиница, преход от латиница към кирилица няма.

                      От друга страна "биткойн" и "биткоин" на български звучат съвсем различно - сменя се мястото на ударението. И само "биткойн" съвпада с оригиналното звучене на bitcoin, в противен случай си длъжен да кажеш "биткоИн", което вече звучи като някакво химическо в-во.

                      Та, адресирането на нечия грамотност или компетентност в негативен смисъл, във всяка една среда, се прави само когато си 100% сигурен какво говориш."
                      Това като звученето на басеИн и воЙн ли е? Много съм сигурен, когато говоря и питам, малко съм прекалил с коментара под въпроса си - извинения на засегналите се и благодаря за обяснението все пак.
                      Last edited by T.A.D.; 15.04.2013, 04:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        За разлика от декретните пари криптовалутите нямат единствена точка на слабост. Преводът на биткойн по същество е изпращане на имейл с точно определени реквизити подписан с личния /частен/ електронен подпис на потребителя. Това става в специализирана мрежа /биткойн мрежата/, която е разпределена и действа без сървъри, които не могат да се спрат административно или с технически средства. Ето защо "забраната" върху криптовалутите може да стане само по един единствен начин - ни повече, ни по-малко като се забрани Интернет!
                        Мастъре, изобщо не трябва да забраняват Интернет , ако искат да прецакат БТК, достатъчно е да се забрани търговията с БТК, на борсите и/или като разменнто средство срещу стоки и услуги. Това ще върне БТК в началото - 100 К БТК = на една -две пици и то само в случай, че се намери пицария, която да приеме БТК.

                        А тези от които зависи да се вземе такова решение имат много причини да искат да "прецакат" БТК - в противен случай трябва да са готови да се разделят с голяма част от властта си, аз мисля, че нито централните банки, нито правителствата ще са готови да се разделят тази власт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron
                          ако ще гледаме графики кво ще кажеш за тази

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Ти как пишеш email - имеил или имейл?
                            Толкова по грамотността и на хората с пари и на хората без.



                            Мастъре, не така с лошо и не така категорично - погледни по-долу как си го писал, когато си отварял темата : писал си го "биткоин", и когато Optic ти прави забележка го поправяш на "биткойн" .


                            Цитат:
                            Първоначално изпратено от Optic
                            Не се ли пише биткойн?

                            Най-вероятно си прав. Променям зяглавието на темата от биткоин на биткойн! Интересно ми е да чуя мнението и на специалисти езиковеди по този случай.
                            __________________
                            Вярвам в честните пари: злато, сребро и биткойн.
                            Биткойн адрес: 1848ukqwX6vU2onDf2Se8Fitr7ttHopTuH



                            Forex Master
                            Разгледай публичния профил
                            Изпрати лично съобщение на Forex Master
                            Вижте всички мнения на Forex Master

                            Optic

                            Мнения: 2,513 14.11.2012, 22:11



                            Цитат:
                            Първоначално изпратено от Forex Master
                            Днес 14.11.2012 г. откривам в този фожрум най-горещата тема у нас и по света през следващите 5-10 години. Всеки форум с финансова насоченост ще ври и кипи на тази тема през следващите години.

                            1. Можете ли да си представите свят, в който разплащанията се правят без посредничеството на банки? Банките стават излишни.
                            2. Можете ли да си представите свят, в който преводите на пари струват по-малко от 5 стотинки/цента независимо от сумата и местоположението на получателя?
                            3. Можете ли да си представите свят, в който плащането на данъци ще е абсолютно доброволно тъй като вашите пари ще са абсолютно анонимни?
                            4.... И още 1001 "невероятни" въпроса...

                            Това е биткоин!

                            Най-"веселата" част е, че технологията на която се основава биткоин няма нужда от ничие разрешение или озаконяване за да съществува. Има ли финансисти и политици в България, които разбират величината на предстоящото финансово земетресение породено от приватизацията на парите и какви ще са социално-икономическите последствия от това?

                            Не се ли пише биткойн?
                            __________________
                            φ² = φ + 1
                            Last edited by dragi mi smehurko; 15.04.2013, 02:13.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Истинските неща са така. Всички големи изобретения са започвали по такъв начин! Ако видиш някой да започва някакво начинание с лъскав и скъпарски офис, бягай надалеч колкото можеш!
                              ок ,сравнявай тея касетки с квантовите компютри на ЦРУ и може да ти просветне нещо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                                Дават си последните стотинки ,сглобяват в някви касетки целите в прах и мизерия в някви мазета и се надяват след еди колко си месеца ,след като си платят тока да си избият поне масрафа.
                                Истинските неща са така. Всички големи изобретения са започвали по такъв начин! Ако видиш някой да започва някакво начинание с лъскав и скъпарски офис, бягай надалеч колкото можеш!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X